У Житомирі пройшла підсумкова конференція обласної організації Товариства Червоного Хреста України
Середа, 21 Жовтня 2020 12:57

Вчора, 20 жовтня, відбулася щорічна звітно-виборна конференція Житомирської обласної організації Товариства Червоного Хреста України за 2016-2020 р.р., участь у якій взяли директор Департаменту праці, соціальної та сімейної політики Житомирської ОДА Юрій Прокопець та представники  установ та організацій Житомирскьої області.

Звіт про діяльність організації представив її керівник Олександр Богдан, якого переобрано на наступний період.

Він зазначив, що пріоритетним напрямком роботи Житомирської обласної організації Товариства Червоного Хреста України залишається надання сестрами милосердя Червоного Хреста медичних та соціально-побутових послуг вдома тисячам самотніх людей похилого віку, ветеранам війни та праці, інвалідам.

Мережа патронатної служби у Житомирській області складається з 2 хоспісів, 8 медико-соціальних центрів, 9 медико-соціальних кімнат, 24 банків одягу, 13 пунктів прокату речей медичного призначення, 24 пунктів ПД.

Протягом звітного періоду проведено 2218  благодійних акцій, адресну допомогу продуктами харчування, одягом та взуттям, медикаментами, коштами та іншим отримали близько 200 тисяч малозабезпечених громадян на загальну суму більше 7 млн грн.

Важливою є робота обласної організації Червоного Хреста з молоддю Житомирщини, яка базується на пропаганді здорового способу життя, безоплатного донорства крові, профілактики ВІЛ/СНІДу та туберкульозу, поширенні знань про міжнародне гуманітарне право та розвиток волонтерського руху для допомоги переміщеним особам зі сходу країни, учасникам АТО та їх родинам.

Також на конференції була представлена програма готовності до надзвичайних ситуацій:

• налагоджена співпраця з Державною службою з надзвичайних ситуацій України в Житомирській області;
  • укладена угода закріплена спільним Планом взаємодії під час виконання завдань з організації надання допомоги постраждалому населенню при виникнення надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру;
  • участь в щорічних зустрічах загонів швидкого реагування та надання першої допомоги.

Так, у Житомирській області підготовлений  волонтерський загін першої допомоги обласної організації  Товариства Червоного Хреста тасформовано 10 центрів (класів) по навчанню населення надання першої допомоги.

На завершення Олександр Богдан окреслив завдання на перспективу розвитку організації:

• підготовка та перепідготовка інструкторів по першій допомозі та забезпечення навчання населення навичкам надання першої допомоги по сертифікованим програмам;
  • забезпечити поповнення, навчання та повноцінне функціонування загону швидкого реагування, його обов’язкову участь в акціях та заходах на випадок виникнення надзвичайних ситуацій;
  • зосередити увагу на фандрейзингових програмах по пошуку нових джерел фінансування організацій Товариства Червоного Хреста;
  • підготовка та перепідготовка кадрів працівників організацій Червоного Хреста.

Довідково. На сьогоднішній день в  області функціонує 25 територіальних центрів соціального обслуговування (надання соціальних послуг), 5 центрів соціального обслуговування та 26 структурних підрозділів об’єднаних територіальних громад.

Одна з головних цілей роботи територіальних центрів соціального обслуговування (надання соціальних послуг) та об’єднаних територіальних громад — це допомога людям похилого віку у підтримці  та наданні вкрай необхідних соціальних послуг, а саме: догляд вдома, стаціонарний догляд, представництво інтересів, соціальна адаптація.

29,4 тис. осіб отримують соціальні послуги у територіальних центрах соціального обслуговування (надання соціальних послуг),  2,8 тис.осіб – в центрах надання соціальних послуг та 2,7 тис.осіб в структурних підрозділах об’єднаних територіальних громад області.

В системі соціального захисту населення області функціонує 15 інтернатних установ, в яких у даний час на повному державному утриманні перебуває 2,2 тис. одиноких непрацездатних громадян та осіб з інвалідністю, в тому числі 2 дитячі будинки-інтернати, у яких перебуває 167 вихованців з середньою та глибокою розумовою відсталістю, психічними, фізичними вадами та які за станом здоров’я потребують постійного стороннього догляду, побутового обслуговування, кваліфікованого медичного обслуговування, реабілітаційних послуг.