Статистика сайту

Хід проведення жнив на Черняхівщині
Хід проведення жнив на Черняхівщині
п`ятниця, 13 Липень 2018 06:37

Цьогоріч, жнивна кампанія у районі  стартувала 4 липня. Враховуючи погодні умови нинішньої весни, жнива розпочато на тиждень раніше.      Нагадуємо, що необхідно зібрати ранні зернові та зернобобові культури на площі 12 050 га, інші культури – 3 932 га (озимий та ярий ріпак, гірчиця).    Разом площа до збирання ранніх сільськогосподарських культур становить 15982 га.DSCN8235

Агроформування  приступили до збирання врожаю ріпаку та ранніх зернових культур. Першими в поле вийшли комбайни ТОВ «Агростем», ПП «Жерм», ФГ «Шателюк». До них приєднались ПАФ «Дружба», ТОВ «МГМ АГРО», ПСПО «Браженське», ФГ «Агро-Арам».

За оперативною інформацією, станом на 12.07.2018 року, з площі 2600 га, озимого ріпаку господарствами зібрано 6760  тонн нового врожаю, при середній урожайності 26 ц/га.

Разом з тим, господарствами розпочато збір озимих зернових.

На сьогоднішній день зібрано 630 га озимої пшениці, що складає більше  5% до загальної площі посіву та валовий збір становить 2552 тонни, а урожайність 40,5 ц/га.

Наразі, на зборі ранніх зернових та озимого ріпаку залучено 24 зернозбиральні комбайни.

Всього на час усієї жнивної компанії  прогнозується задіяти 54 зернозбиральні комбайни. Навантаження на комбайн складе  292 га, а денний виробіток становитиме   24 га.

За сприятливих погодних умов збирання ранніх зернових та зернобобових культур планується провести за 12 робочих днів.

Незважаючи на те, що  врожайність сільськогосподарських культур у поточному році очікується дещо нижчою, валовий збір, завдяки збільшенню посівних площ під ранні зернові та зернобобові культури на 1500 га,   очікується на 2000 тонн більше проти минулого року.

Враховуючи погодні  умови, що склалися на даний час, керівникам агроформувань рекомендується, відразу після збирання сільськогосподарських культур, проводити лущення та дискування стерні з метою збереження вологи в грунті для проведення своєчасного і якісного посіву культур озимого клину, застосовуючи систему: комбайн з поля – трактор в поле. Відповідні роботи проводяться у ФГ «Шателюк», ТОВ «Агростем», ПП «Жерм» та інших.

Мабуть, як жодна інша пора у праці аграріїв, ця є найбільш очікувана, сповнена хвилювань і добрих сподівань.

Щиро бажаємо хліборобам зібрати весь вирощений врожай і доставити на тік без втрат.DSCN8252

                   Управління агропромислового розвитку райдержадміністрації