«Теплий» кредит: з чого почати і куди звернутися?
четвер, 02 Березень 2017 13:30

Сьогодні питання енергетичної незалежності – це питання національної безпеки.

Економія енергоресурсів у квартирі чи індивідуальному будинку залежить від впровадження енергоефективних заходів. Наприклад, якщо облаштувати індивідуальний тепловий пункт, можна зекономити до 11% енергії, регулятор теплового потоку за погодними умовами дає економію до 6%. Встановивши вузли обліку гарячої або холодної води, можна розраховувати на економію до 18%. Замінивши старі вікна у під’їзді, підвалі, технічних приміщеннях чи горищі на нові енергоефективні – це ще 3% зекономленої енергії. 4% економії енергії можна отримати завдяки теплоізоляції підвальних приміщень, горищ – до 7%, а зовнішніх стін – до 22%. Найбільшу економію енергії дає модернізація системи освітлення – до 60%.

Вперше за багато років Держава запропонувала своїм громадянам європейські підходи до реалізації проектів з енергозбереження.

Урядова програма з енергоефективності, яка в народі отримала назву «теплі кредити», впродовж двох років є дієвим інструментом допомоги населення та ОСББ при утепленні житла, підготовці до зими та зменшенні витрат на комунальні послуги буде продовжена у  2017 році. Уряд, відреагувавши на чисельні запити українців  передбачив у  Державному бюджеті на 2017 рік 400 млн. грн. на її реалізацію, які буде спрямовано на надання населенню, об’єднанням співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ) та житлово-будівельним кооперативам (ЖБК) безповоротної фінансової допомоги на проведення енергоефективних заходів: утеплення будинків, встановлення вузлів обліку води та тепла, радіаторів опалення з терморегулятором, заміну вікон на енергоефективні, модернізацію освітлення, тощо.

Державною програмою передбачено відшкодування:

20% суми кредиту (але не більше 12 тис. грн) – механізм заміни газових котлів для населення;

35% суми кредиту (але не більше 14 тис. грн) – для фізичних осіб для впровадження енергоефективних заходів.

40% суми кредиту (але не більше 14 тис. грн. в розрахунку на одну квартиру) – для ОСББ та ЖБК як юридичних осіб, для загальнобудинкових заходів.

Якщо позичальником є особа, яка отримує субсидію на оплату житлово-комунальних послуг, то розмір відшкодування становитиме 35%, але не більше 12000 гривень. Якщо в складі ОСББ є родини-отримувачі субсидії, таке ОСББ отримує відшкодування у середньозваженому розмірі між 40% і 70% — залежно від кількості субсидіантів.

Урядова програма з енергоефективності – це безповоротна грошова державна допомога населенню України, яка надається через кредитні програми державних банків –Ощадбанк «Ощадний дім» та Укргазбанк «Тепла оселя».

Наприклад, Ощадбанк надає такі умови на кредит:

Сума кредиту – від 1 000 до 50 000 грн.

Початковий внесок – від 10 % вартості товару.

Cтрок кредитування – до 3 років.

Процентна ставка – 24,5 % річних.

Разова комісія за надання кредиту– 3 % від суми кредиту.

Для того, аби оформити такий кредит, необхідно вибрати партнера-постачальника, визначитися з товаром, який вам необхідно та отримати в магазині рахунок-фактуру на цей товар. Детальну інформацію про перелік   енергоефективного обладнання та матеріалів, що підлягає компенсації можна отримати в банку, який ви обрали.

До банку потрібно подати такі документи: паспорт, податковий номер, документ про отримані доходи за 6 місяців, рахунок-фактура на товар, документ про призначену субсидію для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг (для осіб, яким призначено субсидію).

Залишається чекати, поки банк надасть згоду на отримання кредиту, після цього заплатити необхідний внесок. Банк переводить кошти на рахунок постачальника товару та зменшує суму вашого кредиту на відсоток відшкодування.

В рамках дії Державної програми в області працює програма енергозбереження для населення на 2015-2018 роки. Відповідно до цієї програми додатково можна отримати відшкодування з обласного бюджету: фізичним особам – 10% від суми кредиту, але не більше 1000 грн за одним кредитним договором; фізичним особам-учасникам антитерористичної операції на сході України – 10% від суми кредиту, але не більше 2000 грн за одним кредитним договором.

Для громадян це додаткова фінансова допомога, оскільки можливо отримати відшкодування одразу з державного та обласного бюджетів, що значно здешевлює вартість необхідних матеріалів та обладнання для утеплення, а в майбутньому забезпечить зменшення плати за комунальні послуги мешканців нашого регіону.