#БЕЗПЕКА НА ВОДІ. Основні правила безпечного відпочинку
Вівторок, 30 Червня 2020 09:58

Рятувальники наголошують, що для приємного відпочинку та задля попередження трагедій на воді, громадянам потрібно уважно обирати місце відпочинку та надавати перевагу виключно спеціально облаштованим пляжам.

За інформацією управління ДСНС України в Житомирській області, такі місця масового відпочинку населення на водоймах працюють у містах Житомирі, Коростені, Бердичеві та Новограді-Волинському. Основними перевагами таких місць є проведення обстеження дна, визначення акваторії для відпочинку та наявність постійного рятувального посту.

! В основному нещасні випадки трапляються саме у місцях стихійного відпочинку населення – ставках, водоймах та річках, кар’єрах, які не передбачені для купання і відповідним чином не облаштовані.

У воду слід входити неспішно, обережно пробуючи дно ногою.

Плавайте у воді не більше 20 хвилин, причому цей час повинен збільшуватися поступово, починаючи з 3-5 хвилин. Температура води повинна бути не нижче +17 °С.

Утримуйтеся від далеких запливів: переохолодження – це головна причина трагічних випадків. І ніколи не плавайте наодинці, особливо якщо не впевнені у своїх силах.

Нагадаємо, що для запобігання подальшому приросту пригод на воді, рятувальники об’єднали свої зусилля із представниками ювенальної превенції, підписав меморандум щодо проведення спільної превентивної роботи.

Довідково. З початку року в області потонуло 20 осіб, з яких двоє дітей. 7 випадків із зазначеної кількості сталися лише упродовж червня, тобто з початку купального сезону. Усі трагедії сталися у місцях стихійного відпочинку населення.

#БЕЗПЕКА_НА_ВОДІ