Про стан ведення сільського господарства в районі
середа, 12 Червень 2019 10:14

Для сільгоспвиробника цієї весни природа створила неймовірно складні і разом з тим протилежні умови для проведення весняно-польових робіт.

Так, характерною особливістю початку весняно-польових робіт була недостатня кількість вологи в грунті.

За даними Житомирської метеостанції за березень місяць випало 66% опадів до норми (норма 31 млн,  випало 20,5 млн). Цей фактор змушував сільгоспвиробників прискореними темпами проводити комплекс робіт з метою максимально ефективного використання вологи. Тому, важливим фактором було закриття вологи в грунті.

У травні місяці природа створила протилежні умови.

selskoe-hozyaystvo

За даними тієї ж метеостанції в травні випало 259 % опадів до норми (норма 58 млн,  випало 149,6 млн).

Тому, такі ускладнені природні умови для аграріїв не дали можливість своєчасно провести весняно-польові роботи, що в свою чергу привело до додаткових витрат.

Агроформування, в яких посіяна озимина під урожай цього року, є в кращій ситуації в плані розвитку зернового господарства.

Посіви озимих зернових в гарному стані.

Сільськогосподарські підприємства району своєчасно провели підкормку та захист таких посівів.

Всього в районі площа озимих зернових становить 9300 га, що на 1500 га більше попереднього року.

Також є гарними посіви озимого ріпаку, які займають площу 3300 га, що на рівні минулого року.

Разом з тим, ранніх ярих зернових та зернобобових посіяно майже на 1500 га менше проти минулого року. Тому загальна площа ранніх зернових та зернобобових культур становить трохи більше як 11000 га , це на рівні минулого року.

Щодо інших сільськогосподарських культур , то  з оперативних даних управління агропромислового розвитку райдержадміністрації, станом на 01.06.2019 року посіяно 5500 га сої, що на 1800 га більше минулого року. Проте кукурудзи на зерно посіяно 4300 га, що на 1400 га менше минулого року. Соняшнику посіяно майже на рівні минулого року (4300 га). Менше посіяно гречки та проса.

Разом посівні площі становлять близько 34 000 га.

Недосіяні площі, за попередніми даними, можуть становити близько 1300 га.

У деяких господарствах недосів становить 10-50 га, а в деяких понад 100 га.

Разом з тим, ще тільки закінчилась посівна кампанія, сільгоспвиробники думають про проведення жнив, адже до збирання ранніх культур залишився місяць.

Жнива завжди були підсумком роботи селянина.

У поточному році в господарствах району підлягає збиранню 14700 га ранніх сільськогосподарських культур, із них:

11000 га  – ранніх зернових та зернобобових культур;

3300 га  – ріпаку;

400 га  – гірчиці.

Для виконання робіт по збиранню врожаю в районі є весь технічний потенціал. На сьогодні у господарствах району проводиться підготовка збиральної техніки, сушильного та вагового господарства, складських приміщень та інше.

Відбулися зміни у галузі тваринництва.

За п’ять місяців 2019 року господарствами  району вироблено 13294 центнерів молока, що становить 90% до відповідного періоду минулого року, звідси продуктивність дійного стада склала 2124 кг  (95% до м.р.).

Вирощено м’яса всіх видів тварин в живій вазі – 1388 центнерів, що становить 134% до відповідного періоду минулого року, в тому числі ВРХ – 434 центнери (100%), свиней – 947 центнерів (160%). Середньодобові прирости ВРХ склали – 539 гр. (+46 гр. до м.р.), свиней  – 719 гр. ( +325гр. до м.р.).

Індекс виробництва валової продукції у галузі тваринництва за січень-травень  поточного року склав 109 %.

На даний час господарствами району проводиться заготівля кормів на зимово-стійловий період. На даний час скошено близько 200 га багаторічних трав та заготовлено 110 тонн сіна.

Сільськогосподарські товаровиробники району у поточному році користуються фінансовою підтримкою як з державного, так і з обласного бюджетів.

У 2019 році (станом на 1 травня) скористалися спеціальною бюджетною дотацією за вирощений молодняк великої рогатої худоби – 283 фізичні особи, які виростили  427 голів телят на суму – 669,700 тис. гривень.

Окрім того, два с/г підприємства (ФГ «Некрашівське» та ФГ «Зорька») подали матеріали до Мінагрополітики на отримання дотації за утримання поголів’я корів молочного напряму продуктивності по 900 гривень за одну голову.

У поточному році 4 фізичні особи  закупили установки індивідуального доїння та отримали кошти з обласного бюджету в сумі 27,8 тис. гривень.

Упродовж 5 місяців 2019 року у розвиток агропромислового комплексу району було залучено 26,7 млн грн, в тому числі – на придбання сільськогосподарської ґрунтообробної техніки 17,7 млн грн, на реконструкцію свинокомплексу в с. Пекарщина ТОВ «Агропек» – 9 млн грн.

Управління агропромислового розвитку райдержадміністрації