Статистика сайту

Про хід виконання програми залучення інвестицій в економіку Черняхівського району на 2016-2020 роки
Про хід виконання програми залучення інвестицій в економіку Черняхівського району на 2016-2020 роки
Понеділок, 20 Березня 2017 07:33

Інвестиції для району є невід’ємною складовою його стабільного економічного зростання. З кожним реалізованим інвестиційним проектом створюються нові робочі місця, збільшуються надходження до бюджету, підвищується конкурентоспроможність підприємств району.

Для поліпшення та цілеспрямованої організації роботи по залученню інвестицій на територію району 20 травня 2016 року рішенням 8 сесії 7 скликання  була затверджена  Програма залучення інвестицій в економіку району на 2016-2020 роки, метою якої стало підвищення рівня інвестиційної привабливості Черняхівщини, досягнення суттєвого збільшення залучення інвестицій в економіку, в тому числі іноземних.

Загальний обсяг прямих іноземних інвестицій наростаючим підсумком з початку інвестування  становить  1,7 млн. дол. США. За 2016 рік залучено    154,8 тис. дол. США, приріст становить 10%.

На одну особу  постійного населення району  з початку інвестування припадає 59,7 дол. США. За результатами оцінки діяльності райдержадміністрації за цим показником, район зайняв 13 місце, за показником  капітальні  інвестицій ( крім інвестицій з державного бюджету) у розрахунку на одиницю населення  17 місце серед рейтингових показників.

За 2016 рік суб’єктами господарювання  району експортовано товарів на суму 14,0 млн. дол. США, імпортовано товарів на загальну суму 10,5 млн. дол. США, при цьому позитивне сальдо склало 3,5 млн. дол. США.

Черняхівщина в інвестиційній діяльності співпрацює з багатьма партнерами  з різних  країн світу, географія його зв’язків постійно розширюється. Серед країн світу лідери прямого іноземного інвестування в економіку району є: Данія, яка залучила понад  500 тис. дол. США, Польща – 112 тис. дол. США. Нідерланди – 83 тис. дол. США.

Інвестиційно привабливими для іноземних партнерів були підприємства з виробництва машин і устаткування для виготовлення харчових продуктів і напоїв, комплектуючих для виготовлення ліній по виробництву шоколаду; виробництва електророзподільної та контрольної апаратури, оптової торгівлі пиломатеріалами, розведення великої рогатої худоби, вирощування ягідних культур.

На території  Черняхівського району зареєстровано та  працює 13 підприємств з іноземними інвестиціями, найбільш успішними з них у сфері промисловості є: ТОВ ДП «Рельполь Альтера», ТОВ «Даніко», ТОВ «Юро Ламбер». ТОВ «Даніко» – компанія, яка займається металообробкою. Її спеціалізація: виконання токарно-фрезерних робіт з використанням як ручних верстатів, так і верстатів з числовим програмуванням. Більше 99% продукції, що виготовляється експортується в Данію. Компанія спільно з фінською фірмою виготовляє під  замовлення  енергозберігаючі опалювальні котли, що працюють на біологічному паливі. За минулий рік цим підприємством освоєно близько 7млн.грн. капітальних інвестицій.

 ДП ТОВ «Рельполь Альтера»  продукція, що виробляється – це електророзподільна та контрольна апаратура. Підприємство працює виключно на давальницькій сировині, вся продукція експортується до Польщі.

За минулий рік освоєно капітальних  інвестицій  в сумі понад  3млн.грн., в основному кошти були спрямовані на  придбання обладнання .

ТОВ «Юро Ламбер» започаткувало свою діяльність ще у 2007 році та успішно працює на теренах району в напрямку сушки деревини (дуб, граб). Заготовки в подальшому використовуються для виготовлення  меблів та паркету. Продукція експортується майже  до всіх  країн  Європи.   За 2016 рік підприємством залучено більше 1млн.грн. капітальних інвестицій.

 Враховуючи географічне положення, кліматичні умови та значні площі родючих ґрунтів, до привабливих для інвестування належить аграрний сектор.  В район звертаються інвестори,  які беруть в оренду землю для розвитку галузей тваринництва та рослинництва.

У районі працюють потужні інвестори аграрного напрямку: ТОВ «Агростем», ПП «Жерм», ТОВ «Укр Агро РТ», ТОВ «Горінвест Агро», СФГ «Шателюк».

В  галузь  сільського господарства  було залучено інвестицій на суму 5,4 млн. грн. За прогнозними показниками  на поточний рік  в галузь АПК  планується  залучити   більше 20 млн. грн. капітальних інвестицій  за рахунок придбання ґрунтообробної, посівної та збиральної сільськогосподарської техніки  такими господарствами,  як ПП «Жерм», ФГ «Агро-Арам», ПП «Некрашів» .

На спільних співбесідах за участю голови райдержадміністрації, сільських голів, представників бізнесу пропонувалося  кожному підприємству розробити бізнес план на наступні роки та перереєструвати  підприємства за місцем здійснення виробничої діяльності, що  дасть  можливість обліковувати інвестиції  та сплачувати податки до  районного бюджету.

Основними джерелами інвестицій в основний капітал, як у попередні роки, так і в поточному році, залишаються  власні кошти підприємств, кошти бюджетів усіх рівнів та приватні кошти.

За рахунок всіх джерел фінансування за 2016 рік  освоєно 47,3 млн. грн. капітальних інвестицій.  Переважна частка – це інвестиції в основний капітал, які були спрямовані на реконструкцію приміщень, модернізацію виробничих процесів, придбання машин та обладнання.  На одну особу району припадає 1,6 млн. грн. внутрішніх інвестицій.

Для покращення інвестиційної інфраструктури у 2016 році проведено ямковий ремонт  доріг загального користування  в напрямках Черняхів-Потіївка, Черняхів-Головине, Черняхів-Пулин на загальну суму 780 тис. грн.

Інвестовано було і в житлове будівництво. У 2016 році прийнято в експлуатацію  1,6 тис. м² загальної площі житла, в тому числі у селищах міського типу 1,3 тис. м² житла.

У розвиток соціальної сфери (реконструкція навчальних закладів, термомодернізація, різні види ремонту, покращення матеріально-технічної бази) було направлено  12,5 млн. грн.  в тому числі 378,6 тис. грн. коштів районного бюджету.

Упроваджувались також заходи з покращення рівня інформаційного забезпечення інвестиційної діяльності.

Інформація щодо інвестиційних пропозицій району постійно оновлюється та подається  департаменту економічного розвитку, торгівлі та міжнародного співробітництва облдержадміністрації для розміщення на інвестиційному порталі області. З наявними інвестиційними пропозиціями ознайомлюються  і  потенційні  інвестори.

На веб-сайті райдержадміністрації розміщено інвестиційні пропозиції  підприємств, сільських рад району, щодо вільних земельних ділянок  та вільних нежитлових приміщень, які можуть бути запропоновані до продажу чи оренди. Зазначена інформація постійно оновлюється.

Відділом економічного розвитку і торгівлі райдержадміністрації розроблені нові двомовні буклети про район, що при нагоді презентуються зацікавленим партнерам.

З метою активізації інвестиційної діяльності, поширення інформації про район та представлення інвесторам наявних проектів восени 2016 року  у м.Житомир на українсько-польському форумі було презентовано експортно-інвестиційний потенціал Черняхівського району.

Незважаючи на позитивну динаміку розвитку інвестиційної діяльності на теренах району працюють підприємства, які зареєстровані в інших регіонах України і сплачують податки за місцем реєстрації, а не за місцем здійснення господарської  діяльності.  Це такі промислові підприємства : ТОВ «Галактик» (добування та обробка природного каменя) працює в с.Очеретянка, зареєстроване в с.Станишівка,  ТОВ «Ресурс Трейдінг Україна» (добування каменю) працює в с.Пекарщина, зареєстроване м.Київ, ТОВ «Вік-Пол» (обробка природного каменю) працює  с. Сліпчиці, зареєстроване в м. Тернопіль, ТОВ «Риф-1»  (здійснює виробництво заготовок для взуття) працює с.Троковичі, зареєстроване м.Київ, СУРП ТОВ «Граніт» (обробка каменя) працює смт.Черняхів, зареєстроване с.Буки, Малинського р-ну, ПП «Нафтотермінал» (зберігання нафтопродуктів) працює смт.Черняхів, зареєстроване м.Львів. Також нараховується 9 підприємств галузі агропромислового розвитку, найбільші з них ФГ «Шателюк» зареєстроване в смт. Андрушівка, ФГ «АгроАрам» зареєстроване в м. Кривий Ріг.  Від такого стану ведення господарської діяльності наш  район втрачає значні надходження від тих чи інших видів податку до бюджету району.  Крім того, філії таких підприємств як «Черняхівський елеватор», «Петроімпекс»  хоча і зареєстровані  в нашому районі, однак прибутки, інвестиції обліковуються та надходять в бюджет за місцем реєстрації основного підприємства.

У поточному році райдержадміністрацією буде продовжена робота в напрямку проведення співбесід з керівниками підприємств та організацій, які впроваджують або мають наміри впроваджувати інвестиційні проекти з метою виявлення проблем та подальших перспектив в роботі, проведення інвентаризації інвестиційного потенціалу  району (об’єктів нерухомості, земельних ділянок).

Буде активізовано роботу по  оновленню та випуску  рекламно-іміджевої продукції, інформаційно-презентаційних матеріалів про район, постійного оновлення бази даних інвестиційних пропозицій, доведення через засоби масової інформації та міжнародну систему Інтернет до потенційних інвесторів даних про інвестиційні пропозиції, які пропонуються для реалізації в районі.