Статистика сайту

Президент: Завдання французько-німецьких вертольотів Airbus Н-225 – боронити кордон та рятувати людей
Президент: Завдання французько-німецьких вертольотів Airbus Н-225 – боронити кордон та рятувати людей
Середа, 26 Грудня 2018 06:49

Президент, Верховний Головнокомандувач Збройних Сил України Петро Порошенко взяв участь у церемонії передачі сучасних вертольотів Airbus Н-225 Національній гвардії України та Державній службі України з надзвичайних ситуацій. Церемонія відбулася в міжнародному аеропорту «Бориспіль».

95a7d7e23f06c9a2b4b218b7c9bc2d22_1545388311_extra_large

Президент підкреслив, що «це непересічна подія, яскраве свідчення укріплення матеріальної бази для наших прикордонників, рятівників, підрозділів Національної гвардії».

 «Символ нашої ефективної співпраці між Україною та Євросоюзом взагалі та між Україною, Францією і Німеччиною, яка приносить конкретні плоди», – сказав Президент. Він зауважив, що Німеччина бере участь у спільному з Францією виробництві цих гелікоптерів.

 Президент відзначив технічні характеристики та можливості цих вертольотів, а саме їх злітну вагу в 11 тон, місткість – до 24 рятівників або пасажирів.

 За його словами, велика надійність і радіус дії більше ніж 1000 км дають можливість забезпечувати рятівні роботи в гірській місцевості та нести патрулювання в Азово-Чорноморському басейні. «Де ми маємо бути готові до будь-яких інцидентів, для авіаційної розвідки. Але основне завдання – боронити кордон, рятувати людей. Впевнений, що наші українські пілоти справляться з цією місією», – підкреслив Президент.

Глава держави відзначив, що цей проект був реалізований у дуже короткий термін. «Буквально менше року ми обговорювали цей проект з Президентом Франції Еммануелем Макроном та канцлером Німеччини Ангелою Меркель», – сказав Президент та відзначив роль Міністра внутрішніх справ Арсена Авакова та всієї переговорної команди у його практичному втіленні.

 Президент також наголосив, що поставив завдання долучити до цих процесів і Збройні Сили України.

 «Ми повинні мати і бойові вертольоти  Airbus, які посилять бойову міць Збройних Сил України для захисту суверенітету,  територіальної цілісності і незалежності України», – підкреслив Глава держави.

 Він додав, що другим етапом співпраці з компанією Airbus буде використання бойових вертольотів для потреб ЗСУ.

 Крім того Президент зазначив, що використання французько-німецьких гелікоптерів підвищить конкуренцію і швидкість модернізації авіаційних машин серед українських виробників.