Статистика сайту

Як отримувати від держави щомісячну компенсацію на послуги няні?
Як отримувати від держави щомісячну компенсацію на послуги няні?
Понеділок, 15 Квітня 2019 12:09

З початку 2019 року кожна українська родина може офіційно найняти няню для догляду за дитиною до трьох років та отримувати компенсацію за її послуги від держави. Таку підтримку батьки можуть отримувати щомісяця, якщо звернуться до органів соцзахисту з відповідною заявою.

nurse

Нагадаємо, що з 1 січня 2019 року держава повертає 1626 грн щомісяця за послуги «муніципальної няні». Проте для того, щоб отримувати ці кошти, родина має виконати кілька умов:

 

  • підписати офіційний договір з нянею про догляд за дитиною (угода може бути без нотаріального завірення);
  • мати документи, які підтверджують оплату праці няні.

А «муніципальна няня» має оформити підприємницьку діяльність, яка дозволяє надавати такі послуги, як догляд за дітьми.

Як отримати відшкодування за послуги няні?

Кожна родина, в якій є дитина віком до 3-х років може скористатися державною підтримкою та отримувати кожного місяця по 1,6 тис. грн для відшкодування послуг. Для цього потрібно із заявою звернутися до місцевих органів соціального захисту та надати необхідний пакет документів.

Крок 1. Написати заяву про намір отримувати компенсацію за послуги «муніципальної няні» для своєї дитини. Це може зробити один з батьків. А також заяву про перерахування коштів для компенсації послуги «муніципальна няня» із зазначенням рахунка в установі банку.

Крок 2. Разом із заявою потрібно подати копію угоди/договору про здійснення догляду за дитиною до трьох років між отримувачем послуги «муніципальна няня» та муніципальною нянею.

Крок 3. Надати органам соціального захисту підтверджувальні документи щодо оплати «муніципальній няні» послуги з догляду за дитиною до трьох років (чек, розрахункова квитанція, виписка з банківського рахунка).

Крім того, до заяви додаються копії таких документів:

  • свідоцтва про народження дитини;
  • сторінок паспорта отримувача компенсації послуги «муніципальна няня» з даними про прізвище, ім’я та по батькові, дату його видачі та місце реєстрації;
  • документа про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків (крім фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків, офіційно повідомили про це відповідному контролюючому органові та мають про це відмітку в паспорті) отримувача компенсації послуги «муніципальна няня»;
  • рішення про встановлення опіки (у разі здійснення опіки над дитиною).

Компенсація послуги «муніципальна няня» призначається на термін здійснення догляду за дитиною до трьох років, визначений у договорі/угоді щодо здійснення догляду за дитиною до трьох років, укладеній між отримувачем послуги «муніципальна няня» та муніципальною нянею. Виплата компенсації послуги «муніципальна няня» проводитьсящомісяця на підставі поданих отримувачем послуги «муніципальна няня» підтверджувальних документів щодо оплати муніципальній няні послуги з догляду за дитиною до трьох років.

Нагадаємо, що на Житомирщині 16 жителів області вже подали необхідний пакет документів для отримання компенсації за послуги няні.