Минає шоста річниця від дня загибелі учасника АТО , нашого земляка, героя України – Романа Власюка
Субота, 01 Серпня 2020 06:49

01 серпня минає шоста річниця від дня загибелі учасника АТО , нашого земляка, героя України – Романа Власюка.
Власюк Роман Васильович народився 20 серпня 1989 року в селі Городище Черняхівського району Житомирської області в селянській сім’ї.

Навчався спочатку в Городищенській початковій школі, потім у Забрідській загальноосвітній школі I-III ступенів. Закінчив Житомирське професійно-технічне училище № 6, здобувши професію зварювальника. 2007 – 2008 роки служив в лавах Збройних Сил України. Останнім часом Роман працював, допомагав мамі та сестрі поліпшити матеріальне становище, обожнював своїх племінників, а найзаповітнішою мрією було – заробити грошей і одружитися. Але звістка про страшне лихо на Сході України не залишила його серце байдужим. Він впевнено сказав мамі: “Я повинен бути там” ,– пішов добровольцем відстоювати суверенітет нашої держави. 2014 року був мобілізований рядовим 51-ї окремої механізованої бригади міста Володимира-Волинського. Служив старшим водієм у військовій частині 3938 Міністерства Оборони України. Загинув під час артилерійського обстрілу в с.Красногорівка Донецької області.
Городищани бережуть пам’ять про земляка, який пожертвував заради миру в Україні своїм життям. На його честь в с.Городище встановлені пам’ятні дошки на приміщеннях сільської ради, дошкільного навчального закладу та будинку культури. А також в селі збудовано пам’ятник загиблим воїнам-землякам: Власюку Роману та Рибаку Михайлу.

Указом Президента України № 311/2015 від 4 червня 2015 року, “за особисту мужність і високий професіонализм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі”, Роман Власюк нагороджений орденом «За мужність» III ступеня (посмертно).
“Допоки серця палають – герої не вмирають”, – слова відомої нині української пісні. Тож нехай у серцях усіх жителів Черняхівщини назавжди залишиться світла пам’ять про героя, який віддав за нас з вами життя. Вічна йому слава!