Статистика сайту

100 днів на посаді голови Черняхівської райдержадміністрації – робота на результат
100 днів на посаді голови Черняхівської райдержадміністрації – робота на результат
Середа, 17 Серпня 2016 07:39

60lqNd0a7TAМинуло сто днів, як на посаду голови Черняхівської райдержадміністрації було призначено Павла Ігнатенка. Принциповість, рішучість, вимогливість при прийнятті рішень, оперативність,  досвід роботи – сприяють у  вирішенні  нагальних питань сьогодення.   Чи достатньо було часу аби охопити всі головні проблеми, над якими потрібно працювати? Що покладено в основу  повсякденної роботи голови райдержадміністрації, що вже вдалося реалізувати, яким справам дано старт і про подальші перспективи діяльності – про це піде мова в пропонованому інтерв’ю.

Павле Михайловичу, це стало традицією звітувати перед громадою про роботу, проведену в перші ста днів призначення на посаду. Вас призначили на посаду в часи досить нелегкі. Які першочергові завдання були поставлені?

–  Прийшовши на посаду, я чітко усвідомлював, що непростий час і попереду багато роботи. Життя ставить нагальні питання і вимагає їх вирішення. Для досягнення порозуміння та напрацювання спільних кроків, було проведено чимало зустрічей з представниками бізнесу, аграріями, найбільшими роботодавцями району, громадськістю. У ході зустрічей відбувся діалог, ми почули позиції усіх сторін, їх бачення наших наступних дій. Тому, одразу сформувалися головні пріоритеті в роботі: наповнення бюджету, легалізація робочих місць, інвентаризація землі, підтримка галузей освіти, охорони здоров’я, розвиток інфраструктури, ремонт доріг.  Але надважлива справа для району – це наповнення бюджету. Мене цікавить такий показник надходження до бюджету, як податок на доходи фізичних осіб. Зважаючи на це, ми створили відповідну комісію, а відтак працюємо з села в село, від підприємця до підприємця, залучаємо депутатів і громадськість. Говоримо, насамперед, про те, що маємо розбудовувати нову Україну. І творити її не на словах, а діями, кожен на своєму місці.

По кожній сільській раді проводиться  інвентаризація землі і, на жаль, щоразу знаходяться оброблені ділянки, які працюють на «господарів», та держава не отримує з того прибутку жодної копійки. Ця робота ще далека до завершення, але разом з районною радою, органами місцевого самоврядування, громадскістю ми обов’язково виведемо з тіні тих, кого я м’яко назву «несвідомими громадянами». Проте, не зважаючи на невеликий період, 100 днів – результати вже є.  До загального фонду бюджету району надійшло доходів (без врахування міжбюджетних трансфертів) в обсязі 20,4 млн. грн.. Планові показники, затверджені місцевими радами виконано на 119,7 %, понад план отримано 3,4 млн.грн. Виконання забезпечено всіма місцевими бюджетами. Районний бюджет виконано на 114,9 %, перевиконання становить 1,2 млн.грн. У порівнянні з аналогічним періодом 2015 року місцевими бюджетами району досягнуло приросту надходжень загального фонду  55%, що в абсолютному виразі становить 7,2 млн.грн. Якщо станом на 01.05.2016 року перевиконання бюджету становило 134,5 %, то на 01.08.2016 року – 156, 8%.

 На сьогодні в районі гостро стоїть проблема щодо виплати суб’єктами господарювання заробітної плати працівникам нижче законодавчо встановленого мінімального розміру. Запрошуємо керівників підприємств, організацій та фізичних-осіб підприємців із найбільшою сумою боргу зі сплати єдиного соціального внеску, інших обов’язкових платежів та керівників, які нараховують заробітну плату працівникам на рівні та менше мінімальної, встановленої законодавством. За результатами проведеної роботи зберігається тенденція до підвищення рівня заробітної плати. Так, підвищили рівень заробітної плати підприємства: ДП»Україна», ТОВ «ВКФ Буки ЛТД», ПП «КолосПолісся»,  КП «Головино Добробут», ТОВ «Прогрес-Горбулів».

-Чи проводиться робота по дотриманню чинного законодавства в частині легалізації трудових відносин з найманими працівниками?

– Діє районна робоча група з питань детінізації доходів та відносин у сфері зайнятості населення, якою в ході перевірок  виявлено 86 працівників, які працюють нелегально, лише за липень виявлено 61 такий працівник.  З керівниками проведено роботу щодо офіційного працевлаштування працівників та виплати заробітної плати не меншої середнього районного показника. А це додаткові кошти до податків з доходів фізичних осіб, які становлять 35, 8 тис.грн. та надходження до районного бюджету в сумі 100 тис.грн. За рейтинговими показниками в частині легалізації робочих місць Черняхівський район перемістився з 25 місця на 17.

– Одним із найважливіших напрямків діяльності органів влади –  соціальний захист демобілізованих військовослужбовців та сімей загиблих, які брали участь в антитерористичній операції.

– Так, це найболючіше питання, адже потребує комплексного підходу. 41 сім’ї зазначеної категорії в 2016р. призначено субсидії на житлово-комунальні послуги та тверде паливо на загальну суму 92598,08 грн.

Нараховано пільги на придбання твердого палива та скрапленого балонного газу 145  учасників бойових дій та 7  інвалідів війни.

Потребують виділення земельної ділянки – 122 чол., 31 військовослужбовець вже отримав земельну ділянку. Питання виділення земельних ділянок перебуває на контролі. Проведено співбесіди з сільськими, селищними головами щодо виділення земельних ділянок для сільськогосподарського використання.

Надано матеріальну допомогу – 70 особам з місцевих бюджетів та інших джерел (благодійних) на суму –  91300 грн.

         Розроблено та затверджено сесією районної ради Програму шефської допомоги та матеріально-технічного забезпечення військової частини – польова пошта в 2803 Збройних Сил України м.Новоград-Волинський  виділено 60 тис.грн. для придбання тепловізорів.

– Розвиток інфраструктури. Які інвестиційні проекти реконструкції та будівництва об’єктів соціальної сфери району були направлені до Державного фонду регіонального розвитку?

– До  Державного фонду регіонального розвитку направлено такі проекти: технічне переоснащення котельні з переведенням на альтернативні види палива, реконструкція опалення, заміна вікон в Головинській гімназії, реконструкція котельні Зороківського козацького ліцею, реконструкція котельні Селянщинського спортивного ліцею, будівництво школи на 864 учні в смт. Черняхів.

Ще хотілося б почути думку відносно доріг, які сьогодні не витримують критики. Що буде зроблено вже цього року та які плани маєте на майбутнє?

 –  Можу ствердно сказати, що даним питанням займаюся  щодня. І результати  можна  бачити вже сьогодні. Ми звернулися  до служби автомобільних доріг у Житомирській області щодо вирішення питання виділення додаткових коштів на ремонт та утримання доріг району, що в свою чергу дозволило філією «Черняхівський райавтодор» провести ремонт відрізку дороги довжиною 2,1 км у районі с.Окілок, вивезено та вкладено 960 тон відсіву. Проведено ямковий ремонт доріг загального користування, вкладено 42 тони асфальтобетону, підсипано  3500 тон відсіву протяжністю 6,5 км в напрямку доріг: Черняхів-Малин, Черняхів –Коростишів, Черняхів-Високе, Забріддя, Черняхів – В.Горбаша. Виконано профілювання доріг у напрямку: Головино-Горбулів-Науменко, Черняхів-Стирти-Федорівка-Очеретянка, Черняхів-Селянщина-Вишневе, Селянщина-Славів (частково), Мокренщина-Пекарщина, Новопіль-Ксаверівка. В напрямку Пісчанка- Троковичі-Черняхів-В.Горбаша укладено 170 тон асфальтобетону. Проведений ремонт під’їзду до автостанції смт Черняхів. Роботи з ремонту та обслуговування доріг продовжується.

– Павле Михайловичу,  чи цікавий Черняхівський район для інвестиційних пропозицій?  

–  Звичайно, так. І саме залучення позабюджетних коштів в економіку району сприяє частковому вирішенню багатьох проблем. Я особисто відвідав основні підприємства, які працюють з іноземними інвестиціями – ТОВ «Даніко», ТОВ «ДП Рельполь Альтера»,  ТОВ «Юро Ламбер», які успішно працюють і розвиваються. Обсяг залучених прямих інвестицій на території району зріс на 8 % у порівнянні з минулим роком. Основними країнами-партнерами у зовнішньоекономічній діяльності району стали  Польща, Данія, Нідерланди, Латвія, Литва, Естонія. Дані підприємства заслуговують особливої уваги, адже заробітна плата працівників перевищує середній рівень по району в 2 рази, а у порівнянні з обласним – у 1,5 ризи. Для прикладу: на ТОВ ДП «Рельполь Альтера» кількість працюючих становить 251 особа,  середньомісячна заробітна плата яких складає 3256 грн.; на ТОВ «Даніко»  кількість працюючих 127 осіб, середньомісячна заробітна плата яких складає 5800 грн.; на ТОВ «Юро Ламбер» працює 33 особи, середня заробітна плата яких складає 6500 грн.

– Який стан справ в агропромисловому комплексі району? На чому акцентується основна увага?

– На території району здійснюють виробничу діяльність 73 агроформування, в тому числі 29 сільськогосподарських підприємств та 44 фермерських господарства. Слід зазначити, що в порівнянні з минулим роком площа зернових та зернобобових культур, враховуючи кукурудзу на зерно збільшилася на 3300 гектарів. В свою чергу, площа ранніх зернових та зернобобових культур за рахунок зменшення посіві сої та соняшнику збільшилася на 5527 гектарів. Якщо в плані ведення сільськогосподарських робіт ситуація нормальна, то щодо правового оформлення фактично використаних земельних ділянок для вирощування сільськогосподарських культур та під господарськими дворами – потребує багато зусиль. Але спільна робота спеціалістів податкової служби, управління агропромислового розвитку райдержадміністрації, сільських, селищних рад дає свої результати. Так, сільськогосподарськими підприємствами району станом на 20 липня поточного року було перераховано до бюджетів всіх рівнів 5941,0 тис.грн., в тому числі ПДФО із заробітної плати 948, 2 тис.грн., що становить 16% від загальної сплати податків. Найбільшу суму ПДФО із заробітної плати сплатили: ТОВ «Агростем» – 264,9 тис.грн., ДП «ДАН-МІЛК» – 130,3 тис.грн., ДП «Україна» – 59,8 тис.грн., ПП «Жерм» – 56,1 тис.грн., ПАФ «Дружба» – 52,0 тис.грн., ТОВ «МГМ-АГРО» – 48, 1 тис.грн..

– Цього року на оздоровлення та відпочинок дітей в денних пришкільних таборах було використано значну суму коштів з місцевих бюджетів. Як вдалося організувати оздоровчу кампанію 2016 року на належному рівні?

– Одразу, приступивши до обов’язків голови Черняхівської райдержадміністрації, одним із пріоритетних напрямків було саме оздоровлення дітей. Часу було обмаль, тому в оперативному режимі спільно з районною радою вирішували питання виділення коштів. Проводилися співбесіди з головами сільських, селищних рад з метою виділення коштів на оздоровлення. Адже оздоровлення та відпочинок дітей влітку – це важлива складова повноцінного і здорового розвитку й є одним із основних завдань влади. В результаті,  з районного бюджету виділено кошти в сумі 50, 0 тис. грн., з бюджетів сільських, селищних рад – 264,4 тис. грн. Всього виділено 314,4 тис. грн. Виділені кошти були направлені на харчування дітей в денних таборах відпочинку при загальноосвітніх закладах району. Впродовж червня місяця на території району функціонувало 20 денних пришкільних таборів. Послугами відпочинку було охоплено 1236 дітей пільгових категорій.

– Чи є співпраця з депутатами всіх рівнів?

– Так, депутати не стоять осторонь, сприяють розвитку життєдіяльності району. Я це підтримую, адже все робиться на благо жителів Черняхівщини, тому хочу подякувати депутатам України Дзюблику Павлу Володимировичу, Мельничуку Сергію Петровичу, депутатам обласної ради Рибак Наталії Іванівні, Руденькому Андрію Олександровичу, Чорноморцю Олександру Павловичу, Сташенку Григорію Федоровичу, Рудченку Миколі Миколайовичу за фінансову підтримку   закладів соціально-культурного призначення району.

Актуальне питання сьогодення – добровільне об’єднання громад. На якому етапі перебуває наш район?

 Багато часу та ресурсів було витрачено, зараз цей процес відтерміновано на певний час, але ми проводимо інформаційно – роз’яснювальну роботу, робочі наради, зустрічі за місцем проживання. Приймаючи відповідні рішення, я керувався вимогами Закону України «Про добровільне об′єднання територіальних громад», у своїх розрахунках використовував бюджетну інформацію, опирався на цифри, факти і на Методику формування спроможних громад. Ми не спричинили заворушень, конфліктів, ми вийшли на компромісний варіант, у переважній більшості випадків врахували побажання громад, але найголовніше – це фінансова спроможність громади. Зараз є нове бачення, нові конфігурації, нові підходи, ми продовжуємо цим займатися. Розглядається створення двох громад – Черняхівської та Вільської. На моє переконання, нам треба рухатися вперед. Будь-які зволікання  не на користь. Маємо позбутися застарілих стереотипів, сміло йти до нового, адже самі бачимо, що далі так жити неможливо.

– Які плани на найближчий час?

–  Планів багато. Адже життя іде вперед, диктуючи свої умови, а ми, представники влади, повинні йти не за плином часу, а робити упереджувальні кроки. Добре розуміючи, які проблеми ми маємо, усіма силами намагаємося їх розв’язати, однак це робота не одних ста днів. Тому, важливим для себе вважаю спільну працю усіх гілок влади, керівників установ і організацій, жителів району, прислухатимуся до конструктивних пропозицій і прийматиму раціональну допомогу. Відбулося знайомство з представниками активної молоді Черняхівщини, окреслили плани на майбутнє, дійшли порозуміння щодо подальшої співпраці. Молодь завжди була прогресивною складовою українського суспільства, тому я буду підтримувати молодіжні ініціативи, сприяти їх діяльності.  Адже лише спільною, злагодженою роботою ми зможемо досягти успіху.

 Ставлячи завдання, використовуючи широкий спектр повноважень, буду робити усе можливе задля їх виконання.

Двері мого кабінету завжди відкриті для щирої розмови, поради, та  вирішення наболілих проблем.