Нагадування керівникам про проходження працівниками медичних оглядів!
п`ятниця, 17 Травень 2019 08:59

Хорошівське відділення управління виконавчої дирекції Фонду  соціального страхування України у Житомирській області тримає питання охорони праці на виробництві на постійному контролі. Спеціалісти відділення постійно проводять роз’яснювальну та профілактичну роботу щодо проходження працівниками різних підприємств медичного огляду.

medicinskoe-osvidetelstvovanie-pri-dtp-oformlenie_5

Метою будь-якого медичного огляду працівника є визначення стану його здоров’я, зокрема, можливості виконання ним певних трудових обов’язків.  Проведення обов’язкових медичних оглядів сприяє виявленню на початковій стадії професійних захворювань у працівників, встановлення у разі необхідності медичних протипоказань щодо виконання окремих видів робіт.

У законодавстві України чітко визначено категорії працівників, наведенео перелік професій, видів діяльності, виробництв і організацій, співробітники яких підлягають обов’язковим медичним оглядам. Керівник повинен організувати за свій рахунок проведення медичних оглядів та проконтролювати хід виконання даного огляду.

Медичний огляд обов’язковий для наступних категорій працівників: зайнятих на важких роботах; на роботах зі шкідливими чи небезпечними умовами праці; на роботах, де є потреба у професійному доборі; осіб віеом до 21 року (незалежно від профнсії та виду діяльності).

За результатами медогляду оформляється заключний акт, в якому відображається стан здоров’я всіх працівників, які пройшли обстеження, виявлені протипоказання щодо подальшої роботи у окремих з них, інші фактори. Зазначені в акті вимоги є обов’язковими до виконання для працівника і роботодавця. Результати медоглядів зобов’язують роботодавців поліпшувати умови праці робітників для безпеки їх здоров’я.

Нагадуємо, що один примірник заключного акту та по-іменні списки працівників роботодавець надсилає до відділення робочого органу виконавчої дирекції Фонду.

Працівників, які не пройшли в установлений термін медогляд, роботодавець відстороняє від роботи, а також не допускає до роботи тих працівників, яким за медичним висновком така робота протипоказана за станом здоров’я.

Досвід нашої роботи свідчить, що значно дешевше забезпечити проведення профілактичних заходів із запобігання професійним захворюванням та іншим випадкам загрози здоров’ю працівників, викликаними умовами праці, ніж потім ліквідувати їх наслідки. Тому не зволікайте і вчасно організовуйте проходження медичних оглядів для працівників.

Начальник Хорошівського відділення

УВД ФССУ у Житомирській області                                                                                                                                              О.В.Ющенко