Надія не вмирає

Нинішні і колишні працівники ДП «Україна», хто згідно законодавства мають  на це право, можуть отримати свої земельні та майнові паї  вже на початку наступного року. Такий підсумок чергових зборів,  прозвучав 9 серпня і дещо пом’якшив напруженість ситуації, яка склалася навколо процесу роздержавлення і приватизації колишнього учгоспу «Україна».

Збори були зібрані за вимогою Фонду Держмайна України, щоб поновити рішення попередніх зборів щодо способу приватизації шляхом перетворення ДП «Україна» в КСП «Україна-Черняхів» та обрати уповноваженого представника для подачі пакету документів для проведення прозорої приватизації. Нагадаємо,що майже 370 працівників підприємства мають отримати майнові та земельні паї, близько 2,2 тисяч гектарів землі та майно ДП «Україна». Ще у 2015 році це державне підприємство було внесено у перелік об’єктів державної власності, які підлягають приватизації, проте процедуру ніяк не вдавалося завершити через бюрократичні перепони київських чиновників.

Позицію працівників та пенсіонерів підприємства підтримують керівники Житомирської облдержадміністрації та району.

«Ви маєте на сьогодні усі умови, щоб завершити процедуру приватизації та отримати у власність свої паї. Для цього у вас є підтримка голови ОДА Ігоря Гундича та порозуміння з керівництвом Фонду держмайна в області. Ви заслужили ці землі своєю працею. Щоб дійти до позитивного результату, вам потрібно і надалі діяти згуртовано», – виступаючи на зборах, сказав начальник управління агропромислового розвитку ОДА Руслан Кирилюк. В зборах також взяли участь і підтримали позицію людей голова райдержадміністрації Павло Ігнатенко, голова Черняхівської селищної ради Іван Бабицький, голова Великогорбашівської сільської  ради Ігор Ремез.

Збори голосували заново. За результатами голосування учасниками зборів вкотре було вирішено, що ДП «Україна» перетворюється на КСП «Україна-Черняхів». Найближчим часом буде уточнено списки осіб, хто має право на отримання паїв. Уповноважена особа збиратиме документи від кожного заявника, які доправить до Головного управління Держгеокадастру у Житомирській області.

Учасники зборів почули запевнення представника Фонду Держмайна України Олександра Безпалого, що процедура приватизації підприємства триватиме не більше 7 місяців і має завершитися в першому кварталі наступного року.

«Надія не вмирає, проте заспокоюватися ще зарано»- такі висловлювання учасників зборів можна було почути по закінченню зібрання. Поживемо-побачимо!

Костянтин Мікушин

Share to Facebook