Статистика сайту

ОТГ області запрошують до участі у конкурсі Сталий енергетичний розвиток
ОТГ області запрошують до участі у конкурсі Сталий енергетичний розвиток
середа, 17 Квітень 2019 11:10

Серед малих та середніх громад України (з чисельністю населення не більше 100 тисяч) оголосили III етап конкурсу на розробку в 2019 році планів дій сталого енергетичного розвитку та клімату (SECAP). Конкурс організований в рамках проекту «Організація співпраці малих міст України, громадянського суспільства та експертного середовища у питаннях енергобезпеки». Подати заявку ОТГ області можуть до 4 червня поточного року.

Хто може взяти участь: органи місцевого самоврядування – міські та селищні ради, об’єднані територіальні громади України, які приєдналися, або мають бажання приєднатися до Європейської ініціативи – (Covenant of Mayors) – «Угода мерів», ініційованої Європейською комісією з метою забезпечення реалізації політики сталого енергетичного розвитку та зменшення викидів парникових газів на території громади не менше ніж на 30% до 2030 року.

План дій сталого енергетичного розвитку (ПДСЕР) – це стратегічний документ для забезпечення сталого розвитку міст різних країн світу, що передбачений Європейською ініціативою «Угода мерів». Документ розробляють та впроваджують для вирішення сучасних глобальних екологічних та енергетичних проблем (парниковий ефект і пов’язані з ним негативні зміни клімату, вичерпність викопних енергоресурсів тощо). Учасники «Угоди мерів» добровільно зобов’язуються підвищувати енергоефективність та нарощувати використання альтернативних і відновлюваних джерел енергії на своїх територіях, а отже – скорочувати споживання традиційних видів палива та зменшувати викиди вуглекислого газу (СО2) у навколишнє середовище.

Вимоги до учасників конкурсу:

 • місто, селище, ОТГ з фактичною кількістю населення не більше 100 тис. жителів (за результатом останнього перепису населення), яке приєдналося, або планує приєднатися до Меморандуму про співпрацю в інноваційній та науково-виробничій сфері;
 • можливість надання не менше 50% співфінансування проведення інвестиційних розрахунків в межах концепції залучення нових технологій, ефективного та ощадливого використання енергетичних ресурсів, надання якісних енергетичних послуг, підвищення енергетичної безпеки, захисту довкілля, забезпечення сталого розвитку поселень та заходів з формування реєстру інвестиційних проектів громади.

Кінцевий термін подачі заявок: 04 червня 2019 р. 16 год. 00 хв. Пріоритети будуть надаватися учасникам, які мають готовність до просування партнерських проектів сталого розвитку в галузі:

 • енергобезпеки та диверсифікації джерел енергії, зменшення витрат енергоносіїв;
 • збереження довкілля, благоустрою територій;
 • енергозбереження на об’єктах комунальної власності;
 • модернізації технологій у житлово-комунального секторі та використання альтернативних джерел енергії;
 • організації партнерства «громада-бізнес-влада»;
 • стратегічного планування, комплексної оцінки середовища, адаптації та пом’якшення наслідків зміни клімату;
 • моніторингу дій влади та навчання громади (громадський нагляд та контроль);
 • формування енергетичного бюджету громади;
 • просування м’яких інформаційних заходів;
 • впровадження комплексних заходів скорочення витрат.

Роботи з написання планів дій сталого енергетичного розвитку та клімату (SECAP) будуть виконуватися в 2019 р. експертами, учасниками проекту «Організація співпраці малих міст України, громадянського суспільства та експертного середовища у питаннях енергобезпеки».

Умови участі:

 • учасник конкурсу надає заповнену аплікаційну форму (формат Word документ) та її сканкопію з підписом голови громади і печаткою (формат PDF);
 • лист на офіційному бланку з підтвердженням про співфінансування;
 • заповнену «Анкету для визначення рейтингу громади».

Всі матеріали необхідно надсилати на пошту громадської організації:lubnyfound@gmail.com,  у темі листа вказати: konkurs_secap_назва громади.

Контактний телефон: 095 317 24 47, 098 290 36 36 Руслан Щербаков.