Статистика сайту

Голова РДА Павло Ігнатенко: Співпраця та концентрація зусиль – запорука розвитку району
Голова РДА Павло Ігнатенко: Співпраця та концентрація зусиль – запорука розвитку району

Минулого року наш район очолив новий керівникНа посаду голови райдержадміністрації призначено Павла Михайловича Ігнатенка. Минув майже рік і голова адміністрації має про що звітувати  перед депутатами районної ради та громадськістю району.

П.М. Ігнатенко

- Павле Михайловичу, як Ви можете оцінити 2016 рік, яким він був для нашого району?

- Вся організаційно-управлінська діяльність райдержадміністрації  була зосереджена на питаннях покращення соціально-економічного розвитку сіл та селищ  району, на виконанні планових показників бюджету, підвищенні рівня зайнятості населення, рості інвестицій в економіку, розвитку сільського господарства та сільських територій.

Наш безумовний пріоритет в роботі – це наповнення місцевого бюджету.

За підсумками 2016 року до бюджету району надійшло 39,6 млн. грн. Вагомим досягненням є те, що, район отримав на 14,5 млн. грн. більше по відношенню до планових показників, виконання становить 158 %.

В порівнянні з 2015 роком надходження збільшились на 59 % або на 16,6 млн. грн. За показником приросту по відношенню до минулого року наш район зайняв 12 місце в області. Вважаю, що це досить непоганий результат, який свідчить про щоденну і наполегливу роботу, в результаті – вагомі зрушення та появу загальної тенденції до поступової нормалізації стану справ з наповненням місцевих бюджетів.

Слід окремо зупинитися та відмітити рівень виконання районного бюджету. Якщо в 2015 році районний бюджет було виконано на 112 %, перевиконання – півтора млн. грн., то за результатами 2016 року досягнуто виконання 127 %, понад план отримано майже 4 млн. грн.

 Серед усіх наявних джерел доходів, основним є податок на доходи фізичних осіб, який формує 46 %доходів загального фонду бюджету району.        

- Павле Михайловичу, скажіть, будь ласка, як Вам за короткий період перебування на посаді голови райдержадміністрації вдалося досягти таких результатів, адже Ви очолюєте район з кінця квітня 2016 року?

- Найбільший ріст досягнуто по податку на доходи фізичних осіб із сум, отриманих громадянами як плата за надані в оренду земельні паї. В результаті проведеної роботи райдержадміністрацією та податковою інспекцією з орендарями по укладенню та реєстрації договорів оренди на земельні частки (паї) та збільшення ставки за користування землею з 3 до 6 %, досягнуто ріст 194 %. Якщо у 2015 році бюджетом отримано 1,8 млн. грн. даного виду надходжень, то у 2016 році – 3,5 млн. грн.

В продовження цієї думки зауважу, що позитивна динаміка збільшення податку на доходи фізичних осіб пояснюється рядом факторів: це і збільшення ставки оподаткування доходів фізичних осіб, і поступове підвищення соціальних стандартів, що в свою чергу супроводжується підвищенням рівня мінімального та середнього розміру заробітної плати, і найбільш перспективний фактор, який нам вдалося зрушити з місця – це легалізація виплати заробітної плати. Разом з тим, ще значна кількість суб’єктів господарювання просто-на-просто ігнорує свій обов’язок по сплаті належних до бюджету платежів. Тому, вкрай необхідним є підвищення якості та ефективності роботи з вказаною категорією підприємств та підприємців.

Ми розраховуємо на позитивну реакцію бізнесу в частині детінізації заробітних плат та активної позиції щодо легалізації тіньової зайнятості і дотримання законних прав у офіційному працевлаштуванні.

Переконаний, що у взаємодії державної адміністрації і органів місцевого самоврядування у діалозі з бізнесом і громадою цілком реально досягнути взаєморозуміння щодо підвищення заробітних плат на місцевих підприємствах, аби отримані додаткові кошти спрямувати на потреби громади. І ми налаштовані досягнути цієї мети.

Перспективним джерелом наповнення місцевих бюджетів, є податок на нерухоме майно в частині плати за землю. Проблемам щодо впорядкування земельних відносин приділяється особлива увага. Так як, саме обсяги орендної плати за землю характеризують ступінь фінансового забезпечення місцевого самоврядування та їх фінансової незалежності.

Впродовж 2016 року прослідковувалась тенденція до значного збільшення обсягів земельного податку та орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності, що зумовлено не тільки збільшенням величини орендної плати внаслідок підвищення вартості грошової оцінки земель, а й за рахунок залучення до оподаткування, які завершили оформлення прав на користування земельними ділянками, та вжитих спільних заходів райдержадміністрації та податкової інспекції.

За 2016 рік до бюджету району надійшло плати за землю 9,6 млн. грн., що становить 24 % у структурі доходів загального фонду.  У порівнянні  з  2015  роком  надходження  збільшилися на 4,5 млн. грн.

 

- Показники дійсно високі. А що вдалося зробити завдяки виконанню та  перевиконанню місцевих  бюджетів?

- Це в свою чергу дало змогу замінити дерев’яні віконні та дверні блоки на металопластикові в медичних та загальноосвітніх навчальних закладах району, придбати спортивне обладнання та інвентар, оргтехніку та медичне устаткування, провести поточний та капітальний ремонт доріг комунальної власності.

Нам не тільки вдалося забезпечити належне функціонування установ бюджетної сфери, а й повністю вирішити проблему незабезпеченості коштами на виплату заробітної плати та проведення розрахунків за енергоносії, загальна сума якої на  початок року складала 7 млн. грн.

Протягом року за рахунок власних коштів з районного бюджету додатково спрямовано 4,5 млн. грн., зокрема:Територіальному медичному об’єднанню близько – 2 млн. грн.; КУ «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Черняхівської районної ради Житомирської області – 312 тис. грн.;Відділу освіти – 101 тис. грн.;Сектору культури – 107 тис. грн.; на виконання місцевих програм – 1,2 млн. грн.

- Павле Михайловичу, як Вам вдається домагатися таких вагомих  результатів?

- Тільки спільними зусиллями.  За допомогою депутатського корпусу,  сільських та селищних голів у районі можливо вирішити ряд важливих питань. Вважаю за необхідність зазначити і висловити слова вдячності народному депутату України Павлу Дзюблику за сприянням якого район отримав з державного бюджету 7,8 млн. грн.

А це в свою чергу дало змогу провести реконструкцію та термомодернізацію будівлі дошкільного навчального закладу №5 смт Черняхів – 1,1 млн. грн., Андріївської загальноосвітньої школи  – 506 тис. грн.; заміну віконних та дверних блоків Видиборського ліцею інформаційних технологій  – 1,1 млн. грн., Жадьківського колегіуму – 531 тис. грн., Черняхівської ЗОШ I–III ступенів – 763 тис. грн.;реконструкцію покрівлі Дівочківської ЗОШ I–III ступенів – 343 тис. грн.;капітальний ремонт дорожнього покриття вул. Ю.Мовчана, вул. Східна та вул. Волошкова в смтЧерняхів – 1,5 млн. грн., вул. Гагаріна в с. Осники –761 тис. грн.; капітальний ремонт під’їзду до кладовища села Новосілки – 300 тис. грн.; придбати спортивне обладнання для Черняхівської дитячо-юнацької спортивної школи – 100 тис. грн.; медичне обладнання для Черняхівського територіального медичного об’єднання – 100 тис. грн.; акустичні системи, комп’ютерну техніку та мультимедійне обладнання для Видиборського ліцею інформаційних технологій, Черняхівської гімназії, Вільської та ВишпільськоїЗОШ I–III ступенів – 112 тис. грн.; мототехніку для КПНЗ Черняхівської станції юних техніків  – 50 тис. грн.; комплект меблів для Троковицького дошкільного навчального закладу – 38 тис. грн.; акустичні системи для закладів культури Великогорбашівської сільської ради – 30 тис. грн.; теплогенератор для Дівочківського будинку культури – 30 тис. грн.

Суттєву підтримку, а це 2,7 млн. грн. надали депутати обласної ради Наталія Рибак, Андрій Руденький, Григорій Сташенко, Олександр Чорноморець. 1,6 млн. грн. субвенцій районному бюджету надали сільські та селищні ради.

Ну і головне, за сприяння народного депутата України Дзюблика Павла Володимировича, голови  обласної державної адміністрації Машковського Сергія Олександровича, директора Черняхівської загальноосвітньої школи Шлапак Галини Миколаївни завершено будівництво Черняхівської ЗОШ I-III ступенів. Так сталося, що саме мені довелося поставити фінальну крапку в цьому будівництві.

Саме таких результатів досягнуто за рахунок тісної співпраці райдержадміністрації і районної ради. За що я щиро вдячний Івану Павловичу Бовсунівському, головам постійних комісій районної ради, депутатському корпусу, сільським, селищним головам, головам об’єднаних територіальних громад.

 

- Зазвичай, піднесенню добробуту населення сприяє розвиток  економіки. То ж яких здобутків досягнуто у цій сфері?

- Одним із ключових факторів економічного та соціального розвитку району є стабільна робота промислового комплексу.

Обсяг реалізованої промислової продукції підприємств у 2016 році зріс на  14% і склав 176,4 млн. грн.

У натуральному виразі збільшилось виробництво щебеню на 144%, цукерок – на 135%, граніту необробленого –  на 120%, борошна – на 116%.

Для забезпечення росту обсягів виробництва  промислової продукції залишається актуальним завдання по відновленню роботи Головинського кар’єру.

Для  збереження позитивної динаміки залучення інвестицій  у районі продовжується робота щодо формування  позитивного  інвестиційного клімату.

Загальний обсяг прямих іноземних інвестицій становить  1,7млн. дол. США. Приріст – 10%.

Основними джерелами інвестицій в основний капітал, як у попередні роки, так і поточному році, залишаються  власні кошти підприємств, кошти бюджетів усіх рівнів та приватні кошти.

За рахунок всіх джерел фінансування у 2016 році   освоєно 47,3 млн. грн. капітальних інвестицій.

З метою створення додаткових робочих місць, насичення споживчого ринку товарами та послугами в районі діє Програма розвитку малого та середнього підприємництва на 2017-2020 роки.

Сфера середнього та малого підприємництва представлена майже в усіх галузях економіки району і налічує 950 суб’єктів, в тому числі 150 юридичних осіб та 800 фізичних осіб-підприємців.

На  середніх, малих та мікропідприємствах зайнятістю охоплено понад  1600 осіб.

Значна роль у формуванні економічного потенціалу району відведена сфері внутрішньої торгівлі та ресторанного господарства.

Протягом 2016 року оборот роздрібної торгівлі за всіма каналами реалізації, у порівняні з  2015 роком,  збільшився на 5,6%

Обсяг послуг, реалізованих споживачам у 2016 році,  склав  9,8 млн. грн.

- У минулому році добре попрацювали наші аграрії. Розкажіть більш детально про них?

- Індекс виробництва валової продукції по сільському господарству  в цілому становив 122 %, в тому числі у галузі рослинництва – 126%,  тваринництва – 94%.

 Із   наявних    в     районі     сільськогосподарських земель площею  67,7 тис. гектарів  розпайовано майже  40тис. гектарів.

У 2016 році сільськогосподарськими підприємствами  стовідсотково проведено  розрахунки за оренду   земельних часток (паїв)  на  суму   понад 19 млн. грн.

Впродовж минулого року за оренду власникам часток (паїв) виплачено 19,2 млн. грн., що на 7,2 млн. грн.  (160%) більше ніж за 2015 рік.

На розпайованих землях та землях державної власності на сьогоднішній день здійснює господарську діяльність 28 сільськогосподарських підприємств та 36 фермерських господарств.

У їхньому   користуванні знаходиться  33 тис. гектарів землі, що на  6 тис. га більше  проти 2015 року.

В результаті укладених договорів оренди на відумерлу спадщину, використання земель під господарськими дворами,  договорів резервування землі та соціальних угод у поточному році до бюджету району  додатково надійде  5,3 млн. грн.

За минулий рік валовий збір ранніх зернових складав 17тис.тонн, що на 19,4 тис. тонн  більше ( у 2,2 рази)  проти 2015 року.

 Під урожай 2017 року агроформуваннями району посіяно більше 10 тис. гектарів озимого клину, що становить 150 % до  прогнозованих площ, з них майже 7,8 тис. гектарів зернових культур,  2,8 тис. гектарів – озимого ріпаку.

 У нашому районі займаються веденням галузі  тваринництва – 8 сільськогосподарських підприємств, з них вирощуванням свинопоголів’я – 2.

- Павле Михайловичу, серед проблем, які щоденно доводиться вирішувати в районі – це врегулювання  питань у сфері  житлово-комунального господарства. Яких результатів досягнуто?

- З метою своєчасного врегулювання проблемних питань у житлово-комунальному господарстві приділена увага впровадженню заходів з енергозбереження у навчальних, медичних та культурно-освітніх закладах району, наданню якісних послуг та об’єктивності тарифної політики.

Зокрема, проведені роботи щодо капітального ремонту вуличного освітлення із заміною лам  на енергозберігаючі,  на  що використано більше 1,2 млн. грн. та  встановлено близько 500 світлоточок.

За минулий  рік  на реконструкцію та   ремонт  закладів освіти  використано 10,3 млн. грн., медицини –  118,8 тис. грн., культури – 219 тис. грн.

Під постійною увагою перебувають питання щодо утримання автомобільних доріг району.

Проведено поточні ремонти  доріг загального користування з підсипкою нового матеріалу (відсів) протяжністю 10,8 км на території сіл Окілок,  Новопіль,  Стирти,  Забріддя, Городище,  Плехів на суму 221,4 тис. грн. Ліквідовано пошкоджень, руйнувань, деформацій покриття проїзної частини (ямковий ремонт) 3,9 тис. м², на що витрачені кошти у сумі 845 тис. грн.  За рахунок коштів місцевого бюджету виконані роботи по капітальному ремонту доріг в смт Черняхів на суму 3,3 млн. грн.

Відновлено 1,3 км горизонтальну дорожню розмітку на суму 14,3 тис. грн. та встановлено та замінено 65 дорожніх знаків, на що витрачено 42,2 тис. грн.

Завдяки спільній співпраці сільських голів, приватних підприємців, керівників товариств та організацій району оперативно  було організовано прибирання снігових заметів  на автошляхах  району.

 

- Уже помічено, що голова райдержадміністрації значну увагу приділяє виконанню програм соціального захисту населення району та опікується найбільш вразливими верствами населення. Що зроблено у цьому напрямку?

- На сьогодні забезпечено стабільну виплату всіх пенсійних зобов’язань, а також докладається максимум зусиль для швидкого й повного перерахунку пенсійних виплат у зв’язку зі змінами у законодавстві.

Реалізація Програми житлових субсидій у районі – це один із шляхів забезпечення адресної соціальної підтримки найменш забезпечених верств населення.

В минулому році призначено соціальних допомог  3755 сім’ям на суму 55,9 млн. грн., які повністю профінансовані.

Субсидій на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного   побутового    палива призначено  більш    як    10     тисячам  сімей   на суму 36,7 млн. грн.

Запорукою забезпечення гідного життя громадян є рівень заробітної плати, яка  за  2016 рік зросла  на 9,8 % і склала 3252 грн.

В результаті  проведеної роботи  комісією з питань детінізації доходів та відносин у сфері зайнятості населення вдалося легалізувати працю 144 працівників,  при цьому донараховано до бюджету податків за результатами вжитих заходів  на суму 40,0 тис. грн.

Робота щодо соціального захисту учасників АТО перебуває на постійному контролі в райдержадміністрації.

За рахунок коштів обласного, місцевих бюджетів та громад в 2016 році сім’ям загиблих військовослужбовців, пораненим військовослужбовцям та учасникам    бойових   дій   надано грошову   допомогу на   загальну суму  584 тис. грн.

Всі сім’ї   загиблих військовослужбовців, учасників АТО  забезпечені житлом. В минулому році за державні кошти на загальну суму 1,5 млн. грн. придбано 3 квартири сім’ям: Фурман Ользі, Артемчук Тетяні, Рибаку Володимиру.

Розроблено детальний план території в смт Черняхів з метою надання земельних ділянок учасникам АТО. Дозволи на розроблення проектів землеустрою щодо виділення земельних ділянок отримали 69  учасників АТО. Під житлове будівництво – 52, під особисте селянське господарство – 38, під ведення садівництва – 18.

У березні цього року проведене попереднє жеребкування щодо бронювання земельних ділянок під житлове будівництво 112 учасникам АТО. В перспективі Черняхівською селищною радою буде виготовлена відповідна документація на площу 17 гектарів землі.

З метою  вирішення  нагальних питань учасників АТО та сімей загиблих, регулярно проводяться зустрічі керівництва райдержадміністрації з представниками громадської організації «Бойове Братство Ветеранів АТО Черняхівщини», всі питання вирішуються першочергово.

Приємно, що на початок  поточного року значно зменшилося навантаження на 1 вільне робоче місце становило – 34 особи, проти 110 осіб  у   2015 році.

Значна увага приділяється дітям – сиротам, дітям    позбавленим батьківського   піклування, дітям, які перебувають в складних життєвих обставинах. Таких категорій  нараховується 246дітей.  Семеро дітей у 2016 році, що перебували на місцевому обліку, усиновлено.

Проведена   значна   робота щодо оздоровлення дітей шкільного   віку.   На   оздоровчу    кампанію  2016  року   виділено 315,4 тис. грн.,  працювало 22 пришкільних табори, оздоровлено 1363 дитини, або 39%.

В поточному році за кошти районного бюджету планується оздоровити в стаціонарних оздоровчих таборах Житомирської області 20обдарованих дітей нашого району.

- Гадаю, що всі здобутки та напрацювання будуть продовжені і цьому році. Хотілося б дізнатися, як  справи у галузях освіти, медицини, культури?

- Головним завданням влади у галузі освіти є забезпечення належних умов для функціонування 22 загальноосвітніх, 28 дошкільних та 4 позашкільних навчальних закладів.

Забезпечене 100% безкоштовне перевезенням учнів та вчителів району до загальноосвітніх навчальних закладів  і до місць проживання.

На спортивно-масову роботу  спрямовано 57,0 тис. грн. бюджетних коштів.

Важливо, що залишилася не змінною мережа медичних закладів району, а також збережено заклади культури, проте тут є ряд питань, які доведеться вирішувати в цьому році.

- Нині в Україні впроваджується адміністративна реформа. Як будуються відносини між райдержадміністрацією  та  уже утвореними Високівською і  Вільською ОТГ?

- На виконання положень  Концепції  реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади,    з метою просування  процесів децентралізації влади в районі, утворено Високівську та Вільську сільські ради об’єднані територіальні громади. У нас склалися нормальні стосунки з їхніми очільниками. На користь району і громад узгоджуємо спільні дії.

В поточному році згідно перспективного плану  планується утворити Черняхівську територіальну громаду, до якої  увійдуть 2селищні та 16 сільських рад (39 населених пунктів).

- Павле Михайловичу, Ви розповіли про здобутки минулого року, а хотілося б дізнатися про Ваші плани на майбутнє? Які завдання перед собою і  своєю командою ставите сьогодні та на перспективу?

- Пріоритетними завданнями на 2017 рік вбачаємо продовження роботи над оформленням:нерухомого майна  суб’єктами господарювання; господарських дворів їх власниками; невитребуваних паїв.

Буде продовжено ремонт доріг,  реконструкція  дитячих садочків в  селах Селянщина, В. Горбаша, Некраші, Троковичі,  Жадьки, Дівочки, смт Головине.

Крім того, плануємо провести капітальний ремонт: приміщення (актової зали) комунального позашкільного навчального закладу «Черняхівський будинок дитячої та юнацької творчості»; Черняхівської музичної школи; м’якої поверхні покрівлі, водогінної мережі підвального приміщення,системи водопостачання, внутрішніх мереж, вікон Черняхівського ТМО;адміністративної споруди районної ради.

Заплановано реконструювати очисні споруди КП «Головине-Добробут» та КП «Черняхів-Добробут»; відокремити  електропостачання КП «Головине-Добробут»  від Головинського кар’єру в  смт Головине; замінити віконні та дверні блоки в приміщенні територіального центру соціального обслуговування, закладах культури району; закупити снігоочисну техніку (Черняхівська селищна рада), лопати для розчистки снігу  (Головинського ВПТУ, агроформування району) та укомплектувати наявну снігоочисну техніку; упорядкування парку відпочинку  ім. Т.Г. Шевченка в смт Черняхів; зробити зону відпочинку на р. Очеретянка в смт Черняхів.

Нам є куди рухатися далі і над чим працювати. Перш за все необхідно прикласти максимум зусиль для покращення рівня економіки в районі: забезпечити зростання обсягів виробництва; сприяти у залученні інвестицій;  розвитку підприємницької діяльності, що неодмінно призведе до збільшення перерахувань до бюджету. Використовувати всі існуючі резерви: легалізацію трудових відносин, збільшення розміру середньої заробітної плати, погашення податкового боргу, впорядкування земельних відносин, поліпшення стану використання земель.

- Щиро ж, дякуємо, Павле Михайловичу, за розмову. Бажаємо успіху у всіх задумах.

Share to Facebook
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki
Share to Yandex