Світ має відкрити для себе Україну – Президент про модернізацію транспортної інфраструктури та розвиток туризму
понеділок, 11 Лютий 2019 14:41

«Ми починаємо модернізацію української транспортної інфраструктури. Унікальне географічне положення України ми точно найкращим чином використаємо», – заявив Президент Петро Порошенко на Всеукраїнському громадському форумі «Відкритий діалог».936dc809e3d6ddfc87f37f90a6322d11_1549714007_extra_large

Глава держави нагадав, що минулого року вперше за роки незалежної України було відкрито новий Бескидський тунель, який став найбільшим інфраструктурним проектом. За його словами, сьогодні понад 60% експортного напрямку залізницею буде й ти саме через цей тунель: «Здешевимо послуги – підвищимо конкурентоздатність українських товарів».

«Цього року триватиме модернізація рухомого складу «Укрзалізниці». На лінії вийдуть десятки нових локомотивів General Electric, про укладання контракту щодо них я домовився з Президентом США Дональдом Трампом, отримуючи надзвичайно привабливі пільгові умови кредитування для постачання їх для української залізниці.  Швидкісними потягами «Інтерсіті» скоро можна буде дістатися до кожного обласного центру», – сказав він.

За словами Президента, найвищими темпами розвиваються авіаперевезення. «Цьому сприяє і наша цілеспрямована політика відкриття українського авіаринку для лоукостерів», – зазначив Петро Порошенко та нагадав, що 11 червня 2017 року, коли було започатковано безвізовий режим з країнами Євросоюзу, було багато сумнівів чи будуть по кишені українцям подорожі до Європи. «Лоукостери, які за цей рік зайняли потужне місце в Україні, продають квитки за 10, 15, 20, 30 євро до більшості європейських столиць. І безвізовий режим насправді почав працювати», – зауважив він.

Президент також додав: «Головні повітряні ворота країни – аеропорт «Бориспіль» минулого року прийняв майже 13 мільйонів пасажирів. Цього ніколи не було. Вражаючий прогрес демонструє аеропорт Львова.  Нова злітна смуга будується в Одесі. У Дніпрі скоро постане новий великий аеропорт».

Петро Порошенко також зазначив, що покращення ситуації з основними дорогами вже позитивно вплинуло на туристичну галузь. В уряду великі плани для відновлення багатьох майже знищених у попередні роки автошляхів.

«Поки що туризм забезпечує лише 1,5% ВВП України, у той час як у світовому ВВП туризм складає майже 10%. Отже, нам є куди зростати», – зазначив він.

«Я хочу наголосити, що розвиток туризму має відбуватися не лише в Києві, Дніпрі, Харкові, Одесі та Львові. В Україні не буде туристичної периферії. В селі буде розвиватися зелений туризм, а в кожному місті обласного підпорядкування  будуть знайдені привабливі об’єкти нашої історії і культури, куди почнуть їздити українці, щоб добре знати Україну,  добре знати нашу історію А за ними точно поїдуть іноземці», – також сказав Президент.

«Ми самі лише відкриваємо для себе природу і культуру власної країни, відвідуючи її різні куточки. І мені подобається, що це стає модним», – сказав Петро Порошенко. Він зауважив, що раніше люди все життя жили в одному місті чи селі і не виїжджали за його межі, а тепер можуть подорожувати.

«І світ має відкрити для себе Україну», – сказав Президент.

Він підкреслив, що туризм, так само як і високотехнологічні галузі, забезпечує додаткові доходи і робочі місця в багатьох інших сферах – в готельному, ресторанному, торговельному бізнесі, на транспорті, в сфері розваг, фінансових послуг.  «Це – колосальний ринок для малого та середнього бізнесу. Це дає можливості розвиватися, ставати підприємцями», – зазначив Президент.

Петро Порошенко підкреслив, що пісенний конкурс Євробачення-2017, минулорічний фінал Ліги чемпіонів у Києві показали, що Україна навіть в умовах російської агресії може бути гідним господарем спортивних чи культурних подій високого міжнародного рівня.

Із сайту Президента України