АФРИКАНСЬКА ЧУМА СВИНЕЙ!!!
вівторок, 12 Березень 2019 09:52

Африканська чума свиней – вірусна хвороба, яка характеризується великою загибеллю тварин. Хворіють домашні і дикі свині незалежно від віку та породи.590811

У свиней спостерігається висока температура (41°С і вище), яскраво червоні плями на шкірі, позиви до блювання. Хворі свині більше лежать, важко підіймаються й ледве рухаються, можливі епілептичні припадки, загибель до 100%. Лікування хворих на чуму свиней не розроблено! Хворих тварин негайно умертвляють і спалюють.

На даний час в Україні зареєстровано більше 100 випадків захворювання АЧС.

Причиною поширення хвороби на певній території є міграція диких свиней заражених вірусом. Із секретами вірус виділяється в навколишнє середовище, на територію господарств вірус може потрапити з технікою, людьми та іншим  інвентарем які  працюють на полях.  Перш за все господарства всіх форм власності досі нехтують елементарними правилами біобезпеки, власникам необхідно не допускати сторонніх у своє господарство, перевести його на «закритий» режим роботи, унеможливити контакт із дикими тваринами, постійно вести боротьбу з гризунами. Слід виключити годівлю свиней кормами тваринного походження або харчовими відходами, краще використовувати корми тільки промислового виробництва.

Забороняється проводити подвірний забій та реалізацію свинини без проведення передзабійного та післязабійного огляду спеціалістами державної ветеринарної служби. Забороняється купувати живих свиней та продукцію свинарства у місцях несанкціонованої торгівлі або завозити свиней чи продукцію свинарства з інших регіонів без узгодження з державною ветеринарною службою.

Сприяти фахівцям ветмедицини в проведенні обстеження поголів’я свиней, його вакцинації проти класичної чуми свиней та інших обробок.

У випадку загибелі свиней чи виявленні трупів диких кабанів одразу повідомляти державну ветеринарну службу. Категорично забороняється викидати або проводити захоронення трупів тварин  у невстановлених місцях.

Черняхівське районне управління ГУ Держпродспоживслужби в Житомирській області