В райдержадміністрації відбулася зустріч з експертами Фонду Lumos
Середа, 03 Червня 2020 17:15

Сьогодні, 03 червня 2020 року, відбулась зустріч експертів Фонду Lumos, які залучені до розробки політики, нормативних актів щодо процесу деінституціалізація в Україні, з головою районної державної адміністрації Олександром Дубенцовим за  участю голови районної ради Івана Бовсунівського, працівників сектору освіти, служби у справах дітей райдержадміністрації, районного центру соціальних служб.

Під час зустрічі  було розглянуто процес реформування інтернатних закладів, піднято основні проблемні питання, озвучено ряд завдань на найближчий час та визначено можливі перспективи. Головна мета експертів Фонду Lumos – навчити працівників, що працюють у сфері захисту дітей, удосконалити надання соціальних послуг родинам з дітьми в Україні.

Після зустрічі експерти Фонду Lumos разом з головою районної державної

адміністрації передали благодійну допомогу у вигляді продуктових наборів та засобів особистої гігієни, багатодітній  сім’ї в, діти якої повернулися на період карантину зі спеціалізованої школи-інтернату та проживають на даний час в смт Черняхові.

Довідково:

Деінституціалізація (також деінституціоналізація, де-інституціоналізація, застосовуються й скорочення Де-І) в сфері захисту прав дітей — це процес реформування системи догляду за дітьми, заснований на принципі найкращих інтересів дитини, визнанні пріоритету сімейного виховання та шкоди таких форм догляду як дитячі будинки й інтернати. В ході таких реформ сім’я отримує послуги та допомогу, що сприяє її збереженню і повноцінному дитячому розвитку; усиновлення або сімейні форми альтернативного догляду стають пріоритетом влаштування дітей, що втратили батьківське піклування з причин сирітства, насильства чи недбалого ставлення батьків; інституції перепрофільовуються в центри надання спеціалізованих послуг або закриваються.

У розвинених країнах цей процес стартував у середині ХХ століття і полягав у поступовій відмові від великих дитячих інституцій, одночасно з розвитком усиновлення, нових (як правило, сімейних) форм тимчасового влаштування дітей та послуг з підтримки вразливих сімей. На сьогодні описана вище модель стала загальноприйнятою для розвинених країн: абсолютна більшість сиріт виховуються в родинах родичів або усиновлені, завдяки розвиненим доступним послугам у громадах стало не прийнятим віддавати дітей в інституції. Більше того, практика міжнародного усиновлення показує, що сім’ї з країн Заходу приймають до себе дітей навіть із інвалідністю й важкими ураженнями здоров’я.

Процес поширюється також у Латинській Америці, Африці і Азії, хоча частіше торкається окремих установ, ніж цілих країн або регіонів. У Східній Європі можливості для деінституціалізації з’явилися після падіння комунізму. , w