Статистика сайту

Інтерв’ю з головою Черняхівської районної державної адміністрації Миколою Івановичем Жилінським
Інтерв’ю з головою Черняхівської районної державної адміністрації Миколою Івановичем Жилінським
Вівторок, 06 Березня 2018 12:19
  • Миколо Івановичу, 2018 рік повинен стати визначальним у плані проведення децентралізації в нашому районі, що вже зроблено і які перспективи?Ж

Одержані  в результаті децентралізації повноваження та ресурси надали органам місцевого самоврядування більше можливостей для розвитку територій.

Наразі в районі створено дві об’єднані територіальні громади, які отримали додаткові преференції від держави – дотації та інвестиції з Державного фонду регіонального розвитку, додаткові податкові надходження, субвенції на освітню та медичну галузі.

Високівська сільська рада у 2016-2017 роках реалізувала 11 проектів за рахунок коштів державного бюджету та грантових коштів на суму більше 12 млн.грн. Це і нові дороги, капітально відремонтоване та утеплене приміщення  Високівськоїгімназії, сучасна їдальня, енергозберігаюче вуличне освітлення, посадочні безпекові майданчики. У 2018 році буде поліпшено матеріально-технічну базу Високівської гімназії за стандартами Нової української школи на 6,1 млн.грн. Затверджена документація на будівництво лікарської амбулаторії з житлом на 1-2 лікарі в с.Високе попередньою вартістю проекту 5-7  млн.грн.

Вільська сільська рада у  2017 році реалізувала 11 проектів на загальну суму 6,6 млн.грн. Проведено термомодернізацію та реконструкцію приміщень Зороківського козацького ліцею, Новопільської ЗОШ 1-ІІІ ст., Вільської ЗОШ 1-ІІІ ст., Вільського будинку культури, дошкільного навчального закладу с.Ксаверівка та ін.

Безумовний позитив реформи в тому, що усікоштивикористовуютьсясаме на потреби громади, створення комфортного і безпечного середовища для життя людей.

Подальша доля децентралізації залежить від рішення самого населення. Досвід новостворених громад в районі дає можливість порівнювати і робити висновки. Остаточне рішення за громадами і я думаю, що вони зроблять правильний вибір щодо свого майбутнього.

  • Пріоритетним залишається розвиток економіки району, як район виглядає на обласному рівні?

За оцінкою результативності діяльності районних державних адміністрацій та виконкомів міст обласного значення наш район  у 2017 році зайняв  5 місце проти  15 місця у   2016 році.

Значно покращилась інвестиційна діяльність та зовнішньоекономічна співпраця, в економіку району залучено 2 млн.дол.США прямих іноземних інвестицій. Обсяг капітальних інвестицій у 2017 році становив 109 млн.грн. Обсяг експорту товарів суб’єктами зовнішно-економічної діяльності у 2017 році склав 21 млн.дол.США, імпорту – 10 млн.дол.США.

Лідерами прямого  іноземного інвестування в економіку району є Данія, Польща, Нідерланди, Німеччина.

В інвестиційному співробітництві брали участь 12 підприємств району. Зовнішньоторгівельні операції здійснюють  з партнерами із 11 країн світу. Найбільші експортні поставки товарів надійшли до Данії, Нідерландів, Польщі. Найбільші імпортні надходження отримали з Польщі.

За рахунок динамічного зростання інвестицій, які трансформуються у інновації, у нові конкурентоздатні підприємства, здійснюється економічне зростання, технологічна модернізація, на цій основі підвищуються кількісні і якісні показники  господарської діяльності підприємств.

Питання стабільної роботи промислових підприємств району, збільшення асортименту продукції та поліпшення її якості постійно перебувають в полі зору керівництва райдержадміністрації, тому що промислові підприємства не лише створюють додаткові робочі місця, забезпечуючи добробут працівників і громадян в цілому, а і є головними донорами бюджету району.

В районі функціонують 975 суб’єктів підприємницької діяльності. З них 6 -середніх, 153 – малих та 816 фізичних осіб-підприємців.

Обсяг реалізованої промислової продукції підприємствами основного кола району за січень-квітень в порівнянні з аналогічним періодом минулого року зріс на  18,4% і склав 46,5 млн.грн.

Для зменшення адміністративних бар’єрів для розвитку бізнесу та спрощення процедур реєстрації в районі функціонує відділ надання адміністративних послуг. Створено зручні і доступні умови для отримання громадянами 77 видів адміністративних послуг. Протягом 2017-2018 років такі послуги отримали майже 10 тис.осіб.

Для забезпечення  відкритого діалогу влади з представниками підприємницького середовища, з метою вирішення проблемних питань, що виникають в процесі діяльності та шляхів їх вирішення, проведено 14 робочих зустрічей  з представниками суб’єктів підприємництва.

  • Що робиться в плані покращення благоустрою населених пунктів району?

В районі 282,4 км доріг загального користування місцевого значення та  18 км дороги міжнародного значення М-21 Виступовичі-Житомир-Могилів-Подільський.

За підтримки та допомоги керівництва облдержадміністрації проводиться експлуатаційне утримання автомобільних доріг місцевого значення, ліквідовано вибоїни  асфальтобетонного покриття з розламуванням та обрубуванням країв при товщині шару до 40мм площею 2380 м², вкладено асфальтобетону більше 220 тонн в напрямку дороги Черняхів-Коростишів. Виконано робіт на суму більше 1 млн. 100 тис.грн.

Проводиться ліквідація вибоїн та ремонт  асфальтобетонного покриття на  автомобільній дорозі Черняхів-Малин.

Проведено профілювання всіх автомобільних доріг загального користування білощебеневого покриття протяжністю 118 км.

У минулому році загальна площа прийнятих в експлуатацію житлових будівель становила 3336  м², що у 2 рази більше ніж за 2016 рік.

  • Традиційно наш район визначався як сільськогосподарський, чи змінилися пріоритети за останні роки?

Сільськогосподарська галузь завжди була однією з пріоритетних сфер як зовнішньоекономічного так і внутрішньоекономічного розвитку району. Адже питання організації виробництва, підтримки продовольчого забезпечення населення актуальні у всі часи.

Головним засобом виробництва в сільському господарстві є земля.

Під урожай 2018 року в агроформуваннях району проведено посів та посадку сільськогосподарських культур на площі 33,1 тис.га, що на 2,2 тис.га більше ніж у 2017 році. Зросли посівні площі зернових  культур на 3,37тис.га. Прогнозований валовий збір зернових очікується в розмірі 68 тис.тонн, що на 6,5 тис.тонн більше минулого року.

Значно зросли темпи розвитку тваринницької галузі району. Індекс виробництва валової продукції в галузі тваринництва складає 115 відсотків.

За 5 місяців 2018 року вироблено 1,5 тис.тонн молока, що на 19 відсотків більше ніж за аналогічний  період минулого року. На 20 відсотків зросли надої молока від однієї середньорічної корови. Найвищі надої молока отримано в ДП «Дан-Мілк» – 3361 кг.

ТОВ «Грін Ленд Славута» активно проводить реконструкцію тваринницьких приміщень свинокомплексу на 6 тис.голів, які в поточному році планується поповнити молодняком.

Реконструкція 4 приміщень свинокомплексу в с.Високе дасть змогу вирощувати більше 1,5 тис.голів свиней. Наразі вже завезено 200 голів молодняку породи Хермітаж.

Завершується виготовлення технічної документації на будівництво пташника на 1 млн.голів у с.Іванків.

ПП «Жерм» в поточному році розширює тваринницькі приміщення з метою збільшення поголів’я овець та птиці.

В цілому господарствами району у 2017 році залучено 72,5 млн.грн. інвестицій. Придбано 28 одиниць сучасної сільськогосподарської техніки.

Впродовж 5 місяців 2018 року в сільське господарство залучено 70,72 млн.грн., що складає 98 відсотків від показника минулого року.  Це – сучасна техніка, реконструйовані тваринницькі комплекси.

  • В соціальному плані населення району найбільше хвилює впровадження медичної реформи, яких змін чекати жителям району?

В районі проводяться заходи щодо підвищення доступності та якості медичного обслуговування. З цією метою розпочато реформу медичної галузі.  Проводяться заходи щодо реорганізації закладів первинної медико-санітарної допомоги з бюджетних установ у  комунальні некомерційні підприємства. З місцевих бюджетів виділено кошти для модернізації закладів первинної медицини. Вирішено питання пов’язані з матеріально-технічним забезпеченням: закуплено комп’ютерне устаткування, встановлено широкосмуговий Інтернет на суму 227 тис.грн. Створено належні умови для укладання декларацій між лікарем та пацієнтом за допомогою  електронної системи  охорони здоров’я  «E-health». Проводиться роз’яснювальна робота щодо можливості переходу лікарів сімейної медицини до власної (приватної) практики та порядку отримання ліцензій та ведення приватної практики як фізична особа-підприємець. Наразі вже заключено близько 5 тис. декларацій з пацієнтами.

З метою попередження серцево-судинних захворювань в районі реалізується урядова програма «Доступні ліки», якою в 2018 році скористалося 3,5 тис. чоловік.

Створено комфортні умови для молодих мам та дітей, проведено реконструкцію  пологового відділення Черняхівського територіального медичного об’єднання загальною вартістю 1,2 млн.грн.

Виготовлено проект на утеплення та термосанацію Черняхівського територіального медичного об’єднання загальною вартістю майже 20 млн.грн.

З районного бюджету виділено 130 тис.грн. на співфінансування для придбання ангіограма обласній лікарні.

За рейтинговими показниками у 2017 році медична галузь району посіла 1 місце в області.

  • Освіта – фундамент майбутнього, як почуває себе ця важлива галузь в районі?

Провідним напрямком роботи районної державної адміністрації є реформи освітньої галузі, подальше поліпшення умов навчання та виховання дітей.

За кошти ДФРР проводиться реконструкція покрівлі з утепленням фасадів Черняхівської гімназії. Вже завершено перекриття даху та ведуться роботи по утепленню фасадів, вартість проекту- 6,200 млн. грн. 30% фінансування йде з місцевих бюджетів.

Котельні усіх закладів загальної середньої освіти переведено на альтернативні види палива.

Відповідно до Меморандуму про співпрацю з розвитку інклюзивного середовища, підписаного між Благодійним фондом Порошенка та Житомирською обласною державною адміністрацією, реалізується проект щодо обладнання медіатеки в Черняхівській гімназії.

На виконання постанови Кабінету Міністрів України від 12 липня 2017 року № 545з метою забезпечення права дітей з особливими освітніми потребами на здобуття дошкільної та загальної середньої освіти шляхом проведення комплексної психолого-педагогічної оцінки розвитку дитини, надання психолого-педагогічної допомоги в районі утворено Комунальну установу «Інклюзивно-ресурсний центр» Черняхівської районної ради Житомирської області.

В рамках реформи освітньої галузі району виділено кошти з районного бюджету на співфінансування для придбання сучасної комп’ютерної техніки для учнів 1 класів.

Розпочато процес створення опорних шкіл в районі.

У 2017 роцівідкрито майданчики зіштучнимпокриттям у  Селянщинському спортивному ліцеї,у 2018 році –  у  Високівській ОТГ.

  • Реабілітація та адаптація учасників бойових дій дуже важлива справа, яка допомога учасникам АТО надається в районі?

Впродовж 2017-2018 років 19 військовослужбовців, які уклали контракт на військову службу отримали одноразову матеріальну допомогу з районного бюджету на суму 47,5 тис.грн. Додатково ще буде виділено 50 тис.грн.

За рахунок коштів місцевих бюджетів 266 чоловікам виплачено 223,5 тис.грн. матеріальної допомоги.

70 учасників антитерористичної операції проліковано в санаторно-курортних закладах. На лікування та медичну реабілітацію 37 учасників АТО виділено 60,5 тис.грн. з місцевих бюджетів.

Працевлаштовано 24 учасники антитерористичної операції, 1 отримав одноразову допомогу на відкриття підприємницької діяльності. 16 – пройшли навчання на курсах водії в ТОВ «Технічний ліцей».

Під особливою опікою перебувають діти учасників АТО. Вторік проліковано 24 дитини в санаторно-курортних закладах. Діти учасників АТО, які відвідують дошкільні заклади та навчаються в освітні закладах на 100 відсотків звільнені від плати за харчування, на 50 відсотків – за навчання в музичній школі. Всі діти отримали подарунки до Новорічних та Різдвяних свят. Впродовж останніх 2 років Мальованому Т.І. та Тарнавському О.О., які отримали інвалідність внаслідок АТО, придбано квартири за рахунок державних коштів в м.Житомирі.

  • Боротьба з корупцією – найгарячіша тема сьогодення, що зроблено в цьому плані на Черняхівщині?

В межах Закону України «Про запобігання корупції» при прийнятті на державну службу забезпечується  контроль процедури конкурсного добору кандидатів на заміщення вакантних посад, розстановки кадрів та проходження державної служби, проводиться спеціальна перевірка відомостей щодо осіб, які претендують  на зайняття посад, пов’язаних із виконанням функцій держави.

Забезпечено виконання законів України «Про доступ до публічної інформації», «Про звернення громадян» щодо вчасного, оперативного та неупередженого розгляду запитів та звернень. З початку року розглянуто та позитивно вирішено 355 звернень громадян та 15 запитів на публічну інформацію.

Всі державні службовці апарату райдержадміністрації своєчасно подали електронні декларації особи, уповноваженої  на виконання функцій держави і місцевого самоврядування, передбаченої Законом України «Про запобігання корупції».

Моя команда – це люди які хочуть змін, це апарат та структурні підрозділи райдержадміністрації, депутатський корпус, керівники підприємств, установ, організацій всіх галузей та небайдужі земляки.

Основне моє завдання – об’єднати всіх незалежно від партійної належності  до роботи на благо Черняхівського району.