Новини аграріїв

Завершуючи один комплекс сільгоспробіт — жнива — аграрії розпочинають наступний — осінню посівну.

Завдяки впровадженню у виробництво нових технологій вирощування сільськогосподарських культур та високоврожайних сортів в цьому році ранні зернові й зернобобові  дали високих врожаїв, які є найбільшими за останні роки. У нинішньому році врожайність ранніх зернових культур в середньому по району склала  40,5 цнт/га, що на 5,5 цнт/га більше ніж було торік.

Показники врожайності дають можливість орендарям земельних ділянок збільшити розмір орендної плати.

В порівнянні з попереднім роком, коли розмір орендної плати становив в середньому по району до 6%, то у 2017 році прогнозується виплата орендної плати  пайовикам  від 7 до 10 відсотків від нормативно-грошової оцінки земель.

На сьогоднішній день до виплати приступили дванадцять сільгоспвиробників району. Вже виплачено 25 відсотків орендної плати за використання земельних часток (паїв) від нарахованої загальної суми орендної плати по району.

Активно приступили до розрахунків з орендодавцями та виплачують 9 відсотків від нормативно-грошової оцінки у ТОВ «Агростем», ФГ «Агро-Арам», СФГ «Шателюк», ТОВ «Колос Полісся» та ТОВ «Укр Агро РТ». Решта господарств приступлять до розрахунку за оренду земельних часток (паїв) у терміни згідно укладених угод.

Протягом 2017 року сільгосптоваровиробниками району перераховано до бюджетів усіх рівнів 14,5 млн.грн., в тому числі до районного бюджету 3,2 млн. грн., що на 1,5 млн. грн.. більше проти минулого року.

Індекс виробництва сільськогосподарської продукції за 9 місяців складає 139,5 %.

Під урожай 2018 року агроформуваннями району, за попереднім прогнозом, планується засіяти 9000 гектарів озимих зернових, що на 1200 гектарів більше попереднього року.

На сьогоднішній день підготовлено під посів 8000 гектарів земель. Вже посіяно близько 2000 гектарів озимих зернових та повністю проведено посів озимого ріпаку на площі 2800 гектарів.579-97896

Начальник управління

агропромислового розвитку