Весняно-польові роботи набирають обертів
середа, 20 Березень 2019 14:24

Для агроформувань району весняно-польові роботи – це напружений етап річного циклу агропромислового виробництва.

трактор

Характерною особливістю цьогорічної весни є невелика кількість вологи в грунті. Цей факт змушує аграріїв прискореними темпами проводити весь комплекс весняно-польових робіт з метою максимально ефективно використання вологи. Тому, важливим агротехнічним засобом на даному етапі є закриття вологи в грунті.

Станом на 20 березня поточного року закриття вологи у сільськогосподарських підприємствах проведено на площі близько 3500 га.

Господарствами повністю завершено підживлення озимого ріпаку на площі 3200 га та озимих зернових на площі 9300 га.

Включилися у підживлення і власники особистих селянських господарств.

Забезпеченість мінеральними добривами становить майже 100%.

Закінчено підготовку та ремонт наявної сільськогосподарської техніки.

Упродовж минулого року сільськогосподарськими підприємствами було придбано 30 одиниць сучасної сільськогосподарської техніки на суму 104,4 млн. гривень.

Для своєчасного проведення всіх робіт планується задіяти 100 тракторів та понад 200 грунтообробної та посівної техніки.

Під вирощування ярих культур урожаю 2019 року в районі прогнозується задіяти близько 21 500 га сільськогосподарських угідь, з яких 3500 га ранніх зернових, 5800 га пізніх зернових та круп’яних культур, понад 10 000 га технічних культур, картоплі та овочів – 180 га, кормових культур 2000 га.

Для цього в господарствах було своєчасно заготовлено якісний насіннєвий  матеріал ранніх ярих зернових культур на 104% з урахуванням страхового фонду, переважна більшість якого високих репродукцій.

Продовжується заготівля необхідної кількості насіння технічних культур та кукурудзи.

Агроформуваннями району проведено роботи з веснооранки на площі 700 га та підготовці грунту на площі 400 га.

Одночасно розпочато посів ранніх зернових у ФГ «Шателюк», де  вівса посіяно на площі 100 га та ярої пшениці на площі 50 га, разом з тим розпочато посів гірчиці на площі 400 га в ПП «Жерм».

У ПАФ «Дружба» проводяться роботи на хмільниках. На даний час розорано та  підрізано кореневищ хмелю на площі 14 га.

Активно включились у проведення комплексу весняно-польових робіт такі господарства, як ПП «Жерм», ТОВ «Агростем», ПП «Колос Полісся», ФГ «Агро Арам», ФГ «Шателюк» та ПАФ «Дружба».

Керівники сільськогосподарських підприємств створюють належні умови праці для працюючих, особливу увагу приділяють дотриманню вимог охорони праці та пожежної безпеки при проведенні весняно-польових робіт.

Завдяки своєчасно проведеній підготовчій роботі, ефективному використанню техніки  та за сприятливих кліматичних умов всі заплановані роботи будуть проведені в оптимальні агротехнічні терміни.

Управління агропромислового розвитку райдержадміністрації.