Статистика сайту

Президент України Петро Порошенко закликав послів країн Великої сімки та ЄС продовжити підтримку України
Президент України Петро Порошенко закликав послів країн Великої сімки та ЄС продовжити підтримку України
Четвер, 16 Травня 2019 08:09

Президент України Петро Порошенко провів зустріч з послами країн Великої сімки та Європейського Союзу.

Петро Порошенко подякував за потужну підтримку України з боку Великої сімки та ЄС протягом п’яти останніх років.

74a40342e5997956f60d9622364c7618_1557933151_extra_large-1024x678Глава держави закликав країни Великої сімки та ЄС посилювати підтримку України у забезпеченні реформ та у справі відновлення суверенітету і територіальної цілісності Української держави, а також продовжувати вірити в її успішне майбутнє.

Петро Порошенко підкреслив, що питання України є об’єднуючим елементом у зовнішній політиці Великої сімки та Європейського Союзу, і повинно залишатися таким і в майбутньому.

Особливу увагу було приділено питанню продовження санкційної політики проти Росії, а також консолідації міжнародних зусиль для звільнення українських заручників і моряків, які незаконно утримуються РФ.

Під час зустрічі було обговорено значний прогрес України на шляху реформ, що визнається міжнародними партнерами нашої держави.

Глава держави звернувся до присутніх послів з проханням продовжити підтримку України. «Я звертаюсь до вас з проханням продовжити підтримку України, особливо враховуючи ситуацію з безпекою. Продовжити підтримку нашої країни на шляху реформ. Це є надзвичайно важливим», – сказав Президент. При цьому він подякував Послам «за сильну позицію дотримання принципу «нічого про Україну без України».

Присутні посли відзначили високий рівень організації президентських виборів та його демократичний і конкурентний характер. При цьому було зазначено важливість позиції діючого Президента в цьому процесі.

«Ми згадуємо багато успішних і важливих реформ, які були зроблені за вашого лідерства. Особливо це стосується реформування банківського сектору. І як приклад я особливо хочу відзначити успішну націоналізацію «Приватбанку», – наголосила Надзвичайний і Повноважний Посол Французької Республіки Ізабель Дюмон від імені послів Великої сімки.

Серед інших успішних реформ вона відзначила децентралізацію, реформування судової системи, боротьбу з корупцією, запровадження верховенства права та реформи в енергетичному секторі.

В свою чергу, Глава Представництва Європейського Союзу в Україні Хюг Мінгареллі зазначив: «Ви змінили країну за останні п’ять років. В цьому немає ніяких сумнівів. Це беззаперечний факт. Україна сьогодення немає нічого спільного з Україною 2014 року. І ми усі розуміємо ваш особистий внесок в цьому прагненні. Ви наблизили Україну до Європейського Союзу».