Чим живе сільське господарство?
вівторок, 11 Вересень 2018 07:07

Відразу після завершення збирання ранніх зернових та зернобобових культур, аграрії району приступили до підготовки техніки та зерно – приймальних пунктів до збирання пізніх зернових, круп’яних та технічних культур. Адже, площі зайняти під цими культурами складають 15877 гектарів, а саме; кукурудзи на зерно – 5700 гектарів, гречки та проса – 940 гектарів, соняшнику – 4800 гектарів, сої – 4400 гектарів, картоплі та овочів – 137 гектарів, що у півтора рази більше за зібрані площі ранніх зернових та зернобобових.original

До збору будуть залучатись як власні, так з інших регіонів високопродуктивні збиральні агрегати.

Разом з тим, проводиться підготовка грунту та посів сільськогосподарських культур озимого клину, яких за попередньою інформацією прогнозується  посіяти не менше 10 тисяч гектарів.

Погодньо – кліматичні умови, що склались в період оптимальних термінів  посіву озимих культур сприяють на отримання гарного урожаю. Заради цього,  агроформуваннями активно проводяться закупівлі мінеральних добрив, засобів захисту рослин та протруйників. Посів озимих культур проводитися високоврожайними сортами не нижче другої репродукції

На сьогодні посіяно  3700 гектарів озимого ріпаку, що вже перевищує показник минулого року, озимі зернові посіяно на площі майже  1000 гектарів. Першими до посіву озимини приступили у ТОВ «Агростем», ПП «Жерм» та у ФГ «Агро Арам».

В ПАФ «Дружба», єдиному в районі господарстві, що займається вирощуванням хмелю продовжується збирання духмяних шишок. За останні чотири роки площі зайняті під цією культурою в агроформуванні збільшились на 10 гектарів. Плантації засаджуються високоврожайними інтенсивними сортами. Чітко налагоджено весь процес збору, від зрізання стебел на плантаціях, перевезення їх до хмелекомплексу, обривання шишок, сушіння, пресування та відправки замовнику.

Із загальної площі насаджень картоплі  району 94 % вирощується у ПП «Жерм». На даний час, зібрано майже 50 гектарів при середній урожайності близько 200 центнерів з одного гектара.

В господарствах, які займаються розвитком галузі тваринництва, продовжуються роботи по підготовці приміщень до утримання в зимово – стійловий  період. Для годівлі тварин заготовлено  4500 тонн силосу, 900 тонн сінажу,  700 тонн сіна, 700 тонн зернофуражу та 400 тонн соломи.

На разі завершується заготівля кормів.

Індекс виробництва за вісім місяців 2018 року у тваринництві становить 102 %.

В агроформуваннях району проводиться нарахування орендної плати за використання земельних часток (паїв). Розпочато розрахунок у ТОВ «Агростем» та ПАФ «Дружба».

Загалом всі підготовчі роботи в агроформуваннях проводяться в стислі терміни з метою своєчасного збирання вирощеного урожаю.

Управління агропромислового розвитку.