Інформація про порядок тимчасової зміни місця голосування виборців, виборча адреса яких знаходиться на території Автономної Республіки Крим, міста Севастополя, окремих територій Донецької та Луганської областей
понеділок, 21 Січень 2019 13:16

ВИБОРИ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ

31 березня 2019 року

630_360_1481482250-9770

Громадянам України, які проживають на території Автономної Республіки Крим, міста Севастополя, окремих територій Донецької та Луганської областей, створюються умови для вільного волевиявлення під час проведення виборів Президента України на іншій території України. Такі громадяни мають право реалізувати своє право голосу на виборах шляхом тимчасової зміни місця голосування без зміни виборчої адреси, звернувшись до відповідного органу ведення Державного реєстру виборців не пізніш як за п’ять днів до дня голосування.

Заява про тимчасову зміну місця голосування подається виборцем до органу ведення Державного реєстру виборців за вказаним у заяві місцем перебування виборця в день виборів чи місцезнаходженням виборчої дільниці, яку він просить визначити місцем його голосування.
При поданні заяви громадянин повинен пред’явити документ, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України, – паспорт громадянина України або тимчасове посвідчення громадянина України (якщо особа нещодавно набула громадянство України).

Виборці, виборча адреса яких знаходиться на території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя, на тимчасово окупованих територіях районів, міст, селищ і сіл, їх частин у Донецькій та Луганській областях, межі та перелік яких визначаються Президентом України у порядку, передбаченому Законом України “Про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях”, можуть не додавати до заяви документи, які підтверджують необхідність тимчасової зміни місця їх голосування.

Орган ведення Державного реєстру виборців сприяє громадянам у визначенні виборчої дільниці та при поданні ними заяви щодо тимчасової зміни місця голосування надає необхідну правову допомогу.

Отже, для реалізації виборцем, виборча адреса якого знаходиться на території Автономної Республіки Крим, міста Севастополя, окремих територій Донецької та Луганської областей, свого права голосу на чергових виборах Президента України 31 березня 2019 року йому необхідно до 25 березня включно подати заяву про тимчасову зміну місця голосування до відділу ведення Державного реєстру виборців апарату райдержадміністрації.

Звертаємо увагу на те, що тимчасова зміна місця голосування без зміни виборчої адреси забезпечує включення виборця до списку виборців одноразово – на день голосування. У разі призначення повторного голосування з виборів Президента України виборцям необхідно повторно звернутися до органу ведення Державного реєстру виборців щодо тимчасової зміни місця голосування вже на дату проведення повторного голосування.

Адреса відділу ведення Державного реєстру виборців апарату Черняхівської РДА: смт Черняхів, вул. Майдан Рад, 1, каб. №22 (праве крило, І поверх).

Телефони для довідок: 4-82-92, 4-16-58.