Статистика сайту

Черняхівщина за півроку, або як виконав район Програму економічного й соціального розвитку та бюджет
Черняхівщина за півроку, або як виконав район Програму економічного й соціального розвитку та бюджет
П’ятниця, 01 Серпня 2014 16:45

РОЗВИТОК ВИРОБНИЧОГО КОМПЛЕКСУ

Промисловість

З метою наповнення бюджетупід головуванням керівника району П.В.Дзюблика  проведені наради-зустрічі з представниками каменедобувної та каменеобробної галузей району. За їх результатами направлені в ОДА пропозиції щодо змін в законодавстві для спрощення умов ведення бізнесу в районі.

Вивчивши питання відходів каменеобробної галузі (пульпи), рекомендовано КП «Черняхів-Добробут» укладати з представниками  каменеобробної галузі договори на вивіз побутових відходів. 17 кар’єрам, які розташовані на території району, надано спецдозволи на користування надрами. Однак у даній сфері працює лише 5 (філія ПрАТ «Петроімпекс», ПАТ «Головинський граніт», ТОВ «Галактик», ТОВ «Граніт-Резерв», ПП «Ліна»). Вивчається питання щодо подальшого розвитку каменедобувної галузі та раціонального вирокостання надр району. Керівнику ТОВ «Галактик» рекомендовано зареєструвати підприємство за місцем здійснення виробничої діяльності з метою збільшення податкових надходжень в район.

За січень-червень 2014 рокуобсяг реалізованої промислової продукції промисловими підприємствами району склав 41,4 млн. грн, що на 4,8 млн.грн або на 13,1% більше минулорічного періоду. Обсяг реалізації продукції у переробній промисловості за 6 місяців поточного року зріс  на 28%, у добувній зменшився на 18,8%.

Сільське господарство

За І півріччя 2014 року обсяг виробництва валової продукції сільськогосподарського виробництва по сільськогосподарських підприємствах району становив 5,2 млн.грн, що в 2,5 рази більше ніж у минулорічному періоді.

Обсяг виробництва валової продукції рослинництва по сільськогосподарських підприємствах склав 0,094 млн.грн, що на 1,5 млн.грн або на 94% менше ніж в аналогічному періоді минулого року.

Обсяг виробництва валової продукції тваринництва по сільськогосподарських підприємствах склав 5,1 млн.грн., що на 4,6 млн.грн більше ніж було в І півріччі 2013 року.

Незважаючи на зменшення поголів’я корів у сільськогосподарських підприємствах на 3%, виробництво молока збільшилося на 62%.

Продовжується зменшення поголів’я великої рогатої худоби, яке зменшилося на 15,7% порівняно з минулорічним періодом та станом на 01.07.2014 року становило 1792 голови.

Будівництво

Пріоритетним завданням стало покращення якості доріг району. Прокладена нова дорога з твердим покриттям у напрямку с.Новосілки.  Висипано відсівом дороги у Новопільській громаді. Здійснено поточні ремонти доріг по Андріївській, Високівській, Забрідській, Новопільській сільських, Головинській та Черняхівській селищних радах. Плануються ремонтні роботи доріг в Селянщинській, Селецькій громадах, продовжаться ремонти доріг по Черняхівській селищній раді. Підприємством «Райавтодор»  ведуться ремонти доріг загального користування: проводиться профілювання, заміна знаків, ямкові ремонти.

Загалом станом на 01.07.2014 року профінансовано кошти у сумі 393,6 тис. грн на ремонт та утримання вулиць і доріг, що належать до комунальної власності у населених пунктах за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам.

За січень-червень 2014 року обсяг виконаних будівельних робіт по району склав 65 тис.грн.

За попередніми оперативними даними за І півріччя 2014 року було введено в експлуатацію 918 кв.метрів житла, що на 99 кв. метрів або на 9,7% менше, ніж у відповідному періоді минулого року. Введено в експлуатацію житлові будинки в смт.Черняхів, с.Андріївка та с.Троковичі.

За попередніми даними обсяг введеного в експлуатацію житла у розрахунку на 10 тисяч населення у звітному періоді склав 312,2 кв. метри загальної площі.

РОЗВИТОК СФЕРИ ОБСЛУГОВУВАННЯ

Споживчий ринок

Враховуючи специфіку подання підприємствами статистичних даних, володіємо цифрами за І квартал поточного року. У І кварталі 2014 року роздрібний товарооборот, включаючи ресторанне господарство, по вибірковому колу підприємств (юридичних осіб) у порівняльних цінах збільшився на 20,9% і склав 17,7 млн. грн.

Обсяг реалізованих послуг підприємств, основним видом діяльності яких є надання нефінансових послуг, за січень-травень 2014 року становив 4,4 млн.грн. Темп спаду до відповідного періоду попереднього року склав 97,8% у діючих цінах.

ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ РЕАЛЬНОГО СЕКТОРУ ЕКОНОМІКИ

Інвестиції

Станом на 01.04.2014 року обсяг залучених прямих іноземних інвестицій на територію району склав 2291,2 тис.дол.США, що менше на 88,4 тис.дол.США або на 3,7% ніж було на початок року. Зменшення пояснюється зміною курсової різниці. Вилучення іноземного капіталу не було. У І півріччі 2014 року залучення іноземного капіталу не відбувалося. Обсяг прямих іноземних інвестицій у розрахунку на одиницю населення з початку інвестування станом на 01.04.2014 року склав  76,8 дол. США. У січні–березні 2014 року підприємствами та організаціями району за рахунок усіх джерел фінансування освоєно 10,6 млн.грн. капітальних інвестицій, що на 3 млн.грн. або на 39,5% більше минулорічного періоду. За джерелами фінансування переважну частку капітальних інвестицій освоєно за рахунок власних коштів підприємств.

Зовнішня торгівля товарами

Обсяг експорту товарів за І квартал 2014 року склав 5 млн. дол. США, що на 66,1% більше порівняно з минулорічним періодом. Імпортних операцій було здійснено на суму 2 млн. дол. США, що на 22,4% більше ніж за І квартал 2013 року. Сальдо зовнішньої торгівлі товарами за звітний період було позитивним і становило 3 млн. дол. США, коефіцієнт покриття експортом імпорту склав 2,53. Підприємства, які постійно та планово здійснюють експортно-імпортні операції: ПАТ «Головинський Граніт», ТОВ «Даніко», ТОВ «ДП Рельполь Альтера», Філія ПрАТ «Петроімпекс», ТОВ «Юро Ламбер», ТОВ «СІ ЕН АЙ Україна», ТОВ Компанія Валіс», ТОВ «Аленруд», ТОВ «Галактик». У структурі експорту товарів по району переважають вироби з каменю, блоки габро та лабрадоритів. Основними країнами-партнерами у зовнішньоекономічній діяльності району стали Білорусь, Польща, Данія, Нідерланди, Латвія, Німеччина, Італія, Індія, Китай, Словаччина.

Фінансові результати підприємств

За підсумками січня-березня 2014 року результати фінансової діяльності підприємств району були позитивними. Станом на 01.04.2014 року отримано 3,5 млн.грн прибутку, що у 3 рази більше минулорічного періоду, та 275,8 тис.грн збитків, які зросли у 4 рази. Загальний фінансовий результат до оподаткування у галузях економіки склав 3,2 млн.грн прибутку. В  районі показник «фінансовий результат до оподаткування» один з найкращих по області.

Бюджетна політика

Щодо бюджетного питання, то в районі спостерігається тенденція до зростання бюджетних надходжень. Якщо в березні показник виконання бюджету становив 107,5 %, то на 1 липня маємо 108,4 %. За підсумками січня-червня 2014 року до зведеного бюджету району надійшло податків і зборів та інших обов’язкових платежів у сумі 9,3 млн. грн., що складає  108,4 % до запланованих показників або на 713,5 тис. грн. більше. Розрахунковий показник, доведений Міністерством фінансів України виконано на 103,2 %. Обсяг додаткових надходжень склав 286,0 тис. грн. Рівень виконання районного бюджету за звітній період 2014 року склав100,6%. За січень-червень до районного бюджету надійшло субвенцій з державного бюджету на загальну суму 25,2 млн. грн., у тому числі до загального фонду бюджету – 24,8 млн. грн., до спеціального фонду – 439 тис. грн.

Видаткова частина бюджету району характеризується соціальною спрямованістю.Бюджетні кошти спрямовувалися на першочергові видатки, і за 6 місяців поточного року забезпечено100%  виплату заробітної плати та оплату за спожиті енергоносії. На виплату заробітної плати з нарахуваннями за І півріччя 2014 року профінансовано 38 163,3тис.грн., на оплату енергоносіїв та комунальні послуги профінансовано 3984,4тис.грн.

На галузі соціально-культурної сфери за І півріччя  2014 року спрямовано 42 433,7 тис. грн., або 59,6 % всіх видатків району.

Сесією Житомирської обласної ради для району на різні потреби соціально-економічного розвитку спрямовано більше двох мільйонів гривень.

Найближчим часом будуть освоєні такі отримані кошти: 

– 993 тис. грн  – для реконструкції очисних споруд каналізації КП «Черняхів-Добробут» по вулиці Індустріальній, а також для виготовлення для цього проектної документації – 95 тис.грн., 960 тис.грн – для технічного переоснащення із заміною аварійного обладнання на КНС по вулиці Леніна в Черняхові.

На придбання газового котла для Черняхівського територіально-медичного об’єднання  Житомирська обласна рада виділила 290 тис.грн, на  будівельні матеріали для ремонту приміщення Зороківського козацького ліцею – 20 тис.грн, на ремонт каналізаційно-насосної станції Черняхова – 5 тис.грн. На придбання музичних інструментів для Черняхівської музичної школи  ми отримали 2 тис.грн, на благоустрій Черняхова – 3,400 тис. грн, на придбання труб для відновлення підвідного водогону до масиву «Хлібодар» у Черняхові  – 8 тис.грн. Для ремонту даху Дівочківської ЗОШ І-ІІ ступенів обласна рада виділила 75 тис.грн, для проведення поточного ремонту будівлі дитячого дошкільного закладу в селі Вишпіль, ремонту його системи опалення й водопостачання, придбання інвентарю й меблів  – 38, 3 тис.грн.

Підприємництво

Відповідно до вимог Закону України «Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності» видача документів дозвільного характеру здійснюється виключно через державного адміністратора.

За І півріччя 2014 року до державного адміністратора звернулося 50 суб’єктів господарювання. За звітний період видано 6 документів дозвільного характеру, зареєстровано 1 декларацію відповідності відповідності об’єкта вимогам законодавства з питань пожежної безпеки, зареєстровано 3 відмови у видачі документів дозвільного характеру, надано 40 консультацій.

Прийнято 1 регуляторний акт розпорядження голови райдержадміністрації від 17.04.2014 № 113 «Про затвердження переліку адміністративних послуг, що надаються через Центр надання адміністративних послуг Черняхівської райдержадміністрації». Дане розпорядження зареєстровано в районному управлінні юстиції.

За І півріччя 2014 року зареєстровано 9 юридичних осіб та 39 фізичних осіб-підприємців. Припинили діяльність 6 юридичних осіб та 24 фізичні-особи-підприємці через відсутність власних обігових коштів.

РІВЕНЬ ЖИТТЯ НАСЕЛЕННЯ

Заробітна плата

Середньомісячний рівень заробітної плати по району складав 2234 грн. і збільшився до січня-березня минулого року на 14,1%, що становить 89% до середнього рівня по області.

Заборгованість із виплати заробітної плати

Станом на 01.07.2014 року заборгованість із виплати заробітної плати на підприємстві-банкруті ДП ДАК «Хліб України» «Комбінат хлібопродуктів» становила 1117,2 тис.грн. На економічно активних підприємствах району заборгованість відсутня.

Пенсійне забезпечення

Протягом січня-червня поточного року до бюджету управління Пенсійного фонду у районі з усіх джерел фінансування надійшло 172,6 тис.грн Середній розмір пенсії по району станом на 01.07.2014 року становив 1278,12 грн. Фінансування коштів на виплату пенсій і допомог здійснювалося вчасно та в повному обсязі. Втім високою залишається заборгованість страхувальників перед Пенсійним фондом України. Станом на 01.07.2014 року її розмір з урахуванням фінансових санкцій та пені  зменшився на 15 тис.грн. та становив 3934,2 тис.грн. За результатами проведеної роботи щодо примусового стягнення боргів від заходів органів ДПС надійшло коштів за І півріччя 2014 року на суму 65,6 тис.грн.

Ринок праці

У січні-червні 2014 року на обліку у службі зайнятості перебувало 1063 особи, що на 6,4% менше ніж було у відповідному періоді минулого року. За направленням служби зайнятості працевлаштовано 217 осіб, що на 46,6% більше минулорічного періоду.

Створення робочих місць

Протягом січня-червня  2014 року в районі створено 275 робочих місць, що складає  65,4 %виконання районної Програми зайнятості населення на період до 2017 року.

За рахунок компенсації  Єдиного соціального внеску створено 24 робочих місця для соціально незахищених верств населення, які перебували на обліку в районному центрі зайнятості. Надано 1 допомогу  для відкриття власної справи. Станом на 01.07.2014 року робочою групою з питань легалізації та зайнятості населення здійснено 8 виїздів по перевірці підприємств різних форм власності, в тому числі приватних підприємців по питанню легалізації та зайнятості населення. В результаті перевірок виявлено 14 працюючих, з якими роботодавці не заключали трудових відносин. За наслідками проведеної роботи трудові угоди укладено з усіма працівниками.

За І півріччя 2014 року рівень оплати за спожитий природний газ по району склав 107,3%. Станом на 01.07.2014 року борг бюджету за надані населенню пільги та субсидії по природному газу склав 446,4 тис.грн.

Розвиток територіальних громад району

Черняхівська селищна рада

Придбано 20 контейнерів  для сміття, витрачено 24 тис.грн з селищного бюджету. Здійснено капітальний ремонт покриття по вул. Мельничній вартістю 898,8 тис.грн. з селищного бюджету. Здійснено поточний ремонт вулиць Індустріальної, Мельничної, Щорса, Калініна, Будьонного, на що витрачено 125 тис.грн. селищного бюджету. Закуплені труби для добудови водовідвідного колектора по вул.Миру, Перемоги вартістю 19,2 тис.грн.

Головинська селищна рада

Придбано та встановлено за спонсорські кошти насосну станцію для відновлення системи водопостачання в смт. Головине за 3 тис.грн. Для відкриття четвертої групи дошкільного навчального закладу «Дзвіночок» придбано бойлер, лінолеум, шпалери, умивальники та інші необхідні матеріали, на що витрачено 22 тис.грн. з селищного бюджету та 9 тис.грн. з інших джерел.

Андріївська сільська рада

Проведено поточний ремонт дороги по вул.. Чапаєва та вул.. Шевченка, використано 9 тис.грн. з сільського бюджету. Готується документація для підключення вуличного освітлення по вул.Черняхівській та вул.Радянській.

Бежівська сільська рада

В І півріччі 2014 року через відсутність фінансування програмні заходи не виконувалися.

Вільська сільська рада

На поточний ремонт дороги профінансовано 10,5 тис.грн з сільського бюджету.

Видиборська сільська рада

За позабюджетні кошти оновлено паркан в центрі села та біля клубу в с. Ганнопіль.

Високівська сільська рада

За рахунок коштів сільського бюджету придбано музичну апаратуру для закладів культури вартістю 21 тис.грн, придбані та встановлені у громадських місцях санвузли вартістю 10,5 тис.грн., проведені поточні ремонти доріг по вул. Бацванівка в с.Високе, вул. Коцюбинського в с.Осники та на кладовищі вартістю 12,8 тис.грн.

Великогорбашівська сільська рада

Закуплені будівельні матеріали та меблі, техніка для поточного ремонту дошкільного навчального закладу, використано 17,4 тис.грн. з бюджету сільської ради. Здійснені поточні ремонти доріг вулиць сіл сільської ради, загальна вартість яких 19,6 тис.грн.

Горбулівська сільська рада

Ведуться підготовчі роботи до ремонту даху будинку культури.

Городищенська сільська рада

За рахунок коштів сільського бюджету проведено ремонт будинку культури, вартістю 26,6 тис.грн., ремонт доріг, вартістю 3,4 тис.грн., придбано меблі для дошкільного навчального закладу, вартістю 7 тис.грн.

Дівочківська сільська рада

За спонсорські кошти проведено ремонт будинку культури вартістю 1,5 тис.грн. З сільського бюджету виділено 5 тис.грн для встановлення метало- пластикових вікон у ФАПі. Освоюється 75 тис.грн з обласного бюджету на поточний ремонт школи.

Жадьківська сільська рада

Проведено ремонт дороги по вул. Ватутіна та по вул. Гагаріна, використано субвенцію з державного бюджету в сумі 4,4 тис.грн. Укладено договір з ТОВ «Рембуд-2» на придбання будівельних матеріалів для поточного ремонту будинку культури на суму 47,7 тис.грн.

Забрідська сільська рада

За кошти місцевого бюджету виготовлено технічну документацію з нормативної грошової оцінки земель сільських населених пунктів (28 тис.грн.). Проведено поточний ремонт доріг комунальної власності (4,8 тис.грн.), приміщення дошкільного навчального закладу (700 грн.) та приміщення сільської ради (500 грн.).

Зороківська сільська рада

За рахунок коштів сільського бюджету проведено вуличне освітлення населених пунктів громади (25 тис.грн.), здійснено ремонт комунальних доріг в с. Вишпіль (3 тис.грн.).

Клітищенська сільська рада

Розпочато заходи щодо робіт з вуличного освітлення, освоюються кошти в сумі 15 тис.грн.

Ксаверівська сільська рада

Закуплено меблі в дошкільний навчальний заклад  та вдосконалено дитячий майданчик. Встановлені метало пластикові вікна в ФП с. Крученець (5 тис.грн. спонсорських коштів) та закуплено апарат вимірювання тиску (300 грн. спонсорських коштів). Проведено грейдерування та ямковий ремонт доріг вартістю 1000 грн. спонсорських коштів.

Новопільська сільська рада

В І півріччі 2014 року програмні заходи не виконувалися через відсутність фінансування.

Очеретянська сільська рада

Проведено поточний ремонт дошкільного навчального закладу, витрачено 300 грн. з сільського бюджету. Проведено поточний ремонт бібліотеки, витрачено 500 грн. з сільського бюджету. За спонсорські кошти оновлено в’їзний знак, завершено освітлення по вул. Черняхівського, підсипано та прогрейдеровано дорогу по вул. Першотравнева.

Пекарщинська сільська рада

За рахунок коштів сільського бюджету в сумі 18,9 тис.грн проведено поточний ремонт доріг комунальної власності в селах. Встановлено залізобетонну огорожу протяжністю 400 м на кладовищі в с. Пекарщина вартістю 76 тис.грн. Закуплено музичний центр для сільського клубу в с. Мокренщина вартістю 1,9 тис.грн. Проведено ремонт водогінної мережі їдальні в дошкільному навчальному закладі вартістю 6 тис.грн.

Салівська сільська рада

Проведено поточний ремонт навчальних дошкільних закладів в с. Сали та с. Росівка, освоєно 2 тис.грн з сільського бюджету.

Селецька сільська рада

За рахунок коштів сільської ради в сумі 9,3 тис.грн придбано опалювальний котел в приміщення сільської ради.

Селянщинська сільська рада

Здійснено поточний ремонт доріг сільської ради вартістю 6 тис.грн, використано кошти з сільського бюджету.

Сліпчицька сільська рада

Замінено вікна в ФАПі в с.Сліпчиці.

Стиртянська сільська рада

За рахунок спонсорських коштів встановлено вуличне освітлення центральних вулиць сіл громади, замінено 2 вікна в адмінприміщенні на  металопластикові.

Троковицька сільська рада

Проведено частковий ремонт будинку культури в с. Троковичі та клубу в с. Некращі, витрачено 9 тис.грн спонсорських коштів.

image