Статистика сайту

#НЕ ПАЛИ. На Житомирщині вживаються заходи з протидії пожежам у природних екосистемах
#НЕ ПАЛИ. На Житомирщині вживаються заходи з протидії пожежам у природних екосистемах
П’ятниця, 26 Червня 2020 08:56

Про вжиття додаткових заходів протидії пожежам у природних екосистемах області у пожежонебезпечний період 2020 року говорили у Житомирській ОДА під час засідання обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

Зокрема відповідно до рішення комісії місцевим органам влади рекомендовано:

заборонити на пожежонебезпечний період розведення багать у лісових масивах і випалювання сухої рослинності на землях лісового фонду, торфовищах, сільгоспугіддях, заплавах річок та вздовж доріг;

активізувати роботу щодо забезпечення постійного моніторингу й профілактики недопущення пожеж та проведення серед населення роз’яснювальної роботи стосовно недопущення пожеж під час перебування у лісових масивах, лісосмугах, заплавах річок, на торфовищах, сільгоспугіддях, присадибних ділянках;

наголосити усім сільським і селищним головам, а також керівникам підприємств, власникам та орендарям земель сільськогосподарського призначення на спільній відповідальності за дотримання правил пожежної безпеки та недопущення зон розподілу відповідальності;

забезпечити контроль за виконанням заходів з протипожежного захисту лісових масивів, лісопаркових і рекреаційних зон, заповідних територій, торфовищ і сільгоспугідь;

наголосити власникам (користувачів) земель про адміністративну і кримінальну відповідальність щодо випалювання сухої рослинності та невжиття заходів своєчасного гасіння пожеж тощо.

Нагадаємо, що у Житомирській області триває робота з попередження виникнення численних пожеж на відкритих територіях та у природних екосистемах. Рятувальники Житомирщини разом із лісниками та поліцейськими проводять рейдові перевірки у лісових масивах та найбільш відвідуваних місцях відпочинку області.

Зважаючи на високу температуру, що тримається на території регіону, а також напередодні тривалих вихідних, рятувальники закликають населення Житомирської області суворо дотримуватися правил пожежної безпеки та не провокувати пожежі у природних екосистемах!

Перш за все, не слід розводити відкритий вогонь біля лісової зони, в полях, а також залишати недопалки та сірники на сухій трав’янистій підстилці.

Категорично заборонено випалювати сміття та рослинні залишки!

Пам’ятайте, що пожежі в екосистемах також можуть спричинити тяжкі наслідки, зокрема, неконтрольоване поширення вогню на житлові будинки та поруч розташовані споруди, руйнування родючого шару ґрунту та загибель.

Якщо ви помітили загоряння в лісах, на відкритих територіях, звалищах – негайно телефонуйте за номером «101».

Довідково. З початку року в Житомирській області вже виникло 1642  пожежі  в екосистемахі більшість з них через людський фактор. Необачно викинутий недопалок чи непогашений сірник призводять до виникнення масштабних пожеж, що знищують житлові будинки, тварин, гектари зелених насаджень та створюють неабияку загрозу для життя та здоров’я людей.