Eфективнe використання сільськогосподарських земель – основне джерело поповнення місцевих бюджетів.

Одним із доходів селян є отримання орендної плати за використання земельних часток (паїв), що в свою чергу являється основним джерелом наповнення місцевих бюджетів всіх рівнів.

Сільськогосподарськими підприємствами району проводиться робота по  виплаті орендної плати за оренду  власникам земельних часток (паїв).

Районною державною адміністрацією в поточному році рекомендовано керівникам агроформувань проводити розрахунки не менше ніж 7 відсотків від нормативно – грошової оцінки землі. Очікується, що власникам паїв буде виплачено 26 млн. грн., що буде перевищувати минулорічний показник на 8,5 млн. грн.

Станом на 13.10.2017 року до виплати орендної плати за оренду земельних часток (паїв) приступили 19 господарств. Вже виплачено  12,7 млн. грн.. орендної плати, в тому числі грішми – 4 млн. грн., зерном видано 2274 тонни на суму- 8,7 млн. грн. (з розрахунку за 1 тонну 3830 грн.).

Такі агроформування району як ТОВ «Агростем», ПАФ «Дружба», ФГ «Аго Арам»,  ТОВ «Укр АгроРТ», ТОВ «Колос Полісся», ПП «Некрашів» сплачують орендодавцям 9 відсотків від нормативно-грошової оцінки земельних ділянок, 11 господарств виплачують 7-8 відсотків. Решта сільськогосподарських підприємств активно готуються до розрахунків за користування земельними частками (паями): проводять нарахування орендної плати, складають списки у якій формі орендодавець бажає отримати орендну плату (зерном чи коштами). Після цього, згідно термінів указаних в договорах оренди, буде проведено розрахунки за оренду земельних часток (паїв).

Одночасно, із виплатою орендної плати власникам земельних часток (паїв), сплачується до  районного та сільських бюджетів податок на доходи фізичних осіб утриманий із орендної плати за використання земельних часток (паїв), уже сплачено 2,2 млн.грн., або 46 відсотків від прогнозованого.

Резервом для поповнення сільських бюджетів є укладання угод на використання земель між  сільськими, селищними радами, районною державною адміністрацією та агроформуваннями району на суму 4,4 млн. грн.

На сьогоднішній день, згідно укладених угод до сільських, селищних бюджетів, надійшло коштів в сумі 2,3 млн. грн., що становить 52,3%.

Вперше за використання земель, які оформлені в 2017 році на площі 4100 га до місцевих бюджетів додатково надійде 2,5 млн.грн., нині надійшло 0,8 млн. грн. що становить 32 відсотки.

За весь період використання земель  укладено соціальні угоди, які  перебувають в оренді площею 18200 га., що дасть можливість поповнити місцеві бюджети на 0,9 млн. грн. На даний час надійшло коштів в сумі 0,8 млн. грн. від  укладених угод.

Додатковим резервом поповнення місцевих бюджетів є сплата за використання земель під господарськими дворами. Дана робота розпочата. Необхідно додатково оформити близько 61 га даних земель, що дасть змогу отримати до місцевих бюджетів 0,8 млн. грн.

Подальша тісна співпраця між сільськими, селищними радами та сільськогосподарськими підприємствами є та буде прямим джерелом збільшення надходжень коштів до місцевих бюджетів.378481182_1_261x203_cvoy-pay-17-ga-sdam-v-arendu-na-45-let-odessa

Начальник управління АПР  РДА                   П.О. Трохименко

Share to Facebook