Черняхівські рятувальники застерігають: обігрівайте житло безпечно!
середа, 09 Жовтень 2019 09:33

Як свідчить статистика попередніх років, з приходом холодів традиційно слідує і зростання кількості пожеж та випадків загибелі людей у вогні. Через порушення правил улаштування печей та інших опалювальних приладів, котлів тощо, а також неправильне користування ними зазвичай виникає чимало пожеж та загорянь, особливо у осінньо-зимовий період. Як же запобігти лиху?

26

Передусім, слід пам’ятати, що перед початком опалювального сезону всі опалювальні прилади необхідно ретельно перевіряти, а у разі виявлення пошкоджень чи несправностей – ремонтувати. Чищення димоходів та самих опалювальних приладів від накопиченої сажі потрібно здійснювати перед початком опалювального сезону та впродовж нього, а саме:

- опалювальні печі періодичної дії на твердому та рідкому паливі — не рідше одного разу на три місяці;

- печі та осередки вогню безперервної дії — не рідше одного разу на два місяці;

- кухонні плити та кип’ятильники – щомісяця.

Під час експлуатації пічного опалення не дозволяється:

- залишати без нагляду печі, що топляться, або ж доручати наглядати за ними малолітнім дітям;

- користуватися печами й осередками вогню, що мають тріщини:

- розміщувати паливо та легкозаймисті матеріали й речовини безпосередньо перед топковим отвором;

- зберігати незагашені вуглини та золу в металевому посуді, встановленому на дерев’яній підлозі;

- сушити та складати на печах одяг, дрова, легкозаймисті матеріали та предмети;

- використовувати для розпалювання печей ЛЗР та ГР, топити вугіллям, коксом і газом печі, не пристосовані для цього;

- використовувати дрова, довжина яких перевищує розміри паливника або топити печі з відкритими дверцятами;

- використовувати вентиляційні та газові канали як димоходи:

- допускати перепал печі.

Рятувальники Черняхівського районного сектору Управління ДСНС України у Житомирській області  закликають всіх громадян виконувати прості правила безпеки. Цим ви збережете життя собі та своїм близьким та рідним. Пам’ятайте, правила пожежної безпеки прості та легкі, а от їх невиконання може призвести до непоправного!

Повідомив: фахівець (з оперативного реагуванння)

23 ДПРЧ (смт Черняхів)

старший лейтенант служби цивільного захисту Віталій НІКІТІН