На Житомирщині сільгоспкооперативи можуть отримати до 200 тис. грн на придбання техніки та обладнання. УМОВИ
середа, 15 Травень 2019 07:06

Другий рік поспіль на Житомирщині підтримують розвиток сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів (СОК), які мають шанс отримати до 200 тис. грн компенсації на придбання обладнання та техніки.

У 2017 році 2 молочні кооперативи з Любарського та Баранівського районів отримали понад 253 тис. грн відшкодування з обласного бюджету на придбання техніки.

e5707ab-milk-cooperation

Цьогоріч в обласному бюджеті передбачили ще 1 млн грн на підтримку СОК на Житомирщині.

Фінансова підтримка надається кооперативам у розмірі до 90% вартості техніки та обладнання без урахування сум податку на додану вартість, але максимум –  200 тисяч гривень на один кооператив. Конкурсна комісія визначає переможців та встановлює суму фінансової підтримки.

ОДА продовжує приймати заявки від будь-яких видів СОК – молочарського, м’ясного, плодово-ягідного, плодово-овочевого та інших напрямків діяльності. Така компенсація виплачується СОК один раз у рік.

Прийом заявок триває до 1 листопада 2019 року. Кооперативам необхідно подати до конкурсної комісії такі документи:

• заявку;
  • копію статуту кооперативу;
  • проект розвитку (бізнес-план) з визначенням пріоритетного напряму діяльності кооперативу і кошторис на придбання сільськогосподарської техніки та технологічного обладнання;
  • відомості з ЄДРПОУ (витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців);
  • довідку про відсутність (наявність) заборгованості з податків ізборів, видану органами державної фіскальної служби;
  • довідку про реквізити банківського рахунку кооперативу;
  • виписку з банківського рахунку кооперативу про наявність фінансових ресурсів, достатніх для оплати 10 відсотків вартості техніки та технологічного обладнання, заявленої у кошторисі та вартості податку на додану вартість.

Документи приймаються за адресою: м. Житомир, вул. Мала Бердичівська, 25, департамент агропромислового розвитку та економічної політики обласної державної адміністрації каб. 212. Телефон для довідок: (0412) 47-46-28.

Окрім обласної підтримки, у 2019 році кооперативи можуть отримати відшкодування і з державного бюджету. Детальніше ТУТ.

Нагадаємо, що у 2019 році на реалізацію Програми розвитку агропромислового комплексу передбачили 10 млн 150 тис. грн в обласному бюджеті.

Довідково: Сільськогосподарський кооператив – це юридична особа, яка утворюється виробниками сільськогосподарської продукції та які добровільно об’єдналися для спільної господарської та іншої діяльності.

Кооператив створюється його засновниками на добровільних засадах і засновниками можуть бути громадяни України та юридичні особи, зареєстровані в Україні. Далі рішення про створення кооперативу приймається його установчими зборами, а чисельність членів кооперативу не може бути меншою ніж три особи.