На Житомирщині мають бути лише потужні та фінансово незалежні громади, – Віталій Бунечко
четвер, 07 Листопад 2019 06:23

Голова Житомирської ОДА Віталій Бунечко відвідав Житомирський район сьогодні, 6 листопада, де ознайомився із ходом реформи децентралізації.

photo_2019-11-06_16-51-28-1024x682

«Процеси децентралізації в області будуть завершені. Наразі формується перспективний план спроможних та сильних громад. На Житомирщині мають бути лише потужні та фінансово незалежні громади», – сказав Віталій Бунечко.

Голова ОДА відвідав Глибочицьку об’єднану територіальну громаду та Левківську сільську раду.

Голова Глибочицької ОТГ Сергій Сокальський озвучив проблемні питання, у вирішенні яких розраховує на підтримку обласної влади. Зокрема є питання збереження маршрутів пасажирських перевезень, а також громада потребує допомоги у фінансуванні термосанації навчального закладу.

Крім цього, до голови ОДА неодноразово зверталися представники релігійних громад з села Калинівка, яке входить до складу Левківської сільради, щодо питання права власності на церкву.  В ОДА наразі працюють над алгоритмом для оформлення права власності на культову споруду (церкву) на сільську раду з подальшим вирішенням конфліктної ситуації з віруючими цього села.

Нагадаємо, що згідно перспективного плану плану формування громад всі ОТГ повинні мати оптимізовану мережу об’єктів надання публічних послуг. У Міністерстві розвитку громад та територій України  напрацювали пропозиції щодо змін критеріїв спроможності ОТГ.

Довідково. Житомирщина третій рік поспіль тримає лідерство у реформі децентралізації. Наразі в області створено 55 громад, ще 2 чекають на призначення перших виборів.

photo_2019-11-06_15-32-42

photo_2019-11-06_15-32-42-2