Статистика сайту

Управління агропромислового розвитку
Управління агропромислового розвитку

Управління агропромислового розвитку Черняхівської районної державної адміністрації Житомирської області

Адреса: 12301, смт. Черняхів, Майдан Рад,1,  І- поверх приміщення райдержадміністрації.

Електронна адреса: сh_upragro@ukr.net

Розпорядок роботи:

Понеділок-п’ятниця з 8.00 до 17.00 год.

Обідня перерва з 13.00 до 14.00 год.

  Фото009

Начальник управління агропромислового розвитку

Черняхівської райдержадміністрації – Трохименко Петро Олександрович

Структура управління агропромислового розвитку райдержадміністрації:

Назва посади

Прізвище, ім’я, по батькові працівника

   Телефонробочий

Заступник начальника управління агропромислового розвитку, начальник відділу організації виробництва і маркетингу сільськогосподарської продукції

 Бондарчук Андрій Степанович

   4-12-38

Начальник відділу  фінансово-кредитного забезпечення, кадрової роботи та врегулювання відносин власності

Пантус Лариса Іванівна

  4-12-38

Головний спеціаліст відділу  фінансово-кредитного забезпечення, кадрової роботи та врегулювання відносин власності

Клинчук Ольга Миколаївна

   4-12-38

Головний спеціаліст відділу  фінансово-кредитного забезпечення, кадрової роботи та врегулювання відносин власності

   4-12-38

Головний спеціаліст відділу організації виробництва і маркетингу сільськогосподарської продукції

Мартинюк Майя Володимирівна

  4-12-38

Головний спеціаліст відділу організації виробництва і маркетингу сільськогосподарської продукції

Супрунчук Володимир Володимирович

 4-12-38

        Основні завдання управління агропромислового розвитку райдержадміністрації:

-  забезпечення реалізації державної аграрної політики, розроблення та виконання  регіональних інноваційно—інвестаційих та інших програм і прогнозів розвитку галузей агропромислового виробництва;

- участь у формуванні та реалізації  соціальної політики на  селі,  сталого розвитку регіонального агропродовольчого ринку і сільських територій району;

- організація роботи з питань насінництва і розсадництва, сортовипробування і захисту рослин,  племінної справи у тваринництві, наукового і кадрового забезпечення, стандартизації, охорони праці  та техніки   безпеки.

x222a7ddgp4sirlca20e6k60fg4rnv

 

____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Управління агропромислового розвитку райдержадміністрації 

ДО ІНФОРМАЦІЇ ПАСІЧНИКІВ РАЙОНУ

З початком весняно-польових робіт в області зафіксовані отруєння бджіл отрутохімікатами сільськогосподарського призначення.

У більшості випадків токсикація бджіл відбувається через несвоєчасну інформацію бджолярів про час, місце та характер хімічних обробок, порушення правил застосування інсектицидів і пестицидів  та використання небезпечних для бджіл препаратів.

Часто отруєння відбувається при авіаційних обробках або коли проходить обприскування при підвищеній силі вітру (більше 5 м/с). При цьому виникає знос препарату до зони інтенсивного льоту бджоли або безпосередньо на територію пасіки.

У випадку раптової загибелі бджолосімей необхідно повідомити про мор  Головне управління Держпродспоживслужби в Житомирській області та Житомирську регіональну державну лабораторію Держпродспоживслужби.

Після повідомлення вищезазначених організацій  утворюється  комісія для розслідування та відбору проб у складі: ветеринарного інспектора, агронома або керівника сільгосппідприємства, представника місцевої влади та пасічника.

Після проведення розслідування, про що складається відповідний акт, відбирається патологічний матеріал, який необхідно надіслати до Української лабораторії якості та безпеки продукції АПК за адресою: 08162, Україна, Києво-Святошинський район, смт. Чабани, вул. Машинобудівників, 7.

Відібраний матеріал необхідно опечатати, пронумерувати, додати до нього супровідний лист та акт комісійного обстеження і відправити до лабораторії не пізніше 1-2 діб з моменту відбору згідно затверджених правил (додаються).

Матеріал до лабораторії доставляє власник пасіки.

Правила відбору зразків патологічного матеріалу, крові, кормів, води та пересилання їх для лабораторного дослідження

Взяття і пересилання матеріалу для дослідження на хвороби бджіл і шовковичного шовкопряда.

Для з’ясування причин захворювання бджіл у лабораторію надсилають:

–  при гнильцевих захворюваннях і мішечкуватому розплоді — від 2—3 уражених сімей зразки стільників (стільника) розміром 10 х 15 см із хворими і загиблими личинками та лялечками;

–  при підозрі на септичні захворювання (септицемія, паратиф, гафніоз, колібактеріоз) — по 50 хворих бджіл від 2—3 сімей з вираженими ознаками захворювання;

– при підозрі на вірусні захворювання (хронічний параліч, гострий параліч, філаментовіроз) — по 50 хворих або загиблих бджіл, законсервованих 50%- вим гліцерином, від 2—3 сімей з вираженими ознаками захворювання;

– при підозрі на вароатоз взимку надсилають трупи бджіл та сміття з дна вуликів (не менше 200 г з пасіки), навесні — бджолиний розплід на стільнику з нижнього краю розміром 3 х 15 см та сміття з дна вулика у зазначеній вище кількості. Влітку і восени беруть проби запечатаного розплоду (бджолиний чи трутневий) зазначених вище розмірів або не менше 100 бджіл, відібраних у вулику від 10% підозрюваних щодо захворювання бджолосімей пасіки.

При інших хворобах — по 50 живих бджіл з клінічними ознаками або стільки ж трупів свіжого підмору з підозрюваних сімей;

–  при обстеженні (паспортизації) пасік беруть стільки ж бджіл від 10% сімей пасіки.

При підозрі на отруєння відбирають 400—500 трупів бджіл, 200 г відкачаного незапечатаного меду та 50 г перги в стільнику від 10% бджолосімей з характерними ознаками захворювання, а також 500—1000 г зеленої маси рослин з ділянки, яку відвідують бджоли.

Для виявлення в меду паді або збудників хвороб у лабораторію надсилають 100 г меду, а для встановлення пестицидів — 200 г.

– При підозрі на інфікованість воску і вощини від кожної партії відбирають проби не менше 100 г. Патологічний матеріал упаковують і направляють, дотримуючи наступних правил:

–  живих бджіл вміщують у склянки, які обв’язують двома шарами марлі чи тканини;

– зразки стільників з розплодом і стільникові рамки пересилають у фанерному чи дерев’яному ящику, не загортаючи папером, а відділяючи їх один від одного і від стінок ящика дерев’яними планками;

– хворих живих бджіл на закріплених стільникових рамках з кормом у кількості, достатній на час перевезення, у фанерному чи дерев’яному ящику;

– мертвих бджіл і сміття з дна вуликів — у паперових пакетах.

Підмор бджіл, зелену масу для дослідження на отруєння пересилають у чистих мішечках з целофану, поліетилену, паперу, тканини та упаковують разом із стільниками.

Мед у щільно закритих склянках. Віск і вощину — в целофановому пакеті. Шкідників та паразитів бджіл з твердим покривом направляють у картонній коробці на ваті; з м’яким покривом — у флаконі з 10%-вим розчином формаліну, 80°-вому спирті чи меді. Картонні коробки (флакони) упаковують у фанерний або дерев’яний ящик.

Патологічний матеріал для дослідження повинен мати супровідний лист, підписаний ветеринарним спеціалістом, який відбирав та запаковував проби. В листі зазначають назву господарства (прізвище, ім’я, по батькові власника пасіки), адресу, номер пасіки, вулика, кількість проб, характерні ознаки захворювання та мету дослідження. При підозрі на отруєння до листа додається акт або копія акта комісії, яка обстежувала пасіку та відбирала матеріал (див. Інструкцію по профілактиці отруєння бджіл пестицидами, затверджену Головним управлінням ветеринарії та Союзсільгоспхімією Держагропрому СРСР). У супровідному листі необхідно зазначити, на який отрутохімікат слід провести дослідження. Супровідний лист повинен мати штамп державної установи ветеринарної медицини. У лабораторію проби необхідно направляти не пізніше 2 діб від часу відбору патматеріалу при умові зберігання його в холодильнику і транспортування в термосі з льодом.

ПІДСУМКИ РОБОТИ ГАЛУЗІ ТВАРИННИЦТВА зА  МІСЯЦІВ 2018 РОКУ

За підсумками 5-ти місяців поточного року господарствами району покращено показники виробництва тваринницької продукції в порівнянні до відповідного періоду минулого року.

Станом на 01.06.2018 року в агроформуваннях району нараховується 1144 голови великої рогатої худоби, що на 11 голів більше до відповідного періоду минулого року, в тому числі 669 корів. Чисельність свиней становить 944 голови, птиці – 1000 голів.

В результаті ефективного використання молочного поголів’я ВРХ  на 238 тонн  або 19 відсотків збільшено валове виробництво молока, яке становить 1480 тонн.

Надій молока від однієї середньорічної корови склав 2226 кілограмів, що на 366 кілограм (20%) більше минулорічного рівня.
Найвищий надій отримано у ДП «Дан-Мілк» с.Вільськ – 3361 кілограм.
В агроформуваннях вироблено 104 тонни м’яса.
Індекс виробництва валової продукції у галузі тваринництва за даний період склав 115 відсотків.

На молочно-товарних фермах одержано 310 голів телят, що на 14 голів більше минулорічного показника. Вихід їх на 100 корів склав 38 голів.

На даний час у господарствах проводиться період випасання худоби.

В подальшому у районі планується розвиток галузі тваринництва, а саме –  розширення таких скоростиглих галузей, як свинарство, вівчарство та птахівництво.

                   Управління агропромислового розвитку райдержадміністрації

Інвестиційна діяльність в аграрному секторі економіки Черняхівського району

У сучасних умовах надзвичайно важливого значення набуває активізація інвестиційної діяльності, оскільки без цього  неможливо здійснити прогресивне структурне зрушення в економіці та забезпечити сталий соціально – економічний розвиток району.

Протягом січня – травня 2018 року агроформуваннями району за рахунок усіх джерел фінансування спрямовано 71,9 мільйонів гривень капітальних інвестицій. Найвагомішу частку з них(55,2% загального обсягу ) становлять інвестиції в основний капітал (у капітальне будівництво, придбання обладнання,  сільськогосподарської ґрунтообробної та посівної техніки та закупку свинопоголів’я на суму 39,7 мільйонів гривень) .  30,2%.  становлять інвестиції у матеріальні активи, за рахунок яких придбано п’ять тракторів імпортного та вітчизняного виробництва на суму 21,7 мільйонів гривень . 14,6% вкладено у поліпшення об’єктів (капітальний ремонт та реконструкція свинокомплексу у ТОВ «Грін  Ленд Славута» де уже освоєно 10,5 мільйонів гривень).

Порівняно з відповідним періодом 2017 року в 2018 році вкладення інвестицій в основний капітал для розвитку  сільського господарства зросли на 29,4 мільйонів гривень, або на 169,2 %.

Аграрний сектор району має досить привабливі передумови для залучення значних обсягів інвестиційних коштів та ефективного їх використання.

До уваги суб’єктів підприємницької діяльності!

Оголошується конкурс бізнес-проектів у рамках реалізації Порядку часткового відшкодування з обласного бюджету відсоткових ставок за кредитами, залученими суб’єктами малого і середнього підприємництва для реалізації бізнес-проектів (далі – Порядок), затвердженого рішенням Житомирської обласної ради від 21.12.2017 № 868, додаток 7(зі змінами, затвердженими рішенням обласної ради від 31.05.2018 №1022).Порядок визначає умови та механізм надання фінансової підтримки суб’єктам малого і середнього підприємництва в рамках Програми економічного і соціального розвитку Житомирської області на 2018 рік шляхом часткового відшкодування з обласного бюджету відсоткових ставок за кредитами, що надаються банківськими установами на реалізацію бізнес-проектів суб’єктів малого і середнього підприємництва.

Претенденти на отримання відшкодування частини відсоткової ставки за кредитами повинні відповідати наступним вимогам:

- зареєстровані на території Житомирської області.

- не мають заборгованості перед державним і місцевими бюджетами зі сплати податків, зборів та інших обов’язкових платежів.

- реалізують бізнес-проекти, спрямовані на створення нових робочих місць.

- працюють у межах видів діяльності, визначених Порядком, та отримали кредити на розвиток підприємницької діяльності.

Банками – партнерами даної програми є: ПАТ КБ «ПриватБанк», АТ «Ощадбанк», ПАТ «Укрексімбанк», ПАТ АБ «Укргазбанк», ПАТ «Кредобанк», ПАТ «Банк інвестицій та заощаджень» та інші, які долучяться до партнерства.

Детальні умови участі у конкурсі, зразок заявки на участь у конкурсі на отримання часткового відшкодування з обласного бюджету відсоткових ставок за кредитами, що надаються банківськими установами на реалізацію  бізнес – проектів у рамках Програми економічного і соціального розвитку Житомирської області на 2018 рік та перелік документів, які подаються суб’єктами підприємництва розміщено на сайті департаменту агропромислового розвитку та економічної політики облдержадміністрації.

Зазначені документи учасникам конкурсу необхідно подати до департаменту агропромислового розвитку та економічної політики Житомирської обласної державної адміністрації  до 12.06.2018 року*,  за адресою: м. Житомир, вул. Мала Бердичівська, 25, каб. 206.

Опрацювання заявок та бізнес-проектів буде проведено протягом 10-ти робочих днів після закінчення терміну подачі документів.

Детальну інформацію також можна отримати за телефонами: (0412) 47-44-37, 47-44-92 та в банках – партнерах Програми».

* Участь у конкурсі можуть приймати суб’єкти підприємництва, які отримали кредити у 2018 році.

«Зелені жнива» розпочато.

На полях району вже понад тиждень працюють над         заготівлею кормів. У народі ці роботи називають «зеленими жнивами», адже, як і звичайні жнива, вони обмежені стислими термінами.

Так, станом на  31 травня поточного року до роботи приступили більшість агроформувань, які займаються утриманням сільськогосподарських   тварин. На даний час в агроформуваннях району  скошено 190 гектарів багаторічних трав та заготовлено 120 тонн сіна.  Активно ведеться відповідна робота в ПП «Жерм»,  ДП«Дан-Мілк», ФГ «Некрашівське», КСП «Україна Черняхів 1».

Всього для забезпечення тваринництва кормами на зимово-стійловий період 2018-2019 років, а це по 22-25 центнерів кормових одиниць на одну умовну голову, господарствам району необхідно заготовити 1100 тонн сіна, 1480 тонн силосу, 1130 тонн соломи, 600 тонн сінажу та близько 1000 тонн зернофуражу.

Для забезпечення відповідною кількістю кормів агроформуваннями району зайнято під вирощування багаторічних та однорічних трав 1770 гектарів сільськогосподарських угідь

Як відомо, заготовити сіно – одне із найголовніших завдань на літо для будь-якого господаря. Бо переважну частину вітамінів худоба отримує саме із цього продукту. На разі цьому сприяє гарна літня погода.

 Управління агропромислового розвитку райдержадміністрації

 

До відома власників тварин

Повідомляємо, що Кабінетом Міністрів України згідно постанови   від 28 березня 2018 року №285 внесено зміни, до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для  підтримки галузі тваринництва, а саме  затверджені зміни до пункту 9 абзац 1 «Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для підтримки галузі тваринництва затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 07 лютого 2018 року №107. Із пункту 9 у 1 абзаці будуть забрані слова «у поточному році», а це означає, що до періоду утримання від 1 до 5 місяців станом на 1 травня 2018 року входить молодняк великої рогатої худоби народжений в грудні місяці минулого року.

Разом з тим за молодняк народжений у грудні поточного року бюджетна дотація буде виплачуватись станом на 1 травня 2019 року.

Станом на 01 травня 2018 року будуть прийматися також документи від фізичних осіб для отримання дотації за утримання молодняку віком від 5 до 9 місяців та від 9 до 13 місяців.

Нагадуємо, що дотація за молодняк надається за кожні чотири місяці його утримання наростаючим підсумком з  урахуванням віку молодняка у розмірі:

за період утримання молодняка віком від 1 до 5 місяців — 300 гривень за голову;

за період утримання молодняка віком від 5 до 9 місяців — 700 гривень за голову;

за період утримання молодняка віком від 9 до 13 місяців — 1 500 гривень за голову.

Загальний обсяг дотації за молодняк не може перевищувати 2 500 гривень із розрахунку на одну голову молодняка.

Просимо дану інформацію врахувати при наданні документів для отримання дотації за молодняк.

Управління агропромислового розвитку райдержадміністрації

 

Черняхівщина розпочала весняно-польові роботи.

Цього року початок весняно-польових робіт пов’язаних з посівом ярих культур розпочинається із значним запізнення в порівнянні з минулим роком. Оптимальні терміни посіву ярих зернових та зернобобових культур ще не втрачені, проте будуть стислими до двох тижнів. Цей факт змушує аграріїв пришвидшеними темпами проводити весь комплекс весняно-польових робіт.

Господарствами повністю завершено підживлення озимих культур на площі 11448 гектарів. Окремими агроформуваннями проводиться друге підживлення озимини. Включилися у підживлення і власники особистих селянських господарств.

Під вирощування ярих культур урожаю 2018 року в районі прогнозується задіяти близько 22 700 гектарів сільськогосподарських угідь, з яких 3300 гектарів ранніх зернових, пізніх зернових та круп’яних 3820 гектарів, технічних культур 15340 гектарів, картоплі та овочів 129 гектарів, кормових культур 2000 гектарів. Для цього в господарствах було своєчасно заготовлений якісний насіннєвий матеріал на 104% з урахуванням страхового фонду, переважна більшість якого високих репродукції. Закладаються елітними сортами площі ярого ячменю та вівса.

Забезпеченість мінеральними добривами становить 114 %, засобами захисту рослин 100 %.

Закінчено підготовку та ремонт наявної сільськогосподарської техніки. На протязі минулого року сільськогосподарськими підприємствами було придбано 29 одиниць високопродуктивної енергозберігаючої техніки на суму 70 мільйонів гривень. Для своєчасного проведення всіх робіт планується задіяти 100 тракторів та понад 200 одиниць ґрунтообробної та посівної техніки.

Агроформуваннями району проведено роботи по підготовці грунту  на площі 1500  та закриттю вологи на площі  2000 гектарів. Одночасно розпочато посів ранніх зернових та зернобобових культур. На сьогодні проведено посіви ранніх зернових та зернобобових культур на площі 900 га, в тому числі ярого ячменю на площі 500 га, ярої пшениці – 100 га, гороху – 300 га.

В ПАФ «Дружба» розпочато роботи на хмільниках. Розорано та проведено підрізку кореневищ хмелю на площі 8 гектарів.

Активно включились у проведення комплексу весняно-польових робіт такі господарства, як ПП «Жерм», ПАФ «Дружба», ТОВ «Укр-Агро РТ», ТОВ «Колос Полісся», ТОВ «Горінвест Агро», ПСПО «Браженське», КСП «Україна Черняхів 1» та інші.

Керівники сільськогосподарських підприємств створюють належні умови праці для працюючих,  особливу увагу приділяють  дотриманню вимог охорони праці та пожежної безпеки при проведенні весняно-польових робіт

Завдяки своєчасно проведеній підготовчій роботі, ефективному використанню техніки та за сприятливих кліматичних умовах всі заплановані роботи будуть проведені в оптимальні агротехнічні терміни.

Разом з тим, в агроформуваннях району підходить до завершення період зимово-стійлового утримання сільськогосподарських тварин.

За перший квартал 2018 року господарствами району покращено показники виробництва тваринницької продукції в порівнянні до відповідного періоду минулого року.

В результаті ефективного використання молочного поголів’я ВРХ  на 119 тонн  або 18 відсотків збільшено валове виробництво молока, яке становить 795 тонн. Надій молока на корову склав 1171 кілограм, що на 159 кілограм або 16% більше ніж торік.

Вирощено м’яса всіх видів тварин в живій вазі – 51,9 тонни, в тому числі ВРХ – 27,5 тонн, свиней – 23,7 тонни.

Індекс виробництва валової продукції у галузі тваринництва за січень-березень поточного року склав 109,6 %.

На даний час у сільськогосподарських підприємствах проводиться підготовка таборів та кошар до утримання в них худоби у літній період, а також підживлюються пасовища. Проводиться диспансеризація та вакцинація поголів’я тварин.

Сподіваємось, що завдяки старанній роботі аграріїв навесні,  будемо мати гарні показники виробництва сільськогосподарської продукції. Адже недаремно в народі кажуть: весняний день рік годує.

НАПРЯМКИ ВИКОРИСТАННЯ КОШТІВ ОБЛАСНОГО БЮДЖЕТУ У 2018 РОЦІ

Рішенням сесії обласної ради від 7 березня 2018 року затверджено Програму розвитку агропромислового комплексу Житомирської області на 2016-2020 роки та Порядки використання коштів обласного бюджету за Програмою.Доїльний-апарат

У 2018 році на розвиток агропромислового комплексу з обласного бюджету виділено 5,3 млн грн, за напрямками:

- спеціальна бюджетна дотація за приріст поголів’я корів молочного, м’ясного та комбінованого напрямів продуктивності;

- часткове відшкодування вартості закуплених племінних телиць, нетелей,корів;
– відшкодування вартості закуплених установок індивідуального доїння;

- часткове відшкодування вартості витрат на сертифікацію відповідності виробництва органічної продукції та часткового відшкодування вартості органічного насіннєвого матеріалу сільськогосподарським підприємствам;

- на розвиток сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів за придбання  обладнання;
– часткове відшкодування вартості витрат фермерським господарствам на придбання причіпної та навісної сільськогосподарської техніки і обладнання.

Враховуючи вищевказане рекомендуємо сільгосптоваровиробникам ознайомитися та скористатися  Порядками використання коштів обласного бюджету.

Порядок надання і використання коштів з обласного бюджету, що спрямовуються сільськогосподарським підприємствам, як спеціальна бюджетна дотація за приріст поголів’я корів молочного, м’ясного та комбінованого напрямів продуктивності

До відома сільгосптоваровиробників, сільських, селищних голів,  населення району

Управління агропромислового розвитку райдержадміністрації повідомляє,  що постановами Кабінету Міністрів України  від 7 лютого 2018 року  №86, №104, №106, №107 затверджено Порядки використання коштів державного бюджету, що спрямовуються на розвиток галузей агропромислового комплексу.

Постановою Кабінету Міністрів України від 07 лютого 2018 року №86 затверджено ЗМІНИ, що вносяться до Порядку використання
коштів,       передбачених     у       державному        бюджеті для часткової компенсації          вартості     сільськогосподарської техніки та обладнання вітчизняного виробництва, згідно якого сільгосптоваровиробникам надається компенсація на безповоротній основі у  розмірі 25 відсотків вартості техніки та обладнання (без урахування податку на додану вартість) за придбану техніку та обладнання з 1 січня 2018 року.

Постановою Кабінету Міністрів України від 07 лютого 2018 року №104 затверджено ЗМІНИ, що вносяться до Порядку використання коштів,
передбачених у державному         бюджеті     для    розвитку виноградарства, садівництва і хмелярства.

Постановою Кабінету Міністрів України від 07 лютого 2018 року №106 затверджено Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для надання фінансової підтримки розвитку фермерських господарств.

Фінансова підтримка надається: фермерському господарству, у власності та/або користуванні якого перебуває не більше 500 гектарів земель сільськогосподарського призначення, яке має чистий дохід (виручку)                        від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) за останній рік до 15,0 млн.грн.; сільськогосподарському обслуговуючому кооперативу, до складу якого входить не менше ніж 20 членів, серед яких повинні бути не менше ніж одне фермерське господарство, а інші – фізичні особи, у власності та користуванні кожної з яких перебуває не більше ніж 100 гектарів земель сільськогосподарського призначення.

Фінансова підтримка надається за такими напрямами:

- часткова компенсація вартості закупленого у суб’єктів насінництва насіння сільськогосподарських рослин вітчизняної селекції;

- часткова компенсація витрат, пов’язаних з наданими сільськогосподарськими дорадчими послугами;

- фінансова підтримка сільськогосподарських обслуговучих кооперативів;

- часткова компенсація вартості придбаної сільськогосподарської техніки та обладнання вітчизняного виробництва;

- здешевлення кредитів.

Постановою Кабінету Міністрів України від 07 лютого 2018 року №107 затверджено Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для підтримки галузі тваринництва, яким передбачено спрямування коштів за такими напрямами:

1) часткова компенсація відсоткової ставки за банківськими   кредитами, залученими для покриття витрат, пов’язаних із провадженням    діяльності у галузях: вівчарство, козівництво, бджільництво, звірівництво, кролівництво, шовківництво та аквакультура (компенсація відсотків у розмірі 1,5 облікової ставки Національного банку, що діє на дату нарахування відсотків, але не вище розміру, передбаченого кредитним договором, зменшеним   на 3 відсоткові пункти);

2) часткова компенсація вартості будівництва та реконструкції тваринницьких ферм і комплексів, доїльних залів, підприємств з переробки сільськогосподарської продукції в частині витрат, профінансованих за рахунок банківських кредитів;

3) спеціальна бюджетна дотація за утримання корів молочного, молочно-м’ясного та м’ясного напряму продуктивності;

4) спеціальна бюджетна дотація за вирощування молодняка великої рогатої худоби, який народився в господарствах фізичних осіб;

Дотація за молодняк надається на безповоротній основі фізичним особам за утримання ідентифікованого та зареєстрованого в установленому порядку молодняка великої рогатої худоби до тринадцятимісячного віку, який народився у господарствах фізичних осіб у поточному році.

Дотація за молодняк надається за кожні чотири місяці його утримання наростаючим підсумком з  урахуванням віку молодняка у розмірі:

за період утримання молодняка віком від 1 до 5 місяців — 300 гривень за голову;

за період утримання молодняка віком від 5 до 9 місяців — 700 гривень за голову;

за період утримання молодняка віком від 9 до 13 місяців —1 500 гривень за голову.

Загальний обсяг дотації за молодняк не може перевищувати 2 500 гривень із розрахунку на одну голову молодняка.

5) часткове відшкодування вартості закуплених для подальшого відтворення племінних тварин, а саме телиць, нетелей, корів молочного, молочно-м’ясного та м’ясного напряму продуктивності, свинок та кнурців, вівцематок, баранів, ярок і сперми бугаїв та ембріонів великої рогатої худоби, які мають племінну (генетичну) цінність;

6) часткове відшкодування вартості будівництва та реконструкції твариннцьких ферм і комплексів, доїльних залів, підприємств з переробки сільськогосподарської продукції.

Детальніше про умови отримання дотації вказано в порядках.

Зміни до Порядку використання коштів для розвитку виноградарства, садівництва і хмелярства

Зміни до порядку для компенсації вартостісг техніки та обладнання

Порядок використання коштів для надання фін. підтримки розвитку фермерських господарств

Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для підтримки галузі тваринництва

                    Управління агропромислового розвитку райдержадміністрації

До уваги сільськогосподарські товаровиробники

Міністерство аграрної політики та продовольства України доводить до вашого відома, що Законом України «Про держаний бюджет України на 2018 рік» за бюджетною програмою КПКВК 2801580 «Фінансова підтримка сільгосптоваровиробників» за напрямом «Часткова компенсація вартості сільськогосподарської техніки та обладнання вітчизняного виробництва» передбачено видатки в обсязі 945 млн.гривень.

Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для часткової компенсації вартості сільськогосподарської техніки та обладнання вітчизняного виробництва, затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 1 березня 2017 року №130.

Урядом 7 лютого 2018 року внесено зміни до Порядку, згідно якого сільгосптоваровиробникам надається компенсація на безповоротній основі у  розмірі:

25 відсотків вартості техніки та обладнання (без урахування податку на додану вартість) за придбану техніку та обладнання з 1 січня 2018 року.

Оплата за техніку і обладнання та її компенсація проводиться через державні банки або банки, у статутному капіталі яких 75 і більше відсотків акцій належить державі.

Форма Заявки для отримання часткової вартості техніки та обладнання затверджена наказом Мінагрополітики від 18 квітня 2017 року №228 «Про затвердження форм для отримання часткової компенсації вартості техніки та обладнання вітчизняного виробництва», зареєстрований в Міністерстві юстиції України 15 травня 2017 року за №614/30482.

Перелік техніки та обладнання, вартість яких частково компенсується за рахунок бюджетних коштів, сформований комісією Мінекономрозвитку та Мінагрополітики, направлений до державних банків для врахування в роботі.

                      Управління агропромислового розвитку райдержадміністрації

Зимівля у тваринництві

11449_X3lXY2rNEqzJ_wm_w_687

В агроформуваннях району триває період зимово-стійлового утримання сільськогосподарських тварин.

Веденням галузі тваринництва займається 8 господарств.

Забезпечено умови утримання сільськогосподарських тварин та повноцінний збалансований раціон годівлі.

За січень місяць поточного року господарствами району покращено показники виробництва тваринницької продукції в порівнянні до січня 2017 року.

В результаті ефективного використання молочного поголів’я ВРХ, на 50 тонн  або 26 відсотків збільшено валове виробництво молока, яке становить 240 тонн.

На молочно-товарних фермах одержано 84 голови телят, що на 29 голів більше ніж було торік. Вихід їх на 100 корів склав 11 голів, що на 3 голови більше до 1 лютого 2017 року.

Вирощено м’яса всіх видів тварин в живій вазі – 17,4 тонни, в тому числі ВРХ – 9 тонн, свиней – 8 тонн.

Індекс виробництва валової продукції у галузі тваринництва за перший місяць поточного року склав 112,5 %.

У сільськогосподарських підприємствах нараховується 1151 голова ВРХ, в тому числі 679 корів, що є на рівні відповідного періоду минулого року. Чисельність свиней становить 1076 голів, що збільшено на 59 голів або 6% до минулого року.

                                                                   Управління агропромислового розвитку

                                                                    райдержадміністрації

Доки сплять поля під снігом

Невдовзі  розпочнеться для хліборобів новий сезон польових робіт. Та підготуватися до нього потрібно завчасно, отож і взимку вистачає турбот в аграріїв. Ось і працівники сільськогосподарських підприємств приділяють особливу увагу ремонту техніки, якісному зберіганню та підготовці посівного матеріалу.27337247_2014674445526155_9192336692074786313_n (1)

Під урожай 2018 року агроформуваннями району посіяно 11425 га озимого клину, що становить 107%  до показника минулого року, або майже на одну тисячу га більше, в тому числі озимого ріпаку – 3255 га та 8230 га озимих зернових.

Незважаючи на несприятливі погодні умови в осінній період посіви дали дружні сходи, набрали гарний вигляд.

Після проведення першого туру відбору монолітів на визначення життєздатності  встановлено, що  мають добрий та задовільний стан 75 %  посівів озимих зернових культур та 80 % озимого ріпаку, що дає надію на отримання високих врожаїв.

Агроформуваннями району для забезпечення отримання гарного врожаю 2018 року вже заготовлено 3160 тонн мінеральних добрив, що становить 63% до потреби, окрім того – 50% засобів захисту рослин та 60%  протруйників зерна. Найкраще організована робота в ТОВ «Агростем», де заготовлено 1230 тонн мінеральних добрив, ПП «Жерм» – 900 тонн, ФГ «Шателюк» – 200 тонн, ФГ «Агро – Арам» – 120 тонн, ТОВ «Укр-Агро-РТ» – 100 тонн та інших.

ТОВ «Агростем» проведено підживлення озимого ріпаку на площі 2000 га, у ТОВ «Укр-Агро-РТ» проведено живлення озимої пшениці на площі 320 га.

За попередньою інформацією прогнозовані посівні площі ярих культур по агроформуваннях району становитимуть майже 22700 га, що на 2700 га більше показника 2017 року.

Сільськогосподарські підприємства забезпечені насінням високоврожайних сортів зернових та зернобобових культур. Продовжується укладання угод на постачання необхідної кількості насіння технічних культур, мінеральних добрив та засобів захисту рослин.

В господарствах активно проводиться ремонт та технологічна наладка ґрунтообробної та посівної техніки. Злагоджено організовані ці роботи в ТОВ «Грін Ленд Славута», ПАФ «Дружба», ФГ «Шателюк», ПСПО «Браженське» та інших.

На даний час коефіцієнт технічної готовності становить: тракторів – 80%, плугів – 90%, культиваторів – 85%, дискових борін – 85% та сівалок – 75%.

Господарства району постійно оновлюють машинно-тракторний парк.

У 2017 році придбано 28 одиниць нової сільськогосподарської техніки на загальну суму 69,3 млн.грн. До кінця поточного року очікувана сума коштів вкладених у розвиток сільськогосподарського виробництва орієнтовно складе не менше 70 млн.грн.

Сподіваємось, що аграрії району своєчасно розпочнуть та вдало проведуть весняно-польові роботи у встановлені агротехнічні строки.

Начальник управління АПР

райдержадміністрації                                           П.О. Трохименко    

Стан зимівлі тваринництва та перспективи розвитку сільського господарства.

30 січня 2018 року в районі відбулася спільна робоча поїздка голови райдержадміністрації Жилінського М.І., заступника начальника управління агропромислового розвитку облдержадміністрації Бабича Л.Ф., начальника управління агропромислового розвитку райдержадміністрації Трохименка П.О.  та керівника Житомирської філії  Державного підприємства «Агентства з ідентифікації і реєстрації тварин»  Войнаша С.В. у дочірнє підприємство «Дан-Мілк» с.Вільськ.

   Під час зустрічі керівник – Зохар  Нітзан ознайомив гостей з ходом  зимівлі великої рогатої худоби у господарстві та перспективами розвитку.

   Станом на 1.01.2018 року у підприємстві нараховується 515 голів великої рогатої худоби, з них 327 корів.

   Вся худоба у господарстві є  племінною. Тварини  завезні з  Польщі –  Голштинська порода та Данії – порода Джерсей.

Головні пріоритети успішного ведення галузі на підприємстві – це утримання лише високопродуктивних тварин, які мають високий генетичний потенціал, який би забезпечив прогресивний розвиток стада високоякісною племінною продукцією в кількох поколіннях, а також  міцна збалансована кормова база. Для цього на фермі використовується лише штучне осіменіння тварин сім’ям придбаним в Сполучених Штатах Америки породи Джерсей, яка відрізняється від інших порід високою продуктивністю та жирністю молока.

На сьогодні  у господарстві  виробляється  72 відсотки молока  до районного показника.

Всього у  2017 році було  вироблено  2218 тонн  молочної сировини, що на 309 тонн більше до попереднього року. Продуктивність дійного стада склала – 6784 кілограмів (+999 кг до м.р.).

 На даний час середньодобовий надій молока на корову складає 27,5 кг. Планується у поточному році довести цей показник до 35 кг.

 В найближчі роки на підприємстві прогнозується подальший розвиток та  збільшення дійного стада  до 600 голів.

Після відвідування господарства  в кабінеті голови райдержадміністрації Жилінського М.І. була проведена зустріч з представниками сільськогосподарських підприємств та фермерами з питань розвитку сільського господарства в районі, зокрема тваринництва.

Бабич Л.Ф. ознайомив присутніх з порядком отримання коштів на розвиток тваринництва та рослинництва з державного та обласного бюджетів. Вже з державного бюджету виділено 1 млрд. гривень на гнучку систему кредитування малих та середніх фермерських господарств України. Дані кошти будуть надаватися на вигідних пільгових умовах.

Голова райдержадміністрації  Жилінський М.І. підвів підсумки зустрічі та наголосив, що  сільськогосподарські товаровиробники мають скористатися всіма пільгами як із державного бюджету так і з обласного.

До відома бджолярів

Інформація, яку необхідно знати та виконувати власникам пасік, об’єднанням пасічників та керівникам господарств, що займаються обробітком земель.

Згідно ЗУ «Про бджільництво» ст. 13 – кожен хто тримає у власному користуванні пасіку повинен бути зареєстрований в місцевих органах самоврядування, за місцем проживання, мати на неї ветеринарно-санітарний паспорт.

i (28)

Дотримуватися правил «добросусідства», розташування пасіки згідно чинних норм, брати до уваги рішення сусідів, при утриманні великої кількості бджіл (більше 10 сімей) розташовувати їх за межами села або на окраїні (так як пасіка є видом діяльності, то до них діють санітарні вимоги щодо санітарної зони, а саме 300 м до населеного пункту – Державні санітарні правила планування та забудови населених пунктів).

Пасіка що утримується в населеному пункті має бути огороджена суцільним парканом висотою 2,5 метри – інструкція щодо попередження та ліквідації хвороб і отруєнь бджіл п. 1.3

Проходити щорічне лабораторне дослідження підмору бджіл.

До відома керівників агроформувань та власників земельних ділянок

Згідно закону України «Про бджільництво», інструкції щодо попередження та ліквідації хвороб і отруєнь бджіл», державні санітарні правила «Транспортування, зберігання та застосування пестицидів у народному господарстві», необхідно дотримуватися вимог чинного законодавства, та сприяти розвитку бджільництва, адже це підвищує запилення рослин та підвищує врожайність якщо звичайно не використовувати самозапилюючі гібриди рослин.

При проведенні обробок згідно ст. 2 ЗУ «Про бджільництво», необхідно повідомити через засоби масової інформації за три дні до обробки, сільських голів (для повідомлення пасічників) , спілки пасічників, пасічників пасіки яких знаходяться на відстані 10 км про обприскування вказавши час обробки, препарат, ступінь і строк дії токсичності препарату.

Проводити обприскування в час коли найменший літ бджоли – ранок, вечір, та в безвітряну погоду,

Статтею 38 цього ж Закону передбачено що, порушення законодавства в галузі бджільництва тягне за собою дисциплінарну, адміністративну, цивільно – правову або кримінальну відповідальність згідно з законами України.

Відповідальність за порушення законодавства несуть особи, винні в наступному:

  • неповідомленні (приховуванні) або наданні неправдивої інформації про виникнення загрози бджолам при застосуванні засобів захисту рослин;
  • порушені технології вирощування рослин сільськогосподарського та іншого призначення, що призвело до погіршення умов у ареалах розселення бджіл.

Також, для покращення роботи щодо профілактики отруєнь та хвороб бджіл необхідно проводити інформаційну роботу, залучати до якої органи місцевого самоврядування – сільський голова, аграрників – керівників та одноосібників, що проводять обробіток земель, брати участь у зібраннях пасічників, де висвітлювати болючі питання та виносити їх на обговорення на скликаннях сільських та селищних радах. Проводити реєстрацію пасік в сільських радах для повідомлення, що пасіки є на території села і що повинна проводитись робота по їх захисту в плані повідомлення про обробки та повідомлення аграріїв про необхідність дотримання діючих законів і про відповідальність в разі невиконання.

Пам’ятайте, що кожна з сторін відповідає перед законом щодо невиконання діючих норм.

 Управління агропромислового розвитку райдержадміністрації

До відома керівників Агроформувань

Постановою  Кабінету Міністрів України № 615 від 18.08.2017р. затверджено  Порядок арбітражного (експертного) визначення якості насіння і садивного матеріалу та Порядок оформлення заяв для проведення арбітражного (експертного) визначення якості насіння і садивного матеріалу.

У разі невпевненості у відповідності показників посівних якостей придбаного насіння або товарних якостей садивного матеріалу, зазначених у сертифікаті, що засвідчує посівні якості насіння та товарні якості садивного матеріалу фізична особа – підприємець або юридична особа (заявник) не пізніше 10 календарних днів з дня придбання звертається до аудитора із сертифікації (ДП «Центр сертифікації і експертизи сільськогосподарської продукції») щодо відбору проби з метою перевірки посівних якостей насіння чи товарних якостей садивного матеріалу та подає копію сертифіката.

У випадку розбіжності між показниками, зазначеними у сертифікаті та у документі щодо результату аналізу насіння та/або садивного матеріалу, виданому аудитором із сертифікації на величину, що перевищує допустимі відхилення, насіння підлягає арбітражному визначенню.

Для проведення арбітражного (експертного) визначення, заявник (споживач) не пізніше 10 календарних днів з дня отримання ним результатів аналізу подає до територіального органу Держпродспоживслужби заяву, до якої додаються копії сертифіката та документа щодо результату аналізу насіння чи садивного матеріалу, виданого аудитором із сертифікації. Строк арбітражного визначення залежить від біологічних властивостей насіння та садивного матеріалу. У разі закінчення строку дії сертифіката арбітражне визначення не проводиться.

Реалізація постанови сприятимете захисту прав споживачів продукції насінництва та розсадництва.

 ГУ Держпродспоживслужби в Житомирській області

 Управління фітосанітарної безпеки

 Відділ контролю в насінництві та розсадництві