Як модернізувати та утеплити багатоповерхівку з підтримкою держави
вівторок, 22 Березень 2016 06:16

В Україні діє державна програма, за якою ОСББ та ЖБК можуть отримати відшкодування від 40 до 70% суми кредиту на енергоефективні матеріали та обладнання.

Крім того, на Житомирщині з обласного бюджету відшкодовується для ОСББ та ЖБК 15% від суми кредиту, але не більше 10 тис. грн.

ОСББ можуть здійснювати теплоізоляцію горищ, фасадів, міняти вікна у місцях загального користування, встановлювати індивідуальні теплові пункти, модернізувати системи освітлення.

Як вважають експерти, найпершим заходом має бути встановлення індивідуального теплового пункту, який може окупитися за 1-2 опалювальні сезони. Разом з тим, найефективнішим є комплексна термомодернізація будинку.

З переліком енергоефективного обладнання/матеріалів, на придбання якого здійснюється відшкодування частини суми кредиту, можна ознайомитися  тут.

«Теплі» кредити та детальну інформацію про них можна отримати у будь-якому з 3-х банків: Ощадбанк, Укрексімбанк та Укргазбанк.