Анатолій Підлісний: «Мрії завжди збуваються, якщо наполегливо працювати над їхнім утіленням»
понеділок, 14 Вересень 2015 09:15

Анатолій Підлісний із 28 квітня займає посаду голови Черняхівської районної державної адміністрації. І за традицією, редакція районного часопису «Нове життя» звернулася до нового керівника району з проханням відповісти на ряд питань сьогодення, тим паче, що він, як корінний житель району, знає його, як ніхто інший.

Анатолію Леонідовичу, як Ви спрацювали за перші чотири місяці на чолі Черняхівщини? Що, на Вашу думку, вдалося втілити, що – ні, в чому розчарувалися?

– Із перших днів роботи основні зусилля я направив на стабілізацію економіки та фінансів району. Наразі – є результат. Приємно, що зросли обсяги випуску і реалізації продукціїї основних бюджетоутворюючих підприємств, таких як: ТОВ «Даніко», ТОВ  ДП «Рельполь Альтера», філія ПрАТ «Петро-імпекс», ТОВ «Галактика» та ряд інших. У сільському господарстві порадував урожай. Із  4790 га зібрано 18300 т зерна, при урожайності 38,1 ц/га. Це один із кращих  результатів на Черняхівщині. По-дібних  показників досягли й ТОВ «Агростем», «Староолександрівське», «УкрАгроРТ», де урожайність становила більше 45 ц/га.

Завдяки цьому бюджет району і всіх громад було виконано, навіть перевиконано. Це дало можливість значні фінансові ресурси направити на розвиток громад.

Розчарувань у роботі на даний час – немає. Є тільки оптимізм щодо розвитку нашої  Черняхівщини у майбутньому.

Розкажіть, будь ласка, чи легко бути керівником району? З якими питаннями найчастіше до Вас звертаються наші краяни? Що найбільше хвилює людей? Як Ви відповідаєте на звернення громадян?

– Керівником району бути нелегко. На моїх плечах лежить велика відпо-відальність за стан справ у районі. А людей зараз найбільше хвилює: як результат роботи очільника влади позначиться на їхньому житті. Тепер, коли Україна знаходиться в надзвичайно складних економічних умовах, людям стало важко виживати. Це й відмічається у зверненнях громадян, бо просять в основному про матеріальну допомогу. Я стараюся максимально йти назустріч жителям району.

– Чи часто буває, що влада не може допомогти громадянам?

– На жаль, керівництво ра-йону не завжди може вирішити нагальні проблеми громадян. Це і мінімальні заробітна плата, пенсія, нестиковка різних законів, недосконалість податкового законодавства. Якби Кабінет Міністрів та Верховна Рада більше прислухалися до голосу громадян і громад, то ми могли б набагато швидше вирішувати всі проблеми на місцях.

Ви – як керівник району, які бачите найголовніші проблеми в соціально-економічному розвитку Черняхівщини?

– Головними проблемами у соціально-економічному розвитку Черняхівщини є ріст цін на енергоносії, комунальні послуги, товари першої необхідності. Але держава, через нарахування субсидій, компенсує ріст цін і максимально згладжує цей проблемний період. Якщо економіка запрацює ще краще, проблемних питань буде виникати менше. А виведення частини економіки, в тому числі, заробітної плати «із тіні», як мінімум на 30%  покращить благополуччя населення району.

– Анатолію Леонідовичу, які саме пріоритети Ви ставите у своїй роботі?

– Одним із пріоритетів на даний час є роздержавлення ДП «Україна» і передача землі та всього майна тим, хто працює і раніше трудився на цій землі. Роздержавлення ДП «Україна» дасть можливість розширити межі Черняхова, сіл Велика та Мала Горбаші, надати земельні ділянки під забудову та розвиток особистого сільського господарства. Основним пріоритетом залишається захист та надання пільг демобілізованим воїнам АТО, вивчення та вирішення їхніх проблем.

Як щодо адміністративно-територіальної реформи. Яким Ви бачите майбутнє громад нашого району та Черняхова зокрема?

– Адмінреформа є незворотньою і основою розвитку в майбутньому України і нашого регіону. Тільки об’- єднання зусиль, фінансів, і економічного потенціалу дасть поштовх у розвитку територій. У нас уже створена об’єднана Високівська громада, до якої входять Городищенська, Високівська та Забрідська сільські ради, і місцеві вибори 25 жовтня будуть проведені на новій основі.

Створення нових громад на території району дасть можливість підняти на новий рівень самоврядування і децентралізацію влади.

– Чи вдалося Вам сформувати команду однодумців?

– У нас у районі сформована прекрасна команда однодумців. Це апарат адміністрації, де працюють компетентні спеціалісти. Також налагоджена тісна співпраця з колективом районної ради (головою ради В.Р. Троценком, заступником голови ради О.Л. Гибалом, керівником апарату ради М.І. Жилінським).

– Про що Ви мрієте як керівник району?

– Мрії завжди збуваються, якщо наполегливо працювати над їхнім утіленням. Відновило роботу одне з найпотужніших підприємств району «Черняхівський елеватор». Працюємо над оздоровленням та відновленням діяльності бюджетоутворюючого підприємства району ПАТ «Головинський кар’єр «Граніт», модернізацією очисних споруд Черняхова та над іншими важливими питаннями.

А на закінчення хочу відмітити, що у тісній співпраці з усіма колективами нашого району, сільськими і селищними громадами, ми обов’язково подолаємо всі ці тимчасові проблеми і досягнемо значних успіхів у розвитку рідної Черняхівщини.

Слава Україні!

Дякую за інтерв’ю.

Інтерв’ю провела Антоніна Свінціцька.

Газета «Нове життя».