Відбулось громадське обговорення проєкту Закону України “Про внесення змін до Конституції України (щодо децентралізації влади)”
Середа, 19 Лютого 2020 12:43

19 лютого 2020 року під головуванням голови районної державної адміністрації Олександра Дубенцова   відбулось громадське обговорення проєкту Закону України “Про внесення змін до Конституції України (щодо децентралізації влади)”. В обговоренні прийняли участь голова районної ради Іван Бовсунівський, заступник голови районної державної адміністрації Людмила Заворотнюк,  сільські, селищні  голови, працівники органів державної виконавчої влади та місцевого самоврядування, представники установ, організацій району, місцеві ЗМІ.

Проєкт Закону про внесення змін до Конституції України (щодо децентралізації влади) спрямований на децентралізацію влади та оновлення конституційного регулювання здійснення місцевого самоврядування і організацію адміністративно-територіального устрою відповідно до вимог Європейської хартії місцевого самоврядування.

Метою запропонованих змін є зміцнення конституційно-правових засад місцевого самоврядування, підвищення ефективності системи місцевого самоврядування, здатної забезпечити оптимальні умови для реалізації прав і свобод людини на рівні громади, округу та області, сприяння подальшому розвитку форм безпосередньої демократії та децентралізації влади, визначення раціональної просторової основи організації влади для забезпечення децентралізації, доступності та якості надання адміністративних послуг, посилення спроможності та відповідальності громад за свій розвиток, створення передумов стійкого розвитку територій.

Учасники заходу мали змогу виступити та внести свої пропозиції або зауваження до проєкту Закону.

Голова райдержадміністрації Олександр Дубенцов зазначив, що 2020 рік стане роком завершення процесу децентралізаціїї, який було розпочато ще у 2015 році.

Довідково.

Проект Закону 13.12.2019