Статистика сайту

Управління агропромислового розвитку
Управління агропромислового розвитку

Управління агропромислового розвитку Черняхівської районної державної адміністрації Житомирської області

Адреса: 12301, смт. Черняхів, Майдан Рад,1,  І- поверх приміщення райдержадміністрації.

Електронна адреса: сh_upragro@ukr.net

Розпорядок роботи:

Понеділок-п’ятниця з 8.00 до 17.00 год.

Обідня перерва з 13.00 до 14.00 год.

  Фото009

 

Управління агропромислового розвитку Черняхівської РДА

Структура управління агропромислового розвитку райдержадміністрації:

Назва посади

Прізвище, ім’я, по батькові працівника

   Телефонробочий

Заступник начальника управління агропромислового розвитку, начальник відділу організації виробництва і маркетингу сільськогосподарської продукції  Бондарчук Андрій Степанович

   4-12-38

Начальник відділу  фінансово-кредитного забезпечення, кадрової роботи та врегулювання відносин власності

Пантус Лариса Іванівна

  4-12-38

Головний спеціаліст відділу  фінансово-кредитного забезпечення, кадрової роботи та врегулювання відносин власності

   4-12-38

Головний спеціаліст відділу  фінансово-кредитного забезпечення, кадрової роботи та врегулювання відносин власності

   4-12-38

Головний спеціаліст відділу організації виробництва і маркетингу сільськогосподарської продукції

Мартинюк Майя Володимирівна

  4-12-38

Головний спеціаліст відділу організації виробництва і маркетингу сільськогосподарської продукції

 4-12-38

        Основні завдання управління агропромислового розвитку райдержадміністрації:

–  забезпечення реалізації державної аграрної політики, розроблення та виконання  регіональних інноваційно—інвестаційих та інших програм і прогнозів розвитку галузей агропромислового виробництва;

участь у формуванні та реалізації  соціальної політики на  селі,  сталого розвитку регіонального агропродовольчого ринку і сільських територій району;

– організація роботи з питань насінництва і розсадництва, сортовипробування і захисту рослин,  племінної справи у тваринництві, наукового і кадрового забезпечення, стандартизації, охорони праці  та техніки   безпеки.

x222a7ddgp4sirlca20e6k60fg4rnv

     

__________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Нормативна база фінансування підтримки агропромислового комплексу

Державна фінансова підтримка розвитку фермерських господарств та сільськогосподарської кооперації

_________________________________________________________________________________________________

                                                                     Шановні жителі Черняхівщини!

Сердечно вітаю Вас,  хто пов’язав свою діяльність з роботою в полі, садах, тваринництві і лісовій галузі, у рибництві й бджільництві та переробній промисловості зі святом – Днем працівників сільського господарства.

З повагою схилю голову перед тими людьми, які чесно відпрацювали в сільському господарстві і пішли на заслужений відпочинок.  Щиро вдячний Вам за любов до землі, терпіння і витримку.

Нехай Ваше життя буде щасливим і гармонійним, а Ваші добрі справи продовжують і далі служити людям в ім’я процвітання рідного краю та зміцнення нашої держави.

Бажаю Вам міцного здоров’я, благополуччя, життєвих гараздів,  миру, злагоди та достатку, щедрого сонця і гарного врожаю.

 

   З повагою

Начальник управління  агропромислового розвитку райдержадміністрації                                                

                                                                                                                                           П.О. Трохименко

 

ЗДОБУТКИ АГРОПРОМИСЛОВОГО КОМПЛЕКСУ РАЙОНУ

Сільськогосподарським виробництвом в районі займаються 70 діючих агроформувань, з них 25 товариств з обмеженою відповідальністю, 29 фермерських господарств, 8 приватних підприємств та 8 інших сільгноспвиробників (ПСПО, КСП, ПАФ, ДП).  Крім того, нараховується 15,2 тис. особистих селянських господарств, які обробляють 7,5 тис. гектарів земель.

Загальна площа сільськогосподарських земель в обробітку  агроформувань району у 2019 році склала 35,5 тис. гектарів, що на 850 гектарів  більше минулого року.

Додаткове залучення земель стало можливим завдяки  активізації оформлення дозвільної документації на використання сільськогосподарських угідь та їх рекультивації

 Ранні зернові й зернобобові в цьому році зібрано з площі 11,0 тис. гектарів

Незважаючи на складні погодно-кліматичні умови, що виникали протягом весняного вегетаційного періоду та під час збирання ранніх зернових (періодичні та затяжні дощі), нашими аграріями досягнуто гарних результатів.

За підсумками збирання врожаю агроформуваннями нашого району зібрано 46,4 тис. тонн зерна, що на 4,2 тис. тонн більше проти  минулого року. Середня врожайність становить 46,1 центнер з одного гектара, що на 10,4 центнера більше 2018 року.

Високих  результатів при вирощуванні ранніх зернових та зернобобових культур досягнуто в товариствах з обмеженою відповідальністю: «Агростем» – керівник Крижанівський Юрій Володимирович, де отримано урожайність пшениці з найбільшої посівної площі в районі (2700 га) по 56,6 центнерів з кожного гектара; «Колос Полісся» – керівник Костинюк Ярослав Ярославович, середня урожайність вирощуваних зернових культур склала 55 центнерів з гектара, у приватному підприємстві  «ЖЕРМ» – керівник Трояченко Руслан Миколайович де з одного гектара отримано 52,4 центнери з гектара.

Гарний урожай зібрано у фермерському господарстві «Некрашів» – керівник Котвіцький Михайло Йосипович та у товаристві з обмеженою відповідальністю «МГМ АГРО» – керівник Ємчура Петро Васильович.

Не дивлячись на надто складні засушливі погодні умови в осінній період агроформуванням району вдалось посіяти 11 тис. гектарів сільськогосподарських культур озимого клину під урожай 2020 року, в тому числі озимих зернових 7 тис. гектарів та 4 тис гектарів озимого ріпаку.

Завдяки теплому жовтню та посіву озимих культур якісним високоврожайним насінневим матеріалом з дотриманням новітніх технологій, господарствам району вдалося отримати дружні сходи та надію на гарний врожай в наступному році.

Протягом останніх років агроформування району вирощують на значних площах сою, соняшник, кукурудзу на зерно, посівні площі яких  в поточному році становили 15 тис.гектарів.

Погодні умови весняно-літнього періоду не дали можливості достатньому формуванню урожаю даних культур. Тому сої в середньому по району отримано по 15,1 центнери з гектара, що на 6 центнерів менше минулого року.

Не дивлячись на деяке зменшення урожайності кукурудзи в середньому по району, у ТОВ «Колос Полісся» та ПП «ЖЕРМ» урожайність її з кожного гектара перевищує 80 центнерів.

Соняшник зібрано на рівні минулого року – по 22 центнери з гектара в середньому по району. Найкращих результатів по вирощуванню соняшнику досягнуто в ПП «ЖЕРМ», де з кожного гектара отримано по 27 центнерів, по 25 центнерів з гектара отримали в ТОВ «Колос Полісся» та ФГ «Агро Арам».

Черняхівський район займає одне з лідируючих місць в області по площах зайнятих під вирощуванням озимого ріпаку. З року в рік вони зростають.

Найбільше цієї культури вирощується в товаристві з обмеженою відповідальністю «Агростем». У 2019 році з площі  1650 гектарів товариство отримало валовий збір 4800  тонн, при середній урожайності  29,2 центнерів з одного гектара. Більше 32 центнерів з гектара отримали в ПП «Жерм» з площі 270  гектарів.

 В середньому по району  урожайність озимого ріпаку становить 27,6 центнерів з гектара.

 Вирощуванням картоплі  в районі займається приватне підприємство «ЖЕРМ», в якому цього  року з площі 114 гектарів зібрано 2500 тонн при урожайності понад 210  центнерів  з одного гектара.

Після занепаду хмелярства, на території району ця сільськогосподарська культура збереглася тільки в одному господарстві, це приватна агрофірма «Дружба» с. Видибор.

З плантацій плодоносного хмелю площею 20 га зібрано 22 тонни ароматних шишок, або з кожного гектарів по 11,0 центнерів.

Серед активних малих фермерських господарств, які обробляють  до 100 га земель найкраще спрацювали у вирощуванні зернових, технічних та овочевих культур такі, як ФГ «Колібріс, ФГ «Новопільське», ФГ «Парфенюк».

Однією із основних життєво-важливих галузей сільськогосподарського виробництва є галузь тваринництво.

За рахунок ефективного використання всіх видів сільськогосподарських тварин та нарощування свинопоголів’я (чисельність яких становить 4210 голів, що у 5,2 рази більше показника минулого року)  у районі вдвічі збільшено вирощування м’яса.

За 10 місяців поточного року виробництво його становить 453 тонни, що на 227 тонн більше до відповідного періоду минулого року.

Агроформуваннями району вироблено з початку року 2800 тонн молока, надій його на фуражну корову складає 4560 кг, що на 30 кг більше до минулого року.

Найкращий стан ведення молочного скотарства  в  ДП «ДАН-МІЛК» с.Вільськ, де з початку року вироблено 2170 тонн молока, що  склало 77 відсотків до районного показника.  Надій на середньорічну корову становить 6760 кілограми, що на 18 кілограмів більше до минулого року.

Триває реконструкція та одночасно експлуатація тваринницьких приміщень у с.Селець, де ТОВ «Агрокомплекс «Біоленд» нарощує потужності свинокомплексу, наразі поголів’я в господарстві становить 3200 голів. В селі Пекарщина розпочав роботу свинокомплекс «АГРОПЕК» з плановою потужністю 4000 голів, нині на відгодівлі перебуває 70 голів.

На території Вільської об’єднаної територіальної громади планується розвиток птахівництва.

Наполегливо трудиться спілка пасічників району,  на утриманні якої більше 2000 бджолосімей. Піклуються над бджолиними родинами 120 пасічників, завдяки яким, маємо гарні показники і в галузі рослинництва.

Постійно здійснюють вагомий внесок у розвиток агропромислового комплексу  працівники ветеринарної медицини. Завдяки їхній праці проводяться профілактичні дії щодо недопущення хвороб на територію району.

З боку держави створюються сприятливі умови для розвитку сільськогосподарського виробництва. Так,  Кабінетом міністрів України прийнято ряд постанов, що дає можливість аграріям скористатися державною підтримкою та покращити свою сільськогосподарську діяльність.

Нині п’ять  агроформувань району:ПАФ «Дружба», ДП «ДАН-МІЛК», КСП «Україна-Черняхів-1», ФГ «Некрашівське» та ФГ «Зорька» оформили документи на фінансову підтримку за утримання поголів’я корів.

Надається спеціальна бюджетна дотація за вирощений молодняк великої рогатої худоби особистим селянським господарствам. Згідно цього напрямку, станом на 1вересня 2019 року в районі 433 фізичні особи оформили документи за вирощених 708 голів молодняку ВРХ та освоїли коштів в сумі 928,5 тисяч гривень.

Окрім того, фізичні особи скористалися коштами з обласного бюджету, що спрямовуються господарствам населення для виплати відшкодування вартості закуплених установок індивідуального доїння. Так, в поточному році дев’ять людей  закупили доїльні установки та отримали кошти в сумі 62,8 тисячі гривень.

Агропромисловий комплекс району має достатній потенціал, аби максимально зміцнити виробничі потужності. Так упродовж січня – жовтня 2019 року в розвиток  агроформувань району спрямовано 45 млн гривень капітальних інвестицій. Сільськогосподарськими підприємствами району придбано сільськогосподарську техніку вітчизняного та іноземного виробництва. Активно вкладають кошти в розвиток сільськогосподарського виробництва ФГ «Агро Арам», «Шателюк» ПП «Жерм», ТОВ «Колос Полісся» та інші.

Протягом цього року сільськогосподарські підприємства району не допустили заборгованості по виплаті заробітної плати. Рівень середньомісячної заробітної плати одного  штатного працівника  по району складає більше 8,0 тис. гривень.

Найвищий  її рівень досягнуто у таких підприємствах, як ДП «ДАН-МІЛК», ТОВ «Агростем» ,«Укр-Агро РТ», «МГМ АГРО»  та інші.

На сьогодні існує тісна співпраця між сільськими, селищними радами та агроформуваннями району на території яких вони використовують землю, у наданні матеріальної та фінансової допомоги для вирішення соціально-економічних питань даних територій.

Широкого розвитку набувають орендні відносини між власниками земельних часток (паїв) та виробниками сільськогосподарської продукції.

У поточному році власникам земельних часток (паїв) буде виплачено 35,5 млн. грн., що  перевищить минулорічний показник майже на 0,5 млн. грн.

Успішно працює в районі переробна промисловість а це: філія АТ «ДПЗКУ» «Черняхівський елеватор»,  ТОВ «АЛЕНРУД». За 10 місяців 2018 року філія АТ «ДПЗКУ» «Черняхівський елеватор» переробила 27,6 тисяч тонн пшениці, з якої вироблено 20,0 тисяч тонн високоякісного борошна, що вдвічі більше ніж за цей період 2018 року.

В даний час на філії зайнято 118 працівників. Середньомісячна заробітна плата працюючих за 10 місяців поточного року виросла на 2,5 тис. гривень в

порівнянні з минулим роком і склала 9988 гривень.

 Керівництво компанії приділяє велику увагу розвитку підприємства і вкладає кошти в  капітальні інвестиції філії. За 10 місяців 2019 року освоєно капітальних інвестицій майже 4 млн гривень.

В районі успішно працює ТОВ «АЛЕНРУД».На даному підприємстві виготовляється більше ніж 300 найменувань смачних  солодких виробів.

До складу продукції входять тільки найкращі та екологічно чисті компоненти,  які забезпечують високу якість цих виробів.

На  підприємстві працює згуртований колектив професіоналів –  150 чоловік, які чесною працею створюють , високоякісну продукцію.

На передодні свята я висловлюю щиру подяку за виконання великого об’єму робіт працівниками агроформувань району та переробним підприємствам, а також вдячний всім організаціям та установам, які надають відповідні послуги для сільських виробників та сприяють розвитку аграрного сектору.

Вітаю всіх Вас, хто пов’язав свою діяльність з роботою в полі, тваринництві і лісовій галузі, у рибництві й бджільництві та переробній промисловості зі святом працівників сільського господарства.

Бажаю всім Вам міцного здоров’я, щастя, благополуччя та злагоди у ваших родинах, а також високих врожаїв в наступному сільськогосподарському році

Начальник управління агропромислового розвитку райдержадміністрації                   П. О. Трохименко

НОВИНИ АГРАРІЇВ

 Не дивлячись на надто складні погодні умови під час жнив, агроформування району зуміли зібрати весь вирощений врожай ранніх сільськогосподарських культур.

З оперативних даних, станом на 21 серпня поточного року, в господарствах району зібрано 46,4 тис. тонни зерна ранніх зернових та зернобобових культур, або майже на 4,2 тис. тонн більше проти 2018 року. В середньому по району з кожного гектара намолочено по 45,6 центнерів зерна, що на 10,4 центнери більше минулого року.

Серед ранньої зернової групи озима пшениця займає 72% посівних площ, або 7,33 тис. га. Її врожайність з кожного гектара сягнула 48,6 центерів та валовий збір становить 36,1 тис. тонн.

Найкращий врожай отримано у ПП «ЖЕРМ», де з площі 500 гектарів озимої пшениці зібрано зерна з врожайністю 63,9 центнерів з гектара.

 Серед господарств найбільшу посівну площу пшениці (2,780 тис.га) має ТОВ «АГРОСТЕМ», де отримано з кожного гектара по 56,6 центнерів.

Гарний врожай аграрії району отримали: ярого ячменю – 40,4 ц/га,  озимого ячменю – 45,4 ц/га, озимого жита – 31,8 ц/га, гороху – 28 ц/га.

 Агроформування району мають великий досвід з вирощування озимого ріпаку. У поточному році площі посіву його  займали 3,5 тис. гектарів, з яких зібрано 9,4 тис. тонн зерна або на 1,2 тис. тонн більше попереднього року, врожайність з одного гектара становить 27,6 центнерів, що на 2,5 центнера більше 2018 року.

Враховуючи цьогорічні показники врожайності та валового збору ранніх зернових та зернобобових культур, орендарі земельних ділянок часток (паїв) мають можливість виплачувати орендну плату у розмірі не менше 9% від її нормативно-грошової оцінки.

Водночас із закінченням жнив сільськогосподарськими підприємствами району проводяться роботи по підготовці площ та посів озимих культур  урожаю 2020 року.

Станом на 21 серпня в районі вже посіяно 3,1 тис. гектарів озимого ріпаку, або 89% до прогнозованого показника. Найкраще ці роботи проводяться в ТОВ «АГРОСТЕМ», ПП «КОЛОС ПОЛІССЯ» та ПП «ЖЕРМ».

 Невдовзі розпочнеться посівна компанія озимих зернових. Під урожай наступного року агроформування району планують посіяти не менше 8,0 тис. гектарів озимих зернових культур.

Разом з проведенням посівної компанії сільгоспвиробники проводять підготовчі роботи до збирання пізніх зернових та технічних культур, площа яких в районі складає 15,5 тис. гектарів.

Підводячи підсумки роботи агроформувань району у галузі тваринництва за 7 місяців 2019 року спостерігається покращення стану з вирощування м’яса.

За рахунок нарощування свинопоголів’я у ТОВ «АГРОКОМПЛЕКС «БІОЛЕНД» на 2380 голів, виробництво м’яса в районі збільшено до відповідного періоду минулого року на 31% і становить 183 тонни.

Вироболено у господарствах за даний період 1956 тонн молока, продуктивність дійного стада становить 3135 кг. Середньодобові прирости на відгодівлі та дорощуванні  ВРХ склали 539 грамів,  свиней 753 грами.

Індекс виробництва валової продукції у галузі тваринництва за 7 місяців поточного року склав 109%.

Сільськогосподарськими підприємствами району продовжується заготівля кормів для громадського тваринництва на зимово-стійловий період 2019-2020 років.

Аналізуючи стан проведених робіт та отриманих результатів агроформуваннями району в поточному році, впевнені, що зібраний врожай та позитивні показники у галузі тваринництва сприятимуть подальшому розвитку господарств та соціально-економічному розвитку району в цілому.

 Управління агропромислового розвитку райдержадміністрації.

                                                             

ЖНИВА ТРИВАЮТЬ

В аграріїв району триває відповідальна пора – збирання врожаю 2019 року. Погана погода на початку липня не завадила зерновим культурам дозріти. Урожай ранніх зернових очікується більший, ніж минулоріч. Збільшенню врожайності сприяли погодні умови. Зокрема, у травні, в період вегетації рослин, випали вкрай потрібні дощі. Зерно “не стекло” у червневу спеку, бо на той час сформувався густий стеблостій. Нині чіткій і злагодженій роботі з обмолоту хлібів заважають складні погодно-кліматичні умови – часті дощі. Тому й доводиться комбайнам працювати лише по декілька годин у день.

Та все ж, станом на 25 липня зібрано 7100 га (майже 50 % від посівних площ) ранніх сільськогосподарських культур, а саме: аграрії завершили збір озимого ріпаку на площі 3,5 тисячі га, урожайність якого в середньому по району становить 27 ц/га, а такі господарства, як ТОВ “Агростем”, ТОВ “Колос Полісся”, ПП “ЖЕРМ” зібрали 30 і більше ц/га. Завершено збір озимого ячменю, середня врожайність більше 40 ц/га. Найкращі врожаї збирає
ФГ “АГРОАРАМ”.

Озима пшениця також радує врожаєм, збір якої в розпалі, зібрано 3000 га, а це 40% до посіву. Найбільші площі пшениці, 2770 га, в ТОВ “Агростем”. Тут і найкращі врожаї, які сягають 60 ц/га. Також гарні врожаї , більше 55 ц/га, збирають в ТОВ “Колос Полісся”, ПП “ЖЕРМ”, ТОВ “МГМ АГРО” та СФГ “Шателюк”.

На полях району працює 40 комбайнів. Господарства мають 29 власних,
11 комбайнів залучено з інших регіонів. Сільгоспвиробники забезпечені паливно-мастильними матеріалами в достатній кількості.

Більшість агроформувань відразу після збору проводять лущення та дискування, застосовуючи систему: комбайн з поля – трактор в поле.

 

 

Розпочато жнива

На Черняхівщині для аграріїв розпочався  важливий період – збирання врожаю.

Жнива завжди були підсумком роботи селян і вимагали високого рівня організації, відповідальності, вболівання за кінцевий результат.

b8e41db5ff0d800_1000x600

Цьогорічні погодні умови змусили хліборобів похвилюватися за майбутній урожай.

Особливостями поточної вегетації ранніх хлібів були нестача вологи на початку весняно-польових робіт та надмірна її кількість при формуванні врожаю.

Однак, не дивлячись на такі складні погодні умови, вид на урожай  ранніх сільськогосподарських культур гарний.

В агроформуваннях району успішно перезимувало 9300 гектарів озимих зернових культур та  3275 гектарів озимого ріпаку.

Навесні 2019 року сільськогосподарськими підприємствами району було посіяно 1800 гектарів ярих зернових та зернобобових культур.

Таким чином, у поточному році в господарствах району підлягає збиранню 14700 гектарів ранніх зернових та зернобобових культур, ріпаку і гірчиці.

Для своєчасного та якісного  збирання даних культур господарствами району  буде задіяно 29 власних зернозбиральних комбайнів та 17 залучених з інших регіонів високопродуктивних комбайнів іноземного виробництва. Навантаження на один комбайн складатиме 300 гектарів.

Станом на 04.07.2019 року коефіцієнт технічної готовності комбайнів становить 95 відсотків. В даний час в агроформуваннях закінчено роботи по підготовці до жнив складських приміщень, зернотоків, сушильного та вагового господарства.

До роботи підготовлено 41 зерноочисна машина, що становить 93 відсотки до потреби.

На сьогодні до збирання ранніх культур приступили: ПП «ЖЕРМ», ПСПО «БРАЖЕНСЬКЕ», ТОВ «АГРОСТЕМ», ТОВ «МГМ АГРО», ТОВ «КОЛОС ПОЛІССЯ», ФГ «АГРО АРАМ», ТОВ «ЧЕРНЯХІВСЬКА АГРАРНА ГРУПА». Надання рекомендацій керівникам сільськогосподарських підприємств по організації охорони праці та техніки пожежної безпеки під час проведення жнив.

Надання рекомендацій керівникам сільськогосподарських підприємств по організації охорони праці та техніки пожежної безпеки під час проведення жнив.

Надання рекомендацій керівникам сільськогосподарських підприємств по організації охорони праці та техніки пожежної безпеки під час проведення жнив.

Надання рекомендацій керівникам сільськогосподарських підприємств по організації охорони праці та техніки пожежної безпеки під час проведення жнив.

Невдовзі розпочнуть збір врожаю всі агроформування району.

За оперативними даними, врожайність озимого ячменю складає понад 40 центнерів з гектара та озимого ріпаку понад 25 центнерів з гектара.

Для учасників жнив одним з найважливіших питань є  дотримання правил охорони праці та пожежної безпеки. Всі працюючі повинні пройти навчання та перевірку знань з охорони праці, інструктажі – вступний та первинний на робочому місці. На полі обов’язково повинен бути трактор з плугами та водороздавач. Вся техніка, яка буде задіяна на жнивах має бути оснащена первинними засобами пожежогасіння.

Відпочивати та палити необхідно тільки у спеціально відведених та облаштованих для цього місцях.

Законом України «Про охорону праці» визначено, що власник зобов’язаний створити безпечні умови праці для всіх працюючих.

Хлібороби докладають багато зусиль, щоб у стислі агротехнічні терміни провести збирання врожаю, тим самим запобігти втратам зерна, валовий збір якого за прогнозами буде значно більший ніж у минулому році.

Щиро бажаємо хліборобам зібрати весь вирощений урожай і без  втрат доставити на тік.

 

Начальник управління

агропромислового розвитку

райдержадміністрації

П. О. Трохименко

 _______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Про стан ведення сільського господарства в районі

Для сільгоспвиробника цієї весни природа створила неймовірно складні і разом з тим протилежні умови для проведення весняно-польових робіт.

Так, характерною особливістю початку весняно-польових робіт була недостатня кількість вологи в грунті.

За даними Житомирської метеостанції за березень місяць випало 66% опадів до норми (норма 31 млн,  випало 20,5 млн). Цей фактор змушував сільгоспвиробників прискореними темпами проводити комплекс робіт з метою максимально ефективного використання вологи. Тому, важливим фактором було закриття вологи в грунті.

У травні місяці природа створила протилежні умови.

За даними тієї ж метеостанції в травні випало 259 % опадів до норми (норма 58 млн,  випало 149,6 млн).

Тому, такі ускладнені природні умови для аграріїв не дали можливість своєчасно провести весняно-польові роботи, що в свою чергу привело до додаткових витрат.

Агроформування, в яких посіяна озимина під урожай цього року, є в кращій ситуації в плані розвитку зернового господарства.

Посіви озимих зернових в гарному стані.

Сільськогосподарські підприємства району своєчасно провели підкормку та захист таких посівів.

Всього в районі площа озимих зернових становить 9300 га, що на 1500 га більше попереднього року.

Також є гарними посіви озимого ріпаку, які займають площу 3300 га, що на рівні минулого року.

Разом з тим, ранніх ярих зернових та зернобобових посіяно майже на 1500 га менше проти минулого року. Тому загальна площа ранніх зернових та зернобобових культур становить трохи більше як 11000 га , це на рівні минулого року.

Щодо інших сільськогосподарських культур , то  з оперативних даних управління агропромислового розвитку райдержадміністрації, станом на 01.06.2019 року посіяно 5500 га сої, що на 1800 га більше минулого року. Проте кукурудзи на зерно посіяно 4300 га, що на 1400 га менше минулого року. Соняшнику посіяно майже на рівні минулого року (4300 га). Менше посіяно гречки та проса.

Разом посівні площі становлять близько 34 000 га.

Недосіяні площі, за попередніми даними, можуть становити близько 1300 га.

У деяких господарствах недосів становить 10-50 га, а в деяких понад 100 га.

Разом з тим, ще тільки закінчилась посівна кампанія, сільгоспвиробники думають про проведення жнив, адже до збирання ранніх культур залишився місяць.

Жнива завжди були підсумком роботи селянина.

У поточному році в господарствах району підлягає збиранню 14700 га ранніх сільськогосподарських культур, із них:

11000 га  – ранніх зернових та зернобобових культур;

3300 га  – ріпаку;

400 га  – гірчиці.

Для виконання робіт по збиранню врожаю в районі є весь технічний потенціал. На сьогодні у господарствах району проводиться підготовка збиральної техніки, сушильного та вагового господарства, складських приміщень та інше.

Відбулися зміни у галузі тваринництва.

За п’ять місяців 2019 року господарствами  району вироблено 13294 центнерів молока, що становить 90% до відповідного періоду минулого року, звідси продуктивність дійного стада склала 2124 кг  (95% до м.р.).

Вирощено м’яса всіх видів тварин в живій вазі – 1388 центнерів, що становить 134% до відповідного періоду минулого року, в тому числі ВРХ – 434 центнери (100%), свиней – 947 центнерів (160%). Середньодобові прирости ВРХ склали – 539 гр. (+46 гр. до м.р.), свиней  – 719 гр. ( +325гр. до м.р.).

Індекс виробництва валової продукції у галузі тваринництва за січень-травень  поточного року склав 109 %.

На даний час господарствами району проводиться заготівля кормів на зимово-стійловий період. На даний час скошено близько 200 га багаторічних трав та заготовлено 110 тонн сіна.

Сільськогосподарські товаровиробники району у поточному році користуються фінансовою підтримкою як з державного, так і з обласного бюджетів.

У 2019 році (станом на 1 травня) скористалися спеціальною бюджетною дотацією за вирощений молодняк великої рогатої худоби – 283 фізичні особи, які виростили 427 голів телят на суму – 669,700 тис. гривень.

Окрім того, два с/г підприємства (ФГ «Некрашівське» та ФГ «Зорька») подали матеріали до Мінагрополітики на отримання дотації за утримання поголів’я корів молочного напряму продуктивності по 900 гривень за одну голову.

У поточному році 4 фізичні особи  закупили установки індивідуального доїння та отримали кошти з обласного бюджету в сумі 27,8 тис. гривень.

Упродовж 5 місяців 2019 року у розвиток агропромислового комплексу району було залучено 26,7 млн грн, в тому числі – на придбання сільськогосподарської ґрунтообробної техніки 17,7 млн грн, на реконструкцію свинокомплексу в с. Пекарщина ТОВ «Агропек» – 9 млн грн.

Нагадування пасічникам та сільгоспвиробникам району

Згідно ЗУ «Про бджільництво» ст. 13 – кожен хто тримає у власному користуванні пасіку повинен бути зареєстрований в місцевих органах самоврядування, за місцем проживання, мати на неї ветеринарно-санітарний паспорт.

Дотримуватися правил «добросусідства», розташування пасіки, згідно чинних норм, брати до уваги рішення сусідів, при утриманні великої кількості бджіл (більше 10 сімей) розташовувати їх за межами села або на окраїні (так як пасіка є видом діяльності, то до них діють санітарні вимоги щодо санітарної зони, а саме 300 м до населеного пункту – Державні санітарні правила планування та забудови населених пунктів).

Пасіка що утримується в населеному пункті має бути огороджена суцільним парканом висотою 2,5 метри – інструкція щодо попередження та ліквідації хвороб і отруєнь бджіл п. 1.3.

Проходити щорічне лабораторне дослідження підмору бджіл.

В чергове звертаємо увагу керівників агроформувань та власників земельних ділянок про необхідність дотримання встановлених вимог стосовно оброблення сільськогосподарських культур та земель пестицидами та агрохімікатами.

Згідно Закону України «Про бджільництво», інструкції щодо    попередження та ліквідації хвороб і отруєнь бджіл», державні санітарні правила «Транспортування, зберігання та застосування пестицидів у народному господарстві», необхідно дотримуватися вимог чинного законодавства, та сприяти розвитку бджільництва, адже це підвищує запилення рослин та підвищує врожайність якщо звичайно не використовувати самозапилюючі гібриди рослин.

При проведенні обробок сільськогосподарських угідь відповідно ст.2 ЗУ «Про бджільництво», сільськогосподарським підприємствам, за три дні до внесення засобів захисту рослин, необхідно через засоби масової інформації повідомити спілку пасічників району,  сільських, селищних голів (для повідомлення бджолярів, пасіки яких знаходяться на відстані 10 км) про обприскування, вказавши час обробки, препарат, ступінь і строк дії токсичності препарату.

Проводити обприскування в час, коли найменший літ бджоли – ранок, вечір, та в безвітряну погоду.

Статтею 38 цього ж Закону передбачено, що порушення законодавства в галузі бджільництва тягне за собою дисциплінарну, адміністративну, цивільно–правову або кримінальну відповідальність, згідно з законами України.

Відповідальність за порушення законодавства несуть особи, винні в наступному:

  • неповідомленні (приховуванні) або наданні неправдивої інформації про виникнення загрози бджолам при застосуванні засобів захисту рослин;
  • порушені технології вирощування рослин сільськогосподарського та іншого призначення, що призвело до погіршення умов у ареалах розселення бджіл

Також, для покращення роботи щодо профілактики отруєнь та хвороб бджіл необхідно проводити інформаційну роботу та зібрання пасічників, на  яких висвітлювати актуальні  питання по  захисту бджіл, в плані повідомлення про обробки аграріями засобами захисту рослин сільськогосподарські угіддя та про необхідність дотримання діючих законів і про відповідальність в разі невиконання.

До даних заходів повинні залучатись: органи місцевого самоврядування, керівники сільськогосподарських підприємств різних форм власності, що проводять обробіток земель.

Пам’ятайте, що кожна з сторін відповідає перед законом щодо    невиконання діючих норм.

 

____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Весняно-польові роботи набирають обертів

Для агроформувань району весняно-польові роботи – це напружений етап річного циклу агропромислового виробництва.

трактор

Характерною особливістю цьогорічної весни є невелика кількість вологи в грунті. Цей факт змушує аграріїв прискореними темпами проводити весь комплекс весняно-польових робіт з метою максимально ефективно використання вологи. Тому, важливим агротехнічним засобом на даному етапі є закриття вологи в грунті.

Станом на 20 березня поточного року закриття вологи у сільськогосподарських підприємствах проведено на площі близько 3500 га.

Господарствами повністю завершено підживлення озимого ріпаку на площі 3200 га та озимих зернових на площі 9300 га.

Включилися у підживлення і власники особистих селянських господарств.

Забезпеченість мінеральними добривами становить майже 100%.

Закінчено підготовку та ремонт наявної сільськогосподарської техніки.

Упродовж минулого року сільськогосподарськими підприємствами було придбано 30 одиниць сучасної сільськогосподарської техніки на суму 104,4 млн. гривень.

Для своєчасного проведення всіх робіт планується задіяти 100 тракторів та понад 200 грунтообробної та посівної техніки.

Під вирощування ярих культур урожаю 2019 року в районі прогнозується задіяти близько 21 500 га сільськогосподарських угідь, з яких 3500 га ранніх зернових, 5800 га пізніх зернових та круп’яних культур, понад 10 000 га технічних культур, картоплі та овочів – 180 га, кормових культур 2000 га.

Для цього в господарствах було своєчасно заготовлено якісний насіннєвий  матеріал ранніх ярих зернових культур на 104% з урахуванням страхового фонду, переважна більшість якого високих репродукцій.

Продовжується заготівля необхідної кількості насіння технічних культур та кукурудзи.

Агроформуваннями району проведено роботи з веснооранки на площі 700 га та підготовці грунту на площі 400 га.

Одночасно розпочато посів ранніх зернових у ФГ «Шателюк», де  вівса посіяно на площі 100 га та ярої пшениці на площі 50 га, разом з тим розпочато посів гірчиці на площі 400 га в ПП «Жерм».

У ПАФ «Дружба» проводяться роботи на хмільниках. На даний час розорано та  підрізано кореневищ хмелю на площі 14 га.

Активно включились у проведення комплексу весняно-польових робіт такі господарства, як ПП «Жерм», ТОВ «Агростем», ПП «Колос Полісся», ФГ «Агро Арам», ФГ «Шателюк» та ПАФ «Дружба».

Керівники сільськогосподарських підприємств створюють належні умови праці для працюючих, особливу увагу приділяють дотриманню вимог охорони праці та пожежної безпеки при проведенні весняно-польових робіт.

Завдяки своєчасно проведеній підготовчій роботі, ефективному використанню техніки  та за сприятливих кліматичних умов всі заплановані роботи будуть проведені в оптимальні агротехнічні терміни.

Управління агропромислового розвитку райдержадміністрації

___________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Управління агропромислового розвитку райдержадміністрації

 Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 7 лютого 2018 р. N 107

До відома власників тварин.

Урядом затверджені зміни на 2019 рік до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для підтримки тваринництва, зберігання та переробки сільськогосподарської продукції аквакультури (рибництво) затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 07.02.2018 №107 (із змінами внесеними постановою Кабінету Міністрів України від 30 січня 2019 року №110), (далі Порядок).

Звертаємо Вашу увагу, що до пункту 9 Порядку внесено суттєві зміни по прийняттю документів від господарств фізичних осіб за утримання молодняка великої рогатої худоби, а саме:

–    дотація за молодняк, набутий шляхом його переміщення від інших власників, надається за кожні повні чотири місяці його утримання в такому господарстві від дати переміщення до досягнення ним тринадцятимісячного віку у розмірі:

за перші чотири місяці утримання молодняка – 300 гривень за голову;

за наступні чотири місяці утримання молодняка – 700 гривень за голову;

за наступні чотири місяці утримання молодняка – 1500 гривень за голову.

Документи, що подаються для отримання дотації за молодняк, якому виповнилося 12 місяців у грудні попереднього року, приймаються до 1 квітня поточного року у разі наявності в господарстві населення такого молодняка на момент подання документів до сільських, селищних, міських рад або рад об’єднаних територіальних громад.

            Управління агропромислового розвитку райдержадміністрації

Про стан агропромислового комплексу

 Черняхівського району за 2018 рік.

Виробництво сільськогосподарської валової продукції за 2018 рік в співставних цінах 2010 року становить 204,4 млн. грн., що на 58,1 млн. грн. більше проти показника 2017 року.

Індекс виробництва валової подукції становить 139,7%, зокрема, у рослинництві 142,9%, у тваринництві 106,0%.

Залучення інвестицій в розвиток АПК

Упродовж 2018 року в розвиток економічного потенціалу агроформувань району залучено інвестиційних коштів в сумі 137,7 млн. грн., що на 65,2 млн. грн. більше проти 2017 року, або на 189,9 %.

Товаровиробниками району придбано сільськогосподарську техніку, проведено реконструкцію тваринницьких приміщень, закуплено технологічне обладнання та придбано свинопоголів’я.

Рослинництво

Загальна площа ріллі в обробітку – 35000 га, що на 2000 га більше показника минулого року.

Площа зернових та зернобобових куультур з кукурудзою на зерно складає 18700 га, що становить 53 % у структурі посівних площ.

Ранні зернові та зернобобові займали площу – 12040 га, валовий збір становив 42280 тонн, середня урожайність – 35,1 центнерів з одного гектара.

За три попередні роки площа, зайнята під вирощуванням цих культур збільшилась у 3,4 рази, а валовий збір зріс на 2,7 рази – з 15512 тонн до
42820 тонн, що на 27308 тонн більше.

Площа, зайнята під вирощуванням кукурудзи на зерно у порівнянні з 2017 роком зросла на 2000 га, та склала 5000 га. Урожайність кукурудзи  становила 99,7 центнерів з гектара, а валовий збір 50 тис. тонн, що у 2,9 рази більше показника минулого року та є найкращим за останні 5 років.

Останні роки підвищується урожайність технічних культур, середня урожайність яких у порівнянні з 2017 роком збільшилась на 15%.

З кожним роком збільшуються показники у вирощуванні озимого ріпаку та картоплі. Завдяки насадженням нових плантацій високоврожайних сортів хмелю, валовий         збір його збільшився на 42%.

Під урожай 2019 року агроформуваннями району посіяно 12600 гектарів озимого клину на зерно, що на 1550 гектарів більше показника минулого року.

Зяблевий обробіток грунту, під посів ярих культур весною 2019 року, проведено на площі майже 9000 га.

Тваринництво

За 2018 рік агроформуваннями району вироблено 3961 тонну молока, що становить 128 відсотків до валового надою 2017 року. Від кожної середньорічної корови молочного напрямку продуктивності надоїли по 6057 кілограм молока, що на 1432 кілограми більше ніж у попередньому році.

Всі сільськогосподарські підприємства району зуміли покращити продуктивність дійного стада. Найкраще в цьому плані спрацювали в
ДП “ДАН-МІЛК”, де надій на корову склав 9274 кг молока (+2490 кг до минулого року).

У суспільному секторі сільськогосподарських підприємств вирощено м’яса в живій вазі 258 тонн, що становить 80 % до відповідного періоду минулого року. Середньодобові прирости на дорощуванні та відгодівлі ВРХ становлять 537 грамів та свиней – 503 грами.

Індекс виробництва валової продукції у галузі тваринництва за 2018 рік склав 106 %.

Важливим фактором для підтримки галузі тваринництва є отримання субвенцій та дотацій як з державного, так і обласного бюджетів.

У поточному році, відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 07 лютого 2018 року № 107 затверджено Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для підтримки галузі тваринництва, яким передбачено спрямування коштів за різними напрямами.

Три сільськогосподарських підприємства району – ПАФ “Дружба”,
ФГ “Некрашівське” та ФГ “Зорька”, скористалися спеціальною бюджетною дотацією за утримання корів молочного напряму продуктивності та отримали за кожну наявну корову по 750 та 1500 гривень.

За вирощування молодняка великої рогатої худоби, який народився в господарствах фізичних осіб у 2018 році отримано коштів з державного бюджету в сумі 833,6 тисяч гривень.

Окрім того, фізичні особи скористалися коштами з обласного бюджету відповідно рішення обласної ради від 07.03.2018 № 939 , що спрямовуються господарствам населення для виплати відшкодування вартості закуплених установок індивідуального доїння. У 2018 році 13 господарств закупили доїльні установки та отримали кошти з обласного  бюджету в сумі 91 тисяча гривень.

У 2019 році заплановано збільшення виробництва тваринницької продукції (вирощування м’яса) за рахунок нарощення чисельності поголів’я свиней у ПП “Жерм” та ТОВ “Агрокомплекс Біоленд”.

Завершується реконструкція свинокомплексу на 6000 голів у
ТОВ “Агрокомплекс Біоленд”, куди вже завезено племінне свинопоголів’я в кількості 226 голів, навесні планується завезення ще 500 голів свинок.

Невдовзі розпочнеться будівництво птахоферми у с.Іванків.

Використання розпайованих земель.

Всього в районі 40 тис. га розпайованих земель. В 2018 році між орендарями та власниками земельних часток (паїв) укладено і зареєстровано угод на використання даних земель загальною площею 27,5 тис. га, що становить 70 відсотків від розпайованих земель.

Станом на 01.01.2019 року в районі укладено договорів оренди невитребуваних земельних часток (паїв) на площу 4,2 тис га, що становить 100 відсотків від наявних.

У 2018 році за договорами оренди між орендарями земельних ділянок та Черняхівською районною державною адміністрацією, сільськими радами району укладено угоди оренди на неуспадковані земельні ділянки (паї) площею 4,3 тис. га або 100 відсотків від наявних, у період з 2014-2017 роки таких угод не укладалось.

У 2018 році площа укладених договорів оренди становила до 36 тис га або 90 відсотків від площі розпайованих земель району. Крім того, власники земельних часток (паїв) виділили в натурі та самостійно обробляють 1550 га земель або 4 відсотки до розпайованих. Загальна кількість земель, на які оформлено право на їх користування становить 94 відсотки.

Сума виплат орендної плати орендодавцям у 2018 році становила
35 млн. гривень, або в середньому 9 відсотків від вартості землі.

Для порівняння, середній розмір орендної плати у 2014 році становив 3,4% від вартості землі, відповідно сплата орендодавцям склала 7 млн. грн. Показник орендної плати власникам земельних часток (паїв) в порівнянні до 2018 року зріс в 5 разів.

За  останні три роки сільгоспвиробники району збільшили виплату за оренду 1га землі в 3,1 раз і за 2018 рік даний показник становить 1300 грн. за 1 га.

Крім того, у минулому році проведено у відповідність орендну сплату за використання невитребуваних та неуспадкованих паїв з 5-7 % до 10% від вартості землі.

Повністю проведено інвентаризацію земель сільськогосподарського призначення та передачу із державної у комунальну власність у Високівській ОТГ – 1352 га та у Вільській ОТГ -1950 га.

Проведена робота дасть можливість поповнити бюджети громад.

Начальник управління

агропромислового розвитку                                         Петро ТРОХИМЕНКО

 

 

Шановні аграрії!

Прийміть  найщиріші вітання із Новим 2019 роком та світлим Різдвом Христовим!

Зимові свята традиційно асоціюються із завершення сільськогосподарського періоду в житті кожного з нас, підведенням підсумків.

Водночас, вони дають нам нові надії та сподівання, плани та цілі.

Цього року аграрії досягли вражаючих результатів. Черняхівщина отримала найбільший за всю свою історію врожай зернових. Окрім того, вдалося закріпити позитивні тенденції у тваринництві.

Шановні трудівники села!

Нехай рік наступний буде щасливим і успішним для кожного з нас і для всієї родини. Нехай новорічні світлі свята сповнять наші серця радістю й новою надією, принесуть у кожну родину мир і злагоду, добробут і затишок. У ці святкові дні бажаю Вам щедрого святкового столу та багатої куті! Зичу Вам та Вашим родинам Божого благословення, міцного здоров’я, щастя, оптимізму, успіхів, здійснення мрій і сподівань!

    Начальник управління

    агропромислового розвитку

    райдержадміністрації                                                            П.О. Трохименко

Агропромисловий комплекс Черняхівщини –

 шляхи зростання

         Сільськогосподарським виробництвом в районі займаються 62 агроформування, з них 37 малих та середніх фермерських господарств, 25 сільськогосподарських підприємств.  Крім того, нараховується 15,2 тисяч особистих селянських господарств, які обробляють 7,5 тисяч гектарів земель.

Загальна площа сільськогосподарських земель в обробітку  агроформувань району складає 35 тисяч гектарів, що на 2 тисячі гектарів  більше минулого року.

Додаткове залучення земель стало можливим завдяки  активізації оформлення дозвільної документації на використання сільськогосподарських угідь та їх рекультивації.

Ранні зернові й зернобобові в цьому році зібрано з площі 12 тисяч гектарів, що на 1,5 тисячі гекарів більше ніж у минулому році.

Незважаючи на складні погодно-кліматичні умови, що виникали на протязі весняного вегетаційного періоду та під час збирання ранніх зернових (періодичні та затяжні дощі), нашими аграріями досягнуто гарних результатів

За підсумками збирання врожаю агроформуваннями нашого району зібрано 42,3 тисячі тонн зерна, що відповідає показнику  минулого року. Середня врожайність становить 35,1 центнерів з одного гектара. Це найкраще досягнення по урожайності ранніх зернових та зернобобових культур в Поліській зоні Житомирської області, до якої входить наш район.

Високих результатів при вирощуванні ранніх зернових та зернобобових культур досягнуто в ТОВ «Агростем» – керівник Крижанівський Юрій Володимирович, де отримано урожайність пшениці з найбільшої посівної площі в районі по 48 центнерів з кожного гектара, «МГМ АГРО» – керівник Ємчура Петро Васильович, середня урожайність вирощуваних зернових культур склала 39 центнерів з гектара. Гарний урожай зібрано у ФГ «Шателюк» – керівник Шателюк Іван Іванович та у ПП  «Жерм» – керівник Трояченко Руслан Миколайович, де з одного гектара отримано по 38 та 37 центнерів відповідно.

Під урожай 2019 року агроформуваннями району посіяно 12,1 тисяч гектарів сільськогосподарських культур  озимого клину, що на 1,1 тисяч гектарів більше минулого року.

Посів проведено високоврожайним насіннєвим матеріалом з дотриманням новітніх технологій, що дало можливість отримати дружні сходи та надію на гарні врожаї наступного року.

Найбільші площі зайняті під озимими культурами в ТОВ «Агростем» – 4,5 тисяч гектарів, ФГ «Агро Арам» – майже 1,5 тисячі гектарів, в ТОВ «МГМ АГРО» та ПП «Жерм» більше 1,1 тисячі гектарів, майже по одній тисячі гектарів посіяно в ТОВ «Укр-Агро РТ»  та ПП «Черняхівська Аграрна група».

У господарствах нашого району з кожним роком збільшуються посівні площі кукурудзи на зерно.

В порівнянні з минулим роком посівні площі зайняті під цією культурою збільшились на 2 тисячі гектарів і становлять 5 тисяч гектарів. Очікуваний валовий збір кукурудзи на зерно становитиме 50 тисяч тонн, що в 2,9 рази більше даного показника минулого року при середній урожайності 100 центнерів з кожного гектара. А в таких сільгосппідприємствах,  як  ТОВ «Укр-Агро РТ», ТОВ «Колос Полісся»,  ПП «Жерм» на окремих земельних ділянках отримано майже 120 центнерів з одного гектара.    Для умов нашого району це  рекордні показники як по посівних площах, так і по валовому збору та урожайності, що разом з тим являється одним з найкращих показників серед районів області.

Черняхівський район займає одне з лідируючих місць в Житомирській області по площах зайнятих під вирощуванням озимого ріпаку. З року в рік вони зростають. Найбільше цієї культури вирощується в ТОВ «Агростем». У 2018 році з площі  2,5 тисяч гектарів товариство отримало валовий збір у кількості 6,7 тисяч тонн, при середній урожайності 27 центнерів з одного гектара, а під урожай  2019 року в господарстві посіяно майже 1,7 тисяч гектарів .

В порівнянні з минулим роком врожайність сої та соняшнику збільшилась на 15 відсотків, загальна площа яких становила 9,2 тисяч гектарів. Найбільші площі під вирощування цих культур та отримані врожаї були  у ТОВ «Укр-Агро РТ», ТОВ «Колос Полісся», ПП «Жерм», ФГ «Шателюк» та ФГ «Агро Арам».

Вирощуванням картоплі  в районі займається ПП «Жерм», яке цього  року з площі 120 гектарів зібрало 3,5 тисяч тонн при урожайності майже 300 центнерів  з одного гектара.

Після занепаду хмелярства, на території району ця сільськогосподарська культура збереглася тільки в одному господарстві, це ПАФ «Дружба» с. Видибор (керівник Бовсунівська Людмила Петрівна).

З плантацій плодоносного хмелю площею 18 гектарів зібрано 30 тонн ароматних шишок, або з кожного гектара по 16,7 центнерів. Попит на продукцію хмелю з кожним роком зростає, тому розуміючи дану ситуацію в ПАФ «Дружба» проводять розширення  площ високоврожайних сортів даної культури.

Серед активних малих фермерських господарств, які обробляють  до 50 гектарів земель найкраще спрацювали у вирощуванні зернових, круп’яних та овочевих культур такі, як ФГ «Колібріс» ( фермер – Куліш Володимир Юхимович, Селянщинська с.р.), ФГ «Новопільське» (фермер – Литвинчук Любов Михайлівна, Вільська ОТГ), ФГ «Сікач» ( фермер – Сікач Михайло Миколайович, Андріївська с.р.).

Однією із основних життєво-важливих галузей сільськогосподарського виробництва є галузь тваринництво.

За 10 місяців 2018 року агроформуваннями району вироблено 2985 тонн молока, що становить 116 відсотків до валового надою минулого року. Від кожної корови надоєно по 4530 кілограм молока, що на 680 кілограм більше минулорічного показника.

Найкращий стан ведення молочного скотарства  в  ДП «ДАН-МІЛК» с.Вільськ, де з початку року вироблено 2205 тонн молока, що  склало 74 відсотки до районного показника.  Надій на середньорічну корову становить 6742 кілограми, що на 1105 кілограмів більше минулого року.

У сільськогосподарських підприємствах району вирощено м’яса в живій вазі 226 тонн та реалізовано його 212 тонн.

Нині в районі два сільськогосподарських підприємства  – ФГ «Вітам» та ПП «Жерм» займаються розвитком свинарства. Дані господарства одержують високих приростів на вирощуванні та відгодівлі.

Завершується реконструкція свинокомплексу у ТОВ «Грін Ленд Славута» с. Селець, де невдовзі завезеться племінне свинопоголів’я, продовжується реконструкція свинокомплексу в с.Високе, планується будівництво птахоферми у с.Іванків.

Нині розпочато період зимово-стійлового утримання тварин.

Агроформуваннями району на період  зимівлі заготовлено по  28,8 центнерів кормових одиниць на одну умовну голову, що складає 127% до потреби.

Наполегливо трудиться спілка пасічників району,  на утриманні якої більше 2000 бджолосімей. Піклуються над бджолиними родинами 120 пасічників, завдяки яким, маємо гарні показники і в галузі рослинництва.

Є і в нас свої легенди – це бджоляр – Іщенко Олександр Миколайович, Малиновський Петро Йосипович, Ковпак Володимир Олександрович, Бачук Іван Васильович та інші, які своєю працею прославили Черняхівщину.

Показовим прикладом розвитку даної галузі стало створення чудової пасіки у ФГ «Пчеландія» с.Вишпіль, засновник – Нестеровський Валерій Євгенович.

На території району розміщено 51 водний об’єкт, загальною площею 380 га, із них перебуває в оренді  21.

На виконання доручень голови Житомирської обласної державної адміністрації в районі проводиться робота по впорядкуванню документації щодо поновлення нормативних грошових оцінок земель водного фонду.

У вирішенні цих питань найкраще спрацював Мосійчук Валентин Дмитрович – орендар водного об’єкту села Зороків Вільської об’єднаної територіальної громади.

Постійно здійснюють вагомий внесок у розвиток агропромислового комплексу  працівники ветеринарної медицини. Завдяки їхній праці проводяться профілактичні дії щодо недопущення хвороб на територію району.

З боку держави створюються сприятливі умови для розвитку сільськогосподарського виробництва. Так,  Кабінетом міністрів України прийнято ряд постанов, що дає можливість аграріям скористатися державною підтримкою та покращити свою сільськогосподарську діяльність.

У поточному році, наші сільськогосподарські підприємства та фізичні особи  скористалися умовами постанови Кабінету міністрів України №107, де передбачаються кошти для підтримки галузі тваринництва та вже отримали державну допомогу.

Нині три агроформування району: ПАФ «Дружба», ФГ «Некрашівське» та ФГ «Зорька» отримали фінансову допомогу за утримання поголів’я корів.

Надається спеціальна бюджетна дотація за вирощений молодняк великої рогатої худоби особистим селянським господарствам. Згідно цього напрямку, станом на 1вересня 2018 року в районі 264 фізичні особи оформили документи за вирощених 470 голів молодняку ВРХ та освоїли коштів в сумі 463 тисячі гривень.

Окрім того, фізичні особи скористалися коштами з обласного бюджету, що спрямовуються господарствам населення для виплати відшкодування вартості закуплених установок індивідуального доїння. Так, в поточному році шестеро людей  закупили доїльні установки та отримали кошти в сумі 42 тисячі гривень.

Агропромисловий комплекс району має достатній потенціал, аби максимально зміцнити виробничі потужності. Так, упродовж січня – жовтня 2018 року в розвиток  агроформувань району спрямовано 115,9 мільйонів гривень капітальних інвестицій. Сільськогосподарськими підприємствами району придбано сільськогосподарську техніку вітчизняного та іноземного виробництва. Активно вкладають кошти в розвиток сільськогосподарського виробництва ФГ «Агро Арам», «Шателюк» ПП «Жерм» та інші.

Завершується реконструкція тваринницьких приміщень та закуплено обладнання для безперебійного функціонування свинокомплексу в с. Селець, керівник Лисак Сергій Васильович.  Побудовано два зерносушильні комплекси в с.Очеретянка (ПП «Жерм») та с.Славів (ФГ «Шателюк»). У ТОВ «Агростем» побудовано піднавіс для зберігання сільськогосподарської техніки в с. Забріддя.

Протягом цього року сільськогосподарські підприємства району не допустили заборгованості по виплаті заробітної плати. Рівень середньомісячної заробітної плати одного  штатного працівника  по району складає більше восьми тисяч гривень. Найвищий  її рівень досягнуто у таких підприємствах, як ДП «ДАН-МІЛК» 15 тисяч гривень, ТОВ «Агростем» близько 9 тисяч гривень,  «Укр-Агро РТ», більше 8 тисяч гривень, «МГМ АГРО» близько 8 тисяч гривень та інші. На протязі цього року сільськогосподарськими підприємствами району працевлаштовано115 чоловік.

За десять місяців 2018 року агроформуваннями району перераховано до бюджетів усіх рівнів  26 мільйонів гривень що на 7 мільйонів гривень більше проти аналогічного періоду минулого року, або на 138 відсотків.

До районного бюджету та бюджету об’єднаних громад від сільськогосподарських підприємств надійшло коштів майже 8 мільйонів гривень, що на 2 мільйони більше минулого року.

Агроформуваннями району, які проводять свою виробничу діяльність на території тієї чи іншої сільської, селищної ради перераховано податків до сільських бюджетів більше семи мільйонів гривень, що на 600 тисяч більше проти минулого року, що дає можливість покращувати  соціально-економічний розвиток даних  громад.

Найкращими платниками податків є ТОВ «Агростем», яким за десять місяців поточного року сплачено до бюджетів усіх рівнів більше 4 мільйонів гривень, в тому числі до районного бюджету півтора мільйона гривень. ТОВ «МГМ АГРО» та ПАФ «Дружба» перераховали до бюджету більше ніж по 2 мільйони гривень та багато інших.

На сьогодні існує тісна співпраця між сільськими, селищними радами та агроформуваннями району на території яких вони використовують землю, у наданні матеріальної та фінансової допомоги для вирішення соціально-економічних питань даних територій.

Плідно співпрацюють у вирішенні невідкладних питань такі господарства, як ТОВ «Агростем», «Укр-Агро РТ », «Грін Ленд Славута», ФГ «Шателюк», «Агро Арам» ПП «Жерм»,  ПАФ «Дружба», ПСПО «Браженське» та інші.

В цілому по району індекс виробництва сільськогосподарської валової продукції за 10 місяців поточного року склав 134,1 відсоток, в т.ч. в галузі рослинництва 135,9% та у тваринництві 109,5%.

Резервом для поповнення місцевих бюджетів є укладання угод на використання земель.

На сьогоднішній день  завершена робота по укладанню угод на використання неуспадкованих часток (паїв) площею 4465  га та невитребуваних часток (паїв) площею 4016  га. Є погодження з керівництвом агроформувань всіх форм власності, орендарями цих земель які  обробляють більше 500 га, щодо перегляду розміру орендної плати по збільшенню відсоткової ставки за їх використання не менше   10% від вартості землі. Після підвищення відсоткової ставки до бюджетів сільських та селищних рад додатково надійде більше  2  млн. грн.

Широкого розвитку набувають орендні відносини між власниками земельних часток (паїв) та виробниками сільськогосподарської продукції.

У поточному році власникам земельних часток (паїв) буде виплачено 35,2 млн. грн., що  перевищить минулорічний показник майже на 5 млн. грн.

На даний час  виплачено  17 млн. грн. орендної плати, що становить 48 відсотків, в тому числі грошима – 9,7 млн. грн., зерном – 1780 тонн  на суму- 7,3 млн. грн. (з розрахунку за 1 тонну зерна – 4100 грн.).

Такі агроформування району як ПАФ «Дружба», ФГ «Аго Арам»,  ТОВ «Агростем», «УкрАгроРТ», «Колос Полісся», сплачують орендодавцям 9 і більше відсотків від нормативно-грошової оцінки земельних ділянок.

Успішно працює в районі переробна промисловість а це: філія Публічне акціонерне товариство державного підприємства зернової компанії України «Черняхівський елеватор»,  ТОВ «АЛЕНРУД».

За 10 місяців 2018 року філія «Черняхівський елеватор» переробив 19,7 тисяч тонн пшениці, з якої вироблено 14,2 тисячі тонн високоякісного борошна.

Керівництво компанії приділяє велику увагу розвитку підприємства і вкладає кошти в модернізацію вироництва філії.

В минулому році на млині підприємства відновлено лінію з виробництва манної крупи, якої вироблено 83 тонни.

В даний час на філії зайнято 115 працівників. Середньомісячна заробітна плата працюючих  за 10 місяців поточного року склала 8920 гривень. Це на 3489 гривень більше, ніж за відповідний період  2017 року.

В районі успішно працює ТОВ «АЛЕНРУД».

На даному підприємстві виготовляється більше ніж 300 найменувань смачних  солодких виробів. Серед них різні види вівсяного та пісочного печива, цукерки, торти та тістечка. До складу продукції входять тільки найкращі та екологічно чисті компоненти,  які забезпечують високу якість виробів. За 10 місяців 2018 року дохід від  реалізованої  продукції склав більше  18,5 млн. гривень.

В планах компанії «Руден» – розширення асортименту продукції та пошук нових ринків збуту.

На  підприємстві працює згуртований колектив професіоналів –  150 чоловік, які чесною працею створюють  конкурентоспроможну, високоякісну продукцію. Колектив – це найбільша цінність підприємства.

 

                                                                                      Петро ТРОХИМЕНКО

            начальник управління  

агропромислового розвитку

                                                                                   Черняхівської райдержадміністрації

НОВИНИ АГРАРІЇВ

На сьогоднішній день склалися надзвичайно сприятливі погодно-кліматичні умови,які аграрії району сповна використовують для проведення комплексу осінньо – польових робіт.

Згідно оперативної інформації станом на 19.10.2018 року в сільськогосподарських підприємствах проведено підготовку грунту під посів озимих культур на площі 11600 гектарів, з яких озимих зернових –
7770 гектара, що становить 105% від прогнозованої площі, а озимого ріпаку – 3700 гектарів (169%).

Найбільше посіяно в господарствах: ТОВ “Агростем” – 4427 га (2777 га озимої пшениці, 1650 га – озимого ріпаку), ТОВ «МГМ АГРО» – 1078 га (768 га – озимої пшениці, 310 га – озимого ячменю), ПП “Жерм” – 1130 га (850 га – зернові, 280 га – озимого ріпаку); ПП “Черняхівська аграрна група”  – 900 га (150 га озимої пшениці, 750 га озимого ріпаку), ТОВ “Укр-Агро Рт” – 936 га (640 га пшениці, 296 га озимого ріпаку), ФГ “Агро-Арам” – 950 га (450 га озимої пшениці та 440 га озимого ріпаку).

Господарства повністю забезпечені високоврожайним насіннєвим матеріалом не нижче другої репродукції, мінеральними добривами, протруйниками та засобами захисту рослин.

Одночасно продовжується збирання круп’яних, пізніх зернових та технічних культур, зібрано на площі 10550 га (68% від площі). Завершено збирання гречки з площі 900 гектарів при середній урожайності 14 ц/га. Соняшник зібрано з площі 4630 гектарів (93%), урожайність 21 ц/га. Сої – 2920 гектарів(80%), урожайність 25 ц/га.

В договорах оренди, укладених з власниками паїв, розрахунковий період переважно припадає на кінець року. Проте є господарства, які розпочали виплату раніше, це:

ПП “Влабоде” – на 100%;

ПАФ “Дружба” – на 70%;

ПП “Черняхівська аграрна група” – на 68%;

ФГ “АгроАрам” провело розрахунки на 60 %.

Загалом виплачено 9 млн. 511 тис. грн. орендної плати за земельні частки (паїв) та сплачено ПДФО – 1 млн 600 тис грн. до районного бюджету та об’єднаних територіальних громад.

Управління агропромислового розвитку райдержадміністрації

Інформаційна довідка управління агропромислового розвитку РДА

до основних показників економічного і соціального розвитку Черняхівського району у 2017-2019 роках.

Значне місце в сільському господарстві займає галузь рослинництва.

У 2018 році виробництво сільськогосподарської валової продукції  по сільськогосподарських підприємствах очікується 202,2 млн. грн., що на 76,3 млн. грн. більше проти 2017 року, що  позитивно вплине  на розвиток  даної  галузі.

В  2019  році, по прогнозованим даним, виробництво продукції рослинництва зросте на 4,3 млн. гривень, що складе 102,1 % в порівнянні з  2018 роком.

Основним фактором збільшення валового збору сільськогосподарських культур є застосування нових технологій обробітку  грунту, посів зернових високоврожайними сортами в оптимальні терміни при  своєчасному  проведенні  захисту  рослин  від бур’янів, шкідників та хвороб, внесення мінеральних та органічних добрив.

Найбільшу питому вагу у виробництві валової продукції займає продукція рослинництва – 84,8 відсотки, лише  15,2 відсотки складає валове виробництво продукції тваринництва.

Важливою складовою в забезпеченні продовольчого достатку населення є галузь тваринництва.

У 2018 році у сільськогосподарських підприємствах очікується поголів’я великої рогатої худоби  1050 голів, що складатиме 96% до 2017 року, у 2019 році у сільськогосподарських підприємствах очікується поголів’я великої рогатої худоби  наростити до 1100 голів, що складатиме  105% до 2018 року.

На кінець поточного року чисельність поголів’я свиней планується 1000 голів, що складатиме 79% до 01.01.2018 року.

За рахунок ефективного використання всіх видів сільськогосподарських тварин та нарощування свино- та птахопоголів’я у районі збільшено вирощування м’яса.

Валове виробництво молока у 2018 році сягне понад 3584 тонни та у 2019 році – близько 3600 тонн, це становить відповідно 116 та 117 % до 2017 року.

Зростання виробничих показників у галузі тваринництва буде досягнуто за рахунок нарощування поголів’я всіх видів тварин у сільськогосподарських підприємствах. Зокрема, у ПП «Жерм» планується збільшення чисельності поголів’я свиней та овець. Окрім того, ведеться реконструкція тваринницьких приміщень у с.Селець де планується запуск свинокомплексу в ТОВ «Агрокомплекс «Біоленд». На території  Вільської об’єднаної територіальної громади планується будівництво птахоферми для розвитку птахівництва.

Проблемні питання:

Неврегульованим на законодавчому рівні залишається механізм реєстрації договорів оренди земель під польовими дорогами, розпайованих колективних сільськогосподарських підприємств.

Нераціональне використання та виснаження сільськогосподарських угідь. Погіршення показників  якісного стану грунтів.

Порушення сільськогосподарськими виробниками структури      посівних площ та недотримання сівозміни.

Основні напрями діяльності:

Забезпечення здійснення заходів щодо розвитку рослинницької галузі.

Забезпечення реалізації сучасних підходів у розвитку скотарства та свинарства.

Сприяння розвитку інфраструктури та сільських територій, у тому числі за рахунок розвитку обслуговуючих кооперативів та фермерських господарств.

Пошук ефективних інвесторів та залучення інвестицій.

Впровадження у виробництво науково обґрунтованих систем сівозмін типових для зони Полісся.

При вирощуванні с/г культур застосовувати мінеральні добрива, які за своїм хімічним станом менш впливають на хімічні та фізіологічні властивості грунту.

Інструменти виконання:

Програма розвитку агропромислового комплексу Житомирської області на 2016-2020 роки.

Очікувані результати:

Збільшення виробництва валової сільськогосподарської продукції    в порівнянні з 2018 роком на 2,1%.

Заступник начальника управління

агропромислового розвитку                                         Андрій БОНДАРЧУК

 До уваги суб’єктів підприємницької діяльності

Оголошується конкурс бізнес-проектів у рамках реалізації Порядку часткового відшкодування з обласного бюджету відсоткових ставок за кредитами, залученими суб’єктами малого і середнього підприємництва для реалізації бізнес-проектів              (далі – Порядок), затвердженого рішенням Житомирської обласної ради від 21.12.2017               № 868, додаток 7 (зі змінами, затвердженими рішеннями обласної ради від 31.05.2018 №1022, від 12.09.2018 №1204). Порядок визначає умови та механізм надання фінансової підтримки суб’єктам малого і середнього підприємництва в рамках Програми економічного і соціального розвитку Житомирської області на 2018 рік шляхом часткового відшкодування з обласного бюджету відсоткових ставок за кредитами, що надаються банківськими установами на реалізацію бізнес-проектів суб’єктів малого і середнього підприємництва.

Претенденти на отримання відшкодування частини відсоткової ставки за кредитами повинні відповідати наступним вимогам:

– зареєстровані на території Житомирської області.

– не мають заборгованості перед державним і місцевими бюджетами зі сплати податків, зборів та інших обов’язкових платежів.

– реалізують бізнес-проекти, спрямовані на створення нових робочих місць.

– працюють у межах видів діяльності, визначених Порядком, та отримали кредити на розвиток підприємницької діяльності.

Банками – партнерами даної програми є: АТ «Ощадбанк», ПАТ «Укрексімбанк», ПАТ АБ «Укргазбанк», ПАТ «Кредобанк», ПАТ КБ «ПриватБанк», ПАТ «Банк інвестицій та заощаджень» та інші, які долучаться до партнерства.

Детальні умови участі у конкурсі, зразок заявки на участь у конкурсі на отримання часткового відшкодування з обласного бюджету відсоткових ставок за кредитами, що надаються банківськими установами на реалізацію  бізнес – проектів у рамках Програми економічного і соціального розвитку Житомирської області на               2018 рік та перелік документів, які подаються суб’єктами підприємництва розміщено на сайті департаменту агропромислового розвитку та економічної політики облдержадміністрації.

Зазначені документи учасникам конкурсу необхідно подати до департаменту агропромислового розвитку та економічної політики Житомирської обласної державної адміністрації  до 26.10.2018 року*,  за адресою: м. Житомир, вул. Мала Бердичівська, 25, каб. 206.

Опрацювання заявок та бізнес-проектів буде проведено протягом 10-ти робочих днів після закінчення терміну подачі документів.

Детальну інформацію також можна отримати за телефонами:                           (0412) 47-44-37, 47-44-92 та в банках – партнерах Програми».

Додаток

_____________________________

* Участь у конкурсі можуть приймати суб’єкти підприємництва, які отримали кредити у 2018 році.

 

НОВИНИ АГРАРІЇВ

      За сприятливих погодно – кліматичних умов, що склались на сьогоднішній день аграріями району використовується кожна погожа година для проведення комплексу осінньо – польових робіт, що поводяться як в день так і вночі.

Згідно  оперативної інформації станом на 8. 10. 2018 року в сільськогосподарських підприємствах проведено підготовку грунту під посів озимих культур на площі 10800 гектарів, з яких озимих зернових – 7100 гектара, що становить 96 відсоток від прогнозованої площі, а озимого ріпаку – 3700 гектарів.

Господарства в повному обсязі забезпечені високоврожайним насіннєвим матеріалом не нижче другої репродукції, мінеральними добривами, протруйниками та засобами захисту рослин.

Найкраще включились до проведення посіву культур озимого клину такі господарства як ТОВ «Агростем», ТОВ «Укр-Агро РТ», ПП «Жерм», ПП «Черняхівська аграрна група», ФГ «Агро Арам», ФГ «Шателюк».

Одночасно  продовжується збирання круп’яних та технічних культур. Гречка зібрана з площі 850 гектарів (94 % від загальної площі посіву), при середній урожайності 14 центнерів з одного гектара. Соняшник зібрано з площі 3300 гектарів ( 68% ),  урожайність якого становить 21 центнер з гектара, сої зібрано –  1700 гектарів, а урожайність становить 22 центнера з гектара.

Гарний урожай отримано на збиранні картоплі. З одного гектара зібрано по 270 центнерів.

Духмяні шишки хмелю зібрано з площі 18 гектарів, валовий збір яких становить понад 23 тонни, а урожайність 13 центнерів з гектара.

Чим живе сільське господарство?

        Відразу після завершення збирання ранніх зернових та зернобобових культур, аграрії району приступили до підготовки техніки та зерно – приймальних пунктів до збирання пізніх зернових, круп’яних та технічних культур. Адже, площі зайняти під цими культурами складають 15877 гектарів, а саме; кукурудзи на зерно – 5700 гектарів, гречки та проса – 940 гектарів, соняшнику – 4800 гектарів, сої – 4400 гектарів, картоплі та овочів – 137 гектарів, що у півтора рази більше за зібрані площі ранніх зернових та зернобобових.

До збору будуть залучатись як власні, так з інших регіонів високопродуктивні збиральні агрегати.

Разом з тим, проводиться підготовка грунту та посів сільськогосподарських культур озимого клину, яких за попередньою інформацією прогнозується  посіяти не менше 10 тисяч гектарів.

Погодньо – кліматичні умови, що склались в період оптимальних термінів  посіву озимих культур сприяють на отримання гарного урожаю. Заради цього,  агроформуваннями активно проводяться закупівлі мінеральних добрив, засобів захисту рослин та протруйників. Посів озимих культур проводитися високоврожайними сортами не нижче другої репродукції

На сьогодні посіяно  3700 гектарів озимого ріпаку, що вже перевищує показник минулого року, озимі зернові посіяно на площі майже  1000 гектарів. Першими до посіву озимини приступили у ТОВ «Агростем», ПП «Жерм» та у ФГ «Агро Арам».

В ПАФ «Дружба», єдиному в районі господарстві, що займається вирощуванням хмелю продовжується збирання духмяних шишок. За останні чотири роки площі зайняті під цією культурою в агроформуванні збільшились на 10 гектарів. Плантації засаджуються високоврожайними інтенсивними сортами. Чітко налагоджено весь процес збору, від зрізання стебел на плантаціях, перевезення їх до хмелекомплексу, обривання шишок, сушіння, пресування та відправки замовнику.

Із загальної площі насаджень картоплі  району 94 % вирощується у ПП «Жерм». На даний час, зібрано майже 50 гектарів при середній урожайності близько 200 центнерів з одного гектара.

В господарствах, які займаються розвитком галузі тваринництва, продовжуються роботи по підготовці приміщень до утримання в зимово – стійловий  період. Для годівлі тварин заготовлено  4500 тонн силосу, 900 тонн сінажу,  700 тонн сіна, 700 тонн зернофуражу та 400 тонн соломи.

На разі завершується заготівля кормів.

Індекс виробництва за вісім місяців 2018 року у тваринництві становить 102 %.

В агроформуваннях району проводиться нарахування орендної плати за використання земельних часток (паїв). Розпочато розрахунок у ТОВ «Агростем» та ПАФ «Дружба».

Загалом всі підготовчі роботи в агроформуваннях проводяться в стислі терміни з метою своєчасного збирання вирощеного урожаю.

      Управління агропромислового розвитку

                                          

Збирання хліба завершено!

На полях району завершено збирання ранніх зернових та зернобобових культур,  площа яких у 2018 році склала 12050 гектарів, що на 1550 гектара більше ніж в минулому році, крім того  зібрано 3260 гектарів озимого ріпаку якого намолочено понад 8 тисяч тонн.

Загальна посівна площа зайнята під сільськогосподарськими культурами в 2018 році в порівнянні з 2017 роком збільшилась на 2000 гектарів.

Це стало можливим завдяки активізації оформлення дозвільної документації на використання сільськогосподарських угідь та рекультивації земель.

Результати показали, що незважаючи на складні кліматичні умови які склались протягом вегетації культур та під час збирання, нашими аграріями досягнуто  гарних показників.

За попередньою оперативною інформацією  аграрії нашого району зібрали понад 42 тисяч тонн зерна, що відповідає показнику минулого року Середня урожайність становить 35 центнерів з гектара, що  згідно оперативної інформації Черняхівський район за цим показником займає  перше  місце серед Поліських районів Житомирської області.

Найкращих показників при вирощуванні ранніх зернових та зернобобових культур досягнуто в ТОВ «Агростем»-керівник Крижанівський Юрій Володимирович, де отримано урожайність озимої пшениці 48 центнерів з гектара, ТОВ «МГМ АГРО» – керівник Ємчура Петро Васильович, середня урожайність зернових слала 39 центнерів з гектара, ТОВ «Агроф» – керівник Клепус Роман Францович, урожайність 35  центнерів з гектара, ПП «Жерм» – керівник Трояченко Руслан Миколайович, урожайність 37  центнерів з гектара,  ФГ «Шателюк»  – керівник Шателюк Іван Іванович, урожайність 38  центнерів з гектара,  ФГ «Некрашівське» – керівник Котвицький Михайло Йосипович, урожайність зернових  37  центнерів з гектара,  та інші.

Під урожай 2019 року у агроформування району планується засіяти 9 тисяч 600 гектарів озимих культур, для чого активно проводиться підготовка грунту.

На сьогоднішній день вже посіяно озимий ріпак на площі понад 2000 гектарів.

В господарствах району активно проводиться робота по підготовці техніки та складських приміщень до збирання пізніх зернових та технічних культур.

                                    Управління агропромислового розвитку райдержадміністрації

Шановні пасічники!

Цієї чудової серпневої пори, коли хлібороби справляють обжинки, а в садах дозрівають соковиті плоди, Ви відзначаєте своє професійне свято.

З нагоди Дня пасічника щиро вітаємо всіх пасічників району!

Нехай Ваше життя буде багатим на щастя, добро, а доля стелиться барвистим рушничком достатку, родинного тепла і благодаті!

Плідної Вам співпраці, щедрого медозбору, хай здійснюються Ваші мрії і надії, а на столі, щоб завжди був мед, як  символ здоров’я та достатку і нехай буде багато щасливих і радісних моментів від того дива, що творять Вам ваші роботящі бджоли!!! Бажаємо всім добра, миру і довголіття!

Управління агропромислового розвитку райдержадміністрації

Новини з полів.

Управління агропромислового розвитку райдержадміністрації інформує про те, що за оперативною інформацією станом на 17.08.2018 року агроформуваннями району проведено збір ранніх зернових та зернобобових культур з площі 10730 тисяч гектарів, що становить 89 % від загальної площі посівів. При середній урожайності 33,7 центнера з одного гектара валовий збір становить 36,2 тисяч тонн.

З метою своєчасного та якісного збирання зернових та зернобобових культур задіяно всю наявну зернозбиральну техніку, в повному обсязі працюють зерноочисні та зерносушильні комплекси. Своєчасного використовується кожна погожа година.

Паралельно проводиться підготовка грунту під посів культур озимого клику. Сільськогосподарськими підприємствами району прогнозується провести посів озимих на площі 9,6 тисяч гектарів.  На сьогодні вже посіяно озимий ріпак на площі 1,3 тисяч гектарів.

Хід проведення жнив на Черняхівщині 

         Цьогоріч, жнивна кампанія у районі  стартувала 4 липня. Враховуючи погодні умови нинішньої весни, жнива розпочато на тиждень раніше.      Нагадуємо, що необхідно зібрати ранні зернові та зернобобові культури на площі 12 050 га, інші культури – 3 932 га (озимий та ярий ріпак, гірчиця).    Разом площа до збирання ранніх сільськогосподарських культур становить 15982 га.

        Агроформування  приступили до збирання врожаю ріпаку та ранніх зернових культур. Першими в поле вийшли комбайни ТОВ «Агростем», ПП «Жерм», ФГ «Шателюк». До них приєднались ПАФ «Дружба», ТОВ «МГМ АГРО», ПСПО «Браженське», ФГ «Агро-Арам».

       За оперативною інформацією, станом на 12.07.2018 року, з площі 2600 га, озимого ріпаку господарствами зібрано 6760  тонн нового врожаю, при середній урожайності 26 ц/га.

     Разом з тим, господарствами розпочато збір озимих зернових.

     На сьогоднішній день зібрано 630 га озимої пшениці, що складає більше  5% до загальної площі посіву та валовий збір становить 2552 тонни, а урожайність 40,5 ц/га.

      Наразі, на зборі ранніх зернових та озимого ріпаку залучено 24 зернозбиральні комбайни.

    Всього на час усієї жнивної компанії  прогнозується задіяти 54 зернозбиральні комбайни. Навантаження на комбайн складе  292 га, а денний виробіток становитиме   24 га.

    За сприятливих погодних умов збирання ранніх зернових та зернобобових культур планується провести за 12 робочих днів.

     Незважаючи на те, що  врожайність сільськогосподарських культур у поточному році очікується дещо нижчою, валовий збір, завдяки збільшенню посівних площ під ранні зернові та зернобобові культури на 1500 га,   очікується на 2000 тонн більше проти минулого року.

     Враховуючи погодні  умови, що склалися на даний час, керівникам агроформувань рекомендується, відразу після збирання сільськогосподарських культур, проводити лущення та дискування стерні з метою збереження вологи в грунті для проведення своєчасного і якісного посіву культур озимого клину, застосовуючи систему: комбайн з поля – трактор в поле. Відповідні роботи проводяться у ФГ «Шателюк», ТОВ «Агростем», ПП «Жерм» та інших.

      Мабуть, як жодна інша пора у праці аграріїв, ця є найбільш очікувана, сповнена хвилювань і добрих сподівань.

       Щиро бажаємо хліборобам зібрати весь вирощений врожай і доставити на тік без втрат.

                   Управління агропромислового розвитку райдержадміністрації

Про стан ведення галузі тваринництва.

 За підсумками роботи у галузі тваринництва за перше півріччя поточного року господарствами району покращено показники виробництва тваринницької продукції в порівнянні до відповідного періоду минулого року.

         Станом на 01.07.2018 року в сільськогосподарських підприємствах  району нараховується 1145 голів великої рогатої худоби, що на 21 голову або 2 відсотки більше до відповідного періоду минулого року, в тому числі 669 корів, що становить 99% до минулого року. Чисельність свиней склала 735 голів (58% до м.р.), птиці – 1000 голів (178% до м.р.).

        В результаті ефективного використання молочного поголів’я ВРХ  на 282 тонни  або 19 відсотків збільшено валове виробництво молока, яке становить 1803 тонни.

          Надій молока від однієї середньорічної корови склав 2719 кілограмів, що на 443 кілограми або 19% більше минулорічного рівня.
В агроформуваннях району вироблено 128 тонн м’яса в живій вазі (89%) та реалізовано м’яса 131 тонна (156%).

Індекс виробництва валової продукції у галузі тваринництва за шість місяців 2018 року склав 105 відсотків.

        На даний час у господарствах проводиться період випасання худоби водночас із заготівлею кормів на зимово-стійлове утримання 2018-2019 років. Станом на 1.07.2018 року у господарствах району заготовлено 360 тонн сіна, 900 тонн сінажу. Разом з тим, в залишку знаходиться 4900 тонн силосу та 283 тонни концкормів. Заготівля кормів триває.

        В подальшому у районі планується розвиток галузі тваринництва, а саме – розширення таких скоростиглих галузей, як свинарство, вівчарство та птахівництво.

Управління агропромислового розвитку райдержадміністрації

Про прийняття документів від сільськогосподарських підприємств

           На виконання Порядку надання і використання коштів з обласного бюджету, що спрямовуються  сільськогосподарським підприємствам, як спеціальна бюджетна дотація за приріст поголів’я корів молочного, м’ясного та комбінованого напрямів продуктивності затвердженого рішенням обласної ради від 07.03.2018 року №939 (далі Порядок) повідомляємо, що кошти з обласного бюджету спрямовуються у розмірі 2000 гривень за кожну прирощену корову власного відтворення, на яку збільшено основне стадо станом на 1 число місяця, що настає за звітним кварталом та 1 грудня поточного року порівняно з наявним поголів’ям корів станом на 1 січня поточного року.

Спеціальна бюджетна дотація за приріст поголів’я корів власного відтворення надається підприємствам які на 1 січня поточного року утримували:

– сільськогосподарські підприємства – не менше, як 30 корів;

– фермерські господарства – не менше, як 10 корів.

Підприємства для отримання спеціальної бюджетної дотації за приріст поголів’я корів щокварталу до 10 числа місяця, що настає за звітним періодом, і до 10 грудня поточного року надають до комісії документи згідно пункту 7 Порядку.

Документи приймаються за адресою:

м.Житомир, вул. Мала Бердичівська,25, кабінет 212.

                          Управління агропромислового розвитку райдержадміністрації

До відома керівників агроформувань

В зв’язку з продовженням польових робіт нагадуємо про обов’язкове проходження навчання та одержання допусків (посвідчень) на право роботи, пов’язаної з транспортуванням, зберіганням та застосуванням пестицидів та агрохімікатів згідно Закону України “Про захист рослин” ст. 18 “Права та обов’язки підприємств установ організацій та громадян у сфері захисту рослин”, Закону України “Про пестициди та агрохімікати” ст. 11 “Загальні вимоги до транспортування, зберігання, застосування, утилізації, знищення та знешкодження пестицидів і агрохімікатів та торгівлею ними” та Постанови Кабінету Міністрів України від 18.09.2009р. №746 “Про порядок одержання допуску (посвідчення) на право роботи пов’язаної з транспортуванням, зберіганням, застосуванням та торгівлею пестицидами та агрохімікатами”.

Більш детальна інформація розміщена на сайті Головного управління Держпродспоживслужби в Житомирській області, та за телефонами
068-723-69-20; 096-361-80-31; 050-171-24-69.

                  Управління агропромислового розвитку райдержадміністрації

Пожежна безпеки під час жнив

Основними причинами виникнення пожеж під час жнив є порушення правил експлуатації транспортних засобів, бездіяльність та невірні дії під час виникнення нештатних ситуацій, необережне поводження з вогнем, застосування відкритого вогню при утилізації сухих органічних решток. У цей період найменша іскра від сільгоспмашини, чи кинутий недопалок можуть призвести до масштабного загоряння. Гасіння пожежі у полі вимагає значних матеріальних засобів і людських ресурсів. Вогонь на відкритій території у безвітряну погоду може розповсюджуватися зі швидкістю 1 м/с, а у вітряну – до 10 м/с; водночас полум’я може сягати в висоту 2 м.

Людська необачність та легковажність, а тим більше, неготовність до жнив, несправність збиральної техніки можуть за лічені хвилини перетворити хлібну ниву на чорне згарище. Проблема гарантування пожежної безпеки є завжди актуальною, а в літній жаркий період вона набуває особливої гостроти. Велике занепокоєння викликає організація протипожежного захисту місць збирання, переробки та зберігання врожаю. Нехтування вимогами пожежної безпеки, порушення протипожежного режиму, експлуатація несправної зернозбиральної техніки, несправні іскрогасники нерідко призводять до виникнення пожеж.

До початку збирання врожаю зернових вся збиральна техніка, агрегати та автомобілі повинні мати справні системи роботи двигуна, особливо систему випуску відпрацьованих газів, бути оснащені іскрогасниками, обладнані первинними засобами пожежогасіння (комбайни і трактори – двома вогнегасниками, двома штиковими лопатами, двома мітлами; автомобілі – одним вогнегасником та штиковою лопатою). Корпуси комбайнів повинні бути оснащені заземлювальним металевим ланцюгом.

Перед дозріванням колосові (у період воскової стиглості) хлібні поля в місцях прилягання їх до лісових і торфових масивів, степової смуги, автомобільних шляхів і залізниць мають бути обкошені (з прибиранням скошеного) та оборані смугою не менше 4 м завширшки.

Перед косовицею у період воскової стиглості хлібні масиви слід розбити на ділянки площею не більше 50 га. Між ділянками потрібно зробити прокоси не менше 8 м завширшки. Скошений хліб із прокосів слід негайно прибирати. Посередині прокосів проорюється смуга не менше 4 м завширшки.

Тимчасові польові стани слід розташовувати на відстані не ближче
100 м від хлібних масивів, токів, скирт тощо. Майданчики польових станів та зернотоків оборюються смугою не менше 4 м завширшки.

Кожен хлібний масив площею понад 25 га, з якого збирається врожай, слід забезпечити трактором із плугом на випадок пожежі.

У разі використання групового методу збирання зерна до складу збирально-транспортних загонів потрібно включати спеціалізовані автомобілі з насосами (автогноївкорозкидачі, водороздавачі та інші), пристосовані до гасіння пожеж зернових.

Не дозволяється заправляти паливом техніку у хлібних масивах. Заправляння повинно здійснюватись паливозаправниками за межами поля (не ближче 30 м), коли заглушені двигуни.

Відпочивати та палити дозволяється тільки в спеціально відведених і облаштованих місцях.

Стоянки туристів, пасіки, допускається розміщувати на відстані не ближче 100 м від хлібних масивів. Полювання на хлібних масивах і поблизу них забороняється.

За умов сухої спекотної погоди значно зростає ризик виникнення пожеж, що вимагає від кожного підвищеної уваги при поводженні з вогнем та неухильного виконання правил пожежної безпеки.

Будьте обережні і зберігайте національне багатство України!

Безпека праці під час жнив

В агроформуваннях району наближається пора збору врожаю зернових культур, заготівлі грубих кормів, тому найбільш травмонебезпечним періодом є проведення зернозбиральних робіт.

Перед початком збиральних робіт керівники господарств, фермери повинні провести організаційно-профілактичні заходи для недопущення випадків травмування працюючих на жнивах.

Для цього, в першу чергу, необхідно забезпечити:

– проведення інструктажів з охорони праці та пожежної безпеки з усіма працівниками, які будуть брати участь у збиранні врожаю. Проведення інструктажів фіксується в журналах з охорони праці; інструктажі проводять інженерно-технічні працівники, які пройшли відповідне навчання (1 раз на три роки) і мають відповідне посвідчення;

– допуск до роботи на тракторах та комбайнах механізаторів віком не молодше 18 років, які пройшли медогляд, навчання та інструктаж з охорони праці та пожежної безпеки і мають посвідчення на право керування сільськогосподарською технікою відповідної категорії;

– реєстрацію та проходження відповідного обов’язкового технічного контролю зернозбиральних комбайнів та іншої техніки, яка залучається до роботи (факт проходження технічного контролю підтверджується відривним талоном, прикріпленим на вітровому склі кабіни);

– ознайомлення, під розписку, всіх водіїв та механізаторів із безпечними маршрутами руху транспортних засобів на території господарства;

– складання схеми руху транспорту по території з визначенням дозволених та заборонених напрямків руху;

– створення ланки технічного обслуговування;

– місця відпочинку та куріння працівників, майданчики для зберігання техніки та паливно-мастильних матеріалів;

– підготовку полів, перевірку провисання проводів ліній електропередач;

– огородження всіх обертових частин сільськогосподарських машин і механізмів, зерноочисних машин;

– очищення бункерів, технічне обслуговування та ремонт комбайнів проводити тільки при неробочому двигуні;

– укомплектування всіх робочих місць, тракторів та зернозбиральних комбайнів медичними аптечками першої допомоги, знаками аварійної зупинки, шанцевим інструментом та первинними засобами пожежогасіння;

– всіх працівників, які будуть зайняті на жнивах, спецодягом, спецвзуттям та засобами індивідуального захисту згідно з існуючими нормами;

– лабораторну перевірку опору ізоляції та контурів захисного заземлення на зернотоках та зерноскладах;

– проходження медогляду осіб, які працюють на скиртуванні соломи, та отримання дозволу роботи на висоті;

– працівників під час скиртування справними суховилами, страхувальним знаряддям, засобами індивідуального захисту та сигналами зв’язку;

– переведення на максимальну ширину колії колісних тракторів, які зайняті на транспортних роботах;

– обладнання всіх тракторів, комбайнів та сільськогосподарських машин, які зайняті на жнивах, пожежним інвентарем, згідно правил, тощо.

Важливим питанням залишається безпека дорожнього руху в період жнивної кампанії. Керівництву та посадовим особам агроформувань слід звернути увагу на такі моменти:

– контроль за справністю сільськогосподарської техніки;

– обов’язкове проведення медичних перед та післярейсових оглядів водіїв та механізаторів, окремих осіб технічного персоналу;

– наявність особистих документів, посвідчення на право керування транспортом відповідної категорії, технічного талону, шляхового листа, перевізних та інших документів;

– контроль за своєчасним поверненням транспорту та сільськогосподарської техніки в парк, на місце зупинки та здача її під охорону. Не дозволяти залишення будь-якої техніки вдома у водія чи механізатора;

– контроль за отриманням, заправкою та витратою паливо-мастильними матеріалами;

– встановлення знаків обмеження швидкості руху на території підприємства, покажчиків та схеми розташування об’єктів, будівель та споруд, із зазначенням маршруту руху тощо.

Одним з найнебезпечніших питань є електробезпека. Останнім часом багато випадків виробничого травматизму, нещасних випадків з травмуванням, каліцтвом та загибеллю людей трапляється саме з причин порушення вимог електробезпеки. Особливу увагу слід звернути на обладнання електроустановок, використання електроприладів та агрегатів, провисання електропроводів та кабелів нижче 2 метрів від землі, справність дротів та заземлення зварювальних та інших агрегатів, наявність справного, з ізольованими ручками інструменту і інше.

Під час жнив велика робота ведеться на зерноскладах, зернотоках. При вході необхідно встановлювати плакати: “Вхід стороннім особам заборонено”, бункери для зерна повинні мати решітки або кришки і бути обов’язково замкнені. Під час виконання ремонтних, обслуговуючих робіт потрібно вимикати електроживлення, на рубильниках та пускових пристроях вивішувати таблички: “Не вмикати, працюють люди!” та виконувати інші вимоги електробезпеки.

Всі ці вимоги нормативно-правових актів відомі, але невиконання їх може призвести до непоправного. Керівникам підприємств потрібно терміново усунути виявлені порушення та з усією відповідальністю за безпеку працюючих приступити до збору та зберігання врожаю.

Слід пам’ятати, що саме від дій та відповідальності керівництва та посадових осіб залежать спокій, добробут та здоров’я працюючих.

                  Управління агропромислового розвитку райдержадміністрації

До інформування керівників агроформувань

Головне територіальне управління юстиції у Житомирській області повідомляє  про зміну телефону «гарячої лінії» антирейдерського аграрного штабу, який функціонує при Житомирській обласній державній адміністрації.

Наразі, «гаряча лінія» визначена за номером (0412) 47-46-94.

Принагідно звертаємо увагу, що корисну інформацію щодо роботи антирейдерського штабу можна отримати на веб-сайті Головного територіального управління юстиції у Житомирській області за посиланням: http://www.ztobljust.gov.ua/Info/MOBILNI_TOCHKI_DOSTUPU_DO_SISTEMI_BEZOPLATNOYi_PRAVOVOYi_DOPOMOGI .

Управління агропромислового розвитку райдержадміністрації

До відома керівників агроформувань!

З метою захисту землі та врожаю від незаконних посягань та бізнес-конфліктів, при Житомирській обласній державній адміністрації діє антирейдерський аграрний штаб.

Мета роботи антирейдерського штабу – забезпечення захисту аграріїв від спроб рейдерських захоплень землі чи врожаю, швидке й ефективне реагування на будь-які незаконні дії стосовно протиправного захоплення майна аграріїв, сприяння правоохоронним органам у фіксації вчинених правопорушень для подальшого притягнення винних осіб до відповідальності.

Додаток: Інформаційна листівка «Важливі кроки у боротьбі проти рейдерських захоплень в аграрному секторі!» на 1 арк. в 1 прим.

Боротьба проти рейдерських захоплень в аграрному секторі!!!

Начальник управління

агропромислового розвитку

райдержадміністрації                                                           П.О. Трохименко

Агроформування Черняхівщини готуються до жнив.

Жнива завжди були підсумком роботи селян і вимагали високого рівня організації відповідальності, вболівання за майбутній врожай.

У поточному році в господарствах району підлягає збиранню 16,0 тисяч га ранніх сільськогосподарських культур, в тому числі 12,0 тисяч га ранніх зернових і зернобобових культур та 4,0 тисячі гектарів озимого і ярого ріпаків, гірчиці, що на 3,0 тисячі га перевищує загальну збиральну площу минулого року.

Для збирання ранніх сільськогосподарських культур господарствами району буде задіяно 29 власних зернозбиральних комбайнів та 26 залучених з інших регіонів високопродуктивних комбайнів іноземного виробництва.

Навантаження на один комбайн складатиме 292 га.

Станом на 22.06.2018 року коефіцієнт технічної готовності комбайнів становить 80 відсотків.

Для недопущення втрат зерна у господарствах приділяється належна увага ущільненню комбайнів, кузовів автомобілів та причипів.

Агроформуваннями району проводиться підготовка до роботи 30 об’єктів для приймання та зберігання зерна загальною місткістю більше 10 тисяч тонн.

Завершується підготовка до жнив сушильного та вагового господарства.

До роботи підготовлено 35 зерноочисних машин, що становить 92 відсотки до потреби.

За проведеними розрахунками,  на збиральні роботи, потреба  дизельного палива у сільськогосподарських підприємствах становитиме близько 350 тонн. На даний час є в наявності 160 тонн, що складає 46 відсотків.

Для учасників жнив одним із найважливіших питань є дотримання правил з охорони праці, пожежної безпеки та безпеки дорожнього руху сільськогосподарської техніки.

Керівниками агроформувань району створюються безпечні умови праці для всіх працюючих, згідно Закону України «Про охорону праці».

Хлібороби Черняхівщини докладають багато зусиль, щоб у стислі агротехнічні терміни провести збирання врожаю, тим самим запобігти втрат зерна, валовий збір якого, за прогнозами буде більший ніж у минулому році.

У сільськогосподарських підприємствах дбають і про розвиток галузі тваринництва. Так, в ТОВ «Агрокомплекс Біоленд», що знаходиться на території Селецької сільської ради, активно проводяться роботи по реконструкції тваринницьких ферм під свинокомплекс на 6,0 тисяч голів свиней.

Наразі освоєно 15 млн. грн. на будівельні роботи та закуплено обладнання, в т.ч. євромлин ще на 15 млн. грн.

Невдовзі планується завезення 240 голів маточного свинопоголів’я.

Зі слів керівника ТОВ «Грін Ленд Славута» Лисака Сергія Васильовича, який керує даним процесом, реконструкція проходить за Європейськими стандартами із водозмивним гноєвидаленням, автоматизованою роздачею кормів, регулюванням світлового та теплового режимів утримання свиней. Завершення робіт по реконструкції даного об’єкта буде проведено до кінця поточного року.

                    Управління агропромислового розвитку райдержадміністрації

ДО ІНФОРМАЦІЇ ПАСІЧНИКІВ РАЙОНУ

З початком весняно-польових робіт в області зафіксовані отруєння бджіл отрутохімікатами сільськогосподарського призначення.

У більшості випадків токсикація бджіл відбувається через несвоєчасну інформацію бджолярів про час, місце та характер хімічних обробок, порушення правил застосування інсектицидів і пестицидів  та використання небезпечних для бджіл препаратів.

Часто отруєння відбувається при авіаційних обробках або коли проходить обприскування при підвищеній силі вітру (більше 5 м/с). При цьому виникає знос препарату до зони інтенсивного льоту бджоли або безпосередньо на територію пасіки.

У випадку раптової загибелі бджолосімей необхідно повідомити про мор  Головне управління Держпродспоживслужби в Житомирській області та Житомирську регіональну державну лабораторію Держпродспоживслужби.

Після повідомлення вищезазначених організацій  утворюється  комісія для розслідування та відбору проб у складі: ветеринарного інспектора, агронома або керівника сільгосппідприємства, представника місцевої влади та пасічника.

Після проведення розслідування, про що складається відповідний акт, відбирається патологічний матеріал, який необхідно надіслати до Української лабораторії якості та безпеки продукції АПК за адресою: 08162, Україна, Києво-Святошинський район, смт. Чабани, вул. Машинобудівників, 7.

Відібраний матеріал необхідно опечатати, пронумерувати, додати до нього супровідний лист та акт комісійного обстеження і відправити до лабораторії не пізніше 1-2 діб з моменту відбору згідно затверджених правил (додаються).

Матеріал до лабораторії доставляє власник пасіки.

Правила відбору зразків патологічного матеріалу, крові, кормів, води та пересилання їх для лабораторного дослідження

Взяття і пересилання матеріалу для дослідження на хвороби бджіл і шовковичного шовкопряда.

Для з’ясування причин захворювання бджіл у лабораторію надсилають:

–  при гнильцевих захворюваннях і мішечкуватому розплоді — від 2—3 уражених сімей зразки стільників (стільника) розміром 10 х 15 см із хворими і загиблими личинками та лялечками;

–  при підозрі на септичні захворювання (септицемія, паратиф, гафніоз, колібактеріоз) — по 50 хворих бджіл від 2—3 сімей з вираженими ознаками захворювання;

– при підозрі на вірусні захворювання (хронічний параліч, гострий параліч, філаментовіроз) — по 50 хворих або загиблих бджіл, законсервованих 50%- вим гліцерином, від 2—3 сімей з вираженими ознаками захворювання;

– при підозрі на вароатоз взимку надсилають трупи бджіл та сміття з дна вуликів (не менше 200 г з пасіки), навесні — бджолиний розплід на стільнику з нижнього краю розміром 3 х 15 см та сміття з дна вулика у зазначеній вище кількості. Влітку і восени беруть проби запечатаного розплоду (бджолиний чи трутневий) зазначених вище розмірів або не менше 100 бджіл, відібраних у вулику від 10% підозрюваних щодо захворювання бджолосімей пасіки.

При інших хворобах — по 50 живих бджіл з клінічними ознаками або стільки ж трупів свіжого підмору з підозрюваних сімей;

–  при обстеженні (паспортизації) пасік беруть стільки ж бджіл від 10% сімей пасіки.

При підозрі на отруєння відбирають 400—500 трупів бджіл, 200 г відкачаного незапечатаного меду та 50 г перги в стільнику від 10% бджолосімей з характерними ознаками захворювання, а також 500—1000 г зеленої маси рослин з ділянки, яку відвідують бджоли.

Для виявлення в меду паді або збудників хвороб у лабораторію надсилають 100 г меду, а для встановлення пестицидів — 200 г.

– При підозрі на інфікованість воску і вощини від кожної партії відбирають проби не менше 100 г. Патологічний матеріал упаковують і направляють, дотримуючи наступних правил:

–  живих бджіл вміщують у склянки, які обв’язують двома шарами марлі чи тканини;

– зразки стільників з розплодом і стільникові рамки пересилають у фанерному чи дерев’яному ящику, не загортаючи папером, а відділяючи їх один від одного і від стінок ящика дерев’яними планками;

– хворих живих бджіл на закріплених стільникових рамках з кормом у кількості, достатній на час перевезення, у фанерному чи дерев’яному ящику;

– мертвих бджіл і сміття з дна вуликів — у паперових пакетах.

Підмор бджіл, зелену масу для дослідження на отруєння пересилають у чистих мішечках з целофану, поліетилену, паперу, тканини та упаковують разом із стільниками.

Мед у щільно закритих склянках. Віск і вощину — в целофановому пакеті. Шкідників та паразитів бджіл з твердим покривом направляють у картонній коробці на ваті; з м’яким покривом — у флаконі з 10%-вим розчином формаліну, 80°-вому спирті чи меді. Картонні коробки (флакони) упаковують у фанерний або дерев’яний ящик.

Патологічний матеріал для дослідження повинен мати супровідний лист, підписаний ветеринарним спеціалістом, який відбирав та запаковував проби. В листі зазначають назву господарства (прізвище, ім’я, по батькові власника пасіки), адресу, номер пасіки, вулика, кількість проб, характерні ознаки захворювання та мету дослідження. При підозрі на отруєння до листа додається акт або копія акта комісії, яка обстежувала пасіку та відбирала матеріал (див. Інструкцію по профілактиці отруєння бджіл пестицидами, затверджену Головним управлінням ветеринарії та Союзсільгоспхімією Держагропрому СРСР). У супровідному листі необхідно зазначити, на який отрутохімікат слід провести дослідження. Супровідний лист повинен мати штамп державної установи ветеринарної медицини. У лабораторію проби необхідно направляти не пізніше 2 діб від часу відбору патматеріалу при умові зберігання його в холодильнику і транспортування в термосі з льодом.

ПІДСУМКИ РОБОТИ ГАЛУЗІ ТВАРИННИЦТВА зА  МІСЯЦІВ 2018 РОКУ

За підсумками 5-ти місяців поточного року господарствами району покращено показники виробництва тваринницької продукції в порівнянні до відповідного періоду минулого року.

Станом на 01.06.2018 року в агроформуваннях району нараховується 1144 голови великої рогатої худоби, що на 11 голів більше до відповідного періоду минулого року, в тому числі 669 корів. Чисельність свиней становить 944 голови, птиці – 1000 голів.

В результаті ефективного використання молочного поголів’я ВРХ  на 238 тонн  або 19 відсотків збільшено валове виробництво молока, яке становить 1480 тонн.

Надій молока від однієї середньорічної корови склав 2226 кілограмів, що на 366 кілограм (20%) більше минулорічного рівня.
Найвищий надій отримано у ДП «Дан-Мілк» с.Вільськ – 3361 кілограм.
В агроформуваннях вироблено 104 тонни м’яса.
Індекс виробництва валової продукції у галузі тваринництва за даний період склав 115 відсотків.

На молочно-товарних фермах одержано 310 голів телят, що на 14 голів більше минулорічного показника. Вихід їх на 100 корів склав 38 голів.

На даний час у господарствах проводиться період випасання худоби.

В подальшому у районі планується розвиток галузі тваринництва, а саме –  розширення таких скоростиглих галузей, як свинарство, вівчарство та птахівництво.

                   Управління агропромислового розвитку райдержадміністрації

Інвестиційна діяльність в аграрному секторі економіки Черняхівського району

У сучасних умовах надзвичайно важливого значення набуває активізація інвестиційної діяльності, оскільки без цього  неможливо здійснити прогресивне структурне зрушення в економіці та забезпечити сталий соціально – економічний розвиток району.

Протягом січня – травня 2018 року агроформуваннями району за рахунок усіх джерел фінансування спрямовано 71,9 мільйонів гривень капітальних інвестицій. Найвагомішу частку з них(55,2% загального обсягу ) становлять інвестиції в основний капітал (у капітальне будівництво, придбання обладнання,  сільськогосподарської ґрунтообробної та посівної техніки та закупку свинопоголів’я на суму 39,7 мільйонів гривень) .  30,2%.  становлять інвестиції у матеріальні активи, за рахунок яких придбано п’ять тракторів імпортного та вітчизняного виробництва на суму 21,7 мільйонів гривень . 14,6% вкладено у поліпшення об’єктів (капітальний ремонт та реконструкція свинокомплексу у ТОВ «Грін  Ленд Славута» де уже освоєно 10,5 мільйонів гривень).

Порівняно з відповідним періодом 2017 року в 2018 році вкладення інвестицій в основний капітал для розвитку  сільського господарства зросли на 29,4 мільйонів гривень, або на 169,2 %.

Аграрний сектор району має досить привабливі передумови для залучення значних обсягів інвестиційних коштів та ефективного їх використання.

До уваги суб’єктів підприємницької діяльності!

Оголошується конкурс бізнес-проектів у рамках реалізації Порядку часткового відшкодування з обласного бюджету відсоткових ставок за кредитами, залученими суб’єктами малого і середнього підприємництва для реалізації бізнес-проектів (далі – Порядок), затвердженого рішенням Житомирської обласної ради від 21.12.2017 № 868, додаток 7(зі змінами, затвердженими рішенням обласної ради від 31.05.2018 №1022).Порядок визначає умови та механізм надання фінансової підтримки суб’єктам малого і середнього підприємництва в рамках Програми економічного і соціального розвитку Житомирської області на 2018 рік шляхом часткового відшкодування з обласного бюджету відсоткових ставок за кредитами, що надаються банківськими установами на реалізацію бізнес-проектів суб’єктів малого і середнього підприємництва.

Претенденти на отримання відшкодування частини відсоткової ставки за кредитами повинні відповідати наступним вимогам:

– зареєстровані на території Житомирської області.

– не мають заборгованості перед державним і місцевими бюджетами зі сплати податків, зборів та інших обов’язкових платежів.

– реалізують бізнес-проекти, спрямовані на створення нових робочих місць.

– працюють у межах видів діяльності, визначених Порядком, та отримали кредити на розвиток підприємницької діяльності.

Банками – партнерами даної програми є: ПАТ КБ «ПриватБанк», АТ «Ощадбанк», ПАТ «Укрексімбанк», ПАТ АБ «Укргазбанк», ПАТ «Кредобанк», ПАТ «Банк інвестицій та заощаджень» та інші, які долучяться до партнерства.

Детальні умови участі у конкурсі, зразок заявки на участь у конкурсі на отримання часткового відшкодування з обласного бюджету відсоткових ставок за кредитами, що надаються банківськими установами на реалізацію  бізнес – проектів у рамках Програми економічного і соціального розвитку Житомирської області на 2018 рік та перелік документів, які подаються суб’єктами підприємництва розміщено на сайті департаменту агропромислового розвитку та економічної політики облдержадміністрації.

Зазначені документи учасникам конкурсу необхідно подати до департаменту агропромислового розвитку та економічної політики Житомирської обласної державної адміністрації  до 12.06.2018 року*,  за адресою: м. Житомир, вул. Мала Бердичівська, 25, каб. 206.

Опрацювання заявок та бізнес-проектів буде проведено протягом 10-ти робочих днів після закінчення терміну подачі документів.

Детальну інформацію також можна отримати за телефонами: (0412) 47-44-37, 47-44-92 та в банках – партнерах Програми».

* Участь у конкурсі можуть приймати суб’єкти підприємництва, які отримали кредити у 2018 році.

«Зелені жнива» розпочато.

На полях району вже понад тиждень працюють над         заготівлею кормів. У народі ці роботи називають «зеленими жнивами», адже, як і звичайні жнива, вони обмежені стислими термінами.

Так, станом на  31 травня поточного року до роботи приступили більшість агроформувань, які займаються утриманням сільськогосподарських   тварин. На даний час в агроформуваннях району  скошено 190 гектарів багаторічних трав та заготовлено 120 тонн сіна.  Активно ведеться відповідна робота в ПП «Жерм»,  ДП«Дан-Мілк», ФГ «Некрашівське», КСП «Україна Черняхів 1».

Всього для забезпечення тваринництва кормами на зимово-стійловий період 2018-2019 років, а це по 22-25 центнерів кормових одиниць на одну умовну голову, господарствам району необхідно заготовити 1100 тонн сіна, 1480 тонн силосу, 1130 тонн соломи, 600 тонн сінажу та близько 1000 тонн зернофуражу.

Для забезпечення відповідною кількістю кормів агроформуваннями району зайнято під вирощування багаторічних та однорічних трав 1770 гектарів сільськогосподарських угідь

Як відомо, заготовити сіно – одне із найголовніших завдань на літо для будь-якого господаря. Бо переважну частину вітамінів худоба отримує саме із цього продукту. На разі цьому сприяє гарна літня погода.

 Управління агропромислового розвитку райдержадміністрації

 

До відома власників тварин

Повідомляємо, що Кабінетом Міністрів України згідно постанови   від 28 березня 2018 року №285 внесено зміни, до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для  підтримки галузі тваринництва, а саме  затверджені зміни до пункту 9 абзац 1 «Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для підтримки галузі тваринництва затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 07 лютого 2018 року №107. Із пункту 9 у 1 абзаці будуть забрані слова «у поточному році», а це означає, що до періоду утримання від 1 до 5 місяців станом на 1 травня 2018 року входить молодняк великої рогатої худоби народжений в грудні місяці минулого року.

Разом з тим за молодняк народжений у грудні поточного року бюджетна дотація буде виплачуватись станом на 1 травня 2019 року.

Станом на 01 травня 2018 року будуть прийматися також документи від фізичних осіб для отримання дотації за утримання молодняку віком від 5 до 9 місяців та від 9 до 13 місяців.

Нагадуємо, що дотація за молодняк надається за кожні чотири місяці його утримання наростаючим підсумком з  урахуванням віку молодняка у розмірі:

за період утримання молодняка віком від 1 до 5 місяців — 300 гривень за голову;

за період утримання молодняка віком від 5 до 9 місяців — 700 гривень за голову;

за період утримання молодняка віком від 9 до 13 місяців — 1 500 гривень за голову.

Загальний обсяг дотації за молодняк не може перевищувати 2 500 гривень із розрахунку на одну голову молодняка.

Просимо дану інформацію врахувати при наданні документів для отримання дотації за молодняк.

Управління агропромислового розвитку райдержадміністрації

 

Черняхівщина розпочала весняно-польові роботи.

Цього року початок весняно-польових робіт пов’язаних з посівом ярих культур розпочинається із значним запізнення в порівнянні з минулим роком. Оптимальні терміни посіву ярих зернових та зернобобових культур ще не втрачені, проте будуть стислими до двох тижнів. Цей факт змушує аграріїв пришвидшеними темпами проводити весь комплекс весняно-польових робіт.

Господарствами повністю завершено підживлення озимих культур на площі 11448 гектарів. Окремими агроформуваннями проводиться друге підживлення озимини. Включилися у підживлення і власники особистих селянських господарств.

Під вирощування ярих культур урожаю 2018 року в районі прогнозується задіяти близько 22 700 гектарів сільськогосподарських угідь, з яких 3300 гектарів ранніх зернових, пізніх зернових та круп’яних 3820 гектарів, технічних культур 15340 гектарів, картоплі та овочів 129 гектарів, кормових культур 2000 гектарів. Для цього в господарствах було своєчасно заготовлений якісний насіннєвий матеріал на 104% з урахуванням страхового фонду, переважна більшість якого високих репродукції. Закладаються елітними сортами площі ярого ячменю та вівса.

Забезпеченість мінеральними добривами становить 114 %, засобами захисту рослин 100 %.

Закінчено підготовку та ремонт наявної сільськогосподарської техніки. На протязі минулого року сільськогосподарськими підприємствами було придбано 29 одиниць високопродуктивної енергозберігаючої техніки на суму 70 мільйонів гривень. Для своєчасного проведення всіх робіт планується задіяти 100 тракторів та понад 200 одиниць ґрунтообробної та посівної техніки.

Агроформуваннями району проведено роботи по підготовці грунту  на площі 1500  та закриттю вологи на площі  2000 гектарів. Одночасно розпочато посів ранніх зернових та зернобобових культур. На сьогодні проведено посіви ранніх зернових та зернобобових культур на площі 900 га, в тому числі ярого ячменю на площі 500 га, ярої пшениці – 100 га, гороху – 300 га.

В ПАФ «Дружба» розпочато роботи на хмільниках. Розорано та проведено підрізку кореневищ хмелю на площі 8 гектарів.

Активно включились у проведення комплексу весняно-польових робіт такі господарства, як ПП «Жерм», ПАФ «Дружба», ТОВ «Укр-Агро РТ», ТОВ «Колос Полісся», ТОВ «Горінвест Агро», ПСПО «Браженське», КСП «Україна Черняхів 1» та інші.

Керівники сільськогосподарських підприємств створюють належні умови праці для працюючих,  особливу увагу приділяють  дотриманню вимог охорони праці та пожежної безпеки при проведенні весняно-польових робіт

Завдяки своєчасно проведеній підготовчій роботі, ефективному використанню техніки та за сприятливих кліматичних умовах всі заплановані роботи будуть проведені в оптимальні агротехнічні терміни.

Разом з тим, в агроформуваннях району підходить до завершення період зимово-стійлового утримання сільськогосподарських тварин.

За перший квартал 2018 року господарствами району покращено показники виробництва тваринницької продукції в порівнянні до відповідного періоду минулого року.

В результаті ефективного використання молочного поголів’я ВРХ  на 119 тонн  або 18 відсотків збільшено валове виробництво молока, яке становить 795 тонн. Надій молока на корову склав 1171 кілограм, що на 159 кілограм або 16% більше ніж торік.

Вирощено м’яса всіх видів тварин в живій вазі – 51,9 тонни, в тому числі ВРХ – 27,5 тонн, свиней – 23,7 тонни.

Індекс виробництва валової продукції у галузі тваринництва за січень-березень поточного року склав 109,6 %.

На даний час у сільськогосподарських підприємствах проводиться підготовка таборів та кошар до утримання в них худоби у літній період, а також підживлюються пасовища. Проводиться диспансеризація та вакцинація поголів’я тварин.

Сподіваємось, що завдяки старанній роботі аграріїв навесні,  будемо мати гарні показники виробництва сільськогосподарської продукції. Адже недаремно в народі кажуть: весняний день рік годує.

НАПРЯМКИ ВИКОРИСТАННЯ КОШТІВ ОБЛАСНОГО БЮДЖЕТУ У 2018 РОЦІ

Рішенням сесії обласної ради від 7 березня 2018 року затверджено Програму розвитку агропромислового комплексу Житомирської області на 2016-2020 роки та Порядки використання коштів обласного бюджету за Програмою.Доїльний-апарат

У 2018 році на розвиток агропромислового комплексу з обласного бюджету виділено 5,3 млн грн, за напрямками:

– спеціальна бюджетна дотація за приріст поголів’я корів молочного, м’ясного та комбінованого напрямів продуктивності;

– часткове відшкодування вартості закуплених племінних телиць, нетелей,корів;
– відшкодування вартості закуплених установок індивідуального доїння;

– часткове відшкодування вартості витрат на сертифікацію відповідності виробництва органічної продукції та часткового відшкодування вартості органічного насіннєвого матеріалу сільськогосподарським підприємствам;

– на розвиток сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів за придбання  обладнання;
– часткове відшкодування вартості витрат фермерським господарствам на придбання причіпної та навісної сільськогосподарської техніки і обладнання.

Враховуючи вищевказане рекомендуємо сільгосптоваровиробникам ознайомитися та скористатися  Порядками використання коштів обласного бюджету.

Порядок надання і використання коштів з обласного бюджету, що спрямовуються сільськогосподарським підприємствам, як спеціальна бюджетна дотація за приріст поголів’я корів молочного, м’ясного та комбінованого напрямів продуктивності

До відома сільгосптоваровиробників, сільських, селищних голів,  населення району

Управління агропромислового розвитку райдержадміністрації повідомляє,  що постановами Кабінету Міністрів України  від 7 лютого 2018 року  №86, №104, №106, №107 затверджено Порядки використання коштів державного бюджету, що спрямовуються на розвиток галузей агропромислового комплексу.

Постановою Кабінету Міністрів України від 07 лютого 2018 року №86 затверджено ЗМІНИ, що вносяться до Порядку використання
коштів,       передбачених     у       державному        бюджеті для часткової компенсації          вартості     сільськогосподарської техніки та обладнання вітчизняного виробництва, згідно якого сільгосптоваровиробникам надається компенсація на безповоротній основі у  розмірі 25 відсотків вартості техніки та обладнання (без урахування податку на додану вартість) за придбану техніку та обладнання з 1 січня 2018 року.

Постановою Кабінету Міністрів України від 07 лютого 2018 року №104 затверджено ЗМІНИ, що вносяться до Порядку використання коштів,
передбачених у державному         бюджеті     для    розвитку виноградарства, садівництва і хмелярства.

Постановою Кабінету Міністрів України від 07 лютого 2018 року №106 затверджено Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для надання фінансової підтримки розвитку фермерських господарств.

Фінансова підтримка надається: фермерському господарству, у власності та/або користуванні якого перебуває не більше 500 гектарів земель сільськогосподарського призначення, яке має чистий дохід (виручку)                        від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) за останній рік до 15,0 млн.грн.; сільськогосподарському обслуговуючому кооперативу, до складу якого входить не менше ніж 20 членів, серед яких повинні бути не менше ніж одне фермерське господарство, а інші – фізичні особи, у власності та користуванні кожної з яких перебуває не більше ніж 100 гектарів земель сільськогосподарського призначення.

Фінансова підтримка надається за такими напрямами:

– часткова компенсація вартості закупленого у суб’єктів насінництва насіння сільськогосподарських рослин вітчизняної селекції;

– часткова компенсація витрат, пов’язаних з наданими сільськогосподарськими дорадчими послугами;

– фінансова підтримка сільськогосподарських обслуговучих кооперативів;

– часткова компенсація вартості придбаної сільськогосподарської техніки та обладнання вітчизняного виробництва;

– здешевлення кредитів.

Постановою Кабінету Міністрів України від 07 лютого 2018 року №107 затверджено Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для підтримки галузі тваринництва, яким передбачено спрямування коштів за такими напрямами:

1) часткова компенсація відсоткової ставки за банківськими   кредитами, залученими для покриття витрат, пов’язаних із провадженням    діяльності у галузях: вівчарство, козівництво, бджільництво, звірівництво, кролівництво, шовківництво та аквакультура (компенсація відсотків у розмірі 1,5 облікової ставки Національного банку, що діє на дату нарахування відсотків, але не вище розміру, передбаченого кредитним договором, зменшеним   на 3 відсоткові пункти);

2) часткова компенсація вартості будівництва та реконструкції тваринницьких ферм і комплексів, доїльних залів, підприємств з переробки сільськогосподарської продукції в частині витрат, профінансованих за рахунок банківських кредитів;

3) спеціальна бюджетна дотація за утримання корів молочного, молочно-м’ясного та м’ясного напряму продуктивності;

4) спеціальна бюджетна дотація за вирощування молодняка великої рогатої худоби, який народився в господарствах фізичних осіб;

Дотація за молодняк надається на безповоротній основі фізичним особам за утримання ідентифікованого та зареєстрованого в установленому порядку молодняка великої рогатої худоби до тринадцятимісячного віку, який народився у господарствах фізичних осіб у поточному році.

Дотація за молодняк надається за кожні чотири місяці його утримання наростаючим підсумком з  урахуванням віку молодняка у розмірі:

за період утримання молодняка віком від 1 до 5 місяців — 300 гривень за голову;

за період утримання молодняка віком від 5 до 9 місяців — 700 гривень за голову;

за період утримання молодняка віком від 9 до 13 місяців —1 500 гривень за голову.

Загальний обсяг дотації за молодняк не може перевищувати 2 500 гривень із розрахунку на одну голову молодняка.

5) часткове відшкодування вартості закуплених для подальшого відтворення племінних тварин, а саме телиць, нетелей, корів молочного, молочно-м’ясного та м’ясного напряму продуктивності, свинок та кнурців, вівцематок, баранів, ярок і сперми бугаїв та ембріонів великої рогатої худоби, які мають племінну (генетичну) цінність;

6) часткове відшкодування вартості будівництва та реконструкції твариннцьких ферм і комплексів, доїльних залів, підприємств з переробки сільськогосподарської продукції.

Детальніше про умови отримання дотації вказано в порядках.

Зміни до Порядку використання коштів для розвитку виноградарства, садівництва і хмелярства

Зміни до порядку для компенсації вартостісг техніки та обладнання

Порядок використання коштів для надання фін. підтримки розвитку фермерських господарств

Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для підтримки галузі тваринництва

                    Управління агропромислового розвитку райдержадміністрації

До уваги сільськогосподарські товаровиробники

Міністерство аграрної політики та продовольства України доводить до вашого відома, що Законом України «Про держаний бюджет України на 2018 рік» за бюджетною програмою КПКВК 2801580 «Фінансова підтримка сільгосптоваровиробників» за напрямом «Часткова компенсація вартості сільськогосподарської техніки та обладнання вітчизняного виробництва» передбачено видатки в обсязі 945 млн.гривень.

Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для часткової компенсації вартості сільськогосподарської техніки та обладнання вітчизняного виробництва, затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 1 березня 2017 року №130.

Урядом 7 лютого 2018 року внесено зміни до Порядку, згідно якого сільгосптоваровиробникам надається компенсація на безповоротній основі у  розмірі:

25 відсотків вартості техніки та обладнання (без урахування податку на додану вартість) за придбану техніку та обладнання з 1 січня 2018 року.

Оплата за техніку і обладнання та її компенсація проводиться через державні банки або банки, у статутному капіталі яких 75 і більше відсотків акцій належить державі.

Форма Заявки для отримання часткової вартості техніки та обладнання затверджена наказом Мінагрополітики від 18 квітня 2017 року №228 «Про затвердження форм для отримання часткової компенсації вартості техніки та обладнання вітчизняного виробництва», зареєстрований в Міністерстві юстиції України 15 травня 2017 року за №614/30482.

Перелік техніки та обладнання, вартість яких частково компенсується за рахунок бюджетних коштів, сформований комісією Мінекономрозвитку та Мінагрополітики, направлений до державних банків для врахування в роботі.

                      Управління агропромислового розвитку райдержадміністрації

Зимівля у тваринництві

11449_X3lXY2rNEqzJ_wm_w_687

В агроформуваннях району триває період зимово-стійлового утримання сільськогосподарських тварин.

Веденням галузі тваринництва займається 8 господарств.

Забезпечено умови утримання сільськогосподарських тварин та повноцінний збалансований раціон годівлі.

За січень місяць поточного року господарствами району покращено показники виробництва тваринницької продукції в порівнянні до січня 2017 року.

В результаті ефективного використання молочного поголів’я ВРХ, на 50 тонн  або 26 відсотків збільшено валове виробництво молока, яке становить 240 тонн.

На молочно-товарних фермах одержано 84 голови телят, що на 29 голів більше ніж було торік. Вихід їх на 100 корів склав 11 голів, що на 3 голови більше до 1 лютого 2017 року.

Вирощено м’яса всіх видів тварин в живій вазі – 17,4 тонни, в тому числі ВРХ – 9 тонн, свиней – 8 тонн.

Індекс виробництва валової продукції у галузі тваринництва за перший місяць поточного року склав 112,5 %.

У сільськогосподарських підприємствах нараховується 1151 голова ВРХ, в тому числі 679 корів, що є на рівні відповідного періоду минулого року. Чисельність свиней становить 1076 голів, що збільшено на 59 голів або 6% до минулого року.

                                                                   Управління агропромислового розвитку

                                                                    райдержадміністрації

Доки сплять поля під снігом

Невдовзі  розпочнеться для хліборобів новий сезон польових робіт. Та підготуватися до нього потрібно завчасно, отож і взимку вистачає турбот в аграріїв. Ось і працівники сільськогосподарських підприємств приділяють особливу увагу ремонту техніки, якісному зберіганню та підготовці посівного матеріалу.27337247_2014674445526155_9192336692074786313_n (1)

Під урожай 2018 року агроформуваннями району посіяно 11425 га озимого клину, що становить 107%  до показника минулого року, або майже на одну тисячу га більше, в тому числі озимого ріпаку – 3255 га та 8230 га озимих зернових.

Незважаючи на несприятливі погодні умови в осінній період посіви дали дружні сходи, набрали гарний вигляд.

Після проведення першого туру відбору монолітів на визначення життєздатності  встановлено, що  мають добрий та задовільний стан 75 %  посівів озимих зернових культур та 80 % озимого ріпаку, що дає надію на отримання високих врожаїв.

Агроформуваннями району для забезпечення отримання гарного врожаю 2018 року вже заготовлено 3160 тонн мінеральних добрив, що становить 63% до потреби, окрім того – 50% засобів захисту рослин та 60%  протруйників зерна. Найкраще організована робота в ТОВ «Агростем», де заготовлено 1230 тонн мінеральних добрив, ПП «Жерм» – 900 тонн, ФГ «Шателюк» – 200 тонн, ФГ «Агро – Арам» – 120 тонн, ТОВ «Укр-Агро-РТ» – 100 тонн та інших.

ТОВ «Агростем» проведено підживлення озимого ріпаку на площі 2000 га, у ТОВ «Укр-Агро-РТ» проведено живлення озимої пшениці на площі 320 га.

За попередньою інформацією прогнозовані посівні площі ярих культур по агроформуваннях району становитимуть майже 22700 га, що на 2700 га більше показника 2017 року.

Сільськогосподарські підприємства забезпечені насінням високоврожайних сортів зернових та зернобобових культур. Продовжується укладання угод на постачання необхідної кількості насіння технічних культур, мінеральних добрив та засобів захисту рослин.

В господарствах активно проводиться ремонт та технологічна наладка ґрунтообробної та посівної техніки. Злагоджено організовані ці роботи в ТОВ «Грін Ленд Славута», ПАФ «Дружба», ФГ «Шателюк», ПСПО «Браженське» та інших.

На даний час коефіцієнт технічної готовності становить: тракторів – 80%, плугів – 90%, культиваторів – 85%, дискових борін – 85% та сівалок – 75%.

Господарства району постійно оновлюють машинно-тракторний парк.

У 2017 році придбано 28 одиниць нової сільськогосподарської техніки на загальну суму 69,3 млн.грн. До кінця поточного року очікувана сума коштів вкладених у розвиток сільськогосподарського виробництва орієнтовно складе не менше 70 млн.грн.

Сподіваємось, що аграрії району своєчасно розпочнуть та вдало проведуть весняно-польові роботи у встановлені агротехнічні строки.

Начальник управління АПР

райдержадміністрації                                           П.О. Трохименко    

Стан зимівлі тваринництва та перспективи розвитку сільського господарства.

30 січня 2018 року в районі відбулася спільна робоча поїздка голови райдержадміністрації Жилінського М.І., заступника начальника управління агропромислового розвитку облдержадміністрації Бабича Л.Ф., начальника управління агропромислового розвитку райдержадміністрації Трохименка П.О.  та керівника Житомирської філії  Державного підприємства «Агентства з ідентифікації і реєстрації тварин»  Войнаша С.В. у дочірнє підприємство «Дан-Мілк» с.Вільськ.

   Під час зустрічі керівник – Зохар  Нітзан ознайомив гостей з ходом  зимівлі великої рогатої худоби у господарстві та перспективами розвитку.

   Станом на 1.01.2018 року у підприємстві нараховується 515 голів великої рогатої худоби, з них 327 корів.

   Вся худоба у господарстві є  племінною. Тварини  завезні з  Польщі –  Голштинська порода та Данії – порода Джерсей.

Головні пріоритети успішного ведення галузі на підприємстві – це утримання лише високопродуктивних тварин, які мають високий генетичний потенціал, який би забезпечив прогресивний розвиток стада високоякісною племінною продукцією в кількох поколіннях, а також  міцна збалансована кормова база. Для цього на фермі використовується лише штучне осіменіння тварин сім’ям придбаним в Сполучених Штатах Америки породи Джерсей, яка відрізняється від інших порід високою продуктивністю та жирністю молока.

На сьогодні  у господарстві  виробляється  72 відсотки молока  до районного показника.

Всього у  2017 році було  вироблено  2218 тонн  молочної сировини, що на 309 тонн більше до попереднього року. Продуктивність дійного стада склала – 6784 кілограмів (+999 кг до м.р.).

 На даний час середньодобовий надій молока на корову складає 27,5 кг. Планується у поточному році довести цей показник до 35 кг.

 В найближчі роки на підприємстві прогнозується подальший розвиток та  збільшення дійного стада  до 600 голів.

Після відвідування господарства  в кабінеті голови райдержадміністрації Жилінського М.І. була проведена зустріч з представниками сільськогосподарських підприємств та фермерами з питань розвитку сільського господарства в районі, зокрема тваринництва.

Бабич Л.Ф. ознайомив присутніх з порядком отримання коштів на розвиток тваринництва та рослинництва з державного та обласного бюджетів. Вже з державного бюджету виділено 1 млрд. гривень на гнучку систему кредитування малих та середніх фермерських господарств України. Дані кошти будуть надаватися на вигідних пільгових умовах.

Голова райдержадміністрації  Жилінський М.І. підвів підсумки зустрічі та наголосив, що  сільськогосподарські товаровиробники мають скористатися всіма пільгами як із державного бюджету так і з обласного.

До відома бджолярів

Інформація, яку необхідно знати та виконувати власникам пасік, об’єднанням пасічників та керівникам господарств, що займаються обробітком земель.

Згідно ЗУ «Про бджільництво» ст. 13 – кожен хто тримає у власному користуванні пасіку повинен бути зареєстрований в місцевих органах самоврядування, за місцем проживання, мати на неї ветеринарно-санітарний паспорт.

i (28)

Дотримуватися правил «добросусідства», розташування пасіки згідно чинних норм, брати до уваги рішення сусідів, при утриманні великої кількості бджіл (більше 10 сімей) розташовувати їх за межами села або на окраїні (так як пасіка є видом діяльності, то до них діють санітарні вимоги щодо санітарної зони, а саме 300 м до населеного пункту – Державні санітарні правила планування та забудови населених пунктів).

Пасіка що утримується в населеному пункті має бути огороджена суцільним парканом висотою 2,5 метри – інструкція щодо попередження та ліквідації хвороб і отруєнь бджіл п. 1.3

Проходити щорічне лабораторне дослідження підмору бджіл.

До відома керівників агроформувань та власників земельних ділянок

Згідно закону України «Про бджільництво», інструкції щодо попередження та ліквідації хвороб і отруєнь бджіл», державні санітарні правила «Транспортування, зберігання та застосування пестицидів у народному господарстві», необхідно дотримуватися вимог чинного законодавства, та сприяти розвитку бджільництва, адже це підвищує запилення рослин та підвищує врожайність якщо звичайно не використовувати самозапилюючі гібриди рослин.

При проведенні обробок згідно ст. 2 ЗУ «Про бджільництво», необхідно повідомити через засоби масової інформації за три дні до обробки, сільських голів (для повідомлення пасічників) , спілки пасічників, пасічників пасіки яких знаходяться на відстані 10 км про обприскування вказавши час обробки, препарат, ступінь і строк дії токсичності препарату.

Проводити обприскування в час коли найменший літ бджоли – ранок, вечір, та в безвітряну погоду,

Статтею 38 цього ж Закону передбачено що, порушення законодавства в галузі бджільництва тягне за собою дисциплінарну, адміністративну, цивільно – правову або кримінальну відповідальність згідно з законами України.

Відповідальність за порушення законодавства несуть особи, винні в наступному:

  • неповідомленні (приховуванні) або наданні неправдивої інформації про виникнення загрози бджолам при застосуванні засобів захисту рослин;
  • порушені технології вирощування рослин сільськогосподарського та іншого призначення, що призвело до погіршення умов у ареалах розселення бджіл.

Також, для покращення роботи щодо профілактики отруєнь та хвороб бджіл необхідно проводити інформаційну роботу, залучати до якої органи місцевого самоврядування – сільський голова, аграрників – керівників та одноосібників, що проводять обробіток земель, брати участь у зібраннях пасічників, де висвітлювати болючі питання та виносити їх на обговорення на скликаннях сільських та селищних радах. Проводити реєстрацію пасік в сільських радах для повідомлення, що пасіки є на території села і що повинна проводитись робота по їх захисту в плані повідомлення про обробки та повідомлення аграріїв про необхідність дотримання діючих законів і про відповідальність в разі невиконання.

Пам’ятайте, що кожна з сторін відповідає перед законом щодо невиконання діючих норм.

 Управління агропромислового розвитку райдержадміністрації

До відома керівників Агроформувань

Постановою  Кабінету Міністрів України № 615 від 18.08.2017р. затверджено  Порядок арбітражного (експертного) визначення якості насіння і садивного матеріалу та Порядок оформлення заяв для проведення арбітражного (експертного) визначення якості насіння і садивного матеріалу.

У разі невпевненості у відповідності показників посівних якостей придбаного насіння або товарних якостей садивного матеріалу, зазначених у сертифікаті, що засвідчує посівні якості насіння та товарні якості садивного матеріалу фізична особа – підприємець або юридична особа (заявник) не пізніше 10 календарних днів з дня придбання звертається до аудитора із сертифікації (ДП «Центр сертифікації і експертизи сільськогосподарської продукції») щодо відбору проби з метою перевірки посівних якостей насіння чи товарних якостей садивного матеріалу та подає копію сертифіката.

У випадку розбіжності між показниками, зазначеними у сертифікаті та у документі щодо результату аналізу насіння та/або садивного матеріалу, виданому аудитором із сертифікації на величину, що перевищує допустимі відхилення, насіння підлягає арбітражному визначенню.

Для проведення арбітражного (експертного) визначення, заявник (споживач) не пізніше 10 календарних днів з дня отримання ним результатів аналізу подає до територіального органу Держпродспоживслужби заяву, до якої додаються копії сертифіката та документа щодо результату аналізу насіння чи садивного матеріалу, виданого аудитором із сертифікації. Строк арбітражного визначення залежить від біологічних властивостей насіння та садивного матеріалу. У разі закінчення строку дії сертифіката арбітражне визначення не проводиться.

Реалізація постанови сприятимете захисту прав споживачів продукції насінництва та розсадництва.

 ГУ Держпродспоживслужби в Житомирській області

 Управління фітосанітарної безпеки

 Відділ контролю в насінництві та розсадництві