Центральна виборча комісія спрощує та лібералізує зміни виборчої адреси виборцям
Четвер, 28 Травня 2020 07:05

18 травня 2020 року постановою Центральної виборчої комісії № 88 “Про Порядок розгляду звернення виборця щодо зміни виборчої адреси відповідно до частини третьої статті 8 Закону України “Про Державний реєстр виборців””затверджено Порядок розгляду звернення виборця щодо зміни виборчої адреси.

Дана постанова Комісії набирає чинності з 1 липня 2020 року.

Затверджений Порядок визначає процедуру розгляду органом ведення Державного реєстру виборців (ДРВ) мотивованого звернення громадянина України, який має право голосу згідно із статтею 70 Конституції України, щодо зміни виборчої адреси.

Цей Порядок робить можливою зміну виборчої адреси безвідносно до реєстрації місця проживання. Він спрямований на реалізацію виборчих прав як внутрішньо переміщених осіб, так й інших виборців, які з певних причин вимушені проживати не за місцем своєї реєстрації. Можливість змінити виборчу адресу за місцем свого фактичного проживання безумовно збільшить кількість виборців. Які зможуть взяти участь у голосуванні.

Ухваленим Порядком, зокрема, передбачено, що виборець може подати заяву щодо зміни виборчої адреси до органу ведення ДРВ як у паперовій, так і в електронній формі з використанням мережі Інтернет. Заява в паперовій формі може бути подана також через уповноважену особу, повноваження якої оформлено відповідно до законодавства, що дозволить безперешкодно скористатися цією процедурою людям з інвалідністю.

Така заява може бути подана у будь-який час, але не пізніше ніж на п’ятий день з дня початку виборчого процесу. Окрім того, виборець може звернутися до органу ведення ДРВ з новою заявою не раніше ніж через 180 днів після дати внесення до ДРВ останньої зміни виборчої адреси такого виборця.

Як зазначив Голова Центральної виборчої комісії Олег Діденко, після подальшого впровадження в експлуатацію відповідного електронного сервісу автоматизованої інформаційно-телекомунікаційної системи “Державний реєстр виборців” виборці, які виявлять таке бажання, зможуть змінити свою виборчу адресу дистанційно. Зокрема, завдяки зазначеній процедурі у найближчих місцевих виборах зможуть взяти участь внутрішньо переміщені особи. Своєю чергою для інших громадян України вона створить можливість голосувати у тих територіальних громадах, де вони фактично проживають.

Під час подання заяви в паперовій формі до відділу ведення Державного реєстру виборців виборець пред’являє документ, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України, – паспорт громадянина України у вигляді паспортної книжечки або картки чи тимчасового посвідчення громадянина України (якщо особа нещодавно набула громадянства України). Заява виборця буде вважатись обгрунтованою, якщо до неї додано копію документів, що підтверджують фактичне проживання виборця за вказаною ним адресою.

У разі зміни виборчої адреси у відповідності до постанови ЦВК № 88 від 18.05.2020 року запрошуємо виборців району скористатися своїм виборчим правом та з 01.07.2020 року завітати у відділ ведення Державного реєстру виборців апарату райдержадміністрації за адресою: смт Черняхів, вул.Майдан Рад, 1 (І поверх, праве крило, каб.№ 22, т.4-82-92, 4-16-58).

Відділ ведення Державного реєстру виборців апарату райдержадміністрації r