Президент України Петро Порошенко закликав послів країн Великої сімки та ЄС продовжити підтримку України
четвер, 16 Травень 2019 08:09

Президент України Петро Порошенко провів зустріч з послами країн Великої сімки та Європейського Союзу.

Петро Порошенко подякував за потужну підтримку України з боку Великої сімки та ЄС протягом п’яти останніх років.

74a40342e5997956f60d9622364c7618_1557933151_extra_large-1024x678Глава держави закликав країни Великої сімки та ЄС посилювати підтримку України у забезпеченні реформ та у справі відновлення суверенітету і територіальної цілісності Української держави, а також продовжувати вірити в її успішне майбутнє.

Петро Порошенко підкреслив, що питання України є об’єднуючим елементом у зовнішній політиці Великої сімки та Європейського Союзу, і повинно залишатися таким і в майбутньому.

Особливу увагу було приділено питанню продовження санкційної політики проти Росії, а також консолідації міжнародних зусиль для звільнення українських заручників і моряків, які незаконно утримуються РФ.

Під час зустрічі було обговорено значний прогрес України на шляху реформ, що визнається міжнародними партнерами нашої держави.

Глава держави звернувся до присутніх послів з проханням продовжити підтримку України. «Я звертаюсь до вас з проханням продовжити підтримку України, особливо враховуючи ситуацію з безпекою. Продовжити підтримку нашої країни на шляху реформ. Це є надзвичайно важливим», – сказав Президент. При цьому він подякував Послам «за сильну позицію дотримання принципу «нічого про Україну без України».

Присутні посли відзначили високий рівень організації президентських виборів та його демократичний і конкурентний характер. При цьому було зазначено важливість позиції діючого Президента в цьому процесі.

«Ми згадуємо багато успішних і важливих реформ, які були зроблені за вашого лідерства. Особливо це стосується реформування банківського сектору. І як приклад я особливо хочу відзначити успішну націоналізацію «Приватбанку», – наголосила Надзвичайний і Повноважний Посол Французької Республіки Ізабель Дюмон від імені послів Великої сімки.

Серед інших успішних реформ вона відзначила децентралізацію, реформування судової системи, боротьбу з корупцією, запровадження верховенства права та реформи в енергетичному секторі.

В свою чергу, Глава Представництва Європейського Союзу в Україні Хюг Мінгареллі зазначив: «Ви змінили країну за останні п’ять років. В цьому немає ніяких сумнівів. Це беззаперечний факт. Україна сьогодення немає нічого спільного з Україною 2014 року. І ми усі розуміємо ваш особистий внесок в цьому прагненні. Ви наблизили Україну до Європейського Союзу».