У 2021 році Мінцифра запускає національну онлайн-платформу електронної демократії
Четвер, 14 Січня 2021 13:14

Команда Мінцифри спільно з Секретаріатом Кабінету Міністрів та Фондом Східна Європа запускають національну платформу е-демократії ВзаємоДія.

Це онлайн-майданчик, де українці зможуть вільно комунікувати з держорганами та долучатися до ухвалення рішень. Платформа стане корисною проактивним громадянам, державним службовцям, інститутам громадянського суспільства та представникам ЗМІ.

Платформа створюється в рамках реалізації міжнародної Ініціативи “Партнерство “Відкритий Уряд”.

На онлайн-платформі стануть доступними такі сервіси, як:

e-звернення та е-запити — подання звернень та запитів на інформацію онлайн, відстежування статусу їх розгляду та отримання відповіді в особистому кабінеті;

е-консультації — можливість подавати пропозиції щодо різних питань державної політики, залишати коментарі до проєктів нормативно-правових актів, а також вносити пропозиції щодо їх змісту;

е-петиції — можливість ініціювати або підтримати вже подану до Кабінету Міністрів України петицію, відстежувати статус її розгляду та гарантовано отримати відповідь;

е-конкурси — участь у відборі проєктів інститутів громадянського суспільства, яким надаватимуть фінансову підтримку, а також відстеження їхньої реалізації;

е-голосування — обрання складу громадської ради при органі виконавчої влади;

е-експертиза — подання запитів на проведення громадської експертизи діяльності органу виконавчої влади та отримання доступу до її матеріалів;

е-опитування — можливість брати участь в опитуваннях під час розробки та ухвалення державних рішень;

доступ до урядової інформації — актуальні контакти органів виконавчої влади, публічні звіти топ-чиновників.

Перші сервіси стануть доступними вже навесні. Мінцифра буде поступово розширювати функціонал сервісів та підключити до платформи якомога більше центральних та місцевих органів виконавчої влади.

В експертному аналізі технічних вимог онлайн-платформи взяли участь представники Уряду, громадськості та міжнародні організації. Приєдналися до розробки ВзаємоДії також і Верховна Рада України та інші партнери. Проєкт запустили за підтримки Програми «Електронне урядування задля підзвітності влади та участі громади» (EGAP), що впроваджується Фондом Східна Європа та Фондом Innovabridge у партнерстві з Міністерством цифрової трансформації України за підтримки Швейцарії.

Детальніше у відео НИЖЧЕ