Статистика сайту

ІНФОРМАЦІЯ ЩОДО ПОРЯДКУ НАДАННЯ МІСТОБУДІВНИХ УМОВ ТА ОБМЕЖЕНЬ ДЛЯ ОБ’ЄКТІВ БУДІВНИЦТВА ТА РЕКОНСТРУКЦІЇ
ІНФОРМАЦІЯ ЩОДО ПОРЯДКУ НАДАННЯ МІСТОБУДІВНИХ УМОВ ТА ОБМЕЖЕНЬ ДЛЯ ОБ’ЄКТІВ БУДІВНИЦТВА ТА РЕКОНСТРУКЦІЇ

Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення містобудівної діяльності» внесено зміни у ст.29 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», а саме містобудівні умови та обмеження надаються відповідними уповноваженими органами містобудування та архітектури на підставі містобудівної документації на місцевому рівні на безоплатній основі за заявою замовника, до якої додаються:

1) копія документа, що посвідчує право власності чи користування земельною ділянкою, або копія договору суперфіцію;

2) копія документа, що посвідчує право власності на об’єкт нерухомого майна, розташований на земельній ділянці, або згода його власника, засвідчена в установленому законодавством порядку (у разі здійснення реконструкції або реставрації);

3) викопіювання з топографо-геодезичного плану М 1:2000;

4) витяг із Державного земельного кадастру.

Для отримання містобудівних умов та обмежень до заяви замовник також додає містобудівний розрахунок, що визначає інвестиційні наміри замовника, який складається у довільній формі з доступною та стислою інформацією про основні параметри об’єкта будівництва.

Цей перелік документів для надання містобудівних умов та обмежень є вичерпним.

Підставами для відмови у наданні містобудівних умов та обмежень є:

1) неподання документів, необхідних для прийняття рішення про надання містобудівних умов та обмежень;

2) виявлення недостовірних відомостей у документах, що посвідчують право власності чи користування земельною ділянкою, або у документах, що посвідчують право власності на об’єкт нерухомого майна, розташований на земельній ділянці;

3) невідповідність намірів забудови вимогам містобудівної документації на місцевому рівні.

Відмова у наданні містобудівних умов та обмежень здійснюється шляхом направлення листа з обґрунтуванням підстав такої відмови відповідним уповноваженим органом містобудування та архітектури у строк, що не перевищує встановлений строк їх надання.

Крім того повідомляємо, що Наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України  від 06.11.2017 №289 затверджено Перелік об’єктів будівництва, для проектування яких містобудівні умови та обмеження не надаються, а саме:

 1. Технічне переоснащення одиниць та вузлів технологічного устаткування, систем управління та автоматизації, які морально застаріли та у яких вичерпано технічний ресурс, в існуючих цехах, приміщеннях без перепрофілювання, технічного переоснащення об’єктів та підприємства в цілому.
 2. Об’єкти виробничої потужності гірничих підприємств та буріння свердловин з видобутку природних ресурсів за межами населених пунктів.
 3. Артезіанські свердловини, свердловини та споруди бюветних комплексів (альтанки, насосні станції, обладнання).
 4. Влаштування систем (у тому числі приладів обліку) опалення, вентиляції, водопостачання, водовідведення, газопостачання (включаючи спеціальне), силових та слабкострумових систем, які забезпечують потребу основного функціонального призначення будівель і споруд, а також дахових сонячних електростанцій (міні-електростанцій).
 5. Реконструкція виробничих споруд та інженерних мереж, в тому числі допоміжних виробництв, що належать підприємствам, без перепрофілювання та зміни зовнішніх геометричних параметрів.
 6. Технічне переоснащення та капітальний ремонт автономних котельних установок (дахових, вбудованих, прибудованих та окремо розташованих) з їх інженерним забезпеченням, трансформаторні підстанції та їх інженерне забезпечення без зміни зовнішніх геометричних параметрів.
 7. Реконструкція водозахисних дамб, каналів, берегоукріплення (за винятком водойм – джерел господарсько-питного водопостачання) з облаштуванням елементами благоустрою (переїзди, експлуатаційні дороги) та гідротехнічних споруд на дамбах і каналах (водовипуски, шлюзи-регулятори, трубопереїзди тощо).
 8. Реконструкція, технічне переоснащення існуючих колій, земляного полотна, будівель та споруд колійного господарства, що виконуються в межах встановленої смуги відведення, без зміни зовнішніх геометричних параметрів.
 9. Реконструкція залізничних пасажирських платформ, постів на залізничних переїздах без зміни зовнішніх геометричних параметрів.
 10. Розміщення обладнання або допоміжних споруд транспортної інфраструктури (автомобільного господарства, залізничного транспорту) в межах відведення земельних ділянок без зміни цільового та функціонального призначення.
 11. Реконструкція автомобільних доріг загального користування IV-V категорій, вулиць та доріг місцевого значення в населених пунктах, а також споруд на них, що виконується в межах існуючої смуги відведення з метою поліпшення матеріалів покриття, транспортно-експлуатаційних характеристик дороги і штучних споруд, де технічні характеристики, геометричні параметри дороги та штучні споруди на них відповідають нормативним вимогам прийнятої категорії дороги.
 12. Облаштування автомобільних доріг елементами благоустрою (з’їзди, автобусні зупинки, автопавільйони, білетні каси, майданчики для зупинок автотранспорту та перехідно-швидкісні смуги до них, пішохідні переходи, крім переходів у різних рівнях), влаштування систем сигналізації та регулювання дорожнього руху, освітлення аварійно небезпечних ділянок і штучних споруд.
 13. Розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності.
 14. Реконструкція підземних, надземних та повітряних інженерних мереж та споруд до цих мереж у межах відведення земельних ділянок без зміни цільового та функціонального призначення та зовнішніх геометричних параметрів.
 15. Об’єкти систем раннього виявлення надзвичайних ситуацій і оповіщення населення на потенційно небезпечних об’єктах та об’єктах підвищеної небезпеки.
 16. Дообладнання будівель існуючих підприємств приймально-передавальними пристроями та технічними засобами телекомунікацій супутникового, радіорелейного, рухомого (мобільного) зв’язку, вузлами доступу до загальних інформаційних мереж, спеціальними системами захисту інформації та дообладнання і модернізація автоматичних систем управління технологічними процесами та засобами обліку без зміни зовнішніх геометричних параметрів.
 17. Заміна повітряних ліній електрозв’язку на кабельні.
 18. Встановлення малих архітектурних форм, зовнішньої реклами, огородження територій та ділянок, реконструкція елементів благоустрою без знесення (перенесення) інших споруд чи комунікацій.
 19. Дитячі та спортивні майданчики, передбачені містобудівною документацією, всі типи озеленення, благоустрій прибудинкових територій.
 20. Будівництво об’єктів рухомого (мобільного) зв’язку та їх зовнішніх інженерних мереж за умови їх відповідності санітарним та будівельним нормам і правилам, архітектурно-планувальним вимогам, що визначаються органом містобудування та архітектури, з урахуванням червоних та інших ліній регулювання забудови, а саме:

1) об’єкти, що будуються в існуючих пристосованих, вбудовано-прибудованих приміщеннях та приміщеннях контейнерного типу із встановленням технічних засобів телекомунікацій, з використанням легких трубостійок для кріплення антенно-фідерних пристроїв (далі – АФП), встановлених на існуючих будівлях, виробничих спорудах, металевих і цегляних трубах;

2) малогабаритні щогли полегшеної конструкції для кріплення АФП на існуючих будівлях;

3) наземні щогли з відтяжками та башти для кріплення АФП із встановленням технічних засобів телекомунікацій в існуючих пристосованих, вбудовано-прибудованих приміщеннях та приміщеннях контейнерного типу.

 1. Встановлення технічних засобів телекомунікацій фіксованого, рухомого (мобільного) зв’язку, ефірного телебачення, мереж безпроводового доступу в приміщеннях контейнерного типу, зведення яких не потребує виконання робіт із улаштування фундаментів, в межах відведення земельних ділянок без зміни цільового та функціонального призначення при дотриманні будівельних норм та правил.
 2. Будівництво лінійних інженерних магістралей, мереж та споруд за межами населених пунктів.

23.Будівництво лінійно-кабельних споруд телекомунікацій згідно з містобудівною документацією.

 1. Будівництво садибних (котеджних) житлових будинків, дачних та садових будинків загальною площею до 300 кв. м з числом надземних поверхів не більше двох (без урахування мансардного поверху), в тому числі з господарськими будівлями та спорудами, індивідуальними гаражами, що визначається будівельним паспортом забудови земельної ділянки.
 2. Реконструкція житлових та нежитлових приміщень без зміни їх зовнішньої конфігурації та функціонального призначення, розміщення в існуючих житлових будинках, адміністративно-побутових та громадських будівлях вбудованих приміщень громадського призначення.
 3. Зовнішнє оснащення будівель та споруд (антени, кондиціонери, витяжки тощо), внутрішнє оздоблення.
 4. Реставрація та капітальний ремонт будівель і споруд.
 5. Дообладнання об’єктів житлово-громадського призначення засобами для безперешкодного доступу осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення.

За статистичними даними за січень – червень поточного року по Черняхівському району прийнято в експлуатацію 989 м2 загальної площі житла, що становить 2,4%  до загального обсягу по Житомирській області.

Статистична звітність