З В Е Р Н Е Н Н Я районного комітету доступності для осіб з обмеженими фізичними можливостями
понеділок, 24 Червень 2019 09:46

Відповідно до виборчого законодавства, зокрема ст. 51 Закону України «Про вибори народних депутатів України», відповідальними за надання та облаштування приміщень для голосування є органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування.

Вимоги до приміщень для голосування визначено п.7 Постанови ЦВК №5 від 19 січня 2012 року «Приміщення для голосування повинні відповідати потребам громадян з обмеженими фізичними можливостями, зокрема бути оснащені пандусом, мати безперешкодний вхід і вихід з нього».

Згідно Постанови ЦВК №161 від 10 серпня 2015 року в приміщенні для голосування облаштовується одна кабіна таємного голосування для осіб з інвалідністю з шириною входу до неї не вужче 110 см, усередині якої встановлюється столик висотою не більше 75 см. з простором знизу не менше 67см. для можливості розташування інвалідного візка. Габаритний мінімальний розмір кабіни становить: висота – 200 см; ширина – 120 см; довжина – 100 см. Для потреб осіб з вадами зору необхідно таку кабіну облаштовувати додатковим освітленням, наприклад настільним світильником з лампою розжарювання типу «LED» або подібними.

На виборчих дільницях, в яких через складний рельєф місцевості, який унеможливлює в короткий термін встановити стаціонарний пандус, або ж виникає потреба у розробленні   відповідної   проектної  документації,  комітет доступності  рекомендує  задіяти, на час виборчого процесу, переносні мобільні пандуси із дотриманням всіх встановлених габаритних вимог та уникнення порогів.

Заступник голови райдержадміністрації,
голова районного комітету доступності для
осіб з обмеженими фізичними  можливостями
Людмила ЗАВОРОТНЮК