Тетяна Монахова: Українська мова – це інструмент залучення людини в суспільство
Середа, 11 Грудня 2019 12:21

Важливими завданнями Уповноваженого із захисту державної мови  є налагодження суспільного діалогу, забезпечення права громадян України на отримання інформації та послуг державною мовою..

Про це 11 грудня на брифінгу в Будинку Уряду сказала Уповноважений із захисту державної мови Тетяна Монахова.

Вона підкреслила, що для уникнення маніпуляцій та хибних побоювань варто ознайомитися з текстом Закону «Про забезпечення функціонування української мови як державної».  І наголосила, що держава вимагає використання державної мови,  коли громадянин звертається до держави – захистити, навчити, лікувати, забезпечити роботою тощо, але питання спілкування з друзями, дітьми, близькими – особиста справа кожного.

image

«Українська мова – це інструмент залучення людини в суспільство. Це можливість вступити до українських університетів, це можливість потрапити на державну службу, це можливість служити в українській армії. І ми маємо розуміти, що державна мова – це державотворчий чинник. Не буває державності без мови», – підкреслила Тетяна Монахова.

.

Наразі, за її словами, першими кроками буде створення секретаріату:«Ми зараз стоїмо на нульовій точні. Немає ані штатного розпису, ані команди, ані приміщення. Перші завдання – створити секретаріат, де буде потужний юридичний відділ, лінгвістичний відділ. В бюджеті-2020 року закладено кошти на створення секретаріату».

.

Крім того, при цьому органі планується створити громадську колегію, до якої будуть запрошуватися письменники, лідери думок та всі небайдужі до стану та перспектив української мови.

.

Довідково. 27 листопада 2019 року Кабінет Міністрів України затвердив кандидатуру Тетяни Монахової на посаду Уповноваженого із захисту державної мови.

.

Вона народилася 2 липня 1980 року в Миколаєві. В 2002 році закінчила Миколаївський державний педагогічний університет ім. В.О. Сухомлинського за спеціальністю «Учитель української мови і літератури та англійської мови й зарубіжної літератури».

.

У 2015 році захистила докторську дисертацію на тему «Сучасні стратегії текстотворення в українській мові» в Одеському національному університеті ім. І.І. Мечникова.

.

Посада мовного омбудсмена передбачена законом «Про забезпечення функціонування української мови як державної».