Статистика сайту

Управління агропромислового розвитку
Управління агропромислового розвитку

 

Управління агропромислового розвитку Черняхівської районної державної адміністрації Житомирської області

 

Адреса: 12301, смт. Черняхів, Майдан Рад,1,  І- поверх приміщення райдержадміністрації.

Електронна адреса: сh_upragro@mail.ru

Розпорядок роботи:

Понеділок-п’ятниця з 8.00 до 17.00 год.

Обідня перерва з 13.00 до 14.00 год.

  Фото009

Начальник управління агропромислового розвитку

Черняхівської райдержадміністрації – Трохименко Петро Олександрович

 

Структура управління агропромислового розвитку райдержадміністрації:

Назва посади

Прізвище, ім’я, по батькові працівника

   Телефонробочий

Заступник начальника управління агропромислового розвитку, начальник відділу організації виробництва і маркетингу сільськогосподарської продукції

Троценко Леонід Зосимович

   4-12-38

Начальник відділу  фінансово-кредитного забезпечення, кадрової роботи та врегулювання відносин власності

Пантус Лариса Іванівна

  4-12-38

Головний спеціаліст відділу  фінансово-кредитного забезпечення, кадрової роботи та врегулювання відносин власності

Клинчук Ольга Миколаївна

   4-12-38

Головний спеціаліст відділу  фінансово-кредитного забезпечення, кадрової роботи та врегулювання відносин власності

Іваницька Ольга Вікторівна

   4-12-38

Головний спеціаліст відділу організації виробництва і маркетингу сільськогосподарської продукції

Мартинюк Майя Володимирівна

  4-12-38

Головний спеціаліст відділу організації виробництва і маркетингу сільськогосподарської продукції

Супрунчук Володимир Володимирович

 4-12-38

        Основні завдання управління агропромислового розвитку райдержадміністрації:

-  забезпечення реалізації державної аграрної політики, розроблення та виконання  регіональних інноваційно—інвестаційих та інших програм і прогнозів розвитку галузей агропромислового виробництва;

- участь у формуванні та реалізації  соціальної політики на  селі,  сталого розвитку регіонального агропродовольчого ринку і сільських територій району;

- організація роботи з питань насінництва і розсадництва, сортовипробування і захисту рослин,  племінної справи у тваринництві, наукового і кадрового забезпечення, стандартизації, охорони праці  та техніки   безпеки.

x222a7ddgp4sirlca20e6k60fg4rnv

 

____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

У Черняхівському районі відбулося «Свято першого снопа»

 17 липня 2017 року на території ПП «НЕКРАШІВ» с.Некраші Черняхівського району відбувся семінар щодо збирання ранніх зернових та зернобобових культур урожаю 2017 року.

zniva2

У роботі семінару взяли участь голова райдержадміністрації П.М.Ігнатенко, голова районної ради І.П.Бовсунівський, керівник ПП «НЕКРАШІВ» М.Й.Котвіцький, начальник управління агропромислового розвитку облдержадміністрації Р.М.Кирилюк, начальник управління агропромислового розвитку райдержадміністрації П.О.Трохименко, директор Житомирської філії ДП «Центр сертифікації та експертизи насіння і садивного матеріалу» Д.М.Солоніченко, заступник директора філії ПАТ ДП ЗКУ «Черняхівський елеватор» М.А.Зайденко, начальник районного сектору управління ДСНС України у Житомирській області С.М.Огородник, керівники агроформувань району, сільські, селищні голови. Розпочав та завершив роботу семінару народний фольклорно-етнографічний колектив «Надвечір’я».

zniva7

zniva

Голова райдержадміністрації Павло Ігнатенко у своєму виступі зазначив, що загальна площа сільськогосподарських земель у Черняхівському районі, на яких укладені договори з їх реєстрацією становить 35282 гектари, що на 6980 гектарів більше проти минулого року. Фактично засіяно агроформуваннями району  32500 гектарів, що на 4200 гектарів більше проти минулого року, 2782 гектари потребують рекультивації.

Загальна площа до збирання ранніх зернових, зернобобових та ріпаку становить 13,2 тисяч гектарів, що на 3,5 тисяч гектарів більше показника 2016 року, в тому числі ранні зернові  та зернобобові займають площу 10,5 тисяч гектарів, що на 1,5 тисяч гектарів більше до минулого року, а також на 2,0 тисяч гектарів збільшено площ ріпаку.

За цьогорічними прогнозами сільгоспвиробниками району буде намолочено збіжжя не менше як 35 тисяч тонн, що на 20 відсотків перевищить минулорічний валовий збір. Цей показник підтверджує пробний обмолот озимого ячменю в районі з урожайністю 60 центнерів з гектара та озимого ріпаку, який вродив по 35 центнерів з гектара.

На збиранні  врожаю буде задіяно 26 власних зернозбиральних комбайнів та 29 залучених з інших регіонів високопродуктивних комбайнів іноземного виробництва.

Навантаження на один  комбайн становить 192 гектари.

Станом на сьогодні коефецієнт технічної готовності становить майже 100 відсотків.

Сільгоспвиробниками підготовлено до роботи 30 наявних об’єктів для прийому та зберігання урожаю, а також готові до роботи зерноочисне, сушильне та вагове господарство.

Після проведеної модернізації Черняхівський елеватор збільшив виробничі потужності: планується заготовити для зберігання та переробки 96 тисяч тонн збіжжя. На даному підприємстві вже розпочато приймання зернових з нового урожаю.

В цьому році за використання земельних часток (паїв) планується виплатити орендної плати в розмірі 7-8 відсотків від нормативно грошової оцінки землі.

З початку року агроформуваннями району офіційно працевлаштовано 29 працівників. Середньомісячна заробітна плата одного штатного працівника зайнятого в сільському господарстві за перше півріччя 2017 року становить 5,1 тисяча гривень, що на 1300 гривень більше проти минулого року. Заробітна плата  виплачується вчасно.

Протягом 2017 року згідно укладених угод агроформуваннями району перераховано до сільських бюджетів коштів в сумі 775 тисяч гривень або 25 відсотків до укладених угод.

Індекс виробництва сільськогосподарської валової продукції за перше півріччя 2017 року склав 118,5 відсотків.

Учасники семінару ознайомились з новітніми технологіями вирощування зернових культур, роботою сучасної грунтообробної та зернозбиральної техніки. Присутнім наголошено на дотриманні правил охорони праці та пожежної безпеки при збиранні урожаю 2017 року.

zniva6

zniva4


Невдовзі жнива!

На Черняхівщині для аграріїв розпочинається  важливий період – жнива. Для того, щоб на наші столи потрапив запашний хліб, потрібно докласти чимало зусиль.  Цей факт навіть зафіксовано у хліборобський приказці: «Жнив’яну годину й роком не поправиш». Цьогорічні погодні умови змусили хліборобів похвилюватися за майбутній урожай.

жнива

Особливостями поточної вегетації ранніх хлібів були нестача вологи восени 2016 року та несприятливі погодно-кліматичні умови, що склалися на початок вегетації рослин весною 2017 року. Однак, не дивлячись на такі складні умови, перезимівля озимих минула успішно, а вегетація відновилася на 2 тижні раніше звичайного. При цьому, розтягнутий характер весни з поступовим наростанням тепла та достатньою кількістю вологи в ґрунті дозволив рослинам нормально розкущитися та укорінитися. В агроформуваннях району успішно перезимувало 7740 гектарів озимих зернових культур та  2640 гектарів озимого ріпаку. Навесні 2017 року сільськогосподарськими підприємствами району було посіяно 2800 гектарів ярих зернових та зернобобових культур і 80 гектарів ярого ріпаку. Таким чином, у поточному році в господарствах району підлягає збиранню 13260 гектарів ранніх зернових та зернобобових культур і ріпаків, що майже на 4000 гектарів більше ніж у 2016 році. Для своєчасного та якісного  збирання ранніх зернових та зернобобових культур господарствами  буде задіяно 26 власних зернозбиральних комбайнів та 21 залучених з інших регіонів високопродуктивних комбайнів іноземного виробництва. Навантаження на один комбайн складатиме 224 гектари. Станом на 04.07.2017 року коефіцієнт технічної готовності комбайнів становить 85 відсотків. На збиральні роботи агроформуванням необхідно 300 тонн дизельного пального. Є в наявності 165 тонн , що становить 55 відсотків до потреби. В даний час в агроформуваннях району проводяться роботи по підготовці до жнив складських приміщень, зернотоків, сушильного та вагового господарства. До роботи підготовлено 35 зерноочисних машин, що становить 92 відсотки до потреби. Для всіх учасників жнив одним з найважливіших питань є  дотримання правил охорони праці та пожежної безпеки. Всі працюючі повинні пройти навчання та перевірку знань з охорони праці, інструктажі – вступний та первинний на робочому місці. На полі обов’язково повинен бути трактор з плугами та водороздавач. Вся техніка, яка буде задіяна на жнивах має бути оснащена первинними засобами пожежогасіння. Відпочивати та палити необхідно тільки у спеціально відведених та облаштованих для цього місцях. Законом України «Про охорону праці» визначено, що власник зобов’язаний створити безпечні умови праці для всіх працюючих. Хлібороби докладають багато зусиль, щоб у стислі агротехнічні терміни провести збирання врожаю, тим самим запобігти втратам зерна, валовий збір якого за прогнозами буде значно більший ніж у минулому році.

Управління агропромислового розвитку райдержадміністрації         


 

 

             Прийом документів від господарств населення, які утримують три і більше корів

Управління агропромислового розвитку райдержадміністрації повідомляє,  що згідно Програми розвитку агропромислового комплексу Житомирської області на 2016-2020 роки затвердженої рішенням обласної ради десятої сесії VII скликання від 06.04.2017 року №560, управління агропромислового розвитку облдержадміністрації проводить прийом документів від господарств населення, які утримують три і більше корів, на відшкодування вартості придбання установки індивідуального доїння корів у сумі вартості придбання, але не більше  7000 грн.

Господарства населення до комісії подають такі документи:

– заявку за формою ;

– довідку про відкриття поточного рахунку, видану банком;

– платіжний документ (накладні, квитанції, прибуткові касові ордери, фіскальні чеки), що підтверджує сплату коштів та технічної документації за придбану установку індивідуального доїння;

– довідку, видану сільською, селищною, міською чи районною у місті радою, територіальною громадою про кількість корів;

– копії паспортів корів та ветеринарних карток до них, завірені належним чином (печатка  та підпис агенства з індефікації);

– копії паспорта особи та документа, що засвідчує реєстрацію у Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків;

– письмове зобов’язання про збереження придбаної установки індивідуального доїння протягом п’яти років (у разі закупівлі наступної установки до закінчення вказаного терміну витрати не відшкодовуються).

Прийом документів буде проводитись з 05.09.2017 року.

 

                Управління агропромислового розвитку райдержадмініст


Діалог влади з орендарями водного фонду

8 червня 2017 року з метою покращення використання водних об’єктів у Черняхівському районі та земель водного фонду Житомирської області у Черняхівській районній державній адміністрації, за участю голови райдержадміністрації Павла Ігнатенка, в.о. начальника управління екології та природних ресурсів облдержадміністрації   Сергія Сіренького,    заступника начальника водного господарства в Житомирській області Олега Микитина, начальника управління агропромислового розвитку райдержадміністрації Петра Трохименка відбулася нарада щодо питання дотримання Водного кодексу України в частині порядку використання водних об’єктів, в тому числі наданих в оренду

voda3

На нараду також були запрошені орендарі водного фонду, сільські та селищні голови.

Присутні отримали відповідні роз’яснення щодо піднятих питань та шляхи подальшого їх вирішення.

voda2

Підводячи підсумки, голова райдержадміністрації Павло Ігнатенко відзначив, що нарада пройшла продуктивно, а також висловив сподівання на продовження співпраці з орендарями водних об’єктів:

 – Задля добробуту мешканців району повинен бути налагоджений конструктивний діалог між сільськими, селищними радами та орендарями. Адже важливим питанням у роботі органів місцевого самоврядування є пошук додаткових джерел наповнення місцевих бюджетів, що можна вирішити за рахунок оренди водного фонду, відповідно до укладених з місцевими радами угод.


Реальна  ситуація на  ринку молока в особистих селянських господарствах Черняхівського району

З метою стабілізації ситуації на ринку молока, упередження фактів зменшення чисельності поголів’я  корів в особистих селянських господарствах   23 травня поточного року в районній державній адміністрації відбулася нарада по питанню врегулювання торгівельних відносин між молокопереробними підприємствами та особистими селянськими господарствами щодо покращення організації роботи по закупівлі молока.

В проведенні наради брали участь – голова райдержадміністрації Ігнатенко П.М., начальник управління агропромислового розвитку Трохименко П.О. та відповідні служби, які мають відношення до  реалізації сільськогосподарської продукції, зокрема молока.

Також, були присутні: сільські, селищні голови, збиральники молока та представники молокопереробних підприємств.

mm

Обговорювались питання щодо закупівельних цін на молоко у  населення, дотримання ветеринарно-санітарних вимог на пунктах закупівлі молока від тварин, проведення досліджень ВРХ на інфекційні захворювання,  легалізації робочих місць заготівельників молока та інше.

Заслуховувались пропозиції від збирачів молока.

Було прийнято рішення наради:

- продовжити обговорення питання щодо покращення організації роботи по закупівлі молока з керівниками  молокопереробних підприємств, що закуповують  молоко у особистих селянських господарствах. Сприяти у створенні сільськогосподарських обслуговуючих   кооперативів у районі.

-Держпродспоживслужбі рекомендувати заготівельникам молока дотримуватися ветеринарно- санітарних вимог  для пунктів закупівлі молока від тварин, які утримуються в особистих селянських господарствах;

- Черняхівському кооперативному ринку не надавати місця для торгівлі без попередньої ветеринарно-санітарної    експертизи молока;

-рекомендувати сільським, селищним головам забезпечити стовідсоткове проведення досліджень великої рогатої худоби на лейкоз, бруцельоз, туберкульоз та інші захворювання. В разі виявлення тварин хворих на лейкоз заборонити випасання тварин в загальному стаді.

 – збирачам молока не закуповувати молоко у власників недосліджених  тварин.

Забезпечити    своєчасне визначення показників якості молока;

-Черняхівському відділенню Коростенської ОДПІ та управлінню праці та   соціального захисту населення райдержадміністрації проводити постійний аналіз легалізації робочих місць заготівельників  молока та моніторинг  сплати відповідних податків.

31 травня 2017 року на виконання рішення наради, відбулася співбесіда  голови райдержадміністрації Ігнатенка П.М. з представниками  молокопереробних підприємств – ПАТ «Дубно молоко», ПП «Бісквіто-Мілк» та СОК «Аль’янс – Лугини», які проводять закупівлю   молока в особистих селянських господарствах. Було обговорено питання щодо стабілізації ситуації  із закупівельними цінами  на молоко в даний період. Дійшли згоди,  що  ціни за закуплене молоко у населення в подальшому знижуватись не будуть.

Співпраця районної державної адміністрації та молокопереробними підприємствами налагоджена щодо подальшого перегляду цінової ситуації на ринку молока, легалізації робочих місць приймальників молока на території району, а також виплати належної оплати праці.

Управління агропромислового розвитку райдержадміністрації

___________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

До відома бджолярів

Інформація, яку необхідно знати та виконувати власникам пасік, об’єднанням пасічників та керівникам господарств, що займаються обробітком земель.

Згідно ЗУ «Про бджільництво» ст. 13 – кожен хто тримає у власному користуванні пасіку повинен бути зареєстрований в місцевих органах самоврядування, за місцем проживання, мати на неї ветеринарно-санітарний паспорт.

i (28)

Дотримуватися правил «добросусідства», розташування пасіки згідно чинних норм, брати до уваги рішення сусідів, при утриманні великої кількості бджіл (більше 10 сімей) розташовувати їх за межами села або на окраїні (так як пасіка є видом діяльності, то до них діють санітарні вимоги щодо санітарної зони, а саме 300 м до населеного пункту – Державні санітарні правила планування та забудови населених пунктів).

Пасіка що утримується в населеному пункті має бути огороджена суцільним парканом висотою 2,5 метри – інструкція щодо попередження та ліквідації хвороб і отруєнь бджіл п. 1.3

Проходити щорічне лабораторне дослідження підмору бджіл.

До відома керівників агроформувань та власників земельних ділянок

Згідно закону України «Про бджільництво», інструкції щодо попередження та ліквідації хвороб і отруєнь бджіл», державні санітарні правила «Транспортування, зберігання та застосування пестицидів у народному господарстві», необхідно дотримуватися вимог чинного законодавства, та сприяти розвитку бджільництва, адже це підвищує запилення рослин та підвищує врожайність якщо звичайно не використовувати самозапилюючі гібриди рослин.

При проведенні обробок згідно ст. 2 ЗУ «Про бджільництво», необхідно повідомити через засоби масової інформації за три дні до обробки, сільських голів (для повідомлення пасічників) , спілки пасічників, пасічників пасіки яких знаходяться на відстані 10 км про обприскування вказавши час обробки, препарат, ступінь і строк дії токсичності препарату.

Проводити обприскування в час коли найменший літ бджоли – ранок, вечір, та в безвітряну погоду,

Статтею 38 цього ж Закону передбачено що, порушення законодавства в галузі бджільництва тягне за собою дисциплінарну, адміністративну, цивільно – правову або кримінальну відповідальність згідно з законами України.

Відповідальність за порушення законодавства несуть особи, винні в наступному:

  • неповідомленні (приховуванні) або наданні неправдивої інформації про виникнення загрози бджолам при застосуванні засобів захисту рослин;
  • порушені технології вирощування рослин сільськогосподарського та іншого призначення, що призвело до погіршення умов у ареалах розселення бджіл.

Також, для покращення роботи щодо профілактики отруєнь та хвороб бджіл необхідно проводити інформаційну роботу, залучати до якої органи місцевого самоврядування – сільський голова, аграрників – керівників та одноосібників, що проводять обробіток земель, брати участь у зібраннях пасічників, де висвітлювати болючі питання та виносити їх на обговорення на скликаннях сільських та селищних радах. Проводити реєстрацію пасік в сільських радах для повідомлення, що пасіки є на території села і що повинна проводитись робота по їх захисту в плані повідомлення про обробки та повідомлення аграріїв про необхідність дотримання діючих законів і про відповідальність в разі невиконання.

Пам’ятайте, що кожна з сторін відповідає перед законом щодо невиконання діючих норм.

 Управління агропромислового розвитку райдержадміністрації

____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Порядки використання коштів обласного бюджету

затверджені рішенням обласної ради десятої сесії VII скликання від 06.04.2017 року №560,

згідно Програми розвитку агропромислового комплексу Житомирської област на 2016-2020 роки

1. Сільськогосподарським підприємствам, як спеціальна бюджетна дотація за приріст поголів’я корів молочного, м’ясного та комбінованого напрямів продуктивності .

Кошти з обласного бюджету що спрямовуються підприємствам, як спеціальна бюджетна дотація у розмірі 2000 гривень за кожну прирощену корову власного відтворення, на яку збільшено основне стадо станом на 1 число місяця, що настає за звітним кварталом та 1 грудня поточного року порівняно з наявним поголів’ям корів станом на 1 січня поточного року.

Спеціальна бюджетна дотація за приріст поголів’я корів власного відтворення надається підприємствам які на 1 січня поточного року утримували:

                – сільськогосподарські підприємства – не менше, як 30 корів;

                – фермерські господарства – не менше, як 10 корів.

2. Господарствам населення для виплати часткового відшкодування      вартості закуплених племінних телиць, нетелей, корів

Кошти з обласного бюджету спрямовуються господарствам населення, що утримують три і більше корів для виплати часткового відшкодування вартості закуплених племінних телиць, нетелей, корів молочного та м’ясо-молочного напрямів продуктивності придбаних господарствами населення у племінних заводів, племінних репродукторів на території області і за її межами у розмірі половини вартості придбання, але не більше 10 000 грн. за голову.

3. Господарствам населення для виплати відшкодування вартості закуплених установок індивідуального доїння

Кошти з обласного бюджету спрямовуються господарствам населення, що утримують три і більше корів для виплати відшкодування вартості установок індивідуального доїння придбаних господарствами населення у сумі рівній вартості придбання, але не більше 7 000 грн. за одиницю один раз у 5 років.

4. Сільськогосподарським товаровиробникам, що спрямовується на вирощування гречки на зерно

Спеціальна бюджетна дотація з обласного бюджету спрямовується у розмірі триста гривень на вирощування 1 га гречки на зерно сільськогосподарським товаровиробникам незалежно від організаційно-правової форми господарювання і форми власності (далі – сільськогосподарські товаровиробники).

5. Сільськогосподарським підприємствам на вирощування льону

Спеціальна бюджетна дотація з обласного бюджету спрямовується сільськогосподарським підприємствам, незалежно від організаційно-правової форми господарювання і форми власності (далі сільськогосподарським підприємствам) у розмірі 2,0 тис.грн на вирощування 1 га льону-довгунцю та  0,7 тис.грн. на вирощування 1 га льону олійного.

Головним розпорядником коштів з обласного бюджету є управління агропромислового розвитку обласної державної адміністрації.

За детальнішою інформацією звертатись за телефоном 4-12-38.

Управління агропромислового розвитку райдержадміністрації

____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Про стан робіт в агропромисловому комплексі району

Проведення весняно – польових робіт найважливіший період, адже тривають роботи, коли дорогоцінна кожна хвилина та робочий день. Необхідно все своєчасно посіяти, підживити та обробити. Тому, з раннього ранку і до пізнього вечора можна побачити, як завзято трудяться на полях працівники сільськогосподарських підприємств всіх форм власності району.

 З початку проведення комплексу весняно – польових робіт  проведено підживлення  озимих культур на площі – 10450 гектарів, в тому числі озимого ріпаку – 2630 гектарів.  Проведено закриття вологи на площі – 5800 гектарів та  підготовлено ґрунту під посів ярих  культур на площі – 6500 гектарів.

vJJlqhKIES4

Господарствами району завершується посів ранніх ярих зернових та зернобобових культур. Станом на 20 квітня поточного року агроформуваннями посіяно ярих культур на площі – 4300 гектарів, в тому числі  ранніх зернових та зернобобових культур – 2730 гектарів, з них – ярої пшениці – 1600 гектарів, вівса – 310 гектарів, ячменю – 420 гектарів, зернобобових – 400 гектарів. Розпочато посів пізніх зернових та технічних культур, так посіяно кукурудзи на зерно – 570 гектарів, соняшнику – 1000 гектарів.

selhozraboti-900x600

Найактивніше ведуться роботи по догляду за посівами озимини  та посіву ярих культур в таких господарствах, як ТОВ «Агростем», ТОВ «УКР- АГРО РТ», ПП «Жерм», ПП «Некрашів», ФГ «Агроф», ДП «Україна».

Важливе значення в проведенні комплексу весняно – польових робіт приділяється стану сільськогосподарської техніки та забезпеченості паливно – мастильними матеріалами.

Агроформуваннями району проводиться активна робота по впровадженню у виробництво сучасних, новітніх технологій з метою отримання високих та якісних врожаїв.

Проводячи аналіз роботи сільгоспвиробників у галузі тваринництва  слід відмітити, що  з початку 2017 року, за рахунок масового приплоду молодняку тварин, у сільськогосподарських підприємствах району спостерігається  нарощування поголів’я всіх видів сільськогосподарських  тварин. Так, станом на 1 квітня поточного року поголів’я ВРХ  зросло до початку року на 33 голови і становить 1177 голів, поголів’я корів залишається стабільним і становить 679 голів. Поголів’я свиней складає 1180 голів, що на 379 голів більше до 01.01.2017 року і на 166 голів до відповідного періоду минулого року.

За січень-березень поточного року агроформуваннями району вироблено 6761 цнт молока, що на 537 цнт більше до відповідного рівня минулого року і становить 109%. Від кожної корови надоїли по 1012 кілограм молока, що на 115 кг більше ніж було торік і складає 113%. Вирощено м’яса в живій вазі 625 центнерів, що становить 98 % до відповідного періоду 2016 року. Середньодобовий приріст ВРХ по району склав 499 грамів та свиней – 512 грам.

Індекс виробництва валової продукції в галузі тваринництва за перший квартал 2017 року становить 106,7 % .

На даний час у сільськогосподарських підприємствах завершується зимово-стійловий період у тваринництві. Проводиться підготовка таборів, обор, кошар до утримання в них худоби у літній період, а також підживлюються пасовища. Зокрема, на фермах проводиться диспансеризація маточного поголів’я ВРХ, проводяться також вакцинації проти  сибірської язви, сказу,  бруцельозу, лептоспірозу та інше.

П.О. Трохименко,

начальник управління

агропромислового розвитку РДА

____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

 Засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Черняхівській районній державній адміністрації

13 квітня в установі Черняхівської районної державної лікарні ветеринарної медицини проведено засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Черняхівській районній державній адміністрації.

На повістці денній розглядались  питання:

  1. Заходи з профілактики та недопущення африканської чуми свиней на територію Черняхівського району.
  2. Заходи профілактики та небезпека занесення на територію Черняхівського району захворювання великої рогатої худоби на заразний вузликовий дерматит.
  3. Профілактика та боротьба з лейкозом ВРХ .
  4. Профілактика та боротьба зі сказом тварин в Черняхівському районі.

На засідання комісії були запрошені:

Кукса Констянтин Борисович. – голова районної організації УТМР

 Заглада Іван Олександрович – інспектор Житомирського ДЛГО мисливствознавець

 Гуменюк Василь Анатолійович. –голова  мисливського товариства «Артеміда»

 ветлікар господарства ТОВ «Грін Ленд Славута» Семеній Михайло Олександрович,

 керівник господарства ФГ «Вітам» Дмитрук Олександр Миколайович,

Черняхівське лісництво ДП «Червоноармійський лісгосп АПК» Мельник Микола

Олександрович, ветлікар господарства ДП «Дан Мілк» Рибка Аркадій Григорович,

керівник господарства ФГ «Некрашівське» Котвицький Михайло Йосипович, керівник

господарства ПАФ «Дружба» Бовсунівська Людмила Петрівна, ветлікар господарства ДП

«Україна» Власюк Василь Степанович,

а також сільські голови (Селянщинської, Стиртівської та Вільської сільських рад).

 Exif_JPEG_420

Заслухавши інформацію в.о. начальника управління  Держпродспоживслужби в Черняхівському районі Жовтовського Л.Є., надзвичайна протиепізоотична комісія при Черняхівський районній державній адміністрації констатує,  що в Україні ускладнюється ситуація щодо поширення вірусу африканської чуми свиней.

З початку 2017 року (станом 28.03.2017 року) зареєстровано 60 випадків даного захворювання на території 17 областей України (Одеська, Миколаївська, Кіровоградська, Харківська, Полтавська, Черкаська, Чернігівська, Київська, Рівненська,  Вінницька, Дніпропетровська, Івано-Франківська, Тернопільська, Запоріжська, Херсонська, Донецька, Луганська області) внаслідок чого, свиногосподарства та особисті селянські господарства понесли значні економічні збитки від цієї небезпечної хвороби.

     Останнім часом, набуває поширення в європейських країнах, зокрема, на Балканському півострові Греції, Румунії, Болгарії, Російській Федерації та несе загрозу Україні заразний вузликовий дерматит великої рогатої худоби. З початку 2017 року виявлено 200 спалахів вузликового дерматиту жуйних. Дана хвороба характеризується значними економічними збитками зумовленими відсутністю лікування, запровадженням спеціального режиму для господарств, витратами на проведення моніторингових та діагностичних досліджень, організацію профілактичних та ліквідаційних заходів, а також торгівельними обстеженнями, що запроваджуються для недопущення її розповсюдження.

Протягом останніх років залишається складною епізоотична ситуація щодо лейкозу ВРХ  в господарствах різної форми власності. За 2016 рік в нашому районі досліджено 4283 голови ВРХ, з них в приватних господарствах 3118 голів. При дослідженні ВРХ на лейкоз, з початку 2016 року було виявлено 34 голови РІД- позитивних  в приватному секторі. З початку 2017 року виявлено 3 голови РІД- позитивних на лейкоз.

   Залишається напруження епізоотичної ситуації щодо сказу в районі. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), ця хвороба входить у першу п’ятірку хвороб, спільних для людини і тварин, що наносять найбільший соціально-економічний збиток. На сьогоднішній день сказ реєструється у 113 країнах світу. Щорічно в світі гине понад 55 тисяч людей і більше 1 млн. тварин. В Україні за 2016 рік виявлено 1332 випадки сказу. Тільки протягом 2016 року в Черняхівське ТМО звернулося з приводу покусів собаками та котами 8 громадян, з них покусані собаками – 7 чоловік,  котами – 1.

        Причинами складної ситуації щодо сказу собак та котів є:

- недостатній контроль за виконанням правил утримання собак і котів та безвідповідальність власників тварин, в результаті чого збільшується кількість безпритульних тварин, особливо на околицях селищ, в населених пунктах, дачних ділянках, прибудинкових територіях;

 – халатність власників домашніх тварин, які не бажають вакцинувати тварин проти сказу, чи відмовляються від їх надійної фіксації при проведенні щеплень; – відсутність бригад з відлову безпритульних тварин;

 – перевищення популяції червоної лисиці.

 Враховуючи вищезгадане,  прогноз щодо епізоотичної та епідемічної ситуації в районі щодо сказу тварин залишається і надалі неблагополучним. З початку року службою ветеринарної медицини Черняхівського  району проведено ряд міроприємств направлених на боротьбу зі сказом тварин, зокрема проведено вакцинацію проти сказу – собак 438 голів, котів – 202 голови,  великої рогатої худоби – 458 голів.

    Підвів  підсумки роботи надзвичайної протиепізоотичної комісії – голова комісії, начальник управління агропромислового розвитку райдержадміністрації  Трохименко Петро Олександрович.

    З метою недопущення поширення африканської чуми свиней в районі, профілактики  заразного вузликового дерматиту великої рогатої худоби, профілактики лейкозу ВРХ , профілактики сказу тварин,  Державна надзвичайна протиепізоотична комісія при Черняхівській райдержадміністрації прийняла відповідне рішення засідання комісії та встановила терміни виконання відповідних заходів.

П.О. Трохименко,

голова комісії

_____________________________________________________________________________________________________

Весняно-польові роботи набирають обертів

В районі набирає обертів весняна посівна кампанія. Характерною особливістю цьогорічної весни є достатня кількість вологи в ґрунті.

Цей факт змушує аграріїв пришвидшеними темпами проводити весь комплекс весняно-польових робіт з метою максимально ефективного використання вологи. Тому, важливим агротехнічним засобом на даному етапі є закриття вологи в ґрунті.

1y

Станом на 7 квітня поточного року закриття вологи у сільськогосподарських підприємствах проведено на площі близько 3500 гектарів.

Господарствами повністю завершено підживлення озимих культур  на площі   10450 гектарів. Окремими агроформуваннями розпочато друге підживлення озимини. Включилися у підживлення і власники особистих селянських господарств. Також, проводиться підживлення багаторічних трав.

Сівбу ранніх ярих зернових та зернобобових культур розпочато всіма сільгосппідприємствами району. На сьогодні сівбу проведено на площі понад 1300 гектарів.

Активно включились у проведення комплексу весняно-польових робіт  ПП «Некрашів», ПП «Жерм», ПАФ «Дружба», ТОВ «Горінвест Агро» та інші.

Агроформування району повністю забезпечені кондиційним насінням ярих культур високих репродукцій, паливо-мастильними матеріалами, мінеральними добривами  та засобами захисту рослин.

У ПАФ «Дружба» проводяться роботи на хмільниках. Підрізка кореневищ  проведена на площі 14 гектарів.

У весняному комплексі робіт передбачається задіяти: 101 трактор, 202 одиниці ґрунтообробної та посівної техніки.

Керівникам сільськогосподарських підприємств рекомендовано створити належні умови праці для працюючих, звернути особливу увагу на дотримання вимог охорони праці та пожежної безпеки при проведенні весняно-польових  робіт.

П.О. Трохименко,

начальник управління

агропромислового розвитку РДА


 

День пасічника України

Професійне свято бджолярів – День пасічника – в Україні почали відзначати з 1997 року.  Він встановлений Указом Президента №815/97 і святкується щорічно 19 серпня.

Цього ж дня християни відзначають Преображення Господнє, яке в народі називають Яблучний Спас. Цього дня за традицією в церквах освячують яблука та мед. Пасічники освячують вулики перед настанням холодів, щоб бджоли добре перезимували.

 Вкрай важливим в нашому районі є розвиток галузі бджільництва. Адже «бджолярство в народі вважалося святим заняттям, пасіка – святим місцем, а пасічник – Божою людиною».

DSCF9680

на фото – Голова районної спілки пасічників – Іщенко О.М. та заступник голови спілки – Маційчук В.М.

 Черняхівщина – земля прадавня, древлянська, славна культурними традиціями та звичаями. З цими традиціями тісно переплетене бджільництво, адже з покоління в покоління передається слава пасічників, їх медозборів, воно уособлене в легендах, піснях святах і навіть у гербах та прапорах регіонів. Є і в нас свої легенди – це бджоляр Григорович Анатолій Йосипович, Пивовар Петро Лукашович, Ковпак Володимир Олександрович, Бачук Іван Васильович, Маційчук Володимир Михайлович, Іщенко Олександр Миколайович та багато інших, які своєю працею прославили наш регіон.

Нині а районі нараховується близько 1960 бджолиних родин, над якими працює 110 пасічників. Чудова пасіка розміщена і в с. Вишпіль у ФГ «Пчеландія» (засновник – Нестеровський В.Є.).

Сподіваємось, що і в майбутньому ця галузь в районі буде лише процвітати, приносити користь людям.

Честь і хвала трудівникам пасік, які приносять до столу українців неповторний дар землі та сонця. Велика подяка Вам за наполегливість, вірність народним традиціям, любов до своєї землі.

З Днем пасічника – славні бджолярі! Добробуту Вам та здобутків у своїй праці.

 Управління агропромислового розвитку райдержадміністрації

Про зміну форми власності ДП «Україна»

Управління агропромислового розвитку райдержадміністрації інформує, що зборами працівників ДП «Україна» від 26 червня 2015 року  прийнято рішення про створення колективного сільськогосподарського підприємства (КСП) на базі державного підприємства «Україна».

%d1%83%d0%ba

 26 жовтня 2016 року в районному будинку культури відбулися збори працівників та прирівняних до них працівників (пенсіонерів) щодо:  затвердження статуту КСП «Україна»; вибори – правління, голови правління, ревізійної комісії та уповноваження голови правління відносно реєстрації КСП «Україна» в державній реєстраційній службі.

%d1%83%d0%ba2

На зборах було вирішено дати назву колективному сільськогосподарському підприємству – Україна. Також, було затверджено списки працівників та прирівняних до них працівників (пенсіонерів), котрі входять до розпаювання ДП «Україна».

%d1%83%d0%ba1

%d1%83%d0%ba4

На даний час подані документи на реєстрацію КСП «Україна» та проводиться підготовка до передачі майна органами управління фонду державного майна України до колективного сільськогосподарського підприємства. Проводиться процедура реєстрації заяв учасників розпаювання  в головному управлінні Держгеокадастру в Житомирській області на розробку проекту землеустрою.

П.О. Трохименко,

начальник управління

агропромислового розвитку

 райдержадміністрації

Сільське господарство Черняхівщини – шляхи зростання

Після обжинків і закладання озимого клину, доречно пригадати, чим жила галузь району найближчі десять місяців, та підсумувати здобутки.

РОСЛИННИЦТВО

Сільськогосподарським виробництвом на Черняхівщині  займаються 62 агроформування: 25 фермерських господарств та 37 сільгосппідприємств. Цьогоріч вони вирощували різні культури на площі понад 30 тисяч гектарів, а це на 2 тисячі гектарів  більше, ніж минулоріч.

Ранні зернові й зернобобові зібрали з  9840 гектарів,  середня врожайність – 35 центнерів з  гектара. Це один із кращих показників урожайності в поліській зоні Житомирської області, до якої входить наш район.

 Валовий збір – 34,430 тисяч тонн, що у 2,2 рази більше проти минулого року. Цей показник досягнуто завдяки розширенню площ ранніх зернових  на  3000  гектарів та впровадженню новітніх технологій.

Найкращий урожай зернових виростили в  ТОВ «Агростем» (керівник – Юрій  Крижанівський). На площі 1640 гектарів пшениці отримали урожай 50ц/га. А в ПП «Некрашівське» (керівник – Михайло Котвіцький),  ТОВ «Укр-Агро-РТ» (керівник – Віталій Давиденко), ПП «Жерм» (керівник – Руслан Трояченко), ФГ «Шателюк» (керівник – Іван Шателюк), ФГ «Агро Арам» (керівник – Малвен Єгіазарян)    урожайність склала від 45 до 50 ц/га.

Під урожай 2017 року  агроформування району  посіяли 9770 гектарів озимого клину (144% до  минулого року, або майже на 3 тисячі гектарів більше). Найбільші площі озимих – у ТОВ «Агростем» (4450 гектарів). По 800 та 900 гектарів посіяли в ПП «Жерм» та ТОВ «Укр-Агро-РТ». Добре впоралися з посівом ФГ «Шателюк», ТОВ «МГМ АГРО», ФГ «Агро Арам», ПАФ «Дружба», ПП «Некраші»: по 300-600 га озимини.

Останнім часом сільгосппідприємства району на значних площах вирощують сою, соняшник та кукурудзу на зерно. Цьогоріч ці зернові посіяли на 10210 гектарах, це на 2100 гектарів менше минулорічного показника. Тож є тенденція до збільшення у структурі посівних площ зернових за рахунок зменшення площ, зайнятих соєю та соняшником.

Вирощуванням картоплі в районі займається ПП «Жерм». Тут зі 100 гектарів зібрали 2000 тонн бульб при урожайності 200 центнерів  з гектара. Це один  із найкращих показників  в області.

На Черняхівщині вирощуванням хмелю займається лише ПАФ «Дружба» село Видибор.  (Керівник – Людмила Бовсунівська). На 14 гектарах тут зібрали по 22,8 центнерів ароматних шишок із кожного гектара. Це більш як удвічі перевищує минулорічний показник. Попит на продукцію хмелю з кожним роком зростає, тому підприємство розширює  площі високоврожайних сортів цієї культури.

Серед активних малих фермерських господарств, які обробляють  до 50 гектарів земель, найкраще спрацювали у вирощуванні зернових, круп’яних та овочевих культур ФГ «Сичівське» (фермер – Володимир Сич, Троковицька сільрада), ФГ «Колібріс» ( фермер – Володимир Куліш, Селянщинська сільрада), ФГ «Новопільське» (фермер – Люба Литвинчук, Новопільська сільрада), ФГ « Сікач» (фермер – Михайло Сікач, Андріївська сільрада).

Більшість сільгосппідприємств розширюють посівні площі за рахунок рекультивації земель, які багато років не використовувалися. А це потребує значних коштів. Проте вони окупляться найближчим часом.

НОВА ТЕХНІКА

Використання агроформуваннями району потужних  тракторів, широкозахватних ґрунтообробних агрегатів та посівних комплексів провідних іноземних фірм дає змогу підвищити коефіцієнт технічної готовності та ефективність використання машинно-тракторного парку.

За останні три роки господарства придбали 34 одиниці нової сільгосптехніки, у тому числі 12 тракторів  на загальну суму 17,6 мільйонів гривень. Нині машинно-тракторний парк сільгосппідприємств нараховує 89 тракторів різних марок, 172 одиниці ґрунтообробної та посівної техніки, іншої техніки – 214 одиниць. Усе це дозволяє проводити комплекс сільгоспробіт своєчасно та якісно.

ТВАРИННИЦТВО

 Надзвичайно важливою галуззю сільгоспвиробництва є  тваринництво. Нині в районі по всіх категоріях господарств нараховують 5386 голів великої рогатої худоби, 4227 свиней, понад 545 голів овець і кіз, близько 2200  голів кролів та  понад 2000 бджолосімей.

Проте лише 8 сільгосппідприємств займаються тваринництвом, утримуючи 1166 голів великої рогатої худоби, у тому числі  679  корів, 787  свиней та невелику кількість овець і коней.

Індекс виробництва валової продукції тваринництва за 10 місяців в агроформуваннях району складає 93 % до минулорічного.

З початку 2016 року сільгосппідприємствами  району вироблено 2303 тонни молока. Від кожної фуражної корови його надоїли по 3412 кг. Виростили м’яса в живій вазі 215 тонн (104 % до минулорічних показників). Середньодобовий приріст ВРХ в середньому по району склав  541 грам (на 106 грамів більше минулорічного), свиней – 560 грамів, як і минулоріч.

 Одержано 500 голів приплоду телят, 718 поросят. Вихід телят на 100 корів  – 59 голів (на 3  більше, як минулого року).

Найкращий стан ведення молочного скотарства  –  у ДП «ДАН-МІЛК», що у Вільську. Там надоїли  70 % молока від виробленого в районі (1619 тонн). Надій на середньорічну корову – 4906 кг. На цьому підприємстві все поголів’я худоби Голштинської породи та породи Джерсей (560 голів). 327  корів повний рік утримуються у стійловому режимі, отримуючи повноцінний збалансований раціон.

 Раціонально працює тваринницька галузь ПАФ «Дружба». Тут за 10 місяців цього року зуміли на 17,6 тонн покращити валовий надій молока до відповідного періоду минулого року і надоїти його 491 тонну. Виростили в «Дружбі» більше  на 32 центнери м’яса та збільшили  поголів’я великої рогатої худоби.

 Розвитком  свинарства займаються два сільгосппідприємства –  ТОВ «Грін Ленд Славута» та ФГ «Вітам», де  середньодобові прирости – понад 500 гр. Тут застосовують  новітні технології вирощування свинопоголів’я.

Нині розпочато зимово-стійловий період утримання  тварин. Кормів достатньо. Усього по району заготовлено 38040 центнерів кормових одиниць. На одну умовну голову – 30,5 центнерів (на 13,5 центнерів більше минулорічного показника). Це 135% до потреби. Найбільше кормів надбали у ДП «Дан-Мілк» (44,9 цнт к.од.), ФГ «Некрашівське» – (31,9), ТОВ «Грін Ленд Славута» (23,5) , ПАФ «Дружба» (22,6).

СОЦІАЛЬНО ВІДПОВІДАЛЬНИЙ БІЗНЕС

Цього року працюючі сільгосппідприємства не допустили заборгованості із зарплатні. Її середньомісячний розмір по району у штатних працівників – 2998 гривень. Це більше мінімальної зарплатні на 1548 гривень. Найбільші зарплати у ТОВ «Агростем» (близько 4 тис. грн.), ТОВ «Укр-Агро-РТ» (близько 3 тис.грн).

 2016 року власникам земельних часток (паїв) нараховано  17221,8 тис.грн. орендної платні (на 5248 тис.грн. більше проти минулого року). У середньому по району це 6 % від нормативно-грошової оцінки земель. На 1 листопада землекористувачі виплатили 12288,5 тис.грн. орендної плати за використання земельних часток (паїв). Це 71,4 % від нарахованої платні. З них 6500 тис.грн. виплатили грошима. Також видано 1750 тонн  зерна на суму 5800 тис.грн. (3050 гривень за 1 тонну).

Протягом десяти місяців цього року сільгосптоваровиробники до районного бюджету перерахували ПДФО за використання земельних часток (паїв) у сумі 1789,1 тис.грн. (на 246,3 тис.грн. більше, ніж минулоріч).

Найбільшу питому вагу зі сплати ПДФО за використання земельних часток (паїв) має ТОВ «Агростем» (706,9 тис.грн.) та ТОВ «Укр-Агро-РТ» (344,6 тис.грн) – 39,5% та 19,3%.

Усього агроформування району за 10 місяців цього року перерахували до бюджетів усіх рівнів 13817,1 тис.грн., у тому числі ПДФО із заробітної плати – 1862,0 тис.грн. (на 739,2 тис.грн. або 65% більше проти минулого року).

Індекс виробництва валової продукції за 10 місяців поточного року по агроформуваннях району склав 130,4 %, у тому числі в галузі рослинництва 136,1 %.

Сподіваємося, що буде зміцнюватися співпраця між сільськими радами та сільськогосподарськими підприємствами, фермерськими господарствами всіх форм власності, на територіях яких вони використовують землю, у вирішенні соціально -економічних питань цих територій.

Завдяки спільним зусиллям райдержадміністрації,  сільських та селищних рад  сьогодні активізувалася робота з укладання соціальних договорів на використання земельних ділянок під господарськими дворами, земельних часток (паїв) відумерлої спадщини. Найактивніше вона проводиться в Салівській, Троковицькій, Очеретянській, Стиртівській, Андріївській, Селянщинській, Горбулівській сільських радах та у Високівській територіальній об’єднаній громаді.

ПЕРЕРОБНА ПРОМИСЛОВІСТЬ

Успішно працює переробна промисловість району: філія ПАТ «ДПЗКУ» «Черняхівський елеватор»,  ТОВ «АЛЕНРУД» та ПП «Терещенко».

За 10 місяців 2016 року філія ПАТ «ДПЗКУ» «Черняхівський елеватор» переробила 19,1 тис.тонн пшениці, з якої вироблено 14 тис.тонн високоякісного борошна, що на 36,8 % більше, ніж   минулого року. Порівняно з 2015 роком на підприємстві майже на 50% виросла завантаженість елеваторних ємностей. З початку нового маркетингового року приймання зерна урожаю 2016 року склало майже 42 тис.тонн. За липень-вересень 2016 року дохід філії від реалізації (товарів, робіт, послуг) – 5343,7 грн. За цей період отримано 819 тис.грн. прибутку.

З березня цього року борошно «Черняхівського елеватора» експортується в різні країни світу. За цей період на експорт підприємство відвантажило 7465 тонн борошна.

 Нині у філії 103 працівники. Середньомісячна заробітна платня  за 9 місяців поточного року тут 3622 гривень. Це на 667 гривень більше, ніж   2015 року.

Керівництво компанії приділяє велику увагу розвитку підприємства і вкладає кошти в капітальні інвестиції філії. Так відновлена під’їзна залізнична колія, проведено капітальні ремонти транспортних маршрутів, що дало можливість збільшити обсяги завантаження елеватора.

ТОВ «АЛЕНРУД» веде безперервну роботу над розширенням асортименту своєї продукції. Нині тут виготовляють понад 200 найменувань солодощів. На підприємстві працює згуртований колектив професіоналів – 148 чоловік, які виготовляють конкурентоспроможну, високоякісну продукцію.

Обсяг реалізованої продукції з початку року – 22,2 млн.грн., що на 4,9 млн.грн. більше, ніж за аналогічний період минулого року.

Виробництвом та реалізацією власної продукції  займається приватне підприємство «Терещенко», яке має  торгову  марку «Черняхівські ковбаси». Тут виробляють широкий асортимент м’ясо-ковбасних виробів, які користуються попитом у покупців.

Переробні та сільськогосподарські  підприємства,  фермерські господарства   допомагають учасникам АТО та людям, які живуть на звільнених територіях сходу країни.

Працівники ветеринарної медицини постійно здійснюють вагомий внесок у розвиток агропромислового комплексу. Наполеглво трудиться спілка пасічників,  на утриманні якої більше 2000 бджолосімей, завдяки яким зокрема  маємо гарні показники в галузі рослинництва.

Працівники агропромислового комплексу Черняхівщини низько вклоняються старшим колегам, які чесно відпрацювали в сільському господарстві і пішли на заслужений відпочинок. Вони в ті непрості роки трудилися в колгоспах, радгоспах, забезпечували народ продуктами харчування.

Бажаємо всім  трудівникам з нагороди Дня працівників сільського господарства міцного здоров’я, багато щастя, вагомих успіхів у роботі, високих врожаїв і мирного неба над головами.

Петро ТРОХИМЕНКО,

начальник управління

агропромислового розвитку

Черняхівської райдержадміністрації

Африканська чума свиней  – особливо небезпечна, вірусна хвороба

chumПри Черняхівській райдержадміністрації 16 грудня 2016 року відбулося засідання надзвичайної протиепізоотичної комісії по питанню «Заходи щодо профілактики африканської чуми свиней в районі».

Африканська чума свиней є смертельно небезпечним захворюванням і викликається особливо життєстійким  вірусом, який в результаті попадання в організм свині моментально розмножується і вражає свиняче поголів’я на відстані 10 км. Захворювання проявляється лихоманкою, крововиливами, запальними, обмінними і некротичними (з відмиранням тканин) змінами в різних органах. Хвороба не підлягає лікуванню.

Дане захворювання зареєстроване в 10 областях України, в тому числі і в грудні місяці поточного року в Житомирському районі у свиногосподарстві ФОП «Слідзевський», де знищено 530 голів свиней.

З метою профілактики та недопущення розповсюдження захворювання африканської чуми свиней, на засіданні комісії прийнято  відповідне рішення  для забезпечення епізоотичного благополуччя на території району, основними пунктами  якого є:

- рекомендувати керівникам агроформувань: вжити заходів для оперативного збору урожаю кукурудзи та сої (для запобігання руху диких кабанів), видавати власникам земельних часток (паїв) зерно кукурудзи після термічної обробки, утриматись від закупівлі свиней для вирощування;

- переміщення свиней (ввіз,вивіз) здійснювати лише з дозволу Управління Держпродспоживслужби в Черняхівському районі, забезпечити постійний контроль за ввезенням в район живих свиней, продукції і сировини з них;

- забезпечити контроль за дотриманням всіма суб’єктами господарювання, діяльність яких пов’язана з утриманням, забоєм та переробкою свиней, продукції із них, ветеринарно-санітарного законодавства, зокрема щодо «закритого» режиму роботи;

- посилити заходи з недопущення збільшення кількості безпритульних тварин на території населених пунктів;

- посилити контроль за полюванням на диких кабанів;

- поновити роботу спільних мобільних груп для контролю переміщення підконтрольних вантажів на автошляхах району;

- у випадку встановлення діагнозу захворювання на африканську чуму свиней проводити розслідування щодо джерел занесення та розповсюдження АЧС в рамках загрози національній безпеці.

Шановні власники тварин будьте обачливі, у підозрілих випадках на дане захворювання негайно повідомляйте Державну службу ветеринарної медицини.

 Трохименко П.О.,

голова надзвичайної

протиепізоотичної комісії

Про індексацію нормативної грошової оцінки земель

За інформацією державної служби статистики України, індекс споживчих цін за 2016 рік становить 112,4%.Коефіцієнт індексації нормативної грошової оцінки земель застосовується комулятивно залежно від дати проведення нормативної грошової оцінки земель. Коефіцієнти індексації нормативної грошової оцінки земель становить: 1996 рік-1,703, 1997 рік – 1,059, 1998 рік-1,006, 1999 рік-1,127, 2000 рік-1,182, 2001 рік-1,02, 2005 рік-1,035, 2007 рік-1,028, 2008 рік-1,152, 2009 рік-1,059, 2010 рік-1,0, 2011 рік-1,0, 2012 рік-1,0, 2013 рік-1,0, 2014 рік-1,249, 2015 рік-1,433 (крім сільськогосподарських угідь) та  1,2 для сільськогосподарських угідь (рілля, перелоги, сіножаті, пасовища, багаторічні насадження). Нормативна грошова оцінка земель за 2002, 2003, 2004 та 2006 роки не індексувалися.

Значення коефіцієнта індексації нормативної грошової оцінки сільськогосподарських угідь (ріллі, багаторічних насаджень, сіножатей, пасовищ та перелогів) за 2016 рік становить 1,0 для земель сільськогосподарського призначення – 1,06.

Незабаром весна

W6Mt74RNНевдовзі  розпочнеться для хліборобів новий польовий сезон. Та підготуватися до нього потрібно завчасно, отож і взимку вистачає турбот в аграріїв. Ось і працівники сільськогосподарських підприємств приділяють особливу увагу ремонту техніки, якісному зберіганню посівного матеріалу.

Під урожай 2017 року агроформуваннями району посіяно 10,5 тисяч га озимого клину, що становить 150 відсотків  до показника минулого року, або майже на 3 тисячі га більше, в тому числі озимого ріпаку – 2,7 тис. га. та 7,8 тис.га озимих зернових.

Незважаючи на несприятливі погодні умови в осінній період, посіви дали дружні сходи, набрали гарний вигляд.

Після проведення першого туру відбору монолітів на визначення життєздатності  встановлено, що  мають добрий та задовільний стан 95 %  посівів озимих зернових культур та 90 % озимого ріпаку, що дає надію на отримання високих врожаїв.

Агроформуваннями району для забезпечення отримання гарного врожаю 2017 року вже заготовлено 3,3 тис. тонн мінеральних добрив, що становить 70 відсотків від потреби, окрім того, 65 відсотків засобів захисту рослин та 72 відсотки  протруйників. Найкраще до цього підготувались такі господарства як: ТОВ «Агростем», де заготовлено 600 тонн мінеральних добрив, ТОВ «Укр-Агро-РТ» – 350 тонн, ПП «Жерм» – 400 тонн, ФГ «Шателюк» – 300 тонн, ФГ «Агро – Арам» – 120 тонн та інші.

У ФГ «Шателюк» проведено підживлення озимини на площі 130 гектарів.

Прогнозовані посівні площі ярих культур по агроформуванням району будуть становити майже 20 тисяч  гектарів що на 2,5 тис. га більше показника 2016 року. Валовий збір у 2017 році, враховуючи показники урожайності 2016 року, очікується отримати по зернових та зернобобових культурах близько 47 тис. тонн.

Сільськогосподарські підприємства забезпечені насінням високоврожайних сортів зернових та зернобобових культур. Укладаються угоди на постачання необхідної кількості насіння технічних культур, мінеральних добрив та засобів захисту рослин.

В господарствах проводиться ремонт та технологічна наладка ґрунтообробної та посівної техніки. Злагоджено організовані ці роботи в ТОВ «Грін Ленд Славута», ПАФ «Дружба», ФГ «Шателюк», ПСПО «Браженське» та інших.

Станом на 14.02.2017 року коефіцієнт технічної готовності становить: тракторів – 80 відсотків, плугів – 92 відсотки, культиваторів – 81 відсоток, дискових борін – 83 відсотки та сівалок – 75 відсотків.

Для проведення комплексу весняно-польових робіт в сільськогосподарських підприємствах є в наявності 114 тонн дизельного пального та 10 тонн бензину, що відповідно становить 31 та 40 відсотків до потреби.

Господарства району постійно поновлюють машинно-тракторний парк.

У 2016 році було придбано 9 одиниць нової сільськогосподарської техніки на загальну суму 5,4 млн.грн., а вже з початку 2017 року придбано 3 одиниці на суму 4,54 млн.грн. До кінця поточного року очікувана сума коштів вкладена сільськогосподарськими підприємствами на придбання нової техніки складе біля 20 млн.грн.

Триває період зимово-стійлового утримання сільськогосподарських тварин. Всі тварини розміщені у 17 тваринницьких приміщеннях і отримують повноцінний збалансований раціон годівлі. Так, як на період зимівлі господарствами району було заготовлено по 30,5 центнерів кормових одиниць на одну умовну голову, валове виробництво молока у 2017 році очікується мати на 20 відсотків більше ніж було у 2016 році. У січні місяці поточного року усі молочні господарства зуміли збільшити валовий надій молока до відповідного періоду минулого року. Всього по району його виробництво станом на 1 лютого становить 191 тонну, що на 26 тонн більше ніж було у минулому році. Індекс виробництва валової продукції у галузі тваринництва за перший місяць поточного року склав 106,5 %.

В цілому по району за 2016 рік, індекс виробництва валової продукції в сільському господарстві склав -121,8 %.

П.О. Трохименко,

начальник управління АПР РДА

АГРАРІЇ ГОТОВІ ДО ВЕСНЯНО-ПОЛЬОВИХ РОБІТ

90253_1Агроформуваннями району під урожай 2017 року посіяно 10,5 тис. га озимих культур, що на 3,3 тис. га більше, ніж у минулому році. Погодні умови були сприятливими для перезимівлі озимини. Характерною ознакою цьогорічної зими була наявність достатнього снігового покриву у періоди суттєвого зниження температури повітря. Відтак, посіви перебувають у доброму і задовільному стані. Інформації про загибель посівів від сільгостоваровиробників не надходило.

 Для успішного проведення комплексу сільськогосподарських робіт господарства району стовідсотково забезпечені мінеральними добривами. За оперативною інформацією заготовлено 5,7 тис. тонн мінеральних добрив.

Все це дозволяє аграріям розпочати весняно-польові роботи.

На сьогодні озимі підживлені на площі 5,2 тисячі гектарів, що становить 50 відсотків до загальної площі посіву. Першими включилися у підживлення озимини ФГ «Шателюк», ПП «Жерм», ТОВ «Агростем», ТОВ «Укр-Агро-РТ» та інші.

Активно проводиться підготовка насіннєвого матеріалу до посіву ярих культур. Закінчується ремонт сільськогосподарської техніки.

П.О. Трохименко,

начальник управління АПР РДА