Будьте обережні під час святкування Водохрещення
понеділок, 14 Січень 2019 08:17

У зв’язку зі святкуванням Водохреща Господнього, 19 січня, Черняхівський районний сектор УДСНС України у Житомирській області звертається із застереженням бути вкрай обережними, перебуваючи поблизу водних об’єктів під час святкування.
Необхідно дотримуватися норм безпечної поведінки під час святкування Водохрещення Господнього:4fbac1ae9814b22f440e824a6b165325_XL - копия
–     не залишайте без нагляду дітей поблизу  ставка, переконайтеся, що лід, на який ви виходите, достатньо міцний;
–    дотримуйтесь елементарних правил безпеки поводження на воді, тривале перебування у крижаній воді призводить до переохолодження організму, в людини може виникнути судома, припиняється дихання, можлива втрата свідомості;
–    обов’язково візьміть з собою теплий одяг, після купання обтеріться насухо рушником і одягніться.
Вважається, що освячена в цей день вода має цілющі властивості і справляє благодійний вплив на душевний та фізичний стан людини. Уже, сам акт занурення в крижану воду є свідченням сили волі, хоробрості і прагнення до покращення фізичного та духовного стану.
Та інколи, особливо у «святковому стані», люди стрибають в ополонку скоріше заради бездумного, показного геройства, аніж – самовдосконалення. Подібні спроби нібито очищення найчастіше й призводять до трагічних наслідків, зловживати подібним оздоровленням не варто. Більш того, не слід нехтувати рекомендаціями і застереженнями лікарів та дотримуватися певних правил.
По-перше, перед купанням обов’язково слід пробігтися, адже організм має розігрітися. По-друге, перебування в холодній воді понад 20 секунд має далеко не цілющі властивості. Третини хвилини цілком достатньо, щоб організм не тільки не змерз, але й зігрівся, і в кров «викинулися» гормони, які мають протизапальну дію.
Після занурення обов’язково треба розтертися рушником і зігрітися гарячим чаєм, або більш міцним напоєм в невеликій (100 грамів) кількості. І головне, займатися подібним екстримом – під наглядом медичного працівника.
Стосовно застережень, слід зазначити що під впливом холоду в організмі звужуються судини, збільшується частота серцевих скорочень, а це – пряма дорога до інсультів та інфарктів. І хоча лікарі, в цілому, погоджуються з тим, що короткочасне занурення в холодну воду корисне, застерігають від цього людей з певними вадами здоров’я, схильними до впливу холодової алергії – забороняють взагалі. Отже перед тим, як поринути в обійми крижаної води радимо завітати до лікаря і заручитися його згодою.
На випадок, якщо все ж таки доведеться надати допомогу потерпілому за відсутності медичного працівника, слід зробити наступне:
якомога швидше укрити потерпілого від вітру і холоду; замінити мокрий одяг;
якщо необхідно, зробити штучне дихання та непрямий масаж серця;
по-можливості дати йому гарячу їжу і питво.
Ні в якому разі не намагайтеся відігріти таку людину гарячою водою чи вогнем!

Будьте обережні при зануренні в крижану воду на Водохреща, не допускайте переохолодження організму!

Провідний інспектор Черняхівського РС

УДСНС України у Житомирській області

капітан служби цивільного захисту                                                 В.В. Грабовський